i7 İşlemci

i7 İşlemci Fiyatları

95 farklı i7 İşlemci için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

AM4AM513. Nesil12. NesilCore i5Core i716 Çekirdek8 Çekirdek1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 4Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Core i7 Kaydet

Fiyatı
- 0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 TL üstü
Markası Özellikler Soket İşlemci Hızı Çekirdek Sayısı Türü Core i7 İşlemci Nesli Maksimum Turbo Hızı RAM Tipi RAM Hızı Maksimum RAM Boyutu Önbellek Maksimum Sıcaklık PCIe Versiyonu İş Parçacığı Sayısı Güç Tüketimi Çıkış Yılı Fan Seçeneği SatıcıToplam 60 satıcı. Ürün Puanı

Çocuk Akıllı Saat AM5 İşlemci AM4 İşlemci 13. Nesil İşlemci LGA1700 İşlemci 12. Nesil İşlemci i5 İşlemci Ryzen 7 Ryzen 5 11. Nesil İşlemci i9 İşlemci Ryzen 9 İşlemci

En Çok Karşılaştırılan İşlemciler

i7 İşlemci Sıkça Sorulan Sorular

İntel i7 İşlemci

Bilgisayarın genel performans ve yapısını etkileyen parçalardan biri olan işlemci, bilgisayar parçaları üreten farklı markalar tarafından piyasaya sunulur. Bilgisayar sistemindeki tüm parçaların sorunsuz ve düzenli bir şekilde çalışmasından sorumlu olan kısaca yönetici parça olan işlemci modelleri teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün farklı özelliklerle donatılır. Bu sayede bilgisayarınızın daha hızlı ve statik bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Boyut olarak teknolojik gelişmelerle birlikte küçülen işlemci modellerinin çalışma prensipleri her daim aynıdır. En sık tercih edilen modeller arasında yer alan i7 işlemci ise bilgisayarda bulunan teknik parçalar ve bilgisayar donanımları arasındaki ilişkiyi hızlı ve etkili bir şekilde sağlayabilir. İ7 işlemci, Intel'in geliştirdiği son teknoloji bilgisayar işlemcisi çeşitlerinden biridir. Bilgisayar alımlarında en çok dikkat edilen parçalardan biri olan işlemci ile bellek, ekran kartı, grafik kartı gibi parçaların birbiriyle uyumlu olması önemlidir. Aksi takdirde bilgisayarınızın çalışma hızı kötü etkilenebilir ve ne kadar iyi bir işlemci modeli kullanırsanız kullanın memnun kalmayabilirsiniz. İşlemci modelleri bilgisayara gelen komutları algılar, işlemlerin çözümlemelerini yapar ve diğer parçaların yapması gereken işlemleri belirler. Bunun sonucunda kullanıcılar işlemlerini gerçekleştirir. Bilgisayarın beyni olarak adlandırılan işlemci modelleri arasında yüksek performansıyla öne çıkan i7 işlemci arayışınız varsa bütçenize uygun bir modeli akakce.com güvencesi satın alabilirsiniz.

İ7 İşlemci Özellikleri ve İ7 İşlemci Çeşitleri

Gelişen teknolojiyle birlikte bilgisayar özellikleri ve bilgisayar parçaları da gelişir. Bilgisayarın olmazsa olmazlarından biri olan işlemci modelleri de bu teknolojik gelişmelerle birlikte gelişim gösterir. Bilgisayar ekranında kullanıcıların gördüklerini arka planda hızlı ve düzenli bir şekilde gerçekleştiren işlemci bilgisayarın beyni konumundadır. İ7 işlemci özellikleri doğrudan bilgisayarın çalışma hızını ve kapasitesini etkiler. Bu nedenle sıkça tercih edilen modellerden biridir. İşlemci modelleri farklı çekirdek özellikleriyle kullanıcılara sunulur. İ7 işlemci çeşitleri dört veya sekiz çekirdekli modellere sahiptir. Bilgisayarınızı maksimum çalışma kapasitesinde kullanabilmek için en iyi i7 işlemci modellerinden birini tercih edebilirsiniz. İşlemci modelleri ikiye ayrılır. Slot ve soket işlemci çeşitleri arasından bilgisayarınıza uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Masaüstü modellerde slot işlemci modelleri kullanılırken laptop modellerinde genel olarak soket işlemci modelleri kullanılır. 4. Nesil i7 işlemci modelleriyle en zorlu oyunları bile kolay bir şekilde oynayabilirsiniz. Yeni nesil oyunlar gibi yüksek çözünürlük ve hız gerektiren durumlarda 4. Nesil ve 9. Nesil i7 işlemci modelleriyle oyun oynama zevkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. HD ve 3D görüntüleri kolayca destekleyebilme, çoklu görev yönetme ve multimedya desteği gibi birçok farklı özellikleri sayesinde bilgisayarınızın gelişen teknolojiye ayak uydurmasını sağlayabilirsiniz. Farklı nesil özelliklerine sahip olan i7 işlemci modelleri arasından bilgisayar ile yapmak istediğiniz işlemler doğrultusunda tercih yapabilirsiniz. 4. ve 9. nesil işlemci modellerinin yanında 3. ve 8. nesil işlemci modelleri de vardır. Bilgisayarınızla basit yazı işleri, internette siteler arasında gezinti gibi bilgisayarınızı fazla zorlamayan işlemler yapıyorsanız 3. Nesil i7 işlemci kullanabilirsiniz.

Yüksek Performans Sunan İntel Core İ7 İşlemciler Akakçe’de

Bilgisayarınızla yaptığınız işler doğrultusunda işlemci modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Bilgisayarınız artık eski performansında çalışmıyor ve yapmak istediğiniz işlemlerde yavaş kalıyorsa işlemcinizi değiştirebilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan işlemciden daha üst bir model işlemciyi tercih ederek bilgisayarınızı maksimum verimde kullanabilirsiniz. Aynı anda birden fazla internet sitesinde çalışıyor, video, film gibi görüntü dosyalarını kullanıyor ve oyun oynamak sizin için olmazsa olmazlardan biri ise i7 işlemci 8. Nesil özelliklerine sahip bir işlemci modeliyle eski işlemcinizi değiştirebilirsiniz. İ7 işlemci çeşitleri içerisinde bulunan çekirdek sayısı bilgisayar ile yapmak istediğiniz işlemleri ne derecede hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştireceğinizi belirler. Aynı çekirdek özellikleri gibi i7 işlemci nesilleri arasından yapmak istediğiniz işlemleri destekleyen modeli tercih edebilirsiniz. Tüm bu işlemler sırasında işlemci ısınır. İşlemci gibi bir bilgisayar parçasının uzun süre boyunca yüksek ısıda çalışması olası bir durum değildir. Bir süre sonra işlemci çalışmaz hale gelir. Aynı zamanda kasa içerisinde bulunan diğer parçalara da zarar verir. Bu nedenle işlemci soğutucu modellerinden birini tercih etmelisiniz. Fan modelleri devamlı olarak soğuk hava üreterek işlemcinin fazla ısınması engeller. Bu sayede uzun süre boyunca sorun yaşanmadan bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

İ7 İşlemci Satın almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar parçaları satın almadan önce dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar vardır. Öncelikli olarak bilgisayarınızda yer alan donanım parçalarını belirli aralıklarla yenileyebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınızın kapasitesini ve hızını artırabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan işlemci modelini yeni nesil i7 işlemci modelleri ile değiştirebilirsiniz. Tüm parçalarını kendiniz aldığınız toplama bilgisayar olarak adlandırılan bir bilgisayar yapıyorsanız teknolojik yenilikleri göz önünde bulundurarak uzun yıllar boyunca iyi bir kapasite ile bilgisayarınızı çalıştırabilecek i7 işlemci satın almaya özen gösterebilirsiniz. Daha sonra satın alacağınız i7 işlemciyle bilgisayarınızın diğer parçalarının uyumlu olması önemlidir. Örneğin yeni nesil anakart modelleriyle soket işlemci modelleri kullanılır. Eski nesil anakart modellerinden birine sahip bir bilgisayarınız varsa slot işlemci modellerine bakmanız gerekir. Bilgisayarınızda yaptığınız işlemleri göz önünde bulundurarak 3. 4. 8. ya da 9. nesil işlemci modellerinden birini satın alabilirsiniz. Oyun oynamak, film izlemek ya da tasarım yapmak gibi işlemler için yüksek kapasiteli İntel i7 işlemci modellerinden birini satın alabilirsiniz.

İ7 İşlemci Fiyatları

İşlemci modellerinin özellikleri direkt olarak fiyatlarını etkiler. Bu nedenle i7 işlemci fiyatları sahip oldukları özellikler doğrultusunda farklılık gösterir. Birçok farklı bilgisayar parçası üreten marka işlemci üretir. Üretici firmaların sahip oldukları satış politikaları da ürünlerin fiyatlarını etkiler. İşlemci modellerinin özellikleriyle fiyatları doğru orantılıdır. Bir işlemcinin özellikleri ne kadar yüksekse fiyatı da aynı oranda yüksektir. Bu nedenle işlemci satın alırken bilgisayarda yaptığınız işlemleri göz önüne almanız gerekir. Yüksek özelliklere sahip bir işlemci modeli ile yapılabilecek oyun oynamak, tasarım yapmak gibi işlemler yapıyorsanız i7 işlemci tavsiyesi içeren kullanıcı yorumlarını okuyarak hem yüksek özellikli hem de uygun fiyatlı modelleri bulabilirsiniz. Yüksek özelliklere sahip işlemci modelleri hızlı bir şekilde çalışır. Ekranda gördüğünüz tüm işlemleri maksimum hızda gerçekleştirir. Bu sayede bilgisayarınızla yaptığınız tüm işlemleri keyifli bir şekilde yapabilirsiniz.

İ7 İşlemci Kampanyaları

İ7 işlemci satın al işlemi yapmadan önce bilgisayar parçalarında farklı dönemlerde gerçekleşen kampanyaları inceleyebilirsiniz. Bu sayede kampanya dönemlerinde ihtiyacınız olan işlemci modellerini orjinal fiyatlarından çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. İsterseniz bilgisayarınızın çalışma hızını ve kapasitesini yükseltmek için isterseniz de sıfırdan yeni bir bilgisayar oluşturmak için satın alabilirsiniz. En ucuz i7 işlemci modellerini kolayca bulmak için ürünleri fiyata göre artan şekilde sıralayabilirsiniz. Böylece ürün sıralamasında en üstte en uygun fiyatlı işlemci modelleri yer alır. Dilerseniz bu sıralamayı fiyata göre azalan şeklinde de yapabilirsiniz. Bütçenize uygun olan modelleri hızlı bir şekilde bulabilmek için filtre bölümünden maksimum ve minimum tutarda belirleyebilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz modellerinin açıklama kısmında yer alan özellikleri satın almadan önce mutlaka okumalısınız. Böylece bilgisayarınız için doğru ürünü satın almış olursunuz. Dilerseniz yorumlar kısmından ürünleri satın almış ve deneyimlemiş kişilerin yazdıkları yorumları okuyabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.