16 GB RAM Laptop

16 GB RAM Laptop Fiyatları

1.414 farklı 16 GB RAM Laptop için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • RAM16 GB
 • Ekran Kartı ModeliRTX 3060
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM32 GB
 • İşlemci TürüIntel Core i5
 • İşlemci TürüIntel Core i7
 • İşlemci Modelii7-12700H
 • İşlemci Modelii7-13700H
 • Ekran Boyutu15.6 inç
 • Ekran Boyutu17.3 inç
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • RAM16 GB
Fiyatı 0 - 20.000 TL 20.000 - 30.000 TL 30.000 - 40.000 TL 40.000 - 50.000 TL 50.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiÇözünürlük FormatıSeriTümünü GösterPanel Tipiİşlemci Hızıİşlemci Çekirdek SayısıBluetooth Versiyonuİşlemci ÖnbelleğiEkran Yenileme HızıRAM TürüRAM FrekansıGövde MalzemesiPil Hücre SayısıAğırlıkKalınlıkEkran BoyutuEkran ÇözünürlüğüEkran KartıEkran Kartı HafızasıEkran Kartı ModeliTümünü GösterEkran Kartı Tipiİşlemci ModeliTümünü Gösterİşlemci Nesliİşlemci Türüİşletim SistemiRAMSabit DiskSSDÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.414)

Ideapad Gaming 3 Oyun Klavyesi Gamer Bilgisayar RTX 4060 Laptop Intel Core i7 Laptop 32 GB RAM Laptop Intel Core i5 Laptop RTX 3060 Laptop ve Notebook RTX 4050 Laptop HP i7 Laptop RTX 4070 Laptop HP i5 Laptop

En Çok Karşılaştırılan Laptoplar ve Notebooklar

16 GB RAM Laptop Sıkça Sorulan Sorular

16 GB RAM Laptop

16 GB RAM laptoplar yüksek hız ve konforu bir arada sunar. Bütünleşik 16 GB ya da 8+8 GB formatında olabilen ürünler, pek çok iş ve işlemi hızlı biçimde gerçekleştirmenize imkân tanır. Yüksek RAM kapasiteli taşınabilir bilgisayarınızla oyun oynayabilir, film izleyebilir, işsel veriler üzerinde çalışabilir ve görsel içerik düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca bağlantı birimleri aracılığı ile cihazın kullanım alanını genişletmeniz de mümkündür. 16 GB RAM laptoplar ile neler yapılabileceği cihazın diğer teknik özellikleri ile de bağlantılıdır. Yüksek performans elde etme noktasında, son teknolojili temel donanım parçalarına ve özel yazılım desteklerine yer veren seçkiler öne çıkar. 16 GB RAM laptop fiyatları ürünlerin bu tür teknik ve tasarımsal özelliklerine göre değişmektedir. Aradığınız ürünü en kolay ve hızlı şekilde Akakçe ile bulabilirsiniz.

16 GB RAM Laptop Modellerinin Teknik Özellikleri

16 GB RAM laptop modelleri, daha düşük bellek kapasiteli pek çok ürüne kıyasla son derece iyi bir performans sergiler. Random Access Memory kelimelerinin kısaltması olan RAM donanımının 16 GB olması, verilerin hızlı biçimde okunmasını ve yazılmasını mümkün kılar. Sistemin hızını belirlemede ise temel faktörlerden biri görevini görür. 16 GB belleğe sahip cihazlar yüksek depolama hacmi ile sizlere ulaşır. Bu yapı ise yetersiz bellek uyarıları ve sistem hataları almanızı önler. Programları hızlı biçimde çalıştırma, aynı anda birden fazla uygulama kullanabilme, dosyaları son kaydedildiği hâli ile açabilme gibi süreçlerde de devreye girer. Bilgisayarın anlık olarak ya da kısa süre içerisinde gereksinim duyacağı verileri geçici olarak muhafaza eden RAM biriminin kapasitesi arttıkça sistemdeki bilgilerin erişimi ve cihazın hızı da artış gösterir.

Yüksek hız ve performans elde etmek için diğer donanım ögelerinin özelliklerini de hesaba katmak gerekir. Ana işlemci, çekirdek sayısı, grafik işlemci, harddisk, ekran kartı ve anakart da dahil tüm birimlerin birbiri ile uyum göstermesi çok daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar. 16 GB depolama alanına sahip bellekler, verdiğiniz komutları algılayıp uygulamaya geçiren işlemcinin hızlı ve etkili şekilde çalışmasında aktif görev alır. Bu noktada fiyat, performans ve işlevsellik beklentilerinizi göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmanız tavsiye edilir. Teknik özellikler değiştiğinden, model çeşitliliği de artar. i3, i5, i7 işlemcili 16 GB RAM'li laptop modelleri inceleyebilir; i9 işlemcili ürünlere göz atabilirsiniz. İşletim sisteminin kaçıncı nesil olacağına karar vermeniz de önemlidir.

Yüksek Çözünürlüklü 16 GB RAM Laptop Ekran Özellikleri

16 GB RAM'li laptop kreasyonlarının teknik özellikleri gibi, ekran nitelikleri de marka ve modele göre değişir. Ekran boyutu, çözünürlük, yenileme hızı, panel türü, keskinlik derecesi görüntü kalitesi üzerinde doğrudan etkilidir. Büyük alanda çalışmak isteyenler için yüksek inç değerli ekrana sahip ürünler ön plana çıkar. Sinematik deneyim yaşamak isteyenler ise ses ve görüntü aktarım niteliklerine göre karar verebilir. Renk tayfı, kontrast oranı, piksel yoğunluğu, sRGB desteği ve renk uzayı özelliklerine bakmanızda fayda var. Yüksek keskinlik ve renk tayfı sayesinde oyun oynarken, film izlerken ya da görsel veriler üzerinde düzenlemeler yaparken benzer renkler arasındaki ton farklarını dahi net biçimde algılanır, üst düzey seyir ve oyun keyfi elde edilir.

Dizüstü bilgisayar 16 GB RAM modellerinin görüntüleme kalitesini iyileştiren bir diğer unsur ise ekran yenileme hızıdır. Ekranın saniyede kaç defa güncellendiğini belirten ve Hertz cinsinden ifade edilen tazeleme hızı arttıkça yoğun hareketli görüntülerde renklerin ve imajların birbirine karışması önlenir. Bulanıklık ve renk kararması türevi sorunlar da ortadan kalkar. Görsel performansı iyileştiren tepki süresi ise görüntülerin ekrana gelme süresini belirlemeye yarar. Tepki süresi düştükçe hız artışa geçer. Bu tür yazılım ve donanım destekli özellikler yüksek bellek bileşenine sahip bilgisayarın verimliliğini artırır. Hem temel donanım hem de ekran özellikleri 16 GB sistem belleğine sahip notebook fiyatları üzerinde etkili olabilir. Sezon indirimleri ve marka fırsatlarının da fiyatlandırmada etkili olduğunu belirtmek gerekir.

İşlevselliği ile Öne Çıkan 16 GB RAM Laptop

16 GB RAM laptop bilgisayar seçkilerinin kullanışlılığı ve işlevselliği, cihazın hem komutları uygulama performansına hem de hangi eylemleri gerçekleştirebildiğine bağlıdır. Bağlantı çeşitliliği bu anlamda önemli bir değişkeni temsil eder. Multi fonksiyonel bir kullanım elde etmek niyetindeyseniz bünyesinde HDMI, USB, Ethernet gibi portları bulunan modellere yönelebilirsiniz. Örneğin HDMI birimi, güçlü RAM ve ekran kartının da katkısıyla, yeni çıkan oyunları çalıştırıp daha geniş bir ekranda oynama fırsatı tanır. Ses ve görüntüleri kalite kaybı olmadan aktarmaya yarayan HDMI biriminin yanı sıra USB ile kolayca veri transferleri yapmanız da seçenekleriniz arasındadır. Bu bağlantıların versiyonlarının değişebileceğini de eklemek gerekir. En iyi performans için son sürümlü port desteği bulunan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Kablosuz bağlantılar, harici grafik kartı özellikleri, pil gücü ve işlemci çekirdeği de işlevsellik üzerinde doğrudan etkili olan unsurlardır. Wi-Fi ve Bluetooth özellikli 16 GB RAM notebook serileri, kablosuz kullanım özgürlüğünü sizlere ulaştırır. Kablosuz internete bağlanmanız, veri transferleri yapmanız ve uyumlu hoparlör, kulaklık, gamepad gibi aksesuarlarınızı bilgisayar ile eşleştirerek kordon derdi olmadan özgürce kullanmanız mümkün olur. Yüksek pil gücü ise prize gereksinim duymadan bilgisayarınızı uzun süre boyunca kullanabilme avantajını beraberinde getirir. Bu yönlü bir beklentiniz varsa, batarya kapasitesi, pil hücre sayısı, yoğun kullanımda pil dayanma süresi bilgilerine bakarak ürün belirleyebilirsiniz.

16 GB RAM Laptop Tasarım Özellikleri

16 GB kapasiteli laptop tasarımları markaya ve modele göre değişebilir. Yüksek bellek donanımlı laptop modelleri pratik bir kullanım sunması ile öne çıkar. Yeni nesil teknolojilerle imal edilen bu bellekler daha minimal yapıda olduğundan ağırlık yapmaz, kasanın ağırlaşmasını önler. Bu seçkiler, daha düşük kapasiteli belleğe sahip ürünlerle kıyaslandığında, performans ve ergonomi bakımından avantajlı bir çerçeve çizer. Açık alanda kullanım, seyahatlerde yanınızda taşıma ve yoğun şekilde kullanma süreçlerinde çevresel etkilere daha dirençli olması ile de farkını ortaya koyar. Yenilikçi ve kaliteli 16 GB RAM dizüstü bilgisayarlarda oyunların daha hızlı açılması ve programların daha etkili çalışması ayırt edicidir. Seçilen modele dahil olan yazılım ve servisler hızlı şekilde kullanılır. Kaliteli RAM donanımından beslenen tasarımlar da 16 GB RAM dizüstü bilgisayar fiyatları üzerinde etkili olabilir.

16 GB RAM Laptop Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün çeşitliliği, karar aşamasında kafa karıştırıcı olabilir. 16 GB RAM donanımlı dizüstü ya da masaüstü bilgisayar seçimi yapmak niyetindeyseniz, aşağıda yer alan maddeleri incelemek isteyebilirsiniz.

16 GB RAM laptop en ucuz ve en yeni modellerine Akakçe farkı ile kolayca ulaşın! Ürünleri niteliklerine göre kategorize ederek inceleyebilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak, gereksinimlerinize en uygun modeli satın alabilirsiniz.