16 GB RAM Laptop

16 GB RAM Laptop Fiyatları

2.290 farklı 16 GB RAM Laptop için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

RTX 3050 TIRTX 30608 GB16 GBIntel Core i5Intel Core i715.6 inç17.3 inçi5-12500Hi7-12700HSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Bellek: 16 GB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 5.000 TL5.000 - 7.000 TL7.000 - 9.000 TL9.000 - 12.000 TL12.000 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Çözünürlük Formatı Seri Panel Tipi İşlemci Hızı İşlemci Çekirdek Sayısı Bluetooth Versiyonu İşlemci Önbelleği Ekran Yenileme Hızı Bellek Türü Bellek Frekansı Gövde Malzemesi Pil Hücre Sayısı Ağırlık Kalınlık Bellek 16 GB Ekran Boyutu Ekran Çözünürlüğü Ekran Kartı Ekran Kartı Hafızası Ekran Kartı Modeli Ekran Kartı Tipi İşlemci Modeli İşlemci Nesli İşlemci Türü İşletim Sistemi Sabit Disk SSD SatıcıToplam 126 satıcı. Ürün Puanı Renk

Ideapad Gaming 3Oyun KlavyesiGamer BilgisayarRTX 3060 Laptop ve NotebookRTX 3050 Ti LaptopIntel Core i7 LaptopIntel Core i5 Laptop8 GB RAM LaptopRTX 3050 Laptop ve Notebook17.3 inç Laptop12. Nesil Laptop32 GB Laptop ve Notebook

En Çok Karşılaştırılan Laptoplar ve Notebooklar

16 GB RAM Laptop Sıkça Sorulan Sorular

16 GB RAM Laptop

16 GB RAM laptoplar yüksek hız ve konforu bir arada sunar. Bütünleşik 16 GB ya da 8+8 GB formatında olabilen ürünler, pek çok iş ve işlemi hızlı biçimde gerçekleştirmenize imkân tanır. Yüksek RAM kapasiteli taşınabilir bilgisayarınızla oyun oynayabilir, film izleyebilir, işsel veriler üzerinde çalışabilir ve görsel içerik düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca bağlantı birimleri aracılığı ile cihazın kullanım alanını genişletmeniz de mümkündür. 16 GB RAM laptoplar ile neler yapılabileceği cihazın diğer teknik özellikleri ile de bağlantılıdır. Yüksek performans elde etme noktasında, son teknolojili temel donanım parçalarına ve özel yazılım desteklerine yer veren seçkiler öne çıkar. 16 GB RAM laptop fiyatları ürünlerin bu tür teknik ve tasarımsal özelliklerine göre değişmektedir. Aradığınız ürünü en kolay ve hızlı şekilde Akakçe ile bulabilirsiniz.

16 GB RAM Laptop Modellerinin Teknik Özellikleri

16 GB RAM laptop modelleri, daha düşük bellek kapasiteli pek çok ürüne kıyasla son derece iyi bir performans sergiler. Random Access Memory kelimelerinin kısaltması olan RAM donanımının 16 GB olması, verilerin hızlı biçimde okunmasını ve yazılmasını mümkün kılar. Sistemin hızını belirlemede ise temel faktörlerden biri görevini görür. 16 GB belleğe sahip cihazlar yüksek depolama hacmi ile sizlere ulaşır. Bu yapı ise yetersiz bellek uyarıları ve sistem hataları almanızı önler. Programları hızlı biçimde çalıştırma, aynı anda birden fazla uygulama kullanabilme, dosyaları son kaydedildiği hâli ile açabilme gibi süreçlerde de devreye girer. Bilgisayarın anlık olarak ya da kısa süre içerisinde gereksinim duyacağı verileri geçici olarak muhafaza eden RAM biriminin kapasitesi arttıkça sistemdeki bilgilerin erişimi ve cihazın hızı da artış gösterir.

Yüksek hız ve performans elde etmek için diğer donanım ögelerinin özelliklerini de hesaba katmak gerekir. Ana işlemci, çekirdek sayısı, grafik işlemci, harddisk, ekran kartı ve anakart da dahil tüm birimlerin birbiri ile uyum göstermesi çok daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar. 16 GB depolama alanına sahip bellekler, verdiğiniz komutları algılayıp uygulamaya geçiren işlemcinin hızlı ve etkili şekilde çalışmasında aktif görev alır. Bu noktada fiyat, performans ve işlevsellik beklentilerinizi göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmanız tavsiye edilir. Teknik özellikler değiştiğinden, model çeşitliliği de artar. i3, i5, i7 işlemcili 16 GB RAM'li laptop modelleri inceleyebilir; i9 işlemcili ürünlere göz atabilirsiniz. İşletim sisteminin kaçıncı nesil olacağına karar vermeniz de önemlidir.

Yüksek Çözünürlüklü 16 GB RAM Laptop Ekran Özellikleri

16 GB RAM'li laptop kreasyonlarının teknik özellikleri gibi, ekran nitelikleri de marka ve modele göre değişir. Ekran boyutu, çözünürlük, yenileme hızı, panel türü, keskinlik derecesi görüntü kalitesi üzerinde doğrudan etkilidir. Büyük alanda çalışmak isteyenler için yüksek inç değerli ekrana sahip ürünler ön plana çıkar. Sinematik deneyim yaşamak isteyenler ise ses ve görüntü aktarım niteliklerine göre karar verebilir. Renk tayfı, kontrast oranı, piksel yoğunluğu, sRGB desteği ve renk uzayı özelliklerine bakmanızda fayda var. Yüksek keskinlik ve renk tayfı sayesinde oyun oynarken, film izlerken ya da görsel veriler üzerinde düzenlemeler yaparken benzer renkler arasındaki ton farklarını dahi net biçimde algılanır, üst düzey seyir ve oyun keyfi elde edilir.

Dizüstü bilgisayar 16 GB RAM modellerinin görüntüleme kalitesini iyileştiren bir diğer unsur ise ekran yenileme hızıdır. Ekranın saniyede kaç defa güncellendiğini belirten ve Hertz cinsinden ifade edilen tazeleme hızı arttıkça yoğun hareketli görüntülerde renklerin ve imajların birbirine karışması önlenir. Bulanıklık ve renk kararması türevi sorunlar da ortadan kalkar. Görsel performansı iyileştiren tepki süresi ise görüntülerin ekrana gelme süresini belirlemeye yarar. Tepki süresi düştükçe hız artışa geçer. Bu tür yazılım ve donanım destekli özellikler yüksek bellek bileşenine sahip bilgisayarın verimliliğini artırır. Hem temel donanım hem de ekran özellikleri 16 GB sistem belleğine sahip notebook fiyatları üzerinde etkili olabilir. Sezon indirimleri ve marka fırsatlarının da fiyatlandırmada etkili olduğunu belirtmek gerekir.

İşlevselliği ile Öne Çıkan 16 GB RAM Laptop

16 GB RAM laptop bilgisayar seçkilerinin kullanışlılığı ve işlevselliği, cihazın hem komutları uygulama performansına hem de hangi eylemleri gerçekleştirebildiğine bağlıdır. Bağlantı çeşitliliği bu anlamda önemli bir değişkeni temsil eder. Multi fonksiyonel bir kullanım elde etmek niyetindeyseniz bünyesinde HDMI, USB, Ethernet gibi portları bulunan modellere yönelebilirsiniz. Örneğin HDMI birimi, güçlü RAM ve ekran kartının da katkısıyla, yeni çıkan oyunları çalıştırıp daha geniş bir ekranda oynama fırsatı tanır. Ses ve görüntüleri kalite kaybı olmadan aktarmaya yarayan HDMI biriminin yanı sıra USB ile kolayca veri transferleri yapmanız da seçenekleriniz arasındadır. Bu bağlantıların versiyonlarının değişebileceğini de eklemek gerekir. En iyi performans için son sürümlü port desteği bulunan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Kablosuz bağlantılar, harici grafik kartı özellikleri, pil gücü ve işlemci çekirdeği de işlevsellik üzerinde doğrudan etkili olan unsurlardır. Wi-Fi ve Bluetooth özellikli 16 GB RAM notebook serileri, kablosuz kullanım özgürlüğünü sizlere ulaştırır. Kablosuz internete bağlanmanız, veri transferleri yapmanız ve uyumlu hoparlör, kulaklık, gamepad gibi aksesuarlarınızı bilgisayar ile eşleştirerek kordon derdi olmadan özgürce kullanmanız mümkün olur. Yüksek pil gücü ise prize gereksinim duymadan bilgisayarınızı uzun süre boyunca kullanabilme avantajını beraberinde getirir. Bu yönlü bir beklentiniz varsa, batarya kapasitesi, pil hücre sayısı, yoğun kullanımda pil dayanma süresi bilgilerine bakarak ürün belirleyebilirsiniz.

16 GB RAM Laptop Tasarım Özellikleri

16 GB kapasiteli laptop tasarımları markaya ve modele göre değişebilir. Yüksek bellek donanımlı laptop modelleri pratik bir kullanım sunması ile öne çıkar. Yeni nesil teknolojilerle imal edilen bu bellekler daha minimal yapıda olduğundan ağırlık yapmaz, kasanın ağırlaşmasını önler. Bu seçkiler, daha düşük kapasiteli belleğe sahip ürünlerle kıyaslandığında, performans ve ergonomi bakımından avantajlı bir çerçeve çizer. Açık alanda kullanım, seyahatlerde yanınızda taşıma ve yoğun şekilde kullanma süreçlerinde çevresel etkilere daha dirençli olması ile de farkını ortaya koyar. Yenilikçi ve kaliteli 16 GB RAM dizüstü bilgisayarlarda oyunların daha hızlı açılması ve programların daha etkili çalışması ayırt edicidir. Seçilen modele dahil olan yazılım ve servisler hızlı şekilde kullanılır. Kaliteli RAM donanımından beslenen tasarımlar da 16 GB RAM dizüstü bilgisayar fiyatları üzerinde etkili olabilir.

16 GB RAM Laptop Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün çeşitliliği, karar aşamasında kafa karıştırıcı olabilir. 16 GB RAM donanımlı dizüstü ya da masaüstü bilgisayar seçimi yapmak niyetindeyseniz, aşağıda yer alan maddeleri incelemek isteyebilirsiniz.

16 GB RAM laptop en ucuz ve en yeni modellerine Akakçe farkı ile kolayca ulaşın! Ürünleri niteliklerine göre kategorize ederek inceleyebilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak, gereksinimlerinize en uygun modeli satın alabilirsiniz.