Cerrahi Maske

Cerrahi Maske Fiyatları

675 farklı Cerrahi Maske için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR adetEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • ÖzelliklerCerrahi
 • Adet50'li
 • Adet100'lü
 • RenkSiyah
 • Özellikler3 Katlı
 • Kullanıcı TürüYetişkin
 • ÖzelliklerTelli

Önceki Sayfa: 1 / 29 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerCerrahi
Fiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterTürüTipiKullanıcı TürüKoruma SınıfıAdetÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (675)

Şarjlı Nebulizatör Evony Siyah Maske Siyah Maske 3 Katlı Maske 2 Katlı Maske Aktif Karbonlu Maske Antrasit Maske Bej Maske Beyaz Maske Bordo Maske Çocuk Maske FFP1 Maske

Cerrahi Maske Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Cerrahi Maske hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Cerrahi Maske:
 1. Evony 3 Katlı Yumuşak Elastik Kulaklı 50'li Cerrahi Maske
 2. Evony 3 Katlı Yumuşak Elastik Kulaklı Yeşil 50'li Cerrahi Maske
 3. Evony Black 3 Katlı Yumuşak Elastik Kulaklı Siyah 50'li Cerrahi Maske
 4. Fresh Mask 3 Katlı Yumuşak Elastik Kulaklı 50'li Meltblown Maske
 5. Evony Color Yumuşak Elastik Kulaklı 50 Adet Maske

En Ucuz Medikal Cerrahi Maske Fiyatları Akakçe'de!

Yüze tam uyum sağlaması açısından sıklıkla tercih edilen medikal cerrahi maske özellikleri bakımından hem hastanelerde hem de günlük kullanımda son derece ideal ürünler arasındadır.Etkin bir koruma sağlayan maskeler havada asılı kalan mikrobun ve virüslerin solunmasını engeller. Cam fiber doku içermediği için tam bir cilt dostu olan cerrahi maske modelleri, cilt üzerinde alerji yapmayan, cilt dokusuna rahatsızlık vermeyen malzemelerden üretilir. Medikal cerrahi maske yorumları arasında genelde tıbbî sağlık görevlileri, maskelerin kan ya da farklı bir vücut sıvısı sıçramasına karşın dirençli olduğundan da sıklıkla bahseder.
Sadece sağlık çalışanlarının değil, günlük yaşamda gerektiğinde diğer insanların da kullanılabileceği medikal cerrahi maskeler bakteri ve virüslere karşı BFE denilen filtreye sahiptir. Bu açıdan hasta kişilerin, konuşma, hapşırma ya da öksürme esnasında, ağız damlacıklarının havaya saçılmasını engeller. Öte yandan sağlıklı kişilerin ise havadaki damlacık formundaki bakteri ve virüsleri solumasını da engellediğinden herkes için kullanım pratikliğine sahiptir. Siz de mevcut hastalığınız ile sevdiklerinizi tehlikeye atmamak ya da enfekte kişilerden hastalık kapmamak için cerrahi medikal maske ile korunabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda fiyatları nispeten artan maskeler için site site dolaşmadan en uygun fiyat avantajlarını kolayca bulmak isterseniz, akakce.com'da yer alan indirimli fiyatları tek bir sayfada görüntüleyebilirsiniz. Sitede yer alan cerrahi maske indirimleri ve kampanyaları da bütçeniz için büyük bir satın alma kolaylığı sağlayacaktır.

Medikal Cerrahi Maske Özellikleri

Kullanan kişilere optimum seviyede koruma sağlarken aynı anda kullanım pratikliği de sunan medikal cerrahi maske, non woven kumaş teknolojisi kullanılarak üretilir. Yüz bölgesini kapadıktan sonra kulaklara takılan lastikler "gipe" özelliğine sahip olduğundan rahatsızlık vermez. Maske dikişlerinde sıradan dikiş yerine ultrasonik dikişlerin kullanıldığı maskelerin dikişsiz pamuk seçenekleri de vardır. Bazı maske modellerinde üç katlı sıvı geçirmez kumaş kullanıldığı için, medikal cerrahi maske fiyatı da nispeten fazla olabilir.
Medikal cerrahi maskelerin yüze tam uyum sağlamaları ve burun kısmından kaymamaları için tel maşa teknolojisi kullanılır. Burun yapısına göre ayarlanabilen tel maşalar, maskenin orta alanında burun ile göz arasında yer alır. Burun bölgesi tamamen kapansa da hava geçirme özelliği sayesinde kullanan kişi rahatlıkla nefes almaya devam edebilir. Medikal cerrahi maske özellikleri arasında en çok dikkati çeken şey yüksek filtrasyon kapasitesine sahip oluşudur. Ortamdaki bakteri ve virüslere karşı koruma sağladığı gibi duman, toz ya da diğer kimyasallara karşı da koruma sağlar. Sünger dokusu üretiminde pamuk kullanıldığı için yüzü rahatsız etmeyen hipoalerjenik özelliğe sahiptir. Medikal cerrahi maske yorumları arasında kadın - erkek fark etmeksizin yetişkin yüzüne tam uyum sağladığı, hijyenik ve hipoalerjenik olduğu bildirilmektedir. Bazı türdeki maskeler yıkanabilir yüz maskeleri olduğundan, özel kumaş yapısı sayesinde tekrar tekrar kullanılabilir. Tabii ki bu tür medikal cerrahi maske fiyatları da göreceli olarak daha fazla olabilir.

Medikal Cerrahi Maske Yorumları

Medikal cerrahi maske yorumları arasında maskenin doğru takılması ve kullanılmasının önemli olduğu görülür. Buna göre ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde takılması, gerekli düzeltmeler ile birlikte maske ile yüz arasında boşluk kalmaması gerekir. Yine maske takılı iken, eller ile maskeye dokunmaktan kaçınılmalı ve kullanılmış maske ile temas edildikten sonra mutlaka eller sabunlu su ile yıkanmalıdır. Su ve sabunun olmadığı alanlarda ise antibakteriyel ve antiseptik jel, ya da el dezenfaktanı kullanılmalıdır.
Medikal cerrahi maskeler tek kullanımlıktır. Başka bir zaman yine aynı maskenin kullanılmaması gereklidir. Özellikle hapşırma ya da öksürme eylemlerinden sonra yeni bir maske kullanılmalı, eski maske dikkatle çıkarıldıktan sonra çöpe atılmalıdır. Medikal cerrahi maske özellikleri arasında hijyenik kullanım esas olduğu için önemli olan bu detay, göz ardı edilmemelidir. Benzer şekilde herhangi bir nedenle maske ıslanır ya da nemlenirse, yeni kuru bir maske takılmalıdır.

Cerrahi Maske Nasıl Takılır

Sağlık çalışanları cerrahi maske kullanımı ve takılması konusunda yeterli ve doğru bilgiye sahiptirler. Ancak mevcut hastalığını yaymak istemeyen kişiler ya da diğer enfekte olan kişilerden korunmak isteyen kişiler genelde, doğru maske takımı konusunda yeterli bilgi sahibi olmayabilirler. Bu kişiler, "cerrahi maske nasıl takılır" diye merak edebilirler. Cerrahi maskeye temas etmeden ve takılmadan önce eller mutlaka temiz olmalıdır. Bunun için eller ıslatılır ve sabun ile en az 20 saniye boyunca yıkanır. Bu esnada ellerin üstü, parmak araları, baş parmak ve avuç içleri iyice ovalanarak temizlenir. Elleri kurulamak için temiz bir havlu kağıt kullanılır. Maske kutusundan özenle çıkarılırken, burnu saran telin üst kısımda olduğundan emin olunmalıdır. Aynı şekilde maskenin uygun tarafının dışa baktığı da kontrol edilmelidir. Medikal cerrahi maskeler aynı renk değilse, mavi olan taraf dışarıda, beyaz olan taraf iç kısımda yer alır.
Maskenin lastikleri halka şeklinde ise, halkalardan tutulur ve esnetilerek kulak arkalarından geçirilir. Bunun yanında bazı maskelerde bağcık ya da şerit lastikler olabilir. Bu tür maskelerde önce üst bağcıklar başın üst kısmından dolandırılır ve ilmek atılarak bağlanır. Daha sonra alt bağcıklar başın tam arka kısmından bağlanır. Bazı cerrahi maskelerde ise iki adet lastikli bant yer alır. Bu türlerde ise maske yüzün önünde tutulur, üst bant çekilerek başın tepe kısmına yerleştirilir. Daha sonra alt bant çekilir, başın yine üst kısmından geçirilerek başın tam alt kısmına yerleştirilir. En son burun parçası ayarlanır ve tam olarak yüze yerleştirildiğine emin olunur.

Cerrahi Maske İndirimleri ve Kampanyaları

Esnek ve yumuşak olması sayesinde son derece pratik kullanım imkanı sunan medikal cerrahi maskeler, özel gamma ışınları ile sterilize halde sunulurlar. Tüm dünyayı etkisi altında alan pandemi nedeniyle, siz de sağlığınızdan endişe ederek işe ya da markete giderken maske kullanmak istiyor olabilirsiniz. Her ne kadar medikal cerrahi maske fiyatı tekli paketlerde uygun fiyat özelliğine sahip olsa da çoklu paketlerde satılırken nispeten daha yüksek olabilir. Özellikle güncel pandemi nedeniyle medikal cerrahi maske fiyatları talap fazlalığından dolayı bir miktar artış göstermiştir. Bütçenize uygun en ucuz maske fiyatlarını tek bir sayfada görüntülemek isterseniz, cerrahi maske indirimleri ve kampanyaları akakce.com'da sizi bekliyor!