N95 Maske

N95 Maske Fiyatları

1.025 farklı N95 Maske için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlaradet En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

10'lu50'li100'lü0 - 50 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL YetişkinN95Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 43Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler: N95 Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Tipi Kullanıcı Türü Koruma Sınıfı Adet Ürün Puanı Renk

2 Katlı Maske 3 Katlı Maske Aktif Karbonlu Maske Antrasit Maske Bej Maske Beyaz Maske Bordo Maske Cerrahi Maske Çocuk Maske Evony Siyah Maske FFP1 Maske FFP2 Maske

N95 Maske Sıkça Sorulan Sorular

En Ucuz N95 Maske Fiyatları Akakçe'de!

Hem kendi sağlığınız hem de sevdiklerinizin sağlığı sizin için her şeyden daha önemlidir. Ne var ki beden sağlığınızı tehdit eden bazı etkenler çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olmasına rağmen kimi zaman hiç de küçümsenemeyecek çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Virüs ve bakteriler gibi mikroorganizmalar; vücudunuza kontrolünüz dışında sirayet edebilen bu davetsiz misafirlerden bazılarıdır. Ancak mikroskopla görülebilmesi mümkün olabilen bu varlıklar canlılarda, bazı hâllerde oldukça ağır seyredebilen, viral ve bakteriyel enfeksiyon vakalarının görülmesine sebep olmaktadır. Üstelik şehir hayatının getirdiği kalabalık yaşam şartları; gün içinde kullanılan toplu taşımalar, gidilen alışveriş merkezleri ve hastaneler gibi birçok ortak alanda çok sayıda insanla bir arada bulunmayı gerektirdiğinden, insandan insana kolayca geçebilen bu salgın hastalıklara karşı sizleri daha az korunaklı kılmaktadır. İşte N95 maskeler, bu türden hastalıkların hava yoluyla bulaşma riskini en aza indirmek için geliştirilmiştir. Yüksek koruyucu özelliği ile tüm dünyada yoğun talep gören bu tip maskelerin, farklı markalar tarafından üretmiş kullanışlı modellerini Akakçe'den kolaylıkla sipariş edebilir ve en ucuz maske modellerinden birini de siz satın alarak hem kendinizin hem de sevdiklerinizin zararlı mikroorganizmalara karşı daha güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

N95 Maske Nedir?

Özellikle salgın dönemlerinde N95 maskelerin adı sıkça duyulmaktadır ve sonrasında en çok cevabı merak edilen soru da "N95 maske nedir?" sorusu olur. "N95 maske nedir? sorusunun cevabı maskenin isminde saklıdır; çünkü N95'teki "95" sayısı, aslında filtre verimliliğini ifade eder. N95 filtreli yüz maskeleri, yağ içermeyen ve 0,3 mikrondan daha büyük partikülleri en az %95 oranında engelleyerek solunan havayı temizler ve bu sayede hava yoluyla enfekte olmanın büyük oranda önüne geçer. Bu maskeler, virüs ve bakteriler dışında; toz, sis ve dumandan kaynaklanan zararlı parçacıkların da ağız ve burna dolmasını bloke ederken bunu sıradan maskelere göre çok daha yüksek bir performansla yapar.

N95 Maske Özellikleri

N95 maskelerinin yüze oturan kısmı, ağız ve burnu örtecek şekilde tasarlanmıştır ve üzerinde bulunan hava filtrelerinin gözenek çapının belirli bir standardı vardır. Maskenin yan tarafındaki kayışlar, maskenin yüze tam oturmasını sağlayacak şekilde çoğunlukla esnek yapıda üretilir ve burun çevresine ayarlanması için maskenin üzerinde genelde bir klips bulunur. Bazı N95 maskelerin yüzeyi ise 3 panelli yapıdadır; bunlar kullanıcıya daha fazla konfor sağlar ve geniş yüz çevrelerine daha fazla uygunluk gösterir. Bazı N95 maskelerin yüzey kısmında ise valf ya da ventil denilen bir aparat bulunur ve bu parça maskenin özelliklerine; nefes alıp vermeyi kolaylaştırma ve maske içini daha serin tutma gibi özellikleri de katar. Maskelerin belli bir kullanım süresi bulunmamakla birlikte, N95 de olsa aynı maskenin çok uzun süre kullanılmaması önerilmektedir. Kullanım süresi havanın kirlilik durumu, kişinin kilosu ve nefes alıp verme hızı gibi parametrelere bağlı olarak değişir. Hasar gören, kirlenen ve nefes almayı zorlaştırmaya başlayan maskeler etkinliğini kaybedeceğinden yenisiyle değiştirilmesi gerekmektedir. Standart maskeler çocuklar ve sakalları uzun olan kişiler için tam uyum sağlayamayabilir, bu yüzden bu gibi kimselerde koruma performansı da düşebilmektedir.

N95 Maske Ne İçin Kullanılır?

Bütün canlıları etkileyebilen enfeksiyonların, canlılardan canlılara geçişi çoğu durumda hava partikülleri yoluyla olmaktadır. Hasta birinin öksürmesi, hapşırması ya da sadece solunumu sırasında etrafa saçılan damlacıklar diğer bireylerin özellikle ağız ve burun mukozalarında kolonize olmakta ve virüsün veya bakterinin cinsine göre değişen belirli bir sayıya ulaştıktan sonra hastalığa sebebiyet verebilmektedir. N95 tipi maskeler; enfeksiyonlu (Korona virüsü, SARS, verem, grip, difteri vb.) hastalarla temas halinde olanları, enfeksiyonun solunum yoluyla bulaşmasından büyük ölçüde korumaktadır ve sağlık çalışanlarının rutin olarak kullandıkları kişisel koruyucu ekipmanların bir parçasıdır. Sağlıklı bireyler tarafından takılan maske, solunan havayı filtrelemeye yardımcı olurken; benzer şekilde enfekte olan bir hastanın taktığı maske de enfeksiyöz mononükleöz maddenin diğer kişilere taşınmasını önlemede etkili olmaktadır. Daha da önemlisi maske takmak, çoğu kişide sıklıkla tekrarlanan ve çok yüksek bir risk faktörü olan ağza veya burna ellerin sürtülmesi veya dokunulması davranışının da önüne geçmektedir. Aynı zamanda bir tip maskeler; işçilerin toza ve küçük parçacıklara maruz kaldığı inşaat ve imalat sanayisi gibi endüstriyel işlerde de işçi sağlığı ve güvenliğini sağlamaya destek olarak kullanılmaktadır.

N95 Maske İndirimleri ve Kampanyaları

Akakçe, dünyanın en meşhur maske imalatçılarının en kaliteli ve en ucuz maskelerini karşınıza getiriyor, üstelik bunu yaparken en büyük perakendecilerin N95 maske indirimleri ve kampanyalarına tek platform üzerinden ulaşma fırsatını sunuyor. N95 maske fiyatları, modelin sunduğu rahatlık ve kullanım kolaylığı özelliklerine göre farklılık gösterir fakat siz, akakce.com ayrıcalığı sayesinde ürünleri istediğiniz kategoriye göre sıralayarak çeşitliliğin yaratacağı akıl karışıklığını yaşamazsınız. Bu geniş ürün ve fiyat yelpazesi içinde tercihinize uygun maskeyi bulduktan sonra da, tercih ettiğiniz N95 maske fiyatını farklı satıcılara göre listeleyerek içlerinden en ucuz N95 maske fiyatını sunan satıcıyı tercih eder ve böylelikle aynı ürünü başka bir yerden daha yüksek bir fiyata satın alma riskiyle karşı karşıya kalmazsınız. Dilerseniz incelemeye, en çok tercih edilen markalardan biri olan 3M maske fiyatları bölümüne bakabilir sizden önce bu üründen satın almış olanların puan ve yorumlarına göz atarak başlayabilirsiniz.