Okçuluk Malzemeleri

Okçuluk Malzemeleri Fiyatları

371 farklı Okçuluk Malzemeleri için fiyatlar listeleniyor.

Fetih Okçuluk ve Yay Ekipmanı Helix Okçuluk ve Yay Ekipmanı Hunthink Okçuluk ve Yay Ekipmanı Ottoman Okçuluk ve Yay Ekipmanı Astra Okçuluk ve Yay Ekipmanı Pars Okçuluk ve Yay Ekipmanı

Fiyatı Düşen Okçuluk ve Yay Ekipmanları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • Fiyatı0 - 250 TL
  • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 16 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü Markası
Temizle Ürünleri Gör (371)

Bone Badminton Raketi Dart Tahtası Dalış Maskesi Buz Pateni Bilardo Masası Masa Tenisi Filesi Boks Standı Boks Kaskı Fetih Okçuluk ve Yay Ekipmanı Helix Okçuluk ve Yay Ekipmanı Hunthink Okçuluk ve Yay Ekipmanı

Okçuluk ve Yay Ekipmanı Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Okçuluk ve Yay Ekipmanları hangileri?

Bugün Akakçe'de 371 farklı model arasında

En çok satan Okçuluk ve Yay Ekipmanları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Okçuluk ve Yay Ekipmanı:
  1. Geologic Okçuluk Seti - Discovery 100 Decathlon
  2. Crosman Makaralı Yay Seti Jr Yay
  3. Crosman İr Yay ( 2 Adet Siyah Ok )
  4. Okçuluk Başlangıç Seviye Platinyum Ahşap Set
  5. KONURALP OKÇULUK Geleneksel Eğitim Yayı

Okçuluk Malzemeleri

Türk sporcuların olimpiyatlarda gösterdiği başarılar sonrasında daha fazla ilgi duyulan okçuluk, geleneksel Türk sporları arasında yer alır. Bireysel sporlar arasında bulunan ve disiplin gerektiren bu spor, aynı zamanda hobi olarak da tercih edilir. Ana ekipmanları oklar ve yaylar olan okçulukta kullanılan malzemeler geleneksel ve modern olarak farklılık gösterse de genellikle yay, tirkeş, kol koruyucu, zihgir, ok, kolçak ve ip olarak sıralanır. Yeni başlayanlar ve profesyoneller için farklı okçuluk malzemeleri ve ok türleri bulunurken hem çocuklar hem de yetişkinlere hitap eden bir spor türüdür. Okçuluk sporu için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm malzeme ve ekipmanlara Akakçe üzerinden ulaşabilir, ok ve yay seti fiyatları, en uygun okçuluk ekipmanları fiyatları ve anlık indirimleri takip ederek bütçe dostu bir alışveriş yapabilirsiniz.

Çeşitlerine Göre Oklar ve Yaylar

Modern ve geleneksel okçuluk malzemeleri arasında yer alan ve okçuluk sporunun yapılabilmesi için mutlaka gerekli olan ok ve yay, tek tek satın alınabilen ekipmanlar olmasının yanı sıra ok yay seti olarak da kullanıcılara sunulur. Tamamı geleneksel olan Türk, Osmanlı, İngiliz, Penobscot, Japon, Hint, Kore, Amerikan, Kırım, Tatar ve İskit yayları gibi çeşitleri olan yaylar, uzunlukları, eğim dereceleri, üretim malzemeleri gibi pek çok farklı karakteristik özelliğe sahiptir. Örneğin, İngiliz Uzun Yayı ortalama 180 cm uzunluğunda iken Türk yayı ise 105 cm ile 125 cm arasındadır. Öte yandan günümüzde yaylar klasik yay, makaralı yay ve olimpik yay olarak üç farklı alternatif sunan ekipmanlardır.

Koleksiyonu dahi yapılan okçuluk malzemesi olan oklar, ahşap, boyalı ahşap, fiberglas gibi farklı malzemelerden üretilen ve farklı uzunluklara sahip ürünlerdir. Söz konusu okların kullanılacak yay ile uyumlu olması ise tercih açısından yeterlidir. En iyi ok ve yay markası veya üreticileri tarafından kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen okçuluk ekipmanları arasında yer alan makaralı, tahta ok ve yay fiyatları sunduğu avantajlara kıyasla ulaşılabilirdir. Öte yandan klasik ok ve yay fiyatları, yayın malzemesine, el yapımı olup olmamasına ve hangi türde bir yay olduğuna göre farklılık gösterir. Dolayısıyla okçuluk sporu için ilk defa ekipman alınacak ise ok yay satın almadan önce ok yay çeşitleri incelenmeli ve beklentilere uygun ürünler tercih edilmelidir.

Geleneksel Okçuluk ve Yay Ekipmanları

Okçulukla ilgili tüm ekipmanları kapsayan okçuluk malzemeleri, geleneksel ve modern olarak ikiye ayrılır. “Geleneksel okçuluk ekipmanları nelerdir?” sorusunun yanıtı olan ekipman ve malzemeler şunlardır:

Modern Okçuluk Malzemeleri

Modern üretim teknolojileri ile üretilen ve konforlu bir kullanım sunan modern okçuluk malzemeleri isimleri yay gövdesi, yay kanatları, makaralar, nişangah, kiriş, ok yatağı, parmaklık, basınç düğmesi, oklar, gez, stabilizatörler, tetik, kolluk, göğüslük, sadak ve ayaklık olarak sıralanır. Kullanıcının daha kolay nişan alması, okun daha rahat bir şekilde hedefi bulması, güvenli ve doğru atış yapılabilmesi gibi pek çok faydası bulunan söz konusu ekipmanlar toplu olarak ok ve yay takımı adı altında da kullanıcılara sunulur. Modern okçuluk malzemeleri ile geleneksel malzemeler arasında marka, üretim malzemesi, ürün tipi gibi çeşitli farklılıklar söz konusudur. Dolayısıyla antrenman malzemesi olarak da adlandırılan bu ürünler arasında fiyat farklılıkları söz konusudur.

Osmanlı Tipi Oklar ve Yaylar

Geleneksel Osmanlı okçuluk malzemeleri ve Osmanlı yayları, tıpkı Türk ok ve yayları gibi belirli karakteristik özelliklere sahip ekipmanlardır. Ağaç ve kemik başta olmak üzere doğal malzemelerden üretilen Osmanlı yayları, ortalama 130 cm uzunluğunda ve 320 gram ağırlığındadır. Osmanlı okçuluğu ekipmanları adı altında toplanan söz konusu ok ve yaylar kısa olmaları ile bilinir. Geleneksel okçuluk ekipmanları olarak da kullanıcılara sunulan bu ürünleri hemen her bütçeye uygun seçenekler sunması ile bilinir. Osmanlı ok yay fiyatları, ekipmanların üretim malzemesine ve el işçiliği ürünü olup olmamasına göre farklılık gösterse de özellikle başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için uygun seçenekler sunar. Profesyonellere hitap eden geleneksel ok yay fiyatları ise farklı bir şekilde belirlenmesi de ulaşılabilir olarak bilinir.

Çocuklar için Okçuluk Malzemeleri

Çocukların fiziksel açıdan gelişmesine yardımcı olmak, kas kontrolü sağlamak ve motor becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak için tercih edilen sporlar arasında yer alan okçuluk, çocuklara özel olarak üretilen güvenli ok, yay ve diğer ekipmanlar ile yapılır. Çocuklar için tasarlanan ok ve yay seti gerçek modellerde olduğu gibi sivri uçlu oklar ve gergin yaylar yerine daha konforlu ve güvenli bir kullanım sunan ekipmanlar içerir. Örneğin, çocuklara özel üretilen oklar, vakumla sabitlenen silikon veya mıknatıs uçludur. Çocuklara özel olarak üretilen ve oyuncak kategorisinde yer alan ok ve yay fiyatları ucuz olması ile dikkat çeker. Öte yandan ergenlik dönemine girmiş çocukların profesyonel sporcu olabilmek için antrenmanlarda kullandığı ok, yay ve diğer ekipmanlar profesyonel okçuluk malzemeleri kapsamındadır.

Profesyoneller için Okçuluk ve Yay Ekipmanları

Başlangıç seviyesindeki kullanıcılar ile hobi amaçlı okçuluk ile ilgilenenlere kıyasla çok daha ileri seviyede ekipmandan meydan gelen profesyonel ok yay takımı modelleri, makaralı yaylar veya olimpik yayları içerir. Olimpiyat komitesi tarafından belirlenen ve evrensel olan ok, ok ucu, yay ipi gerginliği gibi belli başlı hususlara göre üretilen profesyonel ok yay seti ve ekipmanları, belirli bir seviyeye ulaşmış ve tecrübeli olan kullanıcılara hitap eder. Bu tür ekipmanlar ile yapılan antrenmanlar belirli standartlar dahilinde gerçekleşir. Örneğin, atış mesafesi ve kişi başı atılan ok sayısı sabittir. Profesyonel ok ve yay seti fiyatları ile başlangıç seviyesi kullanıcılara hitap eden ok yay fiyatları arasında belirgin farklılıklar söz konusudur.

Bütçe Dostu Okçuluk Malzemeleri Fiyatları

Modern ve geleneksel okçuluk malzemeleri satış fiyatları oldukça geniş bir aralığı temsil eder. Çünkü, geleneksel, modern ok ve yay çeşitleri, çok fazla marka ve model olması sebebiyle tamamen farklı fiyatlandırmalar ile kullanıcılara sunulur. Öte yandan, markalardan bağımsız olarak el yapımı ucuz ok yay bulmak da mümkündür. Bu sebeple ilk defa okçuluk antrenmanı yapılacak ise yeni başlayanlar için okçuluk malzemeleri belirlenmeli ve okçuluk malzemeleri satın al butonuna tıklamadan önce fiyat araştırması yapılmalıdır. Siz de okçuluk ile ilgileniyorsanız Akakçe üzerinden gerçek ok ve yay fiyatları ile geleneksel okçuluk malzemeleri fiyatları hakkında bilgi edinebilir, anlık fiyat değişimlerini ve indirimleri takip ederek ihtiyaç duyduğunuz ok ve yay setine ve ekipmanlara bütçe dostu fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.