Tens Cihazı

Tens Cihazı Fiyatları

152 farklı Tens Cihazı için fiyatlar listeleniyor.

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet
F.Bosch Tens Cihazı Compex Tens Cihazı Comfort Plus Tens Cihazı Mesilife Tens Cihazı Beurer Tens Cihazı Acura Tens Cihazı

Fiyatı Düşen Tens CihazlarıTümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 7Sonraki

Filtrele
Markası Ürün Puanı
Fiyatı0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü

Pulse OksimetreNebulizatörTekerlekli SandalyeMedikal KorseŞeker Ölçüm CihazıOrtopedik TabanlıkOrtopedik MinderStetoskopOrtopedik TerlikF.Bosch Tens CihazıCompex Tens CihazıComfort Plus Tens Cihazı

En Çok Karşılaştırılan Tens Cihazları

En Çok İlgi Gören Tens Cihazları

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Tens Cihazı Sıkça Sorulan Sorular

Tens Cihazı

Transkutanöz elektriksel sinir stimülasyonu anlamına gelen tens cihazı, cilt üzerinden verilen düşük ve hafif şiddette elektrik akımları yoluyla ağrı kesen bir tedavi yöntemidir. Bir fizik tedavi yöntemi olarak ağrıya neden olan sinirlere gönderdiği düşük elektrik akımları sayesinde destek olur. Pille çalışan bu ürünler makinenin diğer ucunda bulunan pedler cilde yapıştırılarak kullanılır. Bu makineler, elektrot adı verilen bu pedler ile kaslara ve sinir sistemine gönderilen sinyallerle çalışır. Cilde yapıştırılan bu pedler cilt yüzeyine yakın bölgede bulunan sinir ve kasları elektrik sinyalleri ile uyarır. Böylelikle ağrıların azalmasında büyük bir rol oynar. İhtiyaca yönelik olarak farklı boyut ve tasarımlarla geliştirilen bu ürünler, evde ve sağlık kuruluşlarında kullanılabilecek çeşitliliğe sahiptir. Aynı zamanda ağrının bulunduğu farklı vücut bölgelerine yönelik olarak gelişmiş programlama özelliklerine sahiptir. Bu programlar elektrik akımlarının farklı güç seviyelerinde iletilmesine olanak sağlar. Tens cihazı tavsiyesi ve önerileri için doktor ve uzman fizyoterapistlerle görüşülebilir. Aynı zamanda kullanıcı yorumlarını da incelemek mümkündür. Tens cihazıyla birlikte İhtiyacınız olan diğer medikal ürünler en uygun fiyatlarla Akakçe’de!

Tens Cihazı Nasıl Kullanılır?

Bel fıtığı, ayak ağrıları, omuz, kol, bacak, baldır ve bel gibi farklı bölge ağrılarına çözüm olarak tens cihazı kullanımı hastaya göre değişiklik gösterir. Her hastalığın farklı tedavisi ve hastanın farklı bir ihtiyacın mevcuttur. Bununla birlikte farklı güç ayarlarına sahip bu ürün seçenekleri, kişiye özel tedaviler de ayarlanabilir. Aynı zamanda farklı ürün modellerinde birçok program seçeneğine sahip olarak geliştirilir. Öncelikle makineyi fizyoterapist önerisiyle doğru güç ayarında başlatılır. Ağrı olan bölgeler belirlenirken doğru bölgeler olması da önem taşır. Bu bölgelere makinenin uç kısmında bulunan pedler yapıştırılır. Bu elektrotlar ile birlikte cilde gönderilen elektrik akımları sinirleri uyararak ağrı şiddetini hafifletir. Diğer yandan makine programları kişiye ve ağrılara yönelik olarak belirlenir. Elektrik akımları düşük güç ile başlatılıp yavaş yavaş yükseltilir. Aynı zamanda cihaz ekranında vücut bölgelerine dair belirleyici yazı ve simgeler de bulunabilir. Bu simgelerden kullanılacağı alana yönelik doğru olan seçilmelidir. Bu makinelerin bir diğer özelliği de elektrik akımlarının elektrotlar yoluyla gönderilme şeklidir. Vurma, titreşim ve baskı gibi farklı şekillerde gönderilen bu elektrik akımları, elektrotların da yapıştırılma şekline göre de çalışır. Daha çok X ifadesine benzer şekilde yapıştırılması uygun olmakla birlikte uzman fizyoterapistlerin de önerisi önem taşır. Elektrotlar vasıtasıyla cilt altından gönderdiği elektrik akımları ile beyne giden şiddetli ağrıların etkisini hafifleten bu makineler evde kullanılmak için de geliştirilir. Bunun yanı sıra kalp pili olanların kullanmaması gerekir. Aynı zamanda hamilelerin karın bölgesine uygulanması istenmeyen durumlara yol açabilir. Bu sebeple doktor tavsiyesi oldukça önem taşır. Tens cihazı en ucuz fiyat seçeneklerini ve birçok markayı akakce.com’da bulabilirsiniz.

Tens Cihazı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Fizik tedavi alanında uzmanlar tarafından yaygın olarak tercih edilen bu tens cihazları, ağrının azaltılmasında oldukça faydalı bir ürün seçeneğidir. Bu makineleri doğru şekilde ve doğru bölgelerde kullanmak oldukça önemlidir. Bacak, baldır, bel, omuz, ayak, kalça ve omurilik bölgelerindeki kas ağrılarını hafifletir. Diğer yandan bel fıtığı, karpal tünel sendromu ve kalça nevraljisi gibi rahatsızlıklarda hastalığın seviyesi ve ağrı şiddetleri ile orantılı olarak tedavi uygulanır. Tens cihazı fizik tedavi alanında güvenli bir tercih olarak yaygın olarak kullanılır. Aynı zamanda vücudun birçok farklı bölgelerindeki ağrılar için uygulanabilen bu makineler, hastaya göre farklı kullanımlar gerektirir. Her kullanıcının doktor ve uzman fizyoterapist tavsiyesi ve önerisi ile doğru bölgelerde ve periyotlarda kullanması önem taşır. Diğer yandan farklı programlara sahip bu ürün seçenekleri bu sayede ihtiyaca yönelik özel bir kullanım sağlar. Bununla birlikte tens cihazı kullananlar özellikle ev tipi modellerde tasarımları sayesinde kolaylıkla kullanım sağlar. Tens cihazları ile ağrılarınız azalırken fiziksel sağlığınızı ve konforunuzu farklı ortopedik ürünler ile destekleyebilirsiniz.

Tens Cihazı Ne İşe Yarar?

Tens cihazları cilde yerleştirilen elektrotları yoluyla ağrı bulunan bölgeye gönderdiği elektrik akımlarını beyne ileterek ağrıyı hafifletir. Bel ağrısı, bel fıtığı, baldır ve bacak ağrıları, boyun, omuz, ayak ve kalça ağrıları gibi birçok kas ağrısı ve spazmlarının tedavisinde kullanılır. Bu makineler hastalıkları tedavi etmez, şiddetli ağrıları hafifletir. Bununla birlikte kol bileklerinde oluşan karpal tünel sendromu ve kalçada oluşabilen kalça nevraljisi gibi hastalıkların ağrılarını da azaltır. Fizyoterapist veya doktor önerisiyle kullanılabilecek ev tipi tens cihazı modelleri kullanım kolaylığı sağlayabilmek amacıyla daha kolay olarak tasarlanır. Aynı zamanda birden çok program seçeneği ile tasarlanan bu modellerde hastaya ve ağrıya uygun olanın seçilerek uygulanması gerekir. Farklı güç seviyelerine sahip ürün çeşitleri, aynı şekilde doğru güç modu seçilerek kullanılması gerekir. Güç modunun ilk olarak düşük olarak seçilmesi ve tedavi sürecine göre yavaş yavaş artırılması gerekir. Diğer yandan vücudun alıştığı bir güç seviyesi durumunda zamanla ağrılarda hafifleme görülmeyebilir. Bu durumda uzmanınızla görüşerek yeni güç seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Tens Cihazları Ne Kadar Süreyle Kullanılabilir?

Elektrikli tens cihazı modelleri kullanım alanına yönelik olarak farklı boyutlarda tasarlanır. Pilli ve adaptörlü çalışma şekillerine sahip ürün seçenekleri, sağlık kurumlarında ve evlerde kullanılabilir. Evlerde hastaların kendi kendine uygulayabileceği ağrı hafifletici bu makineler, farklı program ve güç seçenekleri ile geliştirilir. Hastaların rahatlıkla kullanabileceği şekilde kolay tasarlanan bu medikal tens cihazı çeşitleri vücudun farklı bölgelerine pedler ile yapıştırılır. Elektrot adı verilen bu pedler yumuşak ve yapışkan bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda elektrik akımlarını pedlerin yapıştırıldığı bölgeye yayarak ağrıyı hafifleten bu cihazlar, belli sürelerde kullanılır. Bu kullanım süreleri fizyoterapist önerileri ile hastanın durumuna bağlı olarak şekillenir. Diğer yandan bu ürün çeşitlerinin farklı güç seviyelerine sahip olması, ağrı şiddetlerine göre farklı uygulamalara olanak sağlar. Bir veya iki kanal seçeneğine sahip olarak geliştirilen modeller mevcutken 6 ve 10 program arasında farklı özellik çeşitlerine sahiptir. Bununla birlikte farklı hassasiyet ayarları ve birden çok masaj terapi butonu mevcut modeller de vardır.

Her Bütçeye Uygun Tens Cihazları Akakçe’de

Tens cihazı fiyatı, ürünün birçok farklı özelliğine göre değişkenlik gösterir. Güç ayarı, program sayısı, boyutu, kullanım alanı ve kalitesi gibi faktörler bu özelliklerden bazılarıdır. Vücudun farklı bölgelerine göre uygulanan ve farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirilen güç modları ağrı özelinde kullanılır. Düşük güç seviyelerinden başlanarak yavaş yavaş artırılarak kullanılan bu cihazlar aynı zamanda farklı kanal sayılarına sahiptir. Kanal sayısı birden fazla olan ürün modelleri aynı anda kullanılabilecek kişi sayısını da belirler. Diğer yandan birden çok program seçeneğine ve butonuna sahip ürün modeller işlevselliği artırır. Aynı zamanda evde kullanılabilecek ürün modelleri kolay kullanım tasarımıyla yaygın olarak tercih edilir. Bununla birlikte uzman fizyoterapistlerin tens cihazı yorum ve önerileri de satın alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Birçok marka tarafından üretilen ve satışa sunulan bu ürün modelleri, farklı özellikler ve kalitede geliştirilir. Ürün özellikleri hastaların ihtiyaçlarına yönelik olarak belirlenerek seçilmesi gerekir. Aradığınız ürünü Black Friday 2020 kampanyalarını takip ederek bulabilirsiniz.