Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Fiyatları

630 farklı Ateş Ölçer için fiyatlar listeleniyor.

Braun Ateş Ölçer Acura Ateş Ölçer Kanz Ateş Ölçer Direct Nexus Ateş Ölçer Omron Ateş Ölçer Wee Baby Ateş Ölçer

Fiyatı Düşen Ateş Ölçerler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Ateş Ölçerler

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüAlından
 • TürüKulaktan
 • TürüAğızdan-Koltuk Altından-Rektal
 • ÖzelliklerTemassız
 • TipiKulak İçi - Tabanca
 • TipiTabanca
 • Fiyatı0 - 100 TL
 • Fiyatı150 - 250 TL
 • Ölçüm Süresi0.5 sn
 • Ölçüm Süresi1 sn
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 27 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüÖlçüm MesafesiKayıt SayısıÖlçüm SüresiTipiÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (630)

Kompresörlü Nebülizatör Cihazı Tansiyon Aleti Termometre Şeker Ölçüm Cihazı Pulse Oksimetre Nabız Ölçer Nebulizatör Tens Cihazı Tekerlekli Sandalye Braun Ateş Ölçer Acura Ateş Ölçer Kanz Ateş Ölçer

En Çok Karşılaştırılan Ateş Ölçerler

Ateş Ölçer Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Ateş Ölçer Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Ateş Ölçerler hangileri?

Bugün Akakçe'de 630 farklı model arasında

En çok satan Ateş Ölçerler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Ateş Ölçer:
 1. Braun ThermoScan 7+ IRT 6525 Kulaktan Ateş Ölçer
 2. Braun ThermoScan 3 IRT 3030 Kulaktan Ateş Ölçer
 3. Braun ThermoScan 7 IRT 6520 Kulaktan Ateş Ölçer
 4. Braun ThermoScan 6 IRT 6515 Kulaktan Ateş Ölçer
 5. Braun BNT 400 Alından Temassız Ateş Ölçer

Ateş Ölçer

Vücudunuzda yüksek ısı ya da buna bağlı belirli semptomlar hissettiğiniz zamanlarda ateş ölçerler ile pratik bir şekilde ateşini ölçebilirsiniz. Ateş; bitkinlik, baş ağrısı ve uykusuzluk gibi birçok semptoma sebep olabileceği gibi, bazı zamanlarda bir hastalığın habercisi olarak da görülebilir. Koltuk altı ateş ölçerden etkin bir sonuç almak adına koltuk altını terden arındırmalı ve ölçüm sırasında cihazın uç kısmını kıyafetle temas ettirmemelisiniz. Koltuk altı ateş ölçümünde 37-37.5 Cº arası çok hafif ateş, 37.6-37.9 Cº arası hafif ateştir; bu derecelerde olan vücut ısısı soğuk kompres ya da ılıktan biraz daha soğuk bir duş gibi belirli uygulamalarla normal ısıya döndürülebilir. Ancak orta düzey yüksek ateş, yüksek ateş ve 40 C º üzerindeki yüksek ateş durumu önlem gerektirir. Ateş ölçme cihazı ile ateş ölçümü yapıldıktan sonra 40 Cº civarında görülen ateş düşürülmediği takdirde beyin fonksiyonlarında hasarlar meydana gelebilir. Kullanım alanına ve ihtiyacınıza yönelik en uygun ateş ölçer çeşidini sıralama ve filtreleme seçenekleriyle bulabilir, kendiniz ve sevdiklerinizin sağlığını dilediğiniz an takip edebilirsiniz.

Ateş Ölçer Çeşitleriyle Sağlığınızı Kontrol Edin

Vücudun normal ısısından birkaç derece yüksek olması ateş olarak tanımlanır. Bebek ve çocukların vücut ısıları ise yetişkinlere nazaran birkaç derece daha yüksek seviyelerde olabilir. Bebek ateş ölçer çeşitleri, miniklerin hastalanma durumunda erken teşhis açısından size yardımcı olur. Bebek termometrelerinin kulağa giren bölümdeki filtrenin hijyen açısından her kullanım sonrasında değiştirilmesi ve ölçüm mesafesinin doğru bir şekilde ayarlanması gerekir. Çok derine giren bir ölçüm cihazı bebeğinizin kulak zarında hasar oluşturabilir. 6 aydan küçük bebeklerde kulaktan ateş ölçümü yapılmaması gerekir, bunun yerine rektal olarak ya da kasık bölgesinden ateş ölçülebilir. Alından ateş ölçer çeşitleri, cihazın tenle temas etmesine gerek kalmadan ölçüm işlemini gerçekleştirmenize olanak tanır. Bu tür ateş ölçüm cihazları ofis, kafe ve restoran gibi insan sirkülasyonunun yoğun görüldüğü kamusal alanlarda kullanılabilir. Bu cihazlar, temassız ateş ölçer olarak da bilinir. Alın bölgesine birkaç santim uzaklıkta tutularak kişinin ateşini ölçen cihaz, birkaç saniye içerisinde üzerindeki ekrandan ya da ses bildirimi ile ölçümün bittiğini size haber verir. Daha dinç ve sağlıklı bir yaşama sahip olmak adına besin takviyesi çeşitlerini inceleyebilir, özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Ateş Ölçer Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ateş ölçer satın al işlemi yapıyorsanız bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Öncelikle hangi tür ölçüm aletine ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekir. Bebek ya da küçük çocuğa sahip ebeveynler çubuk olarak adlandırılan ağız ya da rektal bölgelerde kullanılan ölçüm cihazlarını, birkaç saniye içerisinde ateşini ölçmek isteyen kişiler ise dijital ateş ölçer çeşitlerini tercih edebilirler. Bebek ve çocukların vücut ısı seviyeleri yetişkinlere oranla daha yüksek derecelerde olabilir. Çocuğunuzun ateşini ölçerken yüksek bir derece çıkması sonucunda hemen endişe etmenize gerek yoktur. Bebek ve çocuklarda rektal bölgeden alınan ısı derecesinin 38 Cº, koltuk altı ya da kasıktan alınan derecenin ise 37 Cº olması normal ateş olarak karşılanır. Bebekler ve çocuklar sürekli hareket halinde olduklarından dolayı koltuk altı ya da ağızdan ateş ölçümü yapmak biraz zahmetli olabilir. Bebeğinizin ya da çocuğunuzun ateşini ölçmek için kulaktan ateş ölçer cihazlarına göz atabilirsiniz. Evde yaptığınız ateş ölçümü sonrası yüksek bir ısı derecesi gördüğünüz takdirde, en yakın sağlık kuruluşuna başvurarak sağlığınız açısından gerekli önlemleri alabilirsiniz. Ateş ölçümü öncesinde çok soğuk ya da çok sıcak sıvılar tüketmek, ateş belirlendikten sonra yanıltıcı vücut ısı dereceleriyle karşılaşmanıza sebep olabilir.

Ateş Ölçer Fiyatları

Ateş ölçer fiyatları, ölçüm türü, kullanılan teknolojik özellikler ve ölçüm hızı gibi kategoriler içerisinde birbirleri arasında değişiklik gösterebilir. Markaların kullanıcılar ile buluşturduğu ölçüm cihazları arasında da fiyat farkına rastlamak mümkündür. Yetişkin insanlarda normal vücut ısısı 36.5- 37 Cº aralığında değerlendirilir. Ateş ölçer markaları cihazlarını dijital ve civalı olarak iki farklı kategori üzerinden alıcılara sunar. Civalı ölçüm cihazları, 2 ile 4 dakika arasında vücut ısısını gösterir. Civalı ateş ölçüm aletleri hassas cam bir yapıya sahip olduğundan dolayı ağızdan yapılan ateş ölçümlerinde titizlikle kullanılması gerekir. En iyi ateş ölçer sonucunu almak için aletin içerisinde bulunan civa maddesini elinizde sallayarak nötr bir hale yani 0 Cº’ye getirmeniz gerekir. Ölçüm sırasında civalı aletlere dudakla baskı yapılmamalı ve ısırılmamalıdır. Klasik ateş ölçüm cihazları haricinde lazer ya da kızılötesi ateş ölçer çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Bu tür dijital ölçüm cihazlarını kullanmadan önce akakce.com’un kullanıcılarına sunduğu en ucuz ateş ölçer çeşitlerini inceleyebilir, uygun fiyatlandırmalar üzerinden ihtiyacınıza hitap eden ürünü satın alarak bütçe dostu alışveriş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

En İyi Ateş Ölçer Modelleri Akakçe’de

Hastalık öncesi ya da hastalık evresinde önemli bir semptom olan ateşi uygun cihazlar ile doğru bir şekilde belirlemek, ev tipi önlemler ya da doktor ziyareti öncesinde önemli bir kriterdir. Ateş doğru belirlendiği takdirde ilgili mercilere başvurma ya da tedavi konusunda zamandan tasarruf edebilir, iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Lazer ateş ölçerler temas gerektirmeden birkaç saniye içerisinde ölçümü gerçekleştirir ve kişinin bilek içi ya da alın bölgesinden ateşinin ölçülmesine yardımcı olur ve kafe, restoran, alışveriş merkezi ve ofis gibi insan sirkülasyonunun yoğun görüldüğü alanlarda kullanıma uygundur. Bu tür cihazlar tenle temas etmediğinden dolayı birçok kişinin ateşini ölçmede kullanılabilir. Otomatik ateş ölçerler, diğer dijital ölçüm cihazlarına nazaran kalibrasyon ayarı gerektirmez. Bu tür cihazların sesli uyarı özelliği, ölçümün tamamlandığı konusunda size bilgi verir. En iyi kolonya çeşitlerini yanınızda bulundurarak sıklıkla vakit geçirdiğiniz alanlarda maksimum hijyen elde edebilir, yüksek ateşe sebep olabilecek virüs ve bakterileri ev ya da ofis ortamından uzaklaştırabilirsiniz. Ateş ölçer tavsiyelerine göz atabilir, kullanıcıların paylaşmış olduğu deneyimler üzerinden ölçüm cihazları ve kullanım alanları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ateş Ölçer İndirimleriyle Uygun Alışveriş İmkanı

Ateşi düşürmek amacıyla birçok doğal yönteme başvurulsa da, sağlığınız açısından yüksek ateş semptomuyla karşı karşıya gelmeniz durumunda en yakın sağlık kuruluşunu ziyaret etmeniz gerekir. Orta ateş gibi durumlarda soğuk kompres gibi ufak müdahaleler ile ateşini normal seviyeye düşürebilirsiniz. Elektronik ateş ölçerleri kullanmadan önce ekran üzerinden kalibrasyon ayarı yapmanız gerekir. Ölçüm esnasında birkaç saniye içerisinde ölçümün tamamlandığına dair ses yoluyla sinyal vermesi, elektronik ateş ölçüm cihazı özelliklerinden biridir. Elektronik ateş ölçüm cihazları suyla temas etmemelidir. Bu cihazların pille ya da şarj edilebilir modellerine rastlamak mümkündür. Ofis ve kafe gibi kamusal alanlarda pratik bir şekilde ateş ölçümü yapmak adına tercih edilebilecek uzaktan ateş ölçerleri kullanan kişi mutlaka eldiven kullanmalıdır. S, M, L gibi birçok boyuta sahip olan eldiven çeşitleri ile daha hijyenik bir cihaz kullanımı elde edebilirsiniz. Ev içerisinde kullanıma yönelik koltuk altı, civalı ya da kulak içi ateş ölçüm cihazlarına göz atabilirsiniz. Siz de zengin ürün skalası içerisinden ihtiyacınıza yönelik en iyi ateş ölçer çeşidini bulabilir, oluşabilecek hastalıkların erken teşhis edilmesi konusunda yardımcı bir cihaza sahip olabilirsiniz.