Gemlik Zeytin

Gemlik Zeytin Fiyatları

268 farklı Gemlik Zeytin için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • YöreGemlik
 • Miktar1 kg
 • Miktar2 kg
 • Miktar10 kg
 • EbatL
 • EbatXL
 • TürüSiyah
 • TürüYeşil
 • Ambalaj TürüKavanoz
 • Ambalaj TürüTeneke
 • ÖzelliklerSele

Önceki Sayfa: 1 / 12 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • YöreGemlik
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüÇeşitAmbalaj TürüTuz SeçeneğiEbatÇekirdek TürüSos TürüYöreMiktarÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (268)

1 kg Zeytin 2 kg Zeytin Siyah Zeytin Teneke Zeytin Sele Zeytin 200 gr Zeytin 250 gr Zeytin Az Tuzlu Zeytin Biberli Zeytin Çekirdeksiz Zeytin Çekişte Zeytin Çizik Zeytin

En Çok Karşılaştırılan Zeytinler

Gemlik Zeytin Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Gemlik Zeytin hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Gemlik Zeytin:
 1. Katırlı Köyü 1 kg Gemlik Teneke Siyah Zeytin
 2. Katırlı Köyü 10 kg Gemlik Teneke Siyah Zeytin
 3. Katırlı Köyü 2 kg Gemlik Kahvaltılık Siyah Zeytin
 4. Gemlik Kuru Sele Kahvaltılık Siyah Zeytin Az Tuzlu 1 Kg
 5. GEMLİK KURU SELE ZEYTİN

Gemlik Zeytin

Marmara Bölgesi’nin tarihi illerinden Bursa’ya bağlı Gemlik ilçesinde yetişen kahvaltılık Gemlik zeytin karakteristik özellikleri ve kendine has tadıyla farkını ortaya koyar. Elle toplanan Gemlik zeytin, doğal siyah rengi, ince kabuklu etli yapısıyla ayrıcalıklı bir üründür. Kavanoz, teneke, paket halinde ambalajlanan Gemlik zeytin, 200 gr’dan 10 kg’a kadar çıkan büyüklüklerdeki çeşitleriyle her ihtiyaca cevap verebilir. XXS-XL boyutlarındaki soslu, sossuz lezzetler, damak tadına göre seçim yapmaya yardımcı olur. Salamura, kuru sele, sele Gemlik zeytin çeşitleri, az tuzlu ve tuzsuz alternatiflerine sahiptir. Çizik, ızgara, kırma Gemlik zeytin, toplanan ürünün belirli işlemlerden geçirilerek farklı formlar kazandırılmasıyla elde edilir. Poğaça, börek, ekmek, salata, pizza, pide için uygun üst düzey kaliteli çekirdekli, çekirdeksiz Gemlik zeytinleri, gıda sektöründe sıklıkla kullanılır. Etli olanları kolayca yenilebilen Gemlik tipi zeytinlerin özellikle çekirdeklerinden ayrılmış çeşitleri çocukların kolayca yemelerine olanak tanır. Doğal, lezzetli, uygun fiyatlı Gemlik zeytin alternatifleri Akakçe’den incelenebilir.

Gemlik Zeytin Özellikleri

Gemlik en iyi zeytin lokasyonlarından birisi olarak adından söz ettirir. Bölgede yetiştirilen, toplanan, naturel yollarla üretimi yapılan, özenle ambalajlanan Gemlik zeytin çeşidi, yörenin başlıca geçim kaynağı olmasının yanı sıra, şu özelliklere sahiptir:

Kahvaltılık Gemlik Zeytin Çeşitleri

Zeytin Gemlik ilçesinin en önemli değerleri arasında ilk sıradadır. Kahvaltı sofralarında baş köşeye oturan Gemlik tipi zeytin, pek çok çeşidiyle herkesin beğenisini kazanır. Salamuralık olma özelliği taşıyan Gemlik zeytin, yağlanmış bir şekilde ambalajlanır. Katkısız, organik Gemlik salamura zeytin, genellikle tuz oranının açıkça hissedildiği bir ürün olmakla birlikte, az tuzlu olanları da mevcuttur. Sele, kuru sele Gemlik zeytin, tek başına veya üzerine zeytinyağı dökülerek tüketilmeye en uygun Gemlik zeytin olabilir. Az tuzlu, tuzsuz Gemlik zeytin çeşitleri fırınlama işlemi yapılmaksızın sadece az miktarda tuz ile olgunlaştırılan zeytinleri kapsar. Yeni mahsul, doğal fermente Gemlik zeytin, özel üretim süreçleri sayesinde sağlıklı bileşenlerini kaybetmeden paketlenir. Boyutlarına göre ayrılarak ambalajlara doldurulan Gemlik zeytin, en küçük boyutu XXS’dan başlayarak 4XL’a kadar genişleyen farklı büyüklüklerdeki zeytinleri içerisine alır. Kahvaltılara lezzet katan soslu, sade Gemlik zeytinleri damak zevkinize göre seçip sofranıza ekleyebilirsiniz.

Çekirdekli, Çekirdeksiz Gemlik Zeytin

Her biri kendine has tatlara sahip Gemlik siyah, yeşil zeytin, kahvaltıda çeşitlilik seven kişilerin favorisidir. Doğal fermente yoluyla olgunlaştırılan Gemlik kırma yeşil zeytin, koruyucu ve katkı maddesi içermemesi sebebiyle en sık tercih edilen Gemlik zeytinleri arasında yer alır. Gemlik çizik yeşil zeytin ise, kendi alanında oldukça popülerdir. Kahvaltılık olanları çoğunlukla çekirdeklerinden ayrılmamış halde sunulur. Özel işlemler sonucunda yüzeyine ızgara şekli verilen yeşil Gemlik zeytin, kahvaltı sofrasında estetik bir sunum yapmak için ideal seçimdir. Damaklarda farklı aromalar bırakan, kahvaltılık yeşil Gemlik zeytinleri, türlerine göre değişik yeşil tonlarda olabilir. Toplama zamanı, yöntemi, olgunlaştırma şekli ve ağacın cinsine göre siyah, yeşil Gemlik zeytin türleri elde edilir. Genellikle çekirdekli halde bulunan Gemlik zeytin çeşitlerinin, kolay tüketim imkânı veren çekirdeksiz olanları da mevcuttur. Çekirdekleri gövdelerinden ayrılarak çıkarılan Gemlik zeytinleri, ayıklamaya gerek kalmadan hamur işlerinin veya tostların içerisine koyabilirsiniz.

Farklı Ambalajlarda Sunulan Gemlik Zeytin Seçenekleri

Gemlik zeytin sipariş verirken, en iyi Gemlik zeytin markası tarafından üretilen, farklı şekillerde ambalajlanan seçenekler değerlendirilebilir. Cam kavanozda Gemlik zeytin, gıda alışverişlerinde cam materyal tercih eden kişilerin vazgeçilmezidir. Kaliteli cam kavanozda Gemlik zeytin, içini net olarak görmeye olanak veren şeffaf yapısı sayesinde avantaj sağlar. Dayanıklı şeffaf pet şişelerde sunulan Gemlik zeytin ise, gıda ile teması uygun paketlerde son derece sağlıklı koşullarda saklanır. Ambalajların her biri farklı kapaklama sistemlerine sahiptir. Ambalajlarının cam kavanoz, teneke, pet olmasına göre ağırlıkları da değişebilen Gemlik tipi zeytinlerin net ağırlığı paketlerin üzerinde yazılıdır. Farklı ambalaj seçenekleri arasından favori Gemlik tipi siyah, yeşil zeytininizi içeren kutuları seçerek gönül rahatlığıyla beslenmenize dahil edebilirsiniz.

Gemlik Zeytin Nerelerde Kullanılır?

Lezzetli kahvaltılık arayışına girenler Gemlik zeytin nedir, nasıldır, nerelerde kullanılabilir benzeri sorulara yanıt bulmaya çalışır. Başlıca Gemlik zeytin kullanım yerleri, Marmara bölgesini kapsayan, Bursa şehrini, Gemlik ilçesini içine alan tüm bölgedeki kahvaltı salonları, turistik konaklama alanları, evlerdir. Peynir, reçel, kahvaltılık gevrek ile doldurulan zengin Bursa kahvaltı sofralarına yeşil, siyah Gemlik tipi zeytin eklenir. Gemlik zeytin, turistik amaçla bölgeye gelen ziyaretçilerin mutlaka tatmak istediği kahvaltılıkların başında gelir. Gastronomik açıdan yurdun değişik bölgelerine özel lezzetleri denemek sadece turistlerin değil, profesyonel aşçı, şef, yemek yazarı, gurmelerin de ilgi alanına girer. Her çeşit Bursa Gemlik zeytinin özelliklerini öğrenmek, gezi sonrasında eve dönerken beraberinde Gemlik ilçesine ait zeytinlerden götürmek herkes için daima cazibesini korur. Gemlik zeytinleri ulusal, uluslararası yiyecek, içecek, zeytincilik fuarlarında standlarda sergilenerek halkın beğenisine sunulur. Bölgenin diğer imza yemeklerinin içerisinde de dolgu malzemesi veya destekleyici unsur olarak kullanılabilir.

Gemlik Zeytin Fiyatları

Gemlik zeytin fiyatları zeytinin cinsine, iriliğine, kalitesine, salamura veya sele olmasına, üretim süreçlerinde uygulanan işlemlere göre farklılık gösterebilir. Gemlik zeytin markaları fiyatları doğrudan ve net bir şekilde etkileyen unsurlardır. Doğallığı tescillenmiş organik Gemlik siyah, yeşil zeytin fiyatları sahip oldukları naturel özellikler dolayısıyla ayrıca fiyatlandırılır. Ambalajın ağırlığı, teneke veya cam şişede sunulması da Gemlik sofralık zeytin fiyatları üzerinde etki gösterir. Evde veya daha büyük çapta kahvaltılık alımının yapıldığı işletmelerde kampanyalı, indirimli Gemlik zeytinlere yönelmek, bütçe dostu bir alışveriş yapmaya yardımcı olur. Herkesin kolayca ulaşabileceği fiyat aralıklarına ve Gemlik zeytin online satış seçeneklerine Akakçe ile ulaşabilirsiniz. Kahvaltılara tat katan ayva reçeli fiyat ayrıntıları ile beraber, en çok rağbet gören Gemlik zeytin nereden alınır benzeri tüm bilgileri aynı anda elde edebilirsiniz. Fiyatları karşılaştırarak en ucuz Gemlik zeytin çeşitlerini keşfedebilir, hemen satın alabilirsiniz.