Yeşil Zeytin

Yeşil Zeytin Fiyatları

835 farklı Yeşil Zeytin için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarkg En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 kg10 kgLXLSiyahYeşil50 - 100 TL 250 TL üstüKavanozTenekeMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 35Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Yeşil Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Yeşil Çeşit Ambalaj Türü Tuz Seçeneği Ebat Çekirdek Türü Sos Türü Yöre Miktar Ürün Puanı

Beyaz Şeker Zeytinyağı İndirimleri 1 kg Zeytin Siyah Zeytin 5 kg Zeytin 2 kg Zeytin 200 gr Zeytin 250 gr Zeytin Az Tuzlu Zeytin Biberli Zeytin Çekirdeksiz Zeytin Çizik Zeytin

En Çok Karşılaştırılan Zeytinler

Yeşil Zeytin Sıkça Sorulan Sorular

Yeşil Zeytin

Güne enerjik başlamak ve sağlıklı beslenmek için kahvaltı en önemli öğünlerden biridir. Kahvaltıların olmazsa olmazı peynir, zeytin, pekmez, bal ve yumurta gibi yiyecekler hem besleyici hem de doyurucu özelliklere sahiptir. Özellikle birçok türü ile sofraları zenginleştiren yeşil zeytin çeşitleri lezzetli aromasıyla en sevilenler arasında yer alır. Etli, etsiz, yağlı, yağsız gibi birçok çeşidi bulunan yiyecekler günün her saatinde tüketim için idealdir. Farklı damak tatlarına hitap eden ürünler birçok marka tarafından sizlere sunulur. Yeme alışkanlıklarınıza göre farklı çeşitlerini tüketebilir, lezzetli tarifler yapabilirsiniz.
Dayanıklılığı ile bilinen meyve, hoş kokulu ağaçlardan olgunlaşma aşamasını tamamladıktan sonra toplanır. Türüne göre yeşilin farklı tonlarında olabilir. Koyu, soluk, açık ve canlı yeşil rengiyle kahvaltı sofralarına zenginlik katar. Sayısız faydası ile bilinen yiyecek, Akdeniz ve Ege bölgesinin en önemli meyvelerinden biridir. Ürünleri tamamen damak zevkinize göre tercih edebilir, farklı çeşitleri ile besleyici kahvaltılar edebilirsiniz. Ülkemizde çeşit açısından oldukça verimli olan ürünler yaygın tüketimi ile kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Yeşil Zeytin Çeşitleri

Ağaçlarda olgunlaşmaya yeni başlayan ve kararmadan toplanan meyveler yoğun lezzetleri ve hoş kokuları ile ön plana çıkar. Kırma ve çizik olarak üretilen çeşitler yoğun lezzetleri ile birçok kullanıcının favorileri arasında yer alır. Sert ve diğer çeşitlere oranla daha az yağlı yapısıyla bilinen ürünler, belli aşamalardan geçtikten sonra tüketime hazır hale gelir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde yetişmeye uygun olan ürünler, Türkiye’de onlarca farklı çeşidi ile kullanıcılara sunulur. Gemlik, Eşek, Sarı, Ulak, Ayvalık, Memecik ve Domat isimleri ile bilinen çeşitler sabah kahvaltılarında, ara öğünlerde ve akşam yemeklerinde sofralarda yerini alır. Zengin ürün çeşitliliği ile farklı damak zevklerine hitap eden yiyeceklerin birçoğu yüksek yağ oranına sahiptir.
Sıklıkla tüketilen türler arasında Ayvalık ve Gemlik ilk sıralarda yer alır. Ayvalık çeşidi çoğunlukla orta büyüklükte sofralık ve çizik olarak tüketilir. Gemlik çeşitlerinin ise yağ oranı oldukça yüksektir. Etli olduğu için yemesi oldukça keyifli olan yiyecekler, önce su ardından tuz ve limon içinde bekletilerek lezzeti artırılır. Domat türleri ise iri taneleri ile ön plana çıkar. Yeşil ve olgunlaşmamış olarak tüketimi oldukça yaygın olan Domat çeşitlerinin yağ oranı orta seviyededir. Ege bölgesinin en ünlü çeşidi ise Memecik adı ile bilinen ürünlerdir. Hem yağ oranı hem de büyüklüğü bakımından verimli olan çeşitler türüne göre farklı işlemlerden geçirilir. Akakçe’de süt, kahvaltılık ürünler kategorisi içinde yer alan zeytin alt kategorisinde birçok markanın yeşil zeytin çeşitleri ve fiyatlarına ulaşabilir, damak zevkinize hitap edenleri tercih edebilirsiniz.

Yeşil Zeytinin Faydaları

Lezzetli ve besleyici olan meyve birçok uzman tarafından günlük olarak tüketimi tavsiye edilen yiyecekler arasında yer alır. Zengin yağ oranı ile ön plana çıkan meyve vitamin, mineral, protein ve demir açısından da vücudun ihtiyaç duyduğu birçok bileşeni içerir. Özellikle E vitamini açısından verimli olan yeşil zeytin cinsleri antioksidan özelliği taşıdığı için vücutta biriken toksinlerin atılmasına katkı sağlayabilir. Besleyici ve doyurucu olması nedeniyle diyet listelerinin olmazsa olmazları arasında yer alan yiyecekler uzun süre tokluk hissi sağlayarak kilo vermek isteyenlere yardımcı olabilir. Sindirim sistemine de destek olan meyve, belirli oranda tüketildiğinde sindirimin daha rahat gerçekleşmesine fayda sağlayabilir. Meyve, midedeki asit oranının dengelenmesine destek olabilir.
Yeşil zeytin faydaları arasında yüksek oranda kalsiyum içerdiği için kemik sağlığının korunması öne çıkar. Ayrıca potasyum, demir, magnezyum, fosfor, sodyum ve iyot bakımından da zengin olan meyve, cilt yapısının korunması konusunda da fayda sağlayabilir. Birçok kozmetik ürününde besleyici ve nemlendirici etkisinden dolayı yağı kullanılan yiyecek her açıdan şifalı ürünlerden biridir.

Yaygın Tüketilen Yeşil Zeytinler

Çizik, kırma, yağlı, yağsız, tuzlu, tuzsuz ve biberli gibi birçok çeşidi bulunan ürünler, farklı damak zevklerine göre tatlandırma işlemlerinden geçirildikten sonra sofralara gelir. En doğal çeşitler arasında yer alan kırma, üretimi zor ve dayanıklılığı az olduğu için sevilen yiyeceklerden biridir. Orta büyüklükte ürünlerden elde edilen kırma çeşitleri ideal yağ oranı ile oldukça lezzetlidir. Sert bir zemin üzerine yerleştirilen meyveler, tahta bir tokmak aracılığı ile çekirdeğine denk gelmeyecek şekilde kırılır. Yalnızca kendi lezzeti ile suda bekletilen ürünlerin kısa sürede tüketilmesi gerekir. Yeşil zeytin kırma çeşitleri tüketime hazır hale geldikten sonra tuz ve limon içinde bekletilerek lezzeti artırılır.
Renkli görüntüsü ve farklı aroması ile yeşil zeytin biberli çeşitleri de yaygın tüketime sahiptir. Çeşitli biberler ve baharatlar ile süslenen ürünler, değişik tatlara açık olanların öncelikli tercihleri arasında yer alır. Biberli çeşitleri ile sağlıklı tarifler hazırlayabilir, ara öğün olarak keyifle tüketebilirsiniz. Kilo veya gram şeklinde kullanıcılara sunulan ürünler evlerde bol bol yer alır. Yeşil zeytin 5 kg, 10 kg ağırlığındaki ürünler sık tüketim yapanlar için oldukça avantajlıdır.

Yeşil Zeytinin Saklama Koşulları Nelerdir?

Sık tüketildiği ve tüm kahvaltı sofralarına çıkarıldığı için çoğunlukla kilo ile alınan ürünler, doğru saklama koşulları ile daha dayanıklı hale getirilebilir. Cam kavanozlarda, plastik bidonlarda ve teneke kutularda sunulan yiyecekler, uygun olmayan yöntemlerle saklandığında kısa sürede bozulabilir. Bunun için öncelikle tüketim alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak ideal miktarlarda yeşil zeytin satın almaya yönelebilirsiniz. 1 kg yeşil zeytin çeşitleri ihtiyaçlarınızı uzun süre giderebilir. Saklama sırasında dikkat edebileceğiniz yöntemler şu şekildedir:

Saklama kabının içine biraz zeytinyağı dökerek bozulma süresini uzatabilirsiniz. Markalar tarafından sunulan ürünler belirli aşamalardan geçtiği için bozulma veya küflenme gibi durumlar nadir görülebilir. Fakat yine de ürünleri kavanoz içinde 3 veya 4 günde bir ters yüz ederek daha uzun süre taze kalmalarına yardımcı olabilirsiniz.

En Uygun Yeşil Zeytin Fiyatları

Hem faydası hem de lezzeti ile keyifle tüketilen ürünler farklı usullerde hazırlanarak sizlere sunulur. Yeşil zeytin fiyatları marka, cins, üretim koşulları ve ürün miktarına bağlı olarak farklı seçeneklere sahiptir. Yeşil zeytin kilosu değişken fiyatları ile piyasada yer alır. Örneğin 5 kg yeşil zeytin fiyatı daha az miktarda sunulan ürünlere kıyasla daha yüksek olabilir. Cem, Fora, M Life, Tarım Kredi Birlik, Zertum gibi markaların özenle hazırladığı kaliteli yeşil zeytinlere Akakçe’de en uygun ve avantajlı fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Piyasa fiyatlarına karşılaştırma listeleri ile göz atabilir, bütçenize hitap eden ürünleri kolaylıkla tespit edebilirsiniz.
Zengin çeşitlilik ile sunulan ürünler arasında damak zevkinize uygun olanları sipariş edebilir, sofranızda yeşil zeytin çeşitlerine yer açabilirsiniz. Fazla miktarda tüketim gerçekleştiren geniş aileler için 5 kg ve 10 kg şeklinde sunulan ürünler fiyat açısından daha ekonomik olabilir. Salamura, sele, kırma, çekirdekli, çekirdeksiz ve kuru çeşitler arasından beklentilerinizi karşılayanlara yönelebilir, özelliklerine dikkat ederek uygun ürünleri tercih edebilirsiniz.