Sele Zeytin

Sele Zeytin Fiyatları

579 farklı Sele Zeytin için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • ÖzelliklerSele
 • Miktar1 kg
 • Miktar10 kg
 • EbatL
 • EbatXL
 • TürüSiyah
 • TürüYeşil
 • Ambalaj TürüPaket
 • Ambalaj TürüTeneke
 • Fiyatı0 - 100 TL
 • Fiyatı250 - 500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 25 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerSele
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüÇeşitAmbalaj TürüTuz SeçeneğiEbatÇekirdek TürüSos TürüYöreKelime ile FiltreleMiktarÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (579)

Doğuş Toz Şeker 5 kg Kristal Zeytinyağı 1 kg Zeytin Siyah Zeytin 2 kg Zeytin Teneke Zeytin Yeşil Zeytin Salamura Zeytin Kuru Sele Zeytin 200 gr Zeytin 250 gr Zeytin 5 kg Zeytin

En Çok Karşılaştırılan Zeytinler

Sele Zeytin Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Sele Zeytin hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Sele Zeytin:
 1. Marmarabirlik Kuru Sele 800 gr 3XS (381-410) Siyah Zeytin
 2. GEMLİK KURU SELE ZEYTİN
 3. Marmarabirlik Kuru Sele 400 gr 3XS (381-410) Siyah Zeytin
 4. Akay Mega Yagli Sele Zeytin 10 Kg Teneke (261-290) (Kampanya)
 5. Tariş Doğal 201-230 Kalibre XL 10 kg Siyah Sele Zeytin

Sele Zeytin

Sele zeytin kendine has aroması ve tadı ile öne çıkan zeytin türleri arasında yer alır. Doğal sele zeytin çeşitleri mevsiminde toplanarak özel üretim teknikleriyle beraber sofralarınızda yer bulur. Sele zeytinler Edremit, Gemlik ve Edincik başta olmak üzere farklı coğrafi bölgelerin zengin tarım topraklarından elde edilir. En iyi sele zeytin markası doğal gübre ve ilaçlama tekniklerini kullanarak vitamin değerlerini koruyan besinler elde etmeyi hedefler. Sele zeytin türlerinin karakteristik özellikleri arasında olgunlaşmış zeytinler yer alır. Oldukça lezzetli olan aromaları üretim aşamasında içerisindeki suyun tamamını dışarıya atar. Böylece zeytin yoğunluğu artar ve özel tadı açığa çıkar. Sele zeytin kuru ve teneke olmak üzere farklı türlere ayrılabilir. Doğal üretim tekniklerini tercih eden markalar sürdürülebilir tarımı destekleyen ürünleri ile sofraların en lezzetli zeytin çeşitlerini sizlere sunar. Özellikle kahvaltı öğününün vazgeçilmezi olan sele zeytin çeşitlerini ve organik üretimde bulunan markaları Akakçe üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sele Zeytin Özellikleri Nelerdir?

Sele zeytinler özel aromaları ve lezzetleri ile kahvaltı sofraları başta olmak üzere günün her öğününe eşlik eden gıda türleri arasında yer alır. “Sele zeytin nedir?” sorusuna ise üretim teknikleriyle öne çıkan özellikler yanıt verir. Sele zeytin özel tarım teknikleri ile mevsiminde toplanan olgunlaşmış zeytin tanelerinden elde edilir. Diğer türlere göre daha ince bir kabuğa sahiptir. Küçük zeytin çekirdeklerinin aksine dolgun formlarıyla öne çıkar. Sele zeytin yüzeyi üretim aşamasından dolayı kıvırcık bir yapıya bürünür. Lezzetli aromalarını ise üretim aşamasında içeriğindeki suyun neredeyse tamamını dışarı atmaları sonucu elde eder. Zeytin yoğunluğunu artıran üretim aşaması kuru ve teneke olmak üzere iki farklı tekniğe sahiptir. Her iki teknik de markaların hijyenik ve organik üretim aşamalarından geçirilerek hazırlanır. Böylece bal, yumurta ya da peynirin yanında mineral oranı yüksek bir besin grubu elde etmeniz mümkün hale gelir.

Sele zeytin özellikleri arasında öne çıkanlar kendine has aromasının yanı sıra beraberinde getirdiği faydalar olur. Kalsiyum oranının yüksek olması kemik sağlığı üzerinde olumlu etkiler geliştirmesini sağlar. Sele zeytin demir açısından da oldukça yüksek değerlere sahiptir. Dengeli bir şekilde tüketildiğinde kolesterol seviyesinin dengelenmesine katkıda bulunabilir. Cilt sağlığına olan faydaları arasında ise daha parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü oluşturmaya yardımcı olması yer alır. Sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde işlemesine yardımcı olan sele zeytin kalori değerleri bakımından da da öne çıkar. Sele zeytin kalori değerleri ürün paketinde yer alan değer listesinden öğrenilebilir. Genel olarak 100 gram sele zeytinde 115 kcal değeri olduğu bilinir. Daha detaylı kalori değeri için paket içerik listesine göz atabilir, diyet listenizde dengeli bir düzen oluşturabilirsiniz. Sele zeytin çeşitlerinin kendine has özellikleri, aroması ve faydaları sofralarınızda eksilmeden yer almasına olanak tanır.

En Lezzetli Sele Zeytin Çeşitleri

Zeytin sele tekniği ile üretildiğinde iki farklı çeşit sunar. Sele zeytinler değişik üretim tekniklerinin oluşturduğu lezzet değerlerine göre tercih edilebilir. Bu doğrultuda öne çıkan sele zeytin çeşitleri ise şunlar olur:

Kuru ve teneke yöntemindeki ana amaç zeytinlerin içerisindeki acı suyu atmasını sağlamaktır. Kaplara konulan tuz miktarı ise az tuzlu ya da tuzlu türlerin oluşmasını sağlar. Bu noktada tüketicilerin damak lezzetlerine göre seçim yapması önerilir. Yağlı sele zeytin çeşitleri belirli bir süre bekletilerek tüketime hazır hale gelir. Üretim tekniklerinin yanı sıra zeytin türlerinde de farklı çeşitler bulmak mümkündür. Sele tekniği ile hazırlananlar genel olarak siyah zeytin türleri olur. Ancak organik üretim teknikleriyle sizlere ürünlerini sunan markalar yeşil sele zeytin çeşitleri bulundurabilir. Yeşil zeytinlerin olgunlaşma zamanını ayarlamak için özel yöntemler kullanılır. Böylece eti dolgun ve lezzetli yeşil zeytinler elde edilebilir.

Sele Zeytin Nasıl Saklanır?

Sele zeytinler kendilerine has olan üretim teknikleri ile sofranızda yer alırken tüketicilerin aklında belirli sorular doğmasına neden olabilir. En çok merak edilenlerden biri ise “Sele zeytin nasıl saklanır?” sorusu olur. Zeytin doğası gereği çabuk bozulan bir gıda türü olarak karşınıza çıkmaz. Teneke ya da kavanozda satın aldığınız sele zeytinleri kuru bir ortamda saklamanız yeterlidir. Ayrıca bulunduğu ortamın da serin olmasına özen göstermeniz gerekir. Bu şartlar altında sakladığınız besinler aylar boyunca tazeliğini korumaya devam eder. Son tüketim tarihlerini ise paket içerikleri üzerinde görebilirsiniz. Satın alacağınız paket gramajını tüketim miktarınıza göre seçmek taze ve lezzetli zeytinler tüketmenize yardımcı olabilir. Bu noktada markalar sizlere 750 gr ile 10 kg arasında değişen farklı sele zeytin paketleri sunar.

Sele zeytin çeşitlerinin saklama yöntemlerinin yanında tüketim yöntemleri de merak edilir. “Sele zeytin yıkanır mı?” sorusuna ise gıda markaları yanıt verir. Özel bir su içerisinde bekleyen sele zeytin çeşitlerinin sadece tüketim aşamasında yıkanması önerilir. Sofranıza alacağınız miktarı tuz ve yağdan arındırmak için yıkayabilirsiniz. Diğerlerinin özel suyunda beklemesi bozulmaması ya da tat kaybı olmaması açısından önemlidir. Tüketim esnasında zeytinler üzerine ekstra zeytinyağı, limon ve kekik gezdirerek özel lezzetler elde edebilirsiniz. Kahvaltının yanı sıra salatalarınızda da sele zeytin çeşitlerine yer vermek lezzeti artırmanızı sağlar.

Bütçe Dostu Sele Zeytin Fiyatları

Sele zeytin özel aroması ve tadı ile kahvaltılık besin gruplarının vazgeçilmezi olur. Tüketiciler peynir, zeytin ya da süt fiyatları ile ekonomik alışveriş fırsatı elde etmek adına çeşitli markaları birbiriyle karşılaştırabilir. Organik tarımı destekleyen çeşitli markalar en uygun sele zeytin fiyatları ile bütçenizi koruyarak gıda alışverişi yapmanıza imkan tanır. Sele zeytinler türüne ya da markasına göre farklı fiyat seçeneklerine sahip olabilir. Ayrıca gramaj fiyatları da ürünlerin değerini belirlemenin en önemli faktörleri arasında yer alır. Sele zeytin fiyatları yetiştirildikleri bölgeye göre de farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak cep dostu fiyat seçenekleriyle karşılaşmak mümkündür. Edremit, Edincik ve Gemlik sele zeytin fiyatı uygun aralıklarla birlikte kazançlı alışveriş fırsatını beraberinde getirir.

Yeşil ve siyah sele zeytin fiyatları en uygun seçeneklerle birlikte sizlere sunulur. Kuru ve teneke üretim teknikleriyle üretilen sele zeytin çeşitlerine göz atarak hem bütçenize hem de damak tadınıza uygun alışveriş yapmak mümkündür. Yağlı sele zeytin fiyatları kendine has aromasının yanı sıra bütçenizi korumanıza olanak tanıyan aralıklarla satışa çıkarılır. Farklı markaların mevsiminde toplayarak titizlikle ürettiği sele zeytinler kalitesiyle gurme damakların vazgeçilmezi olmaya devam eder. En uygun sele zeytin kg fiyatı için bu tür markaları birbiriyle karşılaştırmak sizlere yardımcı olabilir. Dönemsel gıda indirimleri de cazip fiyat aralıklarına ulaşmak açısından faydalıdır. İndirim dönemlerini takip ederek zeytin alışverişinizde bütçenizi koruyarak tamamlayabilirsiniz. Sele zeytin fiyat seçenekleri, türleri ve markaları Akakçe üzerinden birbiri ile karşılaştırılarak incelenebilir.