Siyah Zeytin

Siyah Zeytin Fiyatları

1.153 farklı Siyah Zeytin için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarkg En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 kg10 kgLXLSiyahYeşil0 - 50 TL 50 - 100 TL KavanozTenekeMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 49Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Siyah Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Siyah Çeşit Ambalaj Türü Tuz Seçeneği Ebat Çekirdek Türü Sos Türü Yöre Miktar Ürün Puanı Renk

25 kilo Şeker Fiyatı Komili Zeytinyağı 1 kg Zeytin 5 kg Zeytin 2 kg Zeytin 200 gr Zeytin 250 gr Zeytin Az Tuzlu Zeytin Biberli Zeytin Çekirdeksiz Zeytin Çizik Zeytin Gemlik Zeytin

En Çok Karşılaştırılan Zeytinler

Siyah Zeytin Sıkça Sorulan Sorular

Siyah Zeytin

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı çeşitli yiyecekler ile daha doyurucu ve besleyici şekilde hazırlanabilir. Kahvaltıların vazgeçilmezi peynir, pekmez, yumurta, reçel, bal ve zeytin çeşitleri ile sofralarınızı zenginleştirebilir, güne enerjik başlayabilirsiniz. Küçükten büyüğe herkesin severek tükettiği zeytin, siyah ve yeşil olmak üzere iki farklı şekilde sofralarda yer alır. Lezzetli aroması ve doyurucu yapısıyla ön plana çıkan siyah zeytin hem ülkemizde hem de dünyada sıklıkla tüketilen yiyeceklerden biridir. Yağ oranı, tadı ve türü gibi farklılıkları ile birbirinden ayrılan yiyecekler birçok farklı markalar tarafından üretilir. Damak zevkinize hitap eden çeşitler ile lezzetli öğünler hazırlayabilir, gün içinde atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.
Hoş kokulu ağaçlardan olgunlaşma evresinin ardından toplanan meyve, sayısız çeşidi ile ön plana çıkar. Ekmek, poğaça, açma, sandviç gibi lezzetli yiyecekler hazırlanırken de kullanılan ürünler, zengin besin değeriyle de oldukça sağlıklı gıdalardan biridir. Yağlı, yağsız, etli, etsiz gibi birçok çeşidi bulunan yiyecekleri tüketim alışkanlarınıza göre tercih edebilirsiniz.

Sık Tüketilen Siyah Zeytin Çeşitleri

Ege ve Akdeniz iklimlerinde yetişen siyah zeytin çeşitleri hoş kokuları ve eşsiz lezzetleri ile en sevilen yiyeceklerden biridir. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan yiyecek, eskiden beri sıklıkla tüketilen ağaç meyvelerinden biridir. Sofralık ve yağlık olmak üzere iki farklı şekilde üretilen siyah zeytinin ham hali belirli işlem ve aşamaların ardından sizlere sunulur. Ülkemizde yaygın olarak tüketilen çeşitler arasında Gemlik ve Ayvalık türleri ilk sıralarda yer alır. Aydın ve Denizli illerinde yetişen ağaçlardan elde edilen Ayvalık çeşitleri doyurucu orta büyüklükteki taneleri ve yüksek yağ oranı ile sofralarda yerini alır. Gemlik çeşitleri ise silindir görünümlü bir yapıya sahiptir. Etli ve küçük çekirdekli olan yiyecekler hem sofralık hem de yağlık olarak değerlendirilir.
Sıklıkla tüketilen diğer çeşitler ise Domat, Sarı Ulak, Memecik ve Eşek olarak sıralanabilir. Çoğunlukla Ege Bölgesi’nde yetişen Memecik türü yağlı ve kaliteli çeşitlerden biridir. Ödemiş tarafında ve Ege Bölgesi’nde yetişen Eşek çeşitleri ise diğer türlere kıyasla daha sert ve dayanıklı yapıya sahiptir. Dış ortam koşullarına karşı oldukça dirençli olduğu için uzun süre formunu kaybetmeden muhafaza edilir. Mersin ilinde yetişen Sarı Ulak ise kahvaltı sofralarında mutlaka yer alır. Ürünlerin boyutu, çekirdek yapısı, yağ oranı ve meyve duvarı kalitenin belirlenmesinde oldukça etkilidir. Yetiştiği bölgeye bağlı olarak farklı özelliklere sahip ürünlerden damak zevkinize hitap edenleri tercih edebilir, günün her öğününde keyifle tüketebilirsiniz.

Siyah Zeytinin Faydaları Nelerdir?

Kahvaltı sofralarında yer alan yiyecekler, faydalarıyla da mutlaka tüketilmesi gereken besinlerden biridir. Vitamin, mineral, protein ve amino asit içeren zengin besin değerleri ile ön plana çıkan ürünler, sağlıklı beslenme listelerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Keyifle tüketilen yiyecekler lezzetlerinin yanı sıra değerli bileşenleriyle de vücut sağlığına katkıda bulunabilir. Siyah zeytin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Özellikle kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan meyve, değerli bileşenleri sayesinde cilt üzerindeki olumsuz etkilerin kaldırılmasına yardımcı olabilir. El kremi, yüz kremi ve vücut kremi gibi ürünlerin yanı sıra saç bakım ürünlerinde de zeytin ve zeytinyağından sıklıkla faydalanılır. Her yiyecekte olduğu gibi tüketim sırasında belirli bir ölçü belirlemek sağlık açısından oldukça önemlidir. Günlük olarak aşırıya kaçmadan ideal miktarlarda tüketebilir, şifalı özelliklerinden yüksek oranda faydalanabilirsiniz.

Sevilen Siyah Zeytin Ürünleri

Salamura, sele, tuzlu, tuzsuz, organik çeşitleri ile sofralara gelen ürünler, tatlandırma işlemlerinin ardından farklı lezzet ve aromalara kavuşur. Kekik, pul biber ve yağ ile karıştırılarak sunulan soslu çeşitler de farklı markalar tarafından kullanıcılara sunulur. Farklı damak zevklerine hitap eden sayısız çeşitlilik ile sunulan ürünler, iştah açıcı görünümleri ile ön plana çıkar. En sık tüketilen formlarından biri ise siyah zeytin ezmesi çeşitleridir. Çekirdeklerinden ayrıldıktan sonra belli işlemlerden geçerek püre halini alan ürünler sevilen kahvaltılıklardan biridir. Birçok kullanıcının favorileri arasında yer alan ürünler ile lezzetli sandviçler hazırlayabilir, sağlıklı atıştırmalıklara imza atabilirsiniz.
Sele ve salamura şeklinde sunulan ürünler yağ ve tuz gibi gıdalar ile tatlandırılır. Kendi özel kutularında sunulan ürünler dayanıklı yapılarıyla dikkat çeker. Farklı gramaj ağırlıklarında sunulan ürünlerden ihtiyaçlarınızı karşılayanları tercih edebilirsiniz. Yoğun tüketim gerçekleştiriyorsanız kiloluk çeşitlere göz atabilirsiniz. Siyah zeytin 1 kg, 10 kg gibi çeşitler ile evinizin ihtiyaçlarını uzun süreli olarak karşılayabilirsiniz. Siyah zeytin markaları ve çeşitlerine Akakçe’de süt, kahvaltılık ürünler kategorisi içinde yer alan zeytin alt kategorisinden ulaşabilir, damak zevkinize uygun olanları sipariş verebilirsiniz. Siyah zeytin önerisi için yorumları inceleyebilir, farklı kullanıcıların görüşlerine ulaşarak çeşitler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Siyah Zeytin Saklama Koşulları

Yaygın tüketildiği için çoğunlukla kiloluk şeklinde satın alınan ürünlerin, lezzetini ve tazeliğini kaybetmemesi için muhafaza koşullarını doğru uygulamak oldukça önemlidir. Doğru saklama koşullarında ürünlerinizi daha uzun süre tüketebilir, bozulma gibi durumların önüne geçebilirsiniz. Ağırlıklı olarak cam kavanozlarda, teneke kutularda ve plastik bidonlarda sunulan ürünlerin kendi suyunda saklanması tavsiye edilir. Siyah zeytin cam kavanozda, pet şişede belirli yağ oranı ile uzun süre formunu koruyabilir. Kuru şekilde siyah zeytin almayı tercih ediyorsanız pet şişelere içme suyu ilave ederek bozulmadan saklanmasına yardımcı olabilirsiniz.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta tüketebileceğiniz kadar ürünü kendi kabından çıkarmaktır. Hava alan ürünlerin hızlı şekilde bozulma ihtimali oldukça yüksektir. Hava almayan kapaklı kutular içinde güvenli bir ortam oluşturabilirsiniz. Belirli aralıklarla kutu içinde yer alan ürünlerin karıştırılması da dayanıklılığı artıran yöntemlerden biridir. Tüketim alışkanlıklarınızı ve miktarını göz önünde bulundurarak ideal ölçülerde ürün satın alabilir, her zaman taze yiyeceklere kavuşabilirsiniz.

En Ucuz Siyah Zeytin Fiyatı

Yetişme koşulları ve üretim şekilleri ile birbirinden ayrılan ürünler, faydası ve lezzeti sayesinde sofraların ve mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ağaçlardan koparılarak çeşitli işlemlerden geçirilen meyveler, kendine özgü aroması ve kokusu ile tüm öğünlerde size eşlik eder. Siyah zeytin kilosu avantajlı fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Siyah zeytin fiyatları marka, cins, gramaj ve üretim koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Marmarabirlik, Öncü, Tarım Kredi Birlik, Coşar ve Ege gibi markalar tarafından üretilen çeşitler arasından tercih yapabilirsiniz. Markaların kaliteli ve lezzetli çeşitlerine Akakçe’de en uygun fiyatlarla ulaşabilir, ürünlerin özelliklerini ve piyasa fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize hitap eden seçenekleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Siyah zeytin tavsiyesi için yorumlara göz atabilir, gıdaların özelliklerini değerlendirerek size en uygun ürünü bulabilirsiniz.
Tuzlu, tuzsuz, yağlı, etli gibi çeşitleri ile ön plana çıkan siyah zeytin ile lezzetli tarifler hazırlayabilir, kahvaltılarınızı zenginleştirebilirsiniz. Sayısız faydası ile sağlıklı beslenme koşullarını karşılayan ürünleri aile boyu tüketebilir, leziz atıştırmalıkların tadını çıkarabilirsiniz.