İşlemci Soğutucu

İşlemci Soğutucu Fiyatları

1.182 farklı İşlemci Soğutucu için fiyatlar listeleniyor.

Corsair İşlemci Soğutucu DeepCool İşlemci Soğutucu Cooler Master İşlemci Soğutucu ID-Cooling İşlemci Soğutucu MSI İşlemci Soğutucu Arctic İşlemci Soğutucu

Fiyatı Düşen İşlemci Soğutucular

Tümü

Fiyat/Performans (F/P) İşlemci Soğutucular

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerSıvı Soğutma
 • Fan Sayısı1
 • Fan Sayısı2
 • Fan Sayısı3
 • ÖzelliklerHava Soğutmalı
 • Fan Boyutu120x120 mm
 • Fan Boyutu120x120x25 mm
 • Fan Boyutu140x140 mm
 • Fiyatı0 - 750 TL
 • Fiyatı750 - 1.000 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerAydınlatma TipiFan BoyutuFan HızıFan Gürültü SeviyesiFan ÖmrüHava AkışıFan BağlantısıFan SayısıPompa HızıPompa Gürültü SeviyesiPompa ÖmrüGenişlikDerinlikYükseklikAğırlıkÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.182)

Kasa Fanı Termal Macun Fan Kontrol Ekran Kartı Fanı RAM Soğutucu Ekran Kartı SSD İşlemci Anakart Corsair İşlemci Soğutucu DeepCool İşlemci Soğutucu Cooler Master İşlemci Soğutucu

En Çok Karşılaştırılan İşlemci Soğutucular

İşlemci Soğutucu Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

İşlemci Soğutucu Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli İşlemci Soğutucular hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.182 farklı model arasında

En çok satan İşlemci Soğutucular hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı İşlemci Soğutucu:
 1. Corsair iCUE H150 CW-9060054-WW 360 mm İşlemci Sıvı Soğutucu
 2. Corsair iCUE H100 RGB CW-9060053-WW 240 mm İşlemci Sıvı Soğutucu
 3. DeepCool LS520 RGB 240 mm İşlemci Sıvı Soğutucu
 4. Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 MLW-D24M-A18PC-R2 240 mm İşlemci Sıvı Soğutucu
 5. DeepCool LE500 İşlemci Sıvı Soğutucu

İşlemci Soğutucu

İşlemci soğutucu modelleri işlemci fiyatları göz önünde bulundurulduğunda bilgisayarınızın en değerli bileşenlerinden biri olan CPU’yu koruyan hayati öneme sahip bir bileşendir. CPU'nuz için uygun bir soğutucu seçmek çok önemlidir. Intel ve AMD işlemciler genellikle bir soğutucuyla birlikte gelir. Genel olarak işlemcilerle birlikte gelen soğutucular işlemcinin standart uygulamaları için yeterlidir, ancak bu modeller fiyat performans işlemci soğutucusu oldukları için oldukça gürültülü olabilir. PC'nizden daha fazla performans elde etmek için CPU'yu overclock etmeyi planlıyorsanız standart modeller uygun değildir ve daha yüksek kalitede bir CPU soğutucusu satın almanız gerekir. Fanlı kule tipi işlemci soğutucular gibi uygun fiyatlı modellerden sıvı soğutucular gibi premium ürünlere kadar farklı soğutma ihtiyaçları için çok sayıda ürün arasından seçim yapabilirsiniz. Renk yönetimine izin veren ve estetik görünümü ile büyüleyen RGB işlemci soğutucular ve beyaz işlemci soğutucu gibi zarif tasarımlar ile saygın markaların en iyi soğutucu modellerini Akakçe’de bulabilirsiniz.

İşlemci Soğutucu Ne İşe Yarar?

İster PC ister laptop işlemci soğutucu olsun, herhangi bir CPU soğutucunun temel işlevi, yoğun işlem gücü sırasında işlemciden açığa çıkan ısıyı kasanın içinden uzaklaştırmaktır. İşlemciler başta olmak üzere çok sayıda bilgisayar bileşeni fazla ısındığında kapasitesinin altında çalışmak üzere tasarlanır. Bu sayede belirli bir seviyeye kadar donanım güvenliği sağlanır. Diğer yandan ısı seviyesi tolere edilebilir seviyenin üzerine çıktığında geri döndürülemez bileşen hasarının meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bilgisayarınızın en değerli bileşenlerinden biri olan işlemcinizi hem korumak hem de ondan maksimum fayda sağlamak için kaliteli bir soğutucu kullanmanız gerekir. CPU soğutma üniteleri hava ve sıvı soğutma olmak üzere iki temel prensiple soğutulur. Marka ve modelden bağımsız olarak tüm soğutucular ısıyı CPU'dan çeken büyük bir metal soğutucu (genellikle alüminyum işlemci soğutucu) ve ısı bloğuna hava üfleyerek ısıyı aktaran bir veya daha fazla fan olmak üzere iki ana unsurdan oluşur. Hava soğutma sistemlerinde, işlemci soğutucu alüminyum ya da işlemci soğutucu bakır gibi ısı transferine duyarlı metaller kullanılır.
Kule tipi işlemci soğutucu önerisi olarak öne çıkan en popüler hava soğutucular ve hepsi bir arada hidro soğutucular kurulum için herhangi bir özel beceri gerektirmeyen, basit tak ve çalıştır donanımlardır. Hava soğutucular, standart işlemci soğutucu fan sistemleri ile bir CPU'yu serin tutmanın geleneksel ve en düşük maliyetli yolunu sunar. 4 bakır borulu işlemci soğutucu gibi soğutucular CPU soketinin etrafındaki anakartta önceden kesilmiş deliklere kolayca takıldıkları veya bu deliklerden geçtikleri için bu modelleri genellikle çok kolay monte edebilirsiniz. Bakır borulu işlemci soğutucu gibi hava soğutmalı modellerle ilgili dikkat edilmesi gereken temel faktör, soğutucunun ısıyı yalnızca CPU'dan uzaklaştırmasıdır. Bu nedenle hava soğutmalı CPU'ya sahip bir PC’de, kasa fanlarının kasanın dışındaki hava soğutucunun etrafından sıcak havayı boşaltması gerekir.

Maksimum Performans için Sıvı İşlemci Soğutucu Modelleri

En iyi işlemci soğutucular arasında yer alan sıvı işlemci ya da hidro soğutucular, ısı geçişi için bir tüp ve ısıyı bir veya daha fazla fan tarafından soğutulan bir sıvıya ileten entegre pompalı bir su bloğu olmak üzere birkaç unsur içerir. Sulu işlemci soğutucuya sahip bir bilgisayar, genellikle hava soğutmalı bir bilgisayardan daha iyi performans gösterir ve daha farklı görünür. Soğutulmuş su, işlemi tekrar başlatmak için paketi başka bir tüpten su bloğuna geri gönderir. Özel sıvı soğutma devrelerinde kullanılanlarla aynı prensibe sahip olan bu soğutucular, fabrikada suyla önceden doldurulduğu için kolay kuruluma sahiptir. Kullanıma hazır tasarımları sayesinde işlemci soğutucu sıvı modellerinde bileşen uyumluluğu, doldurma, boşaltma veya sızıntılar konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Tipik olarak, su bloğu / pompa kombinasyonu CPU soketi etrafındaki anakartta önceden kesilmiş deliklere klipslenir veya vidalanır. Daha sonra, radyatörü kasadaki uygun bir fan bağlantısına vidalamanız gerekir. Sorunsuz kurulum için kasanızda uygun alan olduğundan emin olmanız önemlidir.

CPU Soğutucu Önerisi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mükemmel hava soğutucuyu seçmek için dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli husus, CPU'nuzla uyumlu bir soğutucu seçtiğinizden emin olmaktır. AMD ve Intel, her biri kendi benzersiz boyutlarına ve kendi soketine sahip çeşitli aralıklarda CPU üretir. i7 işlemci soğutucu gibi bir soğutucunun hangi soketleri desteklediğini üreticinin web sitesindeki sürün sayfasından kontrol edebilir ya da ürün açıklamalarını okuyabilirsiniz. CPU'lar atık enerjiyi ısı olarak yayar ve meydana gelen ısının soğutucu tarafından uzaklaştırılması gerekir. Bu enerjiye CPU'nun Termal Tasarım Gücü (TDP) denir. CPU'nun TDP'si ne kadar yüksekse satın almanız gereken soğutucunun o kadar güçlü olması gerekir. CPU'nuzdan daha yüksek TDP derecesine sahip bir soğutucu seçmenin dezavantajı yoktur. Yüksek kapasiteli bir soğutucu, CPU'yu daha da etkili bir şekilde soğutmaya yardımcı olur. Hava soğutucuların büyük çoğunluğu çoğu ATX kasasına sığar. Bununla birlikte, özellikle küçük form faktörlü bir Micro-ATX veya Mini-ITX PC oluşturuyorsanız soğutucunun ve kasanın ölçülerini kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca bazı modeller, anakart üzerindeki DIMM yuvalarına erişimi kısıtlayabilir. Bu nedenle, büyük ve ışıklı işlemci soğutucuları kullanmayı planlıyorsanız bu durumu aklınızda bulundurmalısınız.
Üreticinin sitesinde ya da ürün açıklamalarında listelenen değerleri karşılaştırarak özellikleri kontrol edebilirsiniz.

Fanlı ve Fansız İşlemci Soğutucu Modelleri

İster işlemci hava soğutucu ister hidro soğutucu satın alın, bu modellerin tümünde CPU bir veya daha fazla fan tarafından soğutulur. Fan tipi bakımından aşağıdakiler gibi farklı modeller bulabilirsiniz:

CPU Soğutucu Fiyatları ve Kampanyaları

Harddisk fiyatları gibi işlemci soğutucu fan fiyatları da ürünün markasına ve modeline göre değişen oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Uygun fiyatlı işlemci soğutucu olarak hava soğutmalı ürünler genellikle erişilebilir fiyatlara sahiptir. Diğer yandan her bir bileşeni ayrı ayrı tedarik edilen, özel sıvı döngülerinde kullanılan yüksek statik basınçlı fanlar daha pahalıdır. İşlemci soğutucu fiyatları açısından en ucuz işlemci soğutucu modelleri fanlı soğutuculardır. Hidro soğutucular, geleneksel hava soğutuculara göre daha pahalı bir alternatiftir. Hidro soğutucular tipik olarak hava soğutuculardan daha pahalı, özel sıvı döngüsünden ise çok daha ucuzdur. Bilgisayarınızın modeline göre masaüstü soğutucuların yanı sıra notebook işlemci soğutucu ve laptop işlemci soğutucu modellerini elektronik ana kategorisinde bilgisayar, donanım kategorisindeki soğutma sistemi kategorisinin altında yer alan işlemci soğutucu kategorisinde inceleyebilirsiniz. Akakçe ayrıcalıkları ile en iyi işlemci soğutucu markası için sektörün saygın isimlerini aynı çatı altında bulabilir, beğendiğiniz ürünü indirimli fiyat avantajları ile anında satın alabilirsiniz.