RAM

RAM Fiyatları

13.364 farklı RAM için fiyatlar listeleniyor.

Adata RAM Corsair RAM Kingston RAM Neoforza RAM Crucial RAM G.Skill RAM

Fiyatı Düşen Ramler

Tümü

Fiyat/Performans (F/P) Ramler

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

8 GB16 GB3200 MHz3600 MHzDDR3DDR42x8 GB2x16 GBLaptopPCSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Kullanım Yeri Kapasite Frekans RAM Sayısı RAM Gecikme Süresi Modül Tipi Pin Sayısı Yükseklik Genişlik Gerilim Voltajı (VDD) SatıcıToplam 59 satıcı. Ürün Puanı

Ekran KartıSSDİşlemciAnakartBilgisayar Kasasıİşlemci SoğutucuPower SupplyHarddiskKasa FanıAdata RAMCorsair RAMKingston RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler
Bunlara Da Bakabilirsiniz

RAM Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

RAM Sıkça Sorulan Sorular

En Ucuz RAM Fiyatları Akakçe'de!

Bilgisayar, tablet, telefon gibi teknolojik ürünlerin içerisindeki donanım parçalarından biri olan RAM, hız açısından oldukça önemlidir. RAM bellek, bilgisayarın ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri geçici olarak depo eden bir bellek türüdür. Birçok bilgisayar ya da buna benzer teknolojik alet kullanıcısı hem bilgilerin geçici olarak depolanması hem de hız açısından iyi bir performans ortaya koymasından dolayı RAM konusunda oldukça hassastır. Çeşitli kapasitelere sahip olan RAM bellekler bu kapasitelere göre çeşitli fiyatlara da satılmaktadır. RAM belleğin en ucuza satın alınması için akakce.com sitesi ziyaret edilmelidir. En ucuz RAM fiyatları akakce.com sitesinde yer alır.

RAM Modelleri

RAM boyutu kadar RAM modeli de önemlidir. Çeşitli RAM modelleri vardır. Kullanılan bilgisayara uygun olarak model seçimi yapılmalıdır. En kaliteli RAM seçiminin yapılması ve uygun fiyatlara sahip olunması açısından akakce.com sitesi takip edilebilir. Bu site üzerinden verilen RAM siparişleri ile kişiler bilgisayarlarında daha hızlı bir sistem görecektir. akakce.com sitesi tarafından temin edilen RAM bellekler sayesinde gerek oyun oynarken gerekse de sistemin açılıp kapanması sırasında sistem oldukça hızlı ve verimli çalışacaktır. Böylelikle bilgisayar kullanıcıları, hiç bir takılma olmaksızın bilgisayar başında vakitlerini daha keyifli biçimde geçirecektir. Bu keyfin yaşanması adına RAM modelleri iyi biçimde araştırılmalı ve buna göre sipariş verilmelidir. Ayrıca akakce.com sitesi üzerinden çeşitli teknolojik ürünlerin de siparişi de verilebilir. Telefon, bilgisayar, tablet, oyun konsolu ve daha bir çok teknolojik alet bunlara örnektir. Ayrıca en ucuz masaüstü bilgisayar modelleri ve indirimli anakart fiyatları için akakce.com sitesine ulaşılabilir.

RAM Yorumları

Akakce.com sitesi üzerinden pek çok kişi RAM siparişi vermiştir. RAM bellek siparişi yapan kişiler, bu RAM bellekler hakkında güzel yorumlarda bulunarak RAM almak isteyen kişilere de yön vermiştir. RAM modelleri noktasında iyi bir tercih yaptıklarını, fiyatlarının da yine uygun biçimde olduğunu belirten bu kişiler, akakce.com sitesi üzerinden RAM siparişinin yapılması gerektiğini de belirtmişlerdir. RAM bellek siparişi veren kişiler bu RAM kalitesi ve RAM fiyatı noktasında oldukça memnun kalmıştır. Dolayısıyla RAM bellek almak isteyen kişilere de bu RAM bellekleri önermişlerdir. akakce.com sitesi üzerindeki RAM yorumları okunarak da RAM siparişi verilebilir. Bu yorumlar ile birlikte kişilerin akıllarındaki soru işaretleri gidecek olup karar vermeleri de kolaylaşacaktır.
En uygun RAM fiyatları için akakce.com sitesini tercih eden kullanıcılar almış oldukları RAM belleklerden oldukça memnun kalmıştır. Bu siteden yapılacak tüm ürün siparişlerinde kalite ve uygun fiyatların görülme ihtimali çok yüksektir. Çünkü yüksek kalite ve düşük fiyat anlayışı ile müşterilerine en iyi hizmetleri sunmaya devam eden akakce.com için müşteri memnuniyeti daima ön plandadır. Müşteriler tarafından yapılan RAM yorumları da bu kalitenin ve uygun fiyatın bir kanıtı olarak göze çarpmaktadır. RAM siparişi vermek isteyen kişilerin bu yapılan yorumları okuduktan sonra akıllarındaki soru işaretleri gidecektir. RAM almak noktasında kararsızlık yaşayan kişiler de bu yorumlarla birlikte daha hızlı karar vererek RAM bellek siparişi yapacaktır.

Bilgisayara RAM Nasıl Takılır?

Harici RAM genellikle bilgisayarlar için alınır. Çünkü bilgisayar üzerinden oyun oynayan kişiler çoktur. Ayrıca bilgisayar sisteminin daha hızlı ve pratik biçimde çalışması için de harici RAM bellekler tercih edilebilir. Ancak çoğu kişinin aklında "bilgisayara RAM nasıl takılır?" sorusu vardır. RAM alındıktan sonra bilgisayara takma işlemi oldukça basittir. Bunun için öncelikle anakart üzerindeki RAM slotları tespit edilmelidir. Bilgisayarlarda genellikle toplam dört adet RAM slotu yer alır. RAM slotları tespit edildikten sonra küçük mandalların hafifçe açılması gerekir. Çünkü bu mandallar açılmadan RAM bellek bilgisayara takılamaz. Küçük mandallar da açıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken diğer husus RAM belleğin ters takılmamasıdır. RAM slotlarının iç tarafından ayrılmış olan bölümler, RAM belleklerin bağlantı noktalarına denk getirilmesi gerekir. Bu bağlantılar denk getirildikten sonra RAM belleğin üst kısmına bastırılarak slota oturtma işlemi gerçekleştirilir. RAM bellekler tam oturduğunda ise mandallar otomatik olarak kapanacaktır. Tam oturup oturmadığı da kontrol edilerek mandalların kapandığından emin olunmalıdır. Bu kontrol de yapıldıktan sonra RAM belleği takılma işlemi başarılı biçimde gerçekleşmiş olur. Böylelikle bilgisayarda harici bir RAM olur ve bilgisayarın performansı bu RAM belleğin kapasitesine göre artış gösterir.

RAM Nasıl Yükseltilir?

Kişilerin aklını karıştıran bir diğer soru da "RAM nasıl yükseltilir?" sorusudur. Bilgisayara harici RAM bellek takılarak mevcut RAM kapasitesi yükseltilmiş olur. Örneğin 4 GB RAM kapasitesine sahip bilgisayarı 8 GB seviyesine yükseltmek için 4 GB kapasitesinde harici bir RAM bellek bilgisayara takılabilir. Böylelikle bilgisayarlar eski performansına nazaran daha fazla RAM bellek kapasitesi ile birlikte daha iyi performans verecektir. Bu yöntem "RAM nasıl yükseltilir?" sorusunun cevabını da vermiş olur. Hız açısından oldukça önemli bir donanım parçası olan RAM bellek siparişi için akakce.com sitesi tercih edilebilir. Bilgisayar ya da benzeri teknolojik aletlerdeki hız ve performansın artması adına RAM siparişleri yine akakce.com sitesi üzerinden yapılabilir. Akakce.com sitesinde yer alan RAM yorumları da okunarak fikir edinilebilir. En uygun RAM fiyatı için tercih edilmesi gereken akakce.com alış veriş sitesi ile ihtiyaç duyulan tüm RAM bellek çeşitlerinin temini sağlanabilir.