F Klavye

F Klavye Fiyatları

45 farklı F Klavye için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

MekanikMekanik HisliBlueRed150 - 250 TL 250 - 500 TL KabloluKablosuzQFSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 2Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Tuş Dizilimi: F Kaydet

Fiyatı
- 0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü
Markası Özellikler Arayüz Tuş Dizilimi F Bağlantı Genişlik Tuş Ömrü Ağırlık Kablo Uzunluğu Yükseklik Derinlik SatıcıToplam 113 satıcı. Ürün Puanı

iPad 4. Nesil TabletMekanik KlavyeRed Switch KlavyeKablosuz KlavyeQ KlavyeOyuncu KlavyesiBlue Switch KlavyeKablolu KlavyeIşıklı KlavyeMekanik Hisli KlavyeBluetooth KlavyeBilek Destekli Klavye

En Çok Karşılaştırılan Klavyeler

En Ucuz F Klavye Fiyatları Akakçe'de!

Pek çok bilgisayarın klavyesinde Q dizimi kullanılırken, F şeklinde dizilen klavye modelleri Türkçe klavye olarak ön plana çıkmaktadır. F dizimine sahip olan klavyenin temelinde Q klavyeye alternatif oluşturmak yatar. Bununla birlikte F klavyenin, Q klavyeye göre bazı avantajları bulunur. Pek çok marka F dizimine uygun olan klavyeler üretiyor. Bu markalar arasında, klavye üretiminde ün yapmış markalar da bulunmaktadır. Böylece F klavye modelleri konusunda tüketicilerin farklı alternatifleri olur. Farklı alternatiflerin bulunması, tüketiciler için F klavye fiyatları konusunda da avantaj sağlar. Diğer klavyeler gibi F dizimine sahip olan klavyelerde de USB teknolojisi sıklıkla kullanılır. Bu sayede bilgisayar ile klavye arasında bağlantı kurmak daha kolay hale gelir. İnternette alışverişin en çok bilinen adreslerinden olan akakce.com’da, onlarca farklı F tipi klavye modelini sizin için sıralamaktadır. Bu sayede farklı modelleri karşılaştırabilir, ihtiyacınıza göre ve bütçenize uygun olan klavyeye sahip olabilirsiniz.

En İyi F Klavye Modelleri

Klavye modelleri ve bilgisayar çevre birimleri arasında yer alan F klavye modelleri, boyutları ve tasarımları ile birbirlerinden ayrılır. Bazı modeller keskin hatlara sahip iken, bazılarında daha yuvarlak hatlar kullanılır. Ayrıca tuş takımı ve boyut konusunda da farklar bulunur. Klavyenin tasarımı oldukça önemli bir konudur. Satın alacağınız F tipi klavyenin ergonomik özelliklere sahip olması gerekir. Ergonomi konusu, klavyeyi kullanırken rahat etmeniz açısından önem taşır. Klavyenin boyutlarının yanı sıra tuşların sertliği, tuşlar arası mesafe ve tuşların büyüklüğü de ergonomik yapı üzerinde etkilidir. Ayrıca bazı F tipi klavyelerin üzerinde işlerinizi hızlandırmak için ek tuşlar bulunur. F tipi klavyeler konusunda üretim yapan bazı markalar, tuşların üzerindeki harf ve ifadelerin silinmemesi için özel teknikler uygular. Bu teknolojilerden biri de laser print tuş teknolojisidir. Bunun dışında, farklı bilgisayar için geliştirilen F klavye modelleri bulunur. Windows yüklü bilgisayarların yanı sıra IOS teknolojisine sahip olan bilgisayarlar için de F tipi klavye bulabilirsiniz.

F Klavye Yorumları

F tipi klavyelerin sağlamış olduğu avantajlar arasında en çok öne çıkan özelliklerden biri de hızdır. F dizimine sahip olan klavyeler, Türkçe diline göre hazırlanır. Türkçe'de az kullanılan harflerden biri olan J harfi, Q klavyelerde parmakların en çok dolaştığı bölgelerde yer alır. F tipi klavyelerde ise bu durum tam tersidir. Türkçe kelimelerde az kullanılan harfler, F tipi klavyelerde parmakların en az gittiği bölgelere yerleştirilir. Bununla birlikte harflerin yeri, Türkçe kelimeleri daha hızlı yazmayı kolaylaştıracak şekilde dizilmiştir. Öte yandan, pek çok klavye çeşidi olduğu için doğru seçim yapmak zor olabilir. F klavye yorumları ise doğru tercihi yapmanız konusunda size rehberlik edebilir. Farklı klavye modellerini kullanıcıların karşısına çıkaran akakce.com sitesi, F klavye yorumları konusunda size yardımcı olur. Kullanıcıların tecrübelerine dayanan yorumlara akakce.com sitesinde rastlayabilir; F klavye yorumları ile ilgili araştırma yapan başka kullanıcılara da tavsiyede bulunabilirsiniz. Bunun dışında satın almış olduğunuz ürünlere de akakce.com üzerinden puan verebilirsiniz.

F Klavye İndirimleri ve Kampanyaları

Q klavyeye alternatif bir dizilim fikri, ilk olarak daktilo öğretmeni İhsan Sıtkı Yener tarafından ortaya atılmıştır. Bu konu hakkında zaman içerisinde çalışmalar yapılmış, Türkçe'ye yakın olan bir klavyenin bütçeden tasarruf etme konusunda bile avantaj sağladığı dile getirilmiştir. Çalışmalar sonucu F tip klavyeler geliştirilmiştir ve günümüzde yaygın olan pek çok farklı modele kavuşmuştur. F dizilimine sahip olan klavyelerin onlarca farklı modele ayrılması, F klavye fiyatı konusunda çeşitlilik bulunmasını sağlar. Bu sayede farklı bütçelere uygun klavye modelleri bulunur. F klavye indirimleri ve kampanyaları ile fiyatlar daha uygun hale gelir. Avantajlı fiyatlarla klavye sahibi olmak için F klavye indirimleri ve kampanyaları konusunda takipte olmak gerekir. Bunun yanı sıra, akakce.com ürünler ile birlikte online mağazaları da sıralar. Böylece ihtiyacınız olan ürünün farklı mağazalardaki fiyatlarını görebilirsiniz. Bu sistem, F klavye fiyatı konusunda araştırma yapmanızı kolaylaştırırken; en ucuz ürünü bulmanız konusunda size yardımcı olur.

F Klavye Özellikleri

Kamuda işe girmek isteyen pek çok kişi, F tipi klavyede yazabilmek için alıştırmalar yapar. Bunun sebebi, resmi dairelerde F tipi klavyeye geçiş kararıdır. F tipi klavyeye geçiş kararında, milli klavye olma özelliği önemlidir. F tipi klavyelerin sağ tarafında ünsüz, sol tarafında ise ünlü harfler bulunur. Bakanlıklararası Standardizasyon Komitesi tarafından 1955 yılında onaylanan bu klavyenin orta sırasında bulunan 8 harf ile Türkçe metinlerin yüzde 55'i yazıldığı belirtilir. Ayrıca, F dizilimine sahip olan klavyelerde yazı yazan birinin, Q klavyeye göre yüzde 11 daha hızlı yazabileceği ifade edilmektedir. F klavye özellikleri arasında, Türkçe'nin teknik özellikler ile parmak kombinasyonuna göre tasarım da yer alır. Bu sayede 10 parmak kullanımı ve iki eli de verimli bir şekilde kullanma açısından F tipi klavyelerin daha avantajlı olduğu belirtilir. Bir diğer avantaj ise bakmadan yazma konusunda ortaya çıkar. F tipi klavye kullananların, Q klavye kullananlara göre bakmadan yazma konusunda daha rahat hareket ettikleri de açıklanmıştır. F tipi klavyeler, işi yazı ile olanlar için pek çok avantaja sahiptir. Bununla birlikte F klavye fiyatları ile Q klavye fiyatları arasında çok büyük farklar bulunmaz. Bu sayede hızlı yazmak isteyenler ya da kamu kurumunda işe başlamak için çalışma yapmak zorunda olanların büyük masraflara girmesi gerekmez.