Q Klavye

Q Klavye Fiyatları

1.329 farklı Q Klavye için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

MekanikMekanik HisliBlueRed250 - 500 TL 500 TL üstüKabloluKablosuzQFSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Tuş Dizilimi: Q Kaydet

Fiyatı
- 0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü
Markası Özellikler Arayüz Tuş Dizilimi Q Bağlantı Türü Genişlik Pil Tipi Tuş Ömrü Ağırlık Kablo Uzunluğu Yükseklik Derinlik Switch Türü SatıcıToplam 124 satıcı. Ürün Puanı Renk

Gamer KulaklıkOyuncu Bilgisayarı MasaüstüUSB Girişli KulaklıkiPad 4. NesilMekanik KlavyeRed Switch KlavyeKablosuz KlavyeKablosuz Gaming KlavyeLogitech Oyuncu KlavyeAsus Gaming KlavyeBlue Switch KlavyeKablolu Klavye

En Çok Karşılaştırılan Klavyeler

Q Klavye

Klavye kullanımı bilgisayarlar başta olmak üzere pek çok cihaz için son derece önemlidir. Öncelikli olarak masaüstü bilgisayar modellerinde klavye kullanımı gerekir. Bu cihazların dahili olarak klavye donanımları bulunmaz. Klavye donanımlarının harici olarak kullanılması gereken masaüstü bilgisayar modelleri için tercih edilen klavye türü son derece önemlidir. Q klavye tuş dizilimi açısından diğer klavyelerden farklıdır ve Türkçe karakterleri içerdiği için ülkemizde en çok tercih edilen klavye türlerinin başında gelir. Genel kullanımdan iş amaçlı kullanımlara kadar pek çok avantajı bulunan bu klavyeler masaüstü bilgisayarlara ek olarak dizüstü bilgisayarlarda da tercih edilebilir. Kullanılan dizüstü bilgisayarların dahili klavyesinin olması pek çok durumda yetersiz kalabilir. Özel kullanım amaçları doğrultusunda daha konforlu ve üstün özelliklere sahip olan modeller tercih edilebilir. Bu noktada Q klavye modelleri arasından seçim yapmak gerekir. Alanında pek çok kaliteli ürün ile kullanıcılara hizmet veren Gamepower, Logitech, Rampage, Razer ve Kingston gibi markaların en iyi modelleri Akakçe’de bulunabilir.

Q Klavye Nedir?

Klavye donanımları bilgisayarlar için çevre birimleri arasında sayılır. Kullanılan donanımın sahip olduğu özellikler genel anlamda aynı olsa da tuş dizilimi son derece önemlidir. F klavye modelleri bu alanda Q klavye modelleri ile sık sık karşılaştırılır. F tuş dizilimine sahip olan modeller dünya çapında geçerliliğe sahip olsa da Türkçe karakterleri üzerinde barındırmaz. Özellikle günlük kullanımda ihtiyaç duyulan pek çok Türkçe karakter yazım sırasında büyük önem arz eder. Daha hızlı ve etkili şekilde yazım yapabilmek için kullanılan bu karakterlerin klavye üzerinde bulunmaması durumunda önemli sorunlar yaşanır. Özellikle bu şekilde Türkçe karakterleri barındırmayan modellerde bu karakterler için özel tuşlar atanması gerekir. Atanan her karakter farklı bir tuşun temsil ettiği karakteri bloke edeceği için klavye yüksek verimlilik ile kullanılamaz. Bu nedenle Türkçe karakterleri sık sık kullanan kişiler için tüm Türkçe klavyeleri barındıran Q klavye modellerinin tercih edilmesi son derece önemlidir. Bu sayede alışılmış tuş dizilimi ile pratik ve hızlı bir yazım yapılabilir. Bu durum başta bilgisayar üzerinden çalışan kişiler olmak üzere oyuncular için de son derece önemlidir. Bilgisayar başında uzun süre geçiren tüm kullanıcılar için en pratik kullanım adına Türkçe Q klavye modelleri önerilir.

Q Klavye Çeşitleri

Kullanılan klavye modellerinde görülen tuş dizilimleri modeller arasında önemli bir ayrım oluşturur. Bu ayrıma ek olarak Q klavye modelleri arasında da farklı çeşitler görülebilir. Görülen bu çeşitler özellikle klavyelerin kullanım alanları ile ilgilidir. En çok tercih edilen Q tuş dizilimine sahip klavye modelleri şu şekilde sıralanabilir:

Kullanılan Q klavye modelinin boyutları son derece önemlidir. Özellikle taşınabilir bilgisayarlar ile birlikte kullanılan klavyelerin rahatlıkla taşınabilir olması beklenir. Bu durum online olarak çalışan tüm kullanıcılar için çok önemlidir. Klavyenin kolay taşınması için küçük boyutlara ve düşük bir ağırlığa sahip olması gerekir. Bu noktada Q klavye almak isteyen pek çok çalışan klavye boyutlarını detaylı şekilde incelemelidir. Bu duruma ek olarak klavyenin bilgisayar ile arasında kullandığı bağlantı teknolojisi de fark yaratır. Kablolu ve kablosuz bağlantı seçenekleri farklı kullanım amaçları için önemlidir. 10 metre mesafeye kadar sorunsuzca çalışan Q klavye kablosuz modeller ile pratik bir kullanım sağlanabilir. Buna ek olarak kullanım amacına göre kablolu modeller de son derece avantajlı şekilde kullanılabilir.

Oyuncular İçin Q Klavye Modelleri

Bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi özellikle oyuncular için son derece önemlidir. Bu noktada sürekli olarak gelişen donanımlar ile çok daha yüksek özelliklere sahip oyunlara yönelmek mümkündür. Yüksek özelliklere sahip olan bu oyunların gerçekçilik seviyesini artması çok sayıda oyuncuyu da oyunlara yönlendirir. Oyunlarda aktif şekilde rol alan oyuncuların sayısının artması rekabeti de önemli oranda arttırır. Yüksek miktarda rekabetin görüldüğü bu oyunlarda avantaj elde edebilmek için en iyi ekipmanların kullanılması gerekir. Q klavye özellikleri bu noktada oyuncular için büyük önem arz eder. Klavyenin kullanımında yer verilen pek çok teknik özellik kullanım sırasında rekabete dahil olmak için önemlidir. Klavyenin sahip olduğu gecikme süresi oyunlarda yaşanan tüm etkilere en hızlı tepkiyi vermeyi sağlar. Gecikme süresinin düşük olması oyuncular için son derece önemlidir. Bu sayede çok hızlı refleksler verilebilir ve oyunlarda üstün başarılar elde edilebilir. Buna ek olarak oyuncular için tasarlanmış pek çok klavye modelinde özel tasarımlar ve ışıklandırma sistemleri kullanılır. Oyunlarda daha iyi bir uyum yakalamak için klavye mouse seti seçenekleri de tercih edilebilir.

Q Klavye Avantajları

Piyasada bulunan çok sayıda klavye modeli hakkında bilgi sahibi olmayan pek çok kullanıcı “Türkçe Q klavye nedir?” sorusunun cevabını merak edebilir. Ülkemizde en çok tercih edilen klavye dizilimi olan bu klavye türü pek çok avantajı beraberinde getirir. Özellikle ülkemizde kullanılan ve Türkiye sunucularında kullanıma sunulan tüm yazılım ve oyunlar bu dizilime göre senkronize edilir. Bu doğrultuda yazılımların klavye ile kontrolü sağlanırken Q tuş dizilimi dikkate alındığı için Q klavye kullanımı son derece önemlidir. Yazılım ayarlarında yer alan kullanım talimatlarında tüm tuşlar bu dizilime göre ayarlanır. Farklı bir tuş dizilimine sahip klavye kullanmak isteyen kullanıcıların gerekli yazılım ayarlarını yazılım arayüzünden yapması gerekir. Bu ayarların yapılması zorlayıcı olduğu gibi bazı durumlarda yeterli şekilde senkronize edilemeyebilir. Buna ek olarak bilgisayar klavyesi üzerinden yazı yazarak günlük işlerini halleden pek çok kişi için Q klavye satın almak son derece mantıklıdır. Özellikle sahip olduğu tuş dizilimi ve Türkçe karakterler sayesinde çok yüksek hızlarda yazı yazmayı mümkün kılar ve tüm işlerin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlar.

Q Klavye Fiyatları

Q klavye tuşları hem dizilim hem de tasarım olarak tüm marka ve modellerde farklı olarak tasarlanır. Bu tasarım özellikle klavyenin kullanım amacına bağlı olarak düzenlenir. Örnek olarak oyuncuların kullandıkları modellerde klavye tuşlarının özel olarak belirlenmiş sesleri çıkarması sağlanır. Buna karşın iş hayatında sık sık yazım ile uğraşan kişilerin tuş seslerinden olumsuz etkilenmesi sık görülen bir durumdur. Bu şekilde iş hayatına yönelik olarak tasarlanmış klavye modellerinde ise özellikle sessiz tuşların tercih edilmesi sıklıkla görülür. Buna ek olarak görünüm ve kullanım farklılıklarından kaynaklanan pek çok özellik de klavye modelleri arasındaki farklılıkları oluşturur. Bu farklılıklar özellikle klavye fiyatları arasındaki farklılıkları ortaya çıkarır. Birbirinden kaliteli modeller geniş ürün yelpazesi ile Akakçe’de bulunabilir. Siz de elektronik ana kategorisi içerisinde bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan klavye kategorisinin hemen altında Q klavye fiyatlarını bulabilirsiniz. Tüm modeller arasından seçim yaparken öncelik kriterlerini belirleyebilir, kullanım amacınıza ve bütçenize en uygun ürünleri görüntülemek için filtre seçeneklerini kullanabilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyaları takip ederek istediğiniz çevre birimi ürünlerini en iyi fiyat seçenekleriyle alma fırsatını kaçırmayın!