Blue Switch Klavye

Blue Switch Klavye Fiyatları

184 farklı Blue Switch Klavye için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Switch TürüBlue
 • Switch TürüRed
 • TürüMekanik
 • TürüMekanik Hisli
 • BağlantıKablolu
 • BağlantıKablosuz
 • Fiyatı0 - 500 TL
 • Fiyatı500 - 750 TL
 • Tuş DizilimiQ
 • Tuş DizilimiF
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 8 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Switch TürüBlue
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterArayüzTuş DizilimiBağlantıTürüGenişlikPil TipiTuş ÖmrüAğırlıkKablo UzunluğuYükseklikDerinlikSwitch TürüÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (184)

Rampage Gaming Mouse HP Pavilion Gaming Gaming Bilgisayar iPad 5 Fiyat Mekanik Klavye Red Switch Klavye Kablosuz Klavye Q Klavye Kablolu Klavye Kablosuz Gaming Klavye Logitech Oyuncu Klavye RGB Klavye

En Çok Karşılaştırılan Klavyeler

Blue Switch Klavye

Klavye üzerinde yer alan tuşlara basma işlevini kazandıran anahtarların mavi başlıklı olduğu blue switch klavye, yazı yazmadan oyun oynamaya kadar pek çok aktivite için uygundur. Daktilo vuruşu benzeri yüksek tıklama sesi ile benzerlerinden ayrılan blue switch klavye modelleri, tıklama sesini teşvik edici bulan kullanıcılara hitap eder. Mekanik olarak tasarlanan ve uzun kullanım ömrü ile dikkat çeken bu ekipmanlar, özel vuruş sesi sayesinde daha sürükleyici bir oyun atmosferinin oluşmasına katkı sağlar. Bu sebeple MMO, MOBA gibi çok oyunculu oyunlar oynayanlar tarafından yoğun ilgi görür. Yazarak çalışanların da öncelikli tercihleri arasında yer alan blue switch klavye ürünleri, kablolu/kablosuz tasarımları ile öne çıkar. Oyuncular için geliştirilen tasarımlar arasında RGB LED teknolojili olanlar da bulmak mümkündür. Tüm modellerini Akakçe üzerinden görüntüleyebilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak en ucuz blue switch klavye ürünlerine ulaşabilirsiniz.

İşlevsel Yapıya Sahip Blue Switch Klavye Özellikleri

Model ve marka nedeniyle farklılık gösteren blue switch klavye özelliklerini sıralamadan önce “Mavi switch klavye nedir?” sorusunu detaylı olarak yanıtlamak gerekir. Mekanik klavyelerde tuşlara işlev kazandıran switchler, mavi, kırmızı, yeşil gibi farklı renklere sahiptir. Mavi switchler, “Clicky” olarak adlandırılan tıklama sesi ve vuruş hassasiyeti ile diğerlerinden ayrılır. Tuşların basmaya karşı direnç göstermesi sonucunda çıkan bu vuruş sesi, blue switch klavye tasarımlarında oldukça yüksektir. Mavi switch klavye sesi, daktilo sesi ile hemen hemen aynıdır. Bununla birlikte şiddetli vuruşlara dayanıklı olan blue switch klavyeler, aksiyonu bol olan rekabetçi oyunlar için uzun ömürlü bir ekipman olarak kabul edilir. Bununla birlikte, her vuruş sonucunda switch adlı anahtarların hareketini tamamlaması gerektiği için çok hızlı kullanımlara uygun değildir. Öte yandan söz konusu klavye mavi switch, kırmızı switch ve yeşil switch gibi farklı anahtarlara da sahip olabilir.

Özel Tasarımlarıyla Blue Switch Klavye Modelleri

Yerli ve yabancı markalar tarafından farklı modelleri üretilen blue switch klavye, kablolu, kablosuz, RGB aydınlatmalı, ışıksız, tek renkli, çok renkli, bilek destekli gibi pek çok alternatif sunar. Kablolu blue switch klavye modelleri USB bağlantı ucu sayesinde tak-çalıştır özelliktedir. Kablosuz olan blue switch klavye ise Bluetooth teknolojisi ile çalıştığı için ufak bir alıcı ile kullanılır. Siyahtan beyaza, maviden pembeye çok renk seçeneği bulunan blue switch mekanik klavye modelleri arasında çok renkli tasarımlar da vardır. RGB blue switch klavye olarak adlandırılanlar ise RGB LED aydınlatma teknolojisine sahiptir. Kullanıcının istediği gibi renk değiştiren RGB LED’li mavi switch mekanik klavye, diğer oyuncu ekipmanları ile senkronize edilebilir. Oyuncular için tasarlanan RGB LED teknolojili blue switch klavye alternatifleri arasında klavye mouse set ürünleri de vardır. Bu aksesuarlar, aynı tasarıma sahip olduğu için görsel bütünlük sağlar.

Full tuşlu oyuncu klavyelerinin yanı sıra sadece sayısal tuş takımından oluşan blue switch klavye alternatifleri de bulunur. Daha çok muhasebeci ve yazılımcılara hitap eden bu özel tasarım, bazı oyunlarda da kullanılabilecek niteliktedir. Tüm tuşlara sahip olmasına rağmen minimal boyutlarda olan blue switch klavye tasarımları ise daha çok tablet gibi taşınabilir bilgisayar ve akıllı televizyonlar için üretir. Türü fark etmeksizin pek çok klavye blue switch modelinde bileklik desteği yer alır. Uzmanların blue switch mekanik klavye önerisi olarak dikkat çeken bu bilek destekli tasarımlar, bileklik kısmı takılıp çıkarılabilenler ve sabit olanlar olmak üzere iki seçenek sunar. Bilgisayar başında uzun saatler geçiriyor ve klavye kullanıyorsanız bilek destekli tasarımlara göz atabilirsiniz.

Blue Switch Klavye Avantajları

Mekanik tuş formu ile yoğun ilgi gören çeşitler, ürün bazında değişen fonksiyonları nedeniyle farklı avantajlar sunar. Bununla birlikte söz konusu aksesuarlar, sahip oldukları mavi anahtarlar nedeniyle ayrıcalıklı bir kullanım süreci sağlar. Türkiye ve dünyada çok sayıda kullanıcının öncelikli tercihi olan blue switch klavye modellerinin öne çıkan avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Blue Switch Klavye Fiyatları

Çok sayıda marka tarafından farklı tasarımlar ile kullanıcıların beğenisine sunulan mavi switch klavyeler, ulaşılabilir fiyatlı olan bilgisayar aksesuarlarıdır. Zengin ürün seçkisi nedeniyle geniş bir fiyat aralığı söz konusu olduğu için hemen her bütçeye hitap eden mavi switch klavye bulmak mümkündür. Öte yandan tuş sayısı, RGB olup olmaması, kablolu/kablosuz olması, bilek desteği bulunması, multimedya tuşlarının varlığı, su geçirmezlik gibi birçok etken, blue switch klavye fiyatları açısından belirleyicidir. Örneğin; kablosuz blue switch RGB mekanik klavye ile kablolu ışıksız blue switch klavye fiyatları farklıdır. Söz konusu ürünler tıpkı gaming mouse fiyatları gibi marka nedeniyle de farklılık gösterebilir. Siz de yazı yazmak ya da oyun oynamak için yüksek vuruş sesine sahip bir blue switch klavye almak istiyorsanız Akakçe’den yardım alabilirsiniz. Burada ürün fiyatlarını görebilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak en ucuz blue switch mekanik klavye modellerine ulaşabilirsiniz.