Işıklı Klavye

Işıklı Klavye Fiyatları

1.287 farklı Işıklı Klavye için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerIşıklı
 • Switch TürüBlue
 • Switch TürüRed
 • TürüMekanik
 • TürüMekanik Hisli
 • BağlantıKablolu
 • BağlantıKablosuz
 • Fiyatı0 - 500 TL
 • Fiyatı500 - 750 TL
 • Tuş DizilimiQ
 • Tuş DizilimiF
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerIşıklı
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterArayüzTuş DizilimiBağlantıTürüGenişlikPil TipiTuş ÖmrüAğırlıkKablo UzunluğuYükseklikDerinlikSwitch TürüÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.287)

Gaming Plus Gaming Mouse Gaming Laptop Oyuncu Koltuğu Oyuncu Kasası Gaming Bilgisayar USB Girişli Kulaklık Bilicra Çocuk Saati iPad 4 Mekanik Klavye Red Switch Klavye Kablosuz Klavye

En Çok Karşılaştırılan Klavyeler

Işıklı Klavye

Bilgisayar çevre birimlerinde eğlenceli görünümleri tercih eden kullanıcılara hitap eden ışıklı klavye, RGB teknolojisine sahiptir. Kırmızı, yeşil, mavi renkleri kullanarak çok sayıda farklı renk tonu elde edilen bu özel teknoloji, hazır aydınlatma profillerinin yanı sıra kullanıcılara kendi aydınlatma profillerini oluşturma ayrıcalığı da sunar. Video oyun tutkunları ve profesyonel oyuncular için tasarlanan ışıklı oyuncu klavye modellerinin yanı sıra günlük kullanıcıya hitap eden tasarımlar da vardır. Değişen özellikleri ve görünümleri sayesinde oldukça zengin alternatifler sunan söz konusu ekipmanlar, ürün çeşitliliği nedeniyle oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. En ucuz ışıklı klavye modellerini bulabileceğiniz Akakçe sayesinde fiyat değişimlerini görüntüleyebilir, güncel fiyat listeleri yanı sıra indirim fırsatları ve kampanyalara da ulaşabilirsiniz.

Işıklı Klavye Özellikleri

Masaüstü ya da taşınabilir bilgisayarların yanı sıra akıllı televizyonlar ile de kullanıma uygun olan ışıklı klavyeler, günlük kullanımdan oyun seanslarına kadar pek çok durumda kullanıcıya motivasyon sağladığı için tercih edilir. Ürün türü nedeniyle değişen özelliklere sahip olan LED ışıklı klavye çeşitleri, özellikle oyunculara yönelik tasarımları ile dikkat çeker. Işıklı gamer klavye olarak da adlandırılan bu ekipmanlar, oyun içi renklere uyum sağlayarak otomatik olarak değişen renk profilleri sayesinde oyun atmosferini güçlendirir. Bununla birlikte kullanıcının oyuna daha kolay odaklanmasına da yardımcı olur. Öte yandan çok sayıda aydınlatma profili olduğu için kullanıcının tarzını yansıtmasına da olanak tanır. Aydınlatması tek tuşla kapanabilen bu ekipmanlar kullanıcılara seçenek sunduğu için benzerlerinden ayrılır.

Klasik bilgisayar ekipmanları kullanmaktan sıkılan kullanıcılar için eğlenceli bir alternatif olarak öne çıkan bilgisayar ışıklı klavye, oyuncu odası dekorasyonunu desteklemek için de kullanılır. Işıklı bilgisayar aksesuarları ile set haline getirilebilen söz konusu ekipmanlar arasında aydınlatmalı mouse, kulaklık, oyuncu koltuğu, kasa içi fan, işlemci fanı ve Bluetooth hoparlörler ile senkronize olabilenler de vardır. Bazı modellerde yer alan senkronizasyon özelliği sayesinde tüm aksesuarların birlikte renk değiştirmesi sağlanabilir. Ayrıca tek renk, renk geçişleri ve gökkuşağı şeklinde ışıklandırma seçenekleri hemen her tasarımda yer alır. Söz konusu ürünlerin fiyatları ise tıpkı RGB destekli mouse fiyatları gibi fonksiyonlar baz alınarak belirlenir. Oyun sırasında motivasyonunuzu artırmak, günlük kullanımda ise tarzınızı yansıtmak için renkli ışıklı klavye modellerinden faydalanabilirsiniz.

Işıklı Klavye Çeşitleri

Tuş sayısı, tuş dizilimi, ek işlevler ve aydınlatma alanı nedeniyle kullanıcılara pek çok alternatif sunan ışıklı multimedya klavye ürünleri, farklı beklenti ve kullanım alışkanlıklarına hitap edecek niteliktedir. Örneğin, aydınlatma alanına göre arka aydınlatmalı ve tuşları ışıklı klavye çeşitleri bulunur. Bu ürünlerde belirli tuşları tek tek ya da grup halinde belirli renkler ile aydınlatmak mümkündür. Söz konusu alternatif tasarım, genellikle oyuncular tarafından oyun içinde daha hızlı tepki verebilmek için tercih edilir. Q ve F tuş dizilimli olan çeşitleri ile farklı kullanım alışkanlıklarına uygun alternatifler sunan söz konusu ekipmanlar arasında en sık tercih edilenlerden biri ışıklı F klavye çeşitleridir. Öte yandan numerik tuş takımı bulunmayan ya da sadece numerik tuş takımından oluşan seçenekler de bulmak mümkündür. Bu zengin ürün çeşitliliği sayesinde sizin için en iyi ışıklı klavye türünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Işıklı Klavye Modelleri

Yerli ve yabancı markalar tarafından farklı alternatifleri üretilen söz konusu bilgisayar ekipmanları arasında kablolu, kablosuz, büyük, küçük ışıklı klavye gibi tasarımlar bulmak mümkündür. Daha çok taşınabilir bilgisayarlar ile kullanım için geliştirilen minimal tasarımlar, uzunluk ve genişlik açısından klasik olanlara kıyasla daha ufak olup daha az yer kaplar. Bununla birlikte profesyonel oyunculara hitap edenler ise multimedya tuşlarını ve ek tuş grupları da içermesi nedeniyle daha büyüktür. Özellikle bilgisayar başında çok uzun saatler geçiren oyuncu, tasarımcı, editör, içerik üreticileri gibi kullanıcılar için sabit ya da çıkarılabilir bilek destekli olanlar vardır. Uzmanların ışıklı klavye önerisinde de öne çıkan bilek destekli modeller daha konforlu bir kullanım sağlar. Pek çok alternatif sunan bu ekipmanlar arasından doğru ürünü seçebilmek için ışıklı klavye satın almadan önce çeşitleri yakından inceleyebilir, özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Işıklı Klavye Kullanımı

Bilgisayar ya da televizyona bağlanana kadar klasik tasarımlarda olduğu gibi USB sokete bağlanması ya da Bluetooth ile eşleştirme yapılması gereken klavye ışıklı modellerde farklı olan kısım aydınlatma kontrolüdür. Bağlantı sağlandıktan sonra keyboard aydınlatması aktif olmayabilir. Dolayısıyla ilk olarak RGB LED aydınlatmayı açmak gerekir. “Işıklı klavye nasıl açılır?” ya da “Işıklı klavye ışığı nasıl açılır?” soruların yanıtı ise model bazında farklılık gösterir. Örneğin, dizüstü bilgisayarlarda arka aydınlatmayı açmak için F5 tuşuna basmak gerekir. Bağımsız ışıklı keyboard’larda ise aydınlatmanın açılması için Scroll Lock tuşuna basılırken profil seçimi için Alt Gr ve yön tuşlarına aynı anda basılır. Bununla birlikte gelişmiş tasarımlarda sağ üst köşede tüm aydınlatma ayarlarının yer aldığı özel bir tuş takımı bulunur.

Işıklı Klavye Avantajları

Bilgisayar kullanıcılarının değişen ruh haline göre ayarlayabileceğiniz çok sayıda aydınlatma profilini hazır olarak sunan gaming ışıklı klavye, ışık parlaklığını artırma - azaltma, ışık rengini belirleme, aydınlatma desenini seçme gibi geniş ayar seçenekleri sayesinde kişiselleştirilebilir niteliktedir. Oyunculara yönelik ışıklı klavye tavsiyesi de tuş bazında ayarlanabilen ürün çeşidi nedeniyle farklı seçenekler sunan ışıklı klavye fiyatları, değişen keyboard ve LED özelliklerine göre farklılık gösterse de ulaşılabilir seviyelerdedir. RGB LED teknolojisi ile donatılan çok sayıda çeşidi bulunan söz konusu ekipmanların kullanıcılara sunduğu diğer avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

Işıklı Klavye Fiyatları

Hem oyuncular hem de günlük kullanıcılara hitap eden tasarımları nedeniyle oldukça geniş bir seçkiye sahip olan ışıklı klavye en pahalı modellerinde dahi ulaşılabilir fiyatlar sunar. Özellikleri ve ekstra fonksiyonları nedeniyle farklı fiyatlar söz konusu olsa da marka farklılıkları sayesinde gelişmiş özelliklere sahip uygun fiyatlı ışıklı klavye bulmak da mümkündür. RGB teknolojisi ile desteklenen mouse ve mouse pad ürünleri ile set haline getirilebilen söz konusu ekipmanların fiyatları da tıpkı mouse pad fiyatları gibi RGB renk sayısına göre farklılık gösterebilir. Siz de gaming bilgisayarınızı rengarenk aydınlatma efektleri ile tamamlamak istiyorsanız, ucuz ışıklı klavye modellerine ulaşabileceğiniz Akakçe sayesinde, fiyat değişimlerini görüntüleyebilir, güncel kampanyalar sayesinde mümkün olan en ucuz ışıklı klavye fiyatlarına ulaşarak bütçe dostu bir alışveriş yapabilirsiniz.