Mikrofonlu Kulaklık

Mikrofonlu Kulaklık Fiyatları

6.061 farklı Mikrofonlu Kulaklık için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

KablosuzKabloluKulak İçiKulak Üstü150 - 250 TL 250 TL üstüMikrofonluMikrofonsuz5.17.1Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Mikrofon Seçeneği: Mikrofonlu Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Bağlantı Türü Mikrofon Seçeneği Mikrofonlu Bluetooth Versiyonu Frekans Aralığı Kablo Uzunluğu Ağırlık Empedans Değeri Maksimum Ses Seviyesi Kanal Sayısı Bağlantı Tipi SatıcıToplam 167 satıcı. Ürün Puanı Renk

Gaming DireksiyonSes Kaydedici CihazEos TD 07S GPS Akıllı SaatKablosuz Mikrofonlu KulaklıkKulak Üstü KulaklıkKablosuz Oyuncu KulaklığıKablolu Gaming KulaklıkKulak İçi KulaklıkPiranha Kulak İçi KulaklıkKulak İçi Oyuncu KulaklıkMikrofonlu Oyuncu Kulaklığı7.1 Oyuncu Kulaklığı

En Çok Karşılaştırılan Kulaklıklar

Mikrofonlu Kulaklık Sıkça Sorulan Sorular

Mikrofonlu Kulaklık

Entegre mikrofona sahip olması ile öne çıkan mikrofonlu kulaklık, müzik ve podcast dinlemenin yanı sıra telefon görüşmeleri yapma, online oyun oynama gibi aktiviteler için de uygundur. Tasarım bazında farklı tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunulan mikrofonlu kulaklık ürünlerinde mikrofonun çıkarılabilir/sabit olması ile sayısı farklılık gösterebilir. Bununla birlikte kulak içi, kulak üstü, headset gibi farklı aksesuarlar, dahili mikrofonla kullanıcıların beğenisine sunulur. Dolayısıyla “Mikrofonlu kulaklık ne demek?” sorusuna cevap olarak mikrofonlu kulaklık, bağlı en az bir mikrofona sahip olan kulaklık türüdür. Türü fark etmeksizin mikrofonlu kulaklık ürünlerinde kullanılan mikrofonlar, parazit giderme ve net ses iletimi gibi özelliklere sahiptir. Bu sebeple, kullanım alanı ve kullanıcı ihtiyaçları dikkate alınarak üretilen çok sayıda mikrofonlu kulaklık çeşidi bulunur. Zengin ürün seçkisi ile dikkat çeken mikrofonlu kulaklık Akakçe yardımıyla uygun fiyata alınabilecek aksesuarlar arasındadır. Burada, ucuz ve kaliteli mikrofonlu kulaklık modellerini yakından inceleyebilir, dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Mikrofonlu Kulaklık Özellikleri

Mobil telefon, bilgisayar, medya oynatıcı, oyun konsolu, projeksiyon cihazı hatta akıllı televizyonlarla kullanım amacıyla geliştirilen mikrofonlu kulaklık türleri, kişiselleştirilmiş bir dinleme deneyimi yaşatır. Yeni nesil teknolojiler sayesinde ses sürücülerinden mikrofonlara kadar tüm parçaları ile farklı özelliklere sahip olan mikrofonlu kulaklık tasarımları çok yönlü kullanım sağlamasıyla dikkat çeker. “Mikrofonlu kulaklık ne işe yarar?” sorusunun yanıtı ise ürün modeline göre değişir. Genel olarak klasik bir kulaklığın sunduğu dinleme fonksiyonuna ek olarak konuşabilme avantajı da sağlayan söz konusu kulaklık mikrofonlu olması sayesinde hands-free görüşmeler yapmak mümkündür. Sahip olduğu ses sürücüsünün çapına ve teknolojisine göre farklı ses aralıklarını daha net duyabilme avantajı sunan mikrofonlu kulaklık hem profesyonel hem günlük kullanıcılara uygundur. Ancak her kullanıcının ihtiyaçları farklı olabilir ve bu sebeple en uygun mikrofonlu kulaklık türünü seçebilmek için kullanım alanına dikkat etmekte fayda vardır.

Günlük kullanımda özellikle araç kullanırken telefon görüşmeleri yapma, kolaylığı sağlayan mikrofonlu kulaklık ürünleri, online oyunlarda takım arkadaşları/rakiplerle konulabilme ve sosyal çevreyle görüntülü konuşmalar yapabilme imknânı tanır. Bilgisayar için mikrofonlu kulaklık türleri daha çok headset olarak ifade edilen kulaklıklardan oluşurken telefon ile birlikte kullanım için kulak içi olanlar tercih edilir. Öte yandan söz konusu her iki seçenek de laptop için mikrofonlu kulaklık olarak kullanıma uygundur. Bu aksesuar çeşitlerinde kullanılan mikrofonların fiziksel özellikleri de birbirinden farklıdır. Bazı mikrofonlu kulaklık tasarımlarında esnek ve bükülerek kulak pedinin yanına sabitlenen mikrofonlara yer verilirken bazılarında ise esnek olmayan çıkarılabilir mikrofonlar yer alır. Bununla türü ne olursa olsun kulaklıklarda kullanılan mikrofonların sayısı da birbirinden farklı olur. Dolayısıyla özellikleri açısından en güzel mikrofonlu kulaklık modelini bulabilmek için ihtiyaç ve beklentilere uygun nitelikteki ürünler tercih edilmelidir.

Mikrofonlu Kulaklık Çeşitleri

Kablosuz, kulak içi, kulak üstü, headset, oyuncu, stüdyo gibi pek çok çeşidi bulunan mikrofonlu kulaklıklar, hem teknik özellikler hem de genel tasarım olarak kullanım alanlarına uygun olacak şekilde tasarlanır. Oyunculara özel olarak üretilen masaüstü bilgisayar mikrofonlu kulaklık türleri, arka plandaki gürültüleri engelleme özelliğine sahiptir. Tıpkı kulak pedlerindeki aktif gürültü engelleme teknolojisi gibi çalışan söz konusu mikrofonlar, kullanıcının sesini karşı tarafa iletirken çevredeki gürültülerin tamamını filtreler. Kullanıcıların sesini tanıyabilen ve bu sayede diğer seslerden ayırabilen bu tür mikrofonlu kulaklık ürünleri, online oyunlarda ve sık telefon görüşmeleri yapılan işlerde büyük kolaylık sağlar. Online yayın için mikrofonlu kulaklık çeşitleri genellikle çok sayıda mikrofona sahip olmasıyla diğerlerinden ayrılır. Sesi toplama ve yükseltme becerisine sahip olan bu tarz mikrofonlu kulaklık tasarımları sayesinde ek mikrofon bulunmasa dahi yeterli ses aktarımı gerçekleşir.

Kullanıcılara çok fazla seçenek sunan mikrofonlu kulaklık çeşitleri kablolu ve kablosuz olmak üzere ikiye ayrılır. Kablolu olan tasarımlarda minimum 1.2 metre uzunluğundaki kablo ile bağlantı sağlanır. Oyunculara özel mikrofonlu kulaklık alternatiflerinde kablo uzunluğu ise 5 metreye ulaşırken televizyonlar için üretilenlerde kablo uzunluğu 11 metreye ulaşır. Söz konusu mikrofonlu kulaklık tek girişli ve çift girişli olabilir. Tek girişli olanlarda mikrofon her zaman aktif olup sadece tuş ile kapatılırken çift girişli olanlarda kullanıcı dilerse mikrofonun bağlantısını hiç yapmayabilir. Başka bir ifadeyle çift girişli PC kulaklık mikrofonlu tasarımlarda, mikrofonu fiziksel olarak kullanım dışı bırakmak mümkündür. Dahili mikrofona sahip stüdyo kulaklık arayışında olanlara uzmanların mikrofonlu kulaklık önerisi olarak sunduğu bu modeller harici ses kartlarıyla kullanıma da uygundur.

Mikrofonlu Kulaklık Modelleri

Yerli ve yabancı markaların ürettiği en iyi mikrofonlu kulaklık modelleri, teknik özelliklerinin yanı sıra fiziksel tasarımlarıyla da çok sayıda alternatif sunar. Örneğin; oyuncular ve masa başında çalışanlara özel tasarlanan bilgisayar kulaklığı mikrofonlu tasarımlar, uzun süre kullanıma uygundur. Dolayısıyla hafızalı sünger kullanılan yumuşak kulak pedleri, sünger dolgulu ayarlanabilir kafa bandı, hafif yapı, bu tarz mikrofonlu kulaklık türlerinde sık rastlanan özelliklerdir. Özellikle gaming mikrofonlu kulaklık tasarımlarında tıpkı oyuncu mouse aksesuarlarında olduğu gibi RGB LED teknolojisine de yer verilir. Kablosuz mikrofonlu kulaklık seçeneklerinde hem kulaklığın hem de mikrofonun çekim alanı kablosuz teknolojisinin versiyonuna göre değişir. Sporculara özel olarak üretilen su geçirmez nitelikteki mikrofonlu kulaklık küçük, büyük tasarımlarla kullanıcılara sunulur. Yolculuklara müzik dinlemeye uygun olan mikrofonlu kulaklık modelleri ise hafif olması ile benzerlerinden ayrılır. Bu sebeple en kaliteli mikrofonlu kulaklık modeline sahip olmak için beklentiler, ihtiyaçlar ve alışkanlıklara göre seçim yapmak gerekir.

Mikrofonlu Kulaklık Kullanımı

Pek çok durumda harici mikrofon kullanma ihtiyacını ortadan kaldırması ile dikkat çeken mikrofonlu kulaklık, konforlu kullanım sağlar. Mikrofonlu kulaklık kullanımı ile istenen verimi alabilmek için her şeyden önce ihtiyaca uygun türde bir mikrofonlu kulaklık satın almak gerekir. Profesyonel kullanıcıların mikrofonlu kulaklık öneri ve tavsiyelerinde sıkça vurguladığı uygun mikrofonlu kulaklık seçimi, titiz bir süreç gerektirir. 3,5 mm jak veya USB konnektörlü olan kablolu mikrofonlu kulaklık kurulumu, ürünlerin genellikle tak çalıştır özellikte olması nedeniyle oldukça pratiktir. Ancak bazı durumlarda uygulama kurulumu gerekebilir. Öte yandan kablosuz tasarımlarda daha farklı bir süreç söz konusu olur. “Mikrofonlu kulaklık nasıl takılır?” ve “Mikrofonlu kulaklık nasıl ayarlanır?” sorularının da yanıtı olan kurulum aşamalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Mikrofonlu Kulaklık Fiyatları

Çok sayıda markanın kullanıcılara sunduğu orijinal mikrofonlu kulaklık modelleri, farklı fiyatlara sahiptir. Bunun en büyük nedeni ise kullanım alanından tasarıma kadar tamamen farklı alternatifler sunmasıdır. Başka bir ifadeyle mikrofonlu kulaklık fiyatları, çeşitli faktörlerden etkilenir. Ses sürücüleri, mikrofon sayısı, kablo uzunluğu, gürültü engelleme özelliğinin varlığı, kulak pedlerinin yapısı, şarj süresi, mikrofonlu kulaklık fiyatları açısından belirleyicidir. Bununla birlikte marka farklılığı da tıpkı webcam fiyatları gibi söz konusu ürünlerde de fiyatları etkiler. Dolayısıyla, “Mikrofonlu kulaklık ne kadar?” sorusuna net yanıt vermek mümkün değildir. Öte yandan dönemsel kampanyalar sayesinde uygun fiyatlı mikrofonlu kulaklık bulmak mümkündür. Ayrıca, yüksek performans göstermesine rağmen bütçe dostu olan fiyat performans mikrofonlu kulaklık çeşitleri de vardır. Siz de en ucuz mikrofonlu kulaklık seçeneklerinin yer aldığı Akakçe’den yardım alarak mikrofonlu kulaklık ucuz ve kaliteli modellere ulaşabilir, dilediğinizi seçerek hemen sipariş oluşturabilirsiniz.