Akülü Matkap

Akülü Matkap Fiyatları

1.919 farklı Akülü Matkap için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Akü SeçeneğiAkülü
 • TipiDarbeli
 • TipiDarbesiz
 • Kullanım TipiKablolu
 • Kullanım TipiKablosuz
 • Akü Voltajı18 V
 • Akü Voltajı58 V
 • Akü Kapasitesi2 Ah
 • Akü Kapasitesi5 Ah
 • Güç600 W
 • Güç1200 W

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Akü SeçeneğiAkülü
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiKullanım TipiGüçAkü KapasitesiAkü VoltajıAğırlıkMetal Delme KapasitesiAhşap Delme KapasitesiBeton Delme KapasitesiMaksimum TorkMandren ÇapıTork AyarıDarbe OranıŞarj SüresiKablo UzunluğuAkü SeçeneğiMotor TipiSatıcıÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (1.919)

Darbeli Matkap Darbesiz Matkap Şarjlı Darbeli Matkap Bosch Şarjlı Matkap Dewalt Şarjlı Matkap Einhell Şarjlı Matkap 18 Volt Şarjlı Matkap Makita Şarjlı Matkap Stanley Şarjlı Matkap Black+Decker Şarjlı Matkap 58 Volt Şarjlı Matkap AEG Şarjlı Matkap

En Çok Karşılaştırılan Matkaplar

Akülü Matkap Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Akülü Matkap hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Akülü Matkap:
 1. Eisenn Germany Technology V-tech 58 V 8 Ah Çift Akülü Matkap
 2. Stanley STDC18LHBK 18 V Çift Akülü Darbeli Matkap
 3. Graizer Alman Cooper 58 V 5 Ah Darbeli Sjs Çift Metal Şanzuman Şarjlı Çift Akülü Vidalama Matkap
 4. Dewalt DCD996P2 18 V Çift Akülü Darbeli Matkap
 5. Bosch GSB 185 Li Çift Akülü Darbeli Matkap

Akülü Matkap

Tabanına yerleştirilen mini aküler sayesinde çalışan akülü matkap, kablo kısıtlaması olmadan kullanım avantajı sunar. Bu sayede hem kullanıcı dilediği gibi hareket edebilir hem de çalışması için çevrede priz olması gerekmez. Akülü olmasına rağmen elektrikli matkaplar kadar güçlü çalışabilen akülü matkap modelleri vardır. Bunun yanı sıra akülü matkap ürünleri, motor tipi, motor gücü, akü kapasitesi gibi özellikleri nedeniyle farklı kullanıcı profilleri için uygundur. Başka ifadeyle evde tadilat ve montaj yapacak kullanıcılardan yapı sektöründe çalışan profesyonellere kadar herkese hitap eden bir akülü matkap bulmak mümkündür. Söz konusu ürünün çok fazla çeşidi olması, fiyat seçeneklerinin de zengin olmasını sağlar. Tüm çeşitleri ve modelleriyle Akakçe’de bulabileceğiniz çok amaçlı akülü matkap aletlerine mümkün olan en uygun fiyatlarla sahip olabilir, güncel kampanyalardan faydalanarak en ucuz akülü matkap modellerine ulaşabilirsiniz.

Akülü Matkap Özellikleri

Tür bazında farklı özelliklere sahip olan akülü matkaplar, çıkarılabilen aküleriyle öne çıkar. Söz konusu akülü matkap 12 V, 18 V, 24 V gibi farklı akü türleri sayesinde kullanılır. Söz konusu akülerin bazıları matkaptan ayrılarak kendi şarj ünitesinde veya adaptör aracılığıyla enerji depolar. Bazı akülü matkap ürünlerindeki aküler ise cihaza entegredir. Dolayısıyla cihazdan çıkarılmadan şarj edilir. Kullanıcılara daha konforlu bir çalışma süreci sağlaması amacıyla üretilen akülü el aletleri arasında öne çıkan akülü matkap, genellikle kömürsüz motorla çalışır. Fırçasız motor olarak da bilinen söz konusu aksamlar mıknatıs etkisiyle çalıştığı için daha uzun ömürlüdür. Bu sebeple akülü matkap aletlerinin büyük bir kısmında kömürsüz motora yer verilir. Tıpkı geleneksel matkap çeşitleri gibi akülü matkap ürünlerinde de delme performansı, mandren ölçüsü, darbe özelliğinin olup olmaması, tork seçenekleri birbirinden farklıdır.

Düşük deşarj özelliği sayesinde daha çok lityum iyon akü tercih edilen akülü matkap ürünleri arasında çift aküyle kullanıcılara sunulanlar bulunur. Söz konusu çift akülü matkap ürünleri, set olarak kullanıcılara sunulur. Öte yandan yedek aküler satın alarak daha uzun kullanım süresi elde etmek de mümkündür. Uzmanların akülü matkap tavsiye ve önerilerinde yedek aküye sahip olmanın faydalı olacağı vurgulanır. Ürünlerin özellikleri arasında çalışma alanının net olarak görülebilmesi ve aydınlatma olmayan ortamlarda da doğru işlemleri yapılabilmesi için LED aydınlatma eklentisi de yer alır. Bu eklenti her üründe olmamakla birlikte yeni nesil tasarımların büyük bir kısmında delme ucunun üst kısmında yer alır. Genel özellikleri, türü fark etmeksizin hemen hemen tüm akülü matkaplar, vidalama aleti, olarak kullanıma uygun olmasıyla dikkat çeker. Başka bir ifadeyle akülü matkaba sadece bits ucu takılarak vidalama, montaj ve demontaj yapmak mümkündür.

Farklı Yüzeylere Uygun Akülü Matkap Çeşitleri

Darbeli, kömürlü, darbesiz, kömürsüz gibi çeşitleri bulunan akülü el matkabı, kullanım amacı, kullanım alanı, performansı ve uygun olduğu kullanıcı profiline göre üretilir. Örneğin, akülü darbeli matkap, sert yüzeyleri delmek, kırmak ve parçalamak için uygundur. Profesyonel ve tecrübeli kullanıcılar için üretilen seçenekler klasik tasarımda olduğu gibi sadece dönme hareketi yapmaz. Aynı zamanda ileri geri hareket ederek delici ucun yüzeye aralıklı basınç uygulamasına da yardımcı olur. Böylece kullanıcının aleti itmesi gerekmez. Öte yandan tüm bunlar motora yük oluşturmadan meydana gelir. Bu sebeple darbeli akülü matkap aletleri, zorlu çalışmalarda dahi uzun kullanım ömrüne sahiptir. Basit delme işlerine kıyasla daha fazla enerjiye ihtiyaç duyan söz konusu aletler yüksek kapasiteli akülerle çalışır. Söz konusu aletler arasında yoğun ilgi görenlerden biri de çift akülü darbeli matkap ürünleridir.

Tecrübeli ve tecrübesiz kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği akülü matkap çeşitleri, genellikle kömürsüz/fırçasız motora sahiptir. Bilinen en uzun ömürlü motor türlerinden biri olan kömürsüz motorlar, daha az enerji tüketerek çalıştığından akülü el aletlerinde sıkça tercih edilir. Bu sebeple kullanıcıların beğenisine sunulan pek çok akülü matkap, kömürsüz motora sahiptir. Darbe özelliği bulunmayan kömürsüz akülü matkap ve akülü kömürsüz darbeli matkap aletleri en zorlu çalışmalarda dahi yüksek performans gösterecek niteliktedir. Tüm bunların yanı sıra delme işlemi sırasında dönme hareketinin sayısını artırıp azaltma imkânı tanıyan tork değeri de alet bazında farklılık gösterir. Akülü matkaplarda ortalama 8 tork ayarı bulunan ürünlerde tork değerini artırıp azaltmaya yarayan bir ayar kadranı yer alır. Mandrenin hemen arkasında bulunan kadran saat yönünde çevrildiğinde tork sayısı artar. Akülü matkaplar, özellik ve çeşit açısından çok fazla alternatif sunduğu için en iyi akülü darbeli matkap, kullanıcıya göre değişir.

İşlevlerine Göre Akülü Matkap Modelleri

Yerli ve yabancı markaların farklı modellerini ürettiği matkap akülü aletler, tekli ve set olarak kullanıcılara sunulur. Akülü matkap seti modelleri arasında birden fazla akü, akülü matkap, delme uçları olabileceği gibi tüm bunlara ek olarak yine aküyle çalışan farklı el aletleri de bulunabilir. Söz konusu setlerde yer alan tüm el aletleri aynı aküyle çalışacak şekilde tasarlanır. Hatta tüm aletleri aynı akülerle çalışabilen markalar da vardır. Set olmayan akülü matkap modelleri ise teknik detayların yanı sıra tasarım detaylarıyla da birbirinden ayrılır. LED aydınlatma, tutma sapı malzemesi, ağırlık, ayar kadran ve tuşlarının konumu ve mandren ölçüsü açısından farklı seçenekler sunan akülü matkap türleri, kullanıcılara kendilerine en uygun olan aleti bulabilme olanağı tanır.

Akülü Matkap Kullanımı

Pratik kullanımı ve hafif tasarımlarıyla öne çıkan modelleri hemen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Darbe ve torkun mantığını anlayabilen her kullanıcının doğru şekilde kullanarak maksimum verim alabileceği akülü matkaplar tercih edilirken dikkate alınacak detaylar vardır. Başka bir ifadeyle alınacak matkabın yapılacak işe ve çalışılacak yüzeye uygun olması performanstan aletin kullanım ömrüne kadar pek çok şeyi etkiler. Dolayısıyla kullanıcının kendisi için en iyi akülü matkap aletini bulabilmesi çok önemlidir. “Akülü matkap alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusuna ise şu şekilde yanıt verilebilir:

Akülü Matkap Fiyatları

Dünyaca ünlü markaların farklı çeşitlerini ürettiği akülü matkap modelleri, sahip olduğu özelliklere, tasarım detaylarına ve ek fonksiyonlarına göre fiyatlandırılır. Bu nedenle akülü matkap fiyatları düşükten yükseğe birçok seçenek içerir. Söz konusu el aletlerinde fiyatları etkileyen en önemli faktörler akü gücü, akü sayısı, motor gücü, tork değeri, darbe özelliğinin varlığı, vuruntu sayısı, aydınlatma varlığı, ağırlık ve motor türüdür. Dolayısıyla darbe özelliğine sahip olmayan akülü matkap ile akülü darbeli matkap fiyatları aynı düzeyde değildir. Ancak kampanyalar çeşit fark etmeksizin tüm akülü matkap fiyatlarını etkiler. Bu sebeple kampanya dönemlerinde akülü matkap fiyatları en ucuz seviyede olur. Siz de bu tarz şarjlı bir el aletine ihtiyaç duyuyorsanız Akakçe yardımıyla akülü matkap en ucuz modellere ulaşabilirsiniz. Burada akülü matkap kampanya ve indirim fırsatlarını görüntülenebilir, ihtiyaç duyulan diğer el aletleri arasındaki avuç taşlama, vidalama, planya makinesi fiyatları hakkında bilgi edinilebilir.