Oyuncu Mikrofonu

Oyuncu Mikrofonu Fiyatları

173 farklı Oyuncu Mikrofonu için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerOyuncu
 • Fiyatı0 - 1.000 TL
 • Fiyatı1.000 - 1.500 TL
 • Fiyatı1.500 - 2.500 TL
 • ÖzelliklerYayıncı
 • Bağlantı Tipi3.5 mm
 • Bağlantı TipiType-C
 • Bağlantı TipiUSB
 • Bağlantı TürüKablolu
 • Bağlantı TürüKablosuz
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 8 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerOyuncu
Fiyatı 0 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBağlantı TürüBağlantı TipiKullanım AlanıSes Alış YönüTipiKanal SayısıDiyafram TürüTürüKelime ile FiltreleÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (173)

Asus Oyuncu Laptop Gaming Anakart Oyuncu Kulaklığı Oyuncu Klavye Mouse Set Gaming Ekran Kartı Oyuncu Koltuğu Gaming Klavye Oyuncu Kasası Oyuncu Masası Oyuncu Telefonu Oyuncu Direksiyonu Yayıncı Mikrofonu

En Çok Karşılaştırılan Profesyonel Mikrofonlar

Oyuncu Mikrofonu Sıkça Sorulan Sorular

Oyuncu Mikrofonu

Oyuncular başta olmak üzere yayıncılar ve içerik üreticileri tarafından yoğun ilgi gören oyuncu mikrofonu modelleri, net ses iletiminin yanı sıra pek çok avantaja sahiptir. Kullanıcıların seslerini parazitlerden arındırarak karşı tarafa ileten oyuncu mikrofonları, dahili pop filtresi, sarsıntı önleme eklentisi ve kişiselleştirilebilir LED aydınlatmalarıyla dikkat çeker. Profesyonel kalitede ses aktarımı sağlaması için her detayı titizlikle tasarlanan oyuncu mikrofonu ürünleri, tak - çalıştır konsepti sayesinde kurulum gerektirmez. Bununla birlikte bazı modellerde uygulama kullanmak süreci daha verimli hale getirir. Oyuncu mikrofonu çeşitleri, pratik gain ayarı sayesinde kullanıcıların sesini mümkün olan en net halde dinleyicilere aktarır. LED aydınlatma eklentisine sahip olan pek çok oyuncu mikrofonu türünde yüksek bit derinliği ve yüksek örnekleme hızı sayesinde kullanıcıların kusursuz kayıtlar almasına da yardımcı olur. Siz de en iyi oyuncu mikrofonu modellerine ulaşmak için Akakçe’den yardım alabilir, bütçenize uygun olanları görüntüleyebilirsiniz.

Oyuncu Mikrofonu Özellikleri

Online açık dünya oyunları ve multiplayer seçeneği bulunan video oyunlarda, oyuncunun takım arkadaşları ile iletişim kurması için tasarlanan oyuncu mikrofonları, parazitsiz, net ve yüksek kalitede ses iletimi ile öne çıkar. Kullanıcıların rakipleriyle iletişim kurabilmesini de sağlayan oyuncu mikrofonu çeşitleri, sesli komutlarla oynanan oyunlar için gerekli bir ekipmandır. Gaming konseptiyle tasarlanmış olmasına rağmen podcast hazırlayan ve online yayın yapanlara da uygun olan oyuncu mikrofonu ürünleri, kullanıcının sesini ön plana çıkarırken arka plandaki sesleri filtreleyerek ortadan kaldırır. Ortalama 20 cm mesafeden maksimum performans gösteren oyuncu mikrofonu çeşitleri, darbe emici ve titreşim önleyici aparatlarla desteklenir. Bu sayede kullanım sırasında mikrofonun bulunduğu masa sallansa dahi seste dalgalanmalar meydana gelmez. Oyuncu mikrofonu gereçleri, 24 bit/96 kHz'e varan yüksek kaliteli ses kaydı alma olanağı tanıdığından ev stüdyo sistemlerinde kayıt amacıyla da kullanılır. Bu cihazlarla alınan kayıtlar ise daha sonra ses mikseri gibi cihazlarla farklı müzik kayıtları oluşturmak için tercih edilebilir.

Genellikle 3,5 mm jak veya 6,3 mm jak konnektörler sayesinde bilgisayardan oyun konsoluna bağlanabilen gaming mikrofon USB konnektör seçeneğine de sahiptir. Dolayısıyla gerektiğinde akıllı televizyondan bilgisayara pek çok farklı cihaza bağlanabilir. Dokunmatik ve tuşlu sessize alma sensörü bulunan oyuncu mikrofonu ürünlerinde gain ayarı ise ön kısımda yer alan tuşlar veya ayar kadranı üzerinden gerçekleştirilir. Bu tasarım, saliselerin dahi önemli olduğu internet yayınları ve video oyunlarında kullanıcıların ayarlar ile vakit kaybetmelerini önler. Öte yandan polar pattern ayarı da kolay erişilir bir noktadadır. Kullanıcılarının duymasını istediği sesleri ön plana çıkaran polar pattern kutup düzeni, stereo, çift yönlü, kardiyot ve çok yönlü seçeneklerine sahiptir. Baz oyuncu mikrofonu modellerinde tüm polar pattern seçenekleri yer alırken bazılarında ise sadece tek bir pattern bulunur: Tüm bunların yanı sıra frekans aralığı, tepki süresi, hassasiyet, kablo uzunluğu, pil kapasitesi gibi teknik özellikler model bazında değişiklik gösterebilir.

Oyuncu Mikrofonu Modelleri

Tasarım detayları ve teknik özellikler açısından çok sayıda oyuncu mikrofonu modeli vardır. Bunlar arasında en sık tercih edilenlerden biri masaüstü oyuncu mikrofonu çeşitleridir. İki veya üç ayaklı standları sayesinde masa üzerinde konumlandırılabilen oyuncu mikrofonları arasında vidalama sistemi ile masanın kenarına sabitlenenler de vardır. Tasarım açısından kırmızıdan gümüşe, siyahtan altına, bronzdan çok renklilere kadar farklı seçeneklere sahip olan oyuncu ekipmanları, yuvarlak veya silindir süngerlere sahiptir. Estetik detaylarının yanı sıra teknik özellikleriyle de dikkat çeken oyuncu mikrofonu çeşitlerinde ortalama 2 metre kablo bulunur. Dahili lityum iyon piller sayesinde kablosuz çalışan oyuncu mikrofonu modelleri de vardır. Hem uzun kablolu tasarımlarda hem de kablosuzlarda tamamen konforlu bir kullanım süreci sağlayan oyuncu mikrofonu modelleri, bilgisayardan akıllı televizyona kadar farklı cihazlara bağlanabilecek konnektörlere sahiptir. Bu özellik, kullanıcıların dilediği yerde oyun oynamasını veya yayın yapmasını destekler.

Polar pattern, gain ayarı, RGB LED aydınlatma varlığı, hazır aydınlatma modları, adaptör türü, frekans aralığı, desteklenen hassasiyet gibi özellikleriyle farklı seçeneklere sahip olan gaming mikrofon ürünleri, pratik kullanım süreçleriyle öne çıkar. Oyuncu mikrofonu kullananlar tarafından da sıkça vurgulanan pratiklik, cihazların ön, ön-alt veya yan kısımlarında yer alan kontrol tuşları ile sağlanır. Bazı mikrofonlarda tuşlara ek olarak dokunmatik sensörler ve ayar kadranları da bulunur. Oyun veya yayın sırasında kolaylık sağlayan diğer önemli özellik ise hemen her gaming konseptli mikrofonun hareketli stand ile gelmesidir. Profesyonellerin oyuncu mikrofonu tavsiye ile önerilerinde de esnek kullanımı destekleyen hareketli standlara yer verilir. gaming konseptli mikrofonlar arasında dinamik ve kondansatörlü olanlar da bulunur. Bu özelliğe sahip olan mikrofon türleri, radyo yayıncılığında kullanıma uygundur.

Oyuncu Mikrofonu Kullanımı

Türü veya tasarımı fark etmeksizin gaming mikrofon PC, oyun konsolu, dizüstü bilgisayar, akıllı TV gibi cihazlara bağlanmasıyla hemen kullanılabilir hale gelir. Özel kurulum gerektirmeyen bu işlevsel ekipmanların bazları farklı yazılımlara sahiptir. Bu yazılımlar ise hassas mikrofon ayarlarını yapabilme, RGB LED aydınlatmayı kontrol edebilme ve kullanıcı sesine efektler uygulayabilme amacıyla kullanılır. Çok yönlü kullanım imkânı ile öne çıkan oyuncu mikrofonları, çeşitli aktivitelerde ses aktarımı ve kaydı için yeterli bir ekipmandır. Oyuncu mikrofonu kullanarak yapılabilecekler ise şöyle sıralanabilir:

Oyuncu Mikrofonu Fiyatları

Yerli - yabancı markalar tarafından farklı teknolojilerle desteklenerek kullanıcıların beğenisine sunulan oyuncu mikrofonları, ürün çeşitliliği nedeniyle geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Dolayısıyla farklı fiyatlarda çok sayıda oyuncu mikrofonu vardır. Ekonomik düzeyde olan oyuncu mikrofon fiyatları ise türü, örnekleme hızı, frekans aralığı, bağlantı seçenekleri, RGB varlığı, kablo uzunluğu, hassasiyet, kutup düzeni, ek aksesuar varlığı ve üretici markaya göre belirlenir. Bu sebeple, 18 KHz ile 48 KHz örnekleme hızına sahip olan oyuncu mikrofonu çeşitleri arasında fiyat farklılıkları vardır. Kutup düzeni kardioid olan oyuncu mikrofonu ve dört farklı kutup düzeni seçeneği bulunan oyuncu mikrofonu da farklı şekilde fiyatlandırılır. Her iki cihaz profesyonellere hitap etse dahi stüdyo mikrofon fiyatları ile gaming mikrofon fiyatları da tamamen farklı düzeylerdedir. Gaming konseptli ekipmanlar ve aksesuarlara ilişkin kampanya süreçlerinde ise oyuncu mikrofonu ucuz fiyat seçenekleri ile satışa sunulur. Böyle dönemlerde yüksek kaliteli oyuncu mikrofonu satın almak çok daha kolaydır. Siz de oyuncu mikrofonu arayışındaysanız Akakçe yardımıyla uygun fiyatlı olanlara ulaşabilir, beğendiğiniz modelleri öne çıkarabilirsiniz.