Kömür Sobası

Kömür Sobası Fiyatları

68 farklı Kömür Sobası için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • YakıtKömür
 • YakıtOdun
 • YakıtPelet
 • TürüKalorifer
 • TürüKuzine
 • TürüŞömine
 • Fiyatı0 - 5.000 TL
 • Fiyatı5.000 - 7.500 TL
 • ÖzelliklerDöküm
 • ÖzelliklerUyuyan
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • YakıtKömür
Fiyatı 0 - 5.000 TL 5.000 - 7.500 TL 7.500 - 10.000 TL 10.000 - 15.000 TL 15.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüYakıtÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (68)

Ocak Çakmağı Reşo Yakıtı Kömür Çeşitleri Odun Sobası Pelet Sobası Kuzine Soba Döküm Kuzine Soba Şömine Soba Daiwa Kalorifer Soba Kalorifer Sobası Süsler Kuzine Soba Süsler Şömine Soba

En Çok Karşılaştırılan Sobalar

Kömür Sobası Sıkça Sorulan Sorular

Kömür Sobası

Ev ve işyerlerinde ısınmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Bu yöntemler arasında en eski ve en bilinenlerden biri de kömür sobasıdır. Kömür sobaları farklı modellere ve boyutlara sahiptir. Öncelikli özellikleri yüksek ısıya karşı dayanıklı olmalarıdır. Kış aylarının soğuk ve zorlu havalarında evinizi sıcacık bir hale getirebileceğiniz kömür sobası çeşitleri farklı tasarımlara sahiptir. Bu sayede evinizin genel dekorasyonunu göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz. Hem ısınmak hem de evinize farklı bir hava katmak için de kömür sobası modellerini kullanabilirsiniz. Sobanızı uzun soba borularını kullanarak odanın merkezi bir noktasında konumlandırabilirsiniz. Böylece odanız kısa süre içerisinde istediğiniz sıcaklığa ulaşabilir. Bulunduğu ortama ısı yayan sobalar uzun bir süre boyunca ısısını korur. Bu sayede bulunduğu ortamın da sıcaklığını korur. Kömür yakarak kullanabileceğiniz sobaların alt kısmında kömürlerinizi koymak için bir bölme bulunur. Son derece kullanışlı olan kömür sobaları fazla kömürlerinizi saklayabileceğiniz bir bölmeye sahiptir. Sobanızı yakmak istediğinizde alt kısımda yer alan kömürlere kolayca ulaşabilirsiniz. Hem kömür taşımanıza gerek kalmaz hem de fazla kömürlerinizi saklayabileceğiniz pratik bir alan oluşur. Kuzine tasarımına sahip olan sobaların üst kısmı düz ve geniştir. Tencerelerinizi, çaydanlıklarınızı koyabilirsiniz. Böylece soğuk kış günlerinde hem evinizi ıstabilir hem de enfes çaylar demleyerek içinizi ısıtabilirsiniz.

Kömür Sobası Modelleri Nelerdir? Kömür Sobası Nasıl Kurulur?

Camlı kömür sobaları; kömür sobası modelleri arasından sıklıkla tercih edilir. Yapımında ısıya dayanıklı camlar kullanılan kömür sobaları oluşabilecek tehlikelerin önüne geçer. Aynı zamanda cam kısmı sayesinde içerisi görünür. Bu ortama görüntü olarak da sıcak bir hava katar. Dekoratif bir görünüme sahip olan camlı kömür sobalarını uygun fiyatlarla akakce.com’dan satın alabilirsiniz. Kömür sobaları hem üst hem de alttan beslenebilme özellikleri sayesinde kolayca kömür eklemesine müsaittir. Üst ve alt bölgesinde bulunan kapakları açarak kömürlerinizi sobanın içerisine ekleyebilirsiniz. Soba içerisine kömür eklemesi yaparken kömür küreği kullanabilirsiniz. Böylece elleriniz kirlenmez. Soba kurulumu yapmak için soba borularına ihtiyacınız vardır. Soba ile birlikte set halinde gelen soba boruları sayesinde kısa bir süre içerisinde evinizde sobalar kullanıma hazır olur. Dirsek borular sayesinde düzeneğini sağlam ve güvenilir bir hale getirebilirsiniz. Farklı modeller arasında kovalı kömür sobası modelleri de vardır. Soba içerisinde yer alan ve ısıya dayanıklı özellikteki kovalarda kömürünüzü yakabilirsiniz. Izgaralı soba modelleri ise soba içerisinde yanmakta olan kömürün dışarıya sıçramasını engeller ve olası bir tehlikenin önüne geçer. Aynı zamanda dengesini sağlayan ve kuvvetlendiren ayakları sayesinde istenmeyen durumların ve kazaların önüne geçebilirsiniz. Şömine kömür sobası modelleri ise evinize estetik bir görünüm katar. Tüm bu modellerin dışında kömür sobası fırınlı modellerde yemek yapabilir ve ısıtabilirsiniz. Aynı zamanda farklı renk seçenekleriyle evinizde dekoratif alanlar yaratabilirsiniz. Metalik görünümlerin yanında kırmızı, kahverengi, siyah gibi daha farklı renk seçenekleri de vardır. Tüm bu pratik kullanımlara sahip olan kömür sobası çeşitlerine uygun fiyatlarla sahip olabilir ve evinizi ısıtabilirsiniz.

Kömür Sobası Ne İşe Yarar?

Kömür sobası modelleri temelde ortamı ısıtmak için kullanılır. Isıtmak istediğiniz odanın merkezi bir konumuna yerleştirerek kolayca odayı ısıtabilirsiniz. Kuzineli soba çeşitleri ise iç kısmında yiyecek ısıtma ve pişirme özelliği sayesinde çok daha pratiktir. Hem fırın hem de soba görevi görür. Böylece sobanızda hem çay demleyebilir hem de odanızı ısıtabilirsiniz. İşlevsel kullanıma sahip olan soba çeşitleri aynı zamanda uygun fiyatlara sahiptir. Kömür sobanızı yakmak için kullanacağınız kömürleri nemsiz bir ortamda saklamanız gerekir. Kömürlerin kuru olması son derece önemlidir. Sobanızı ilk yakarken kömürlerin ince parçalarını tutuşturarak kolayca alev oluşturabilirsiniz. Daha sonra sobanızın içerisindeki kömürleri maşa yardımı ile karıştırarak ateşin harlanmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra belirli zaman aralığında soba içerisine kömür eklemesi yaparak ısısını koruyabilirsiniz. Uyuyan kömür sobası modelleri ile gece boyunca sobanızı sıcak tutabilirsiniz. Uyuyan kömür sobası fiyatları son derece uygundur. Hem sağlığınızı tehlikeye atmazsınız hem de bütçenizi zorlamanıza gerek kalmaz.

Kömür Sobası Çeşitlerini Uygun Fiyatlarla Akakçe’de Bulabilirsiniz

Kömür sobası çeşitleri sayesinde evinizde sıcacık bir ortam oluşturabilirsiniz. Evinizin ve sobayı kullanmak istediğiniz odanın büyüklüğüne bağlı olarak satın alacağınız kömür sobasının ölçülerini belirleyebilirsiniz. Küçük bir oda içerisinde kullanmak istiyorsanız mini kömür sobası modellerini satın alabilirsiniz. Böylece odanızı istediğiniz sıcaklığa kolay bir şekilde getirebilirsiniz. Aynı zamanda odanızda fazla yer kaplamaz ve eşyalarınız için size yer kalır. Odanızın dekorasyonuna bozmaz aksine olumlu yönde etki eder. Vintage bir görünüme sahip olan kuzineli kömür sobaları ile evinizde nostaljik bir hava yaratabilirsiniz. Şömineli ve camlı modeller sayesinde sıcaklığı hem hissedebilir hem de görebilirsiniz. Döküm yanma haznesi bulunan sobalar ise oda içerisine sıcaklığı dengeli bir şekilde yarar. Böylece oda kolay bir şekilde ısınır. Kapaklarında kilit bulunan soba çeşitleri çocuklar için koruma kilidi oluşturur. Böylece kapağı kilitleyerek çocuğunuzun soba kapağını açmasını ve tehlikeli bir durumun oluşmasını engeller. Kömür sobalarının alt kısmında bulunan kül toplama kısmı sayesinde sobanızı söndürdükten sonra kolayca biriken külü soba içerisinden boşaltabilirsiniz.

Kömür Sobası Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kömür sobalarında kullanılan materyaller yüksek ısı derecelerine dayanıklı materyallerdir. Bu sayede sobanız yüksek derecelerde ısınır ve sobanın dış gövdesi bı ısıdan zarar görmez. Kapağı bulunan soba modelleri kömür yanmasından dolayı ortaya çıkan dumanın oda içerisine yayılmasını engeller. Uzun soba boruları kullanarak soba içerisinde oluşan dumanı evinizden dışarıya atabilirsiniz. Kömür sobası kalorifer modelleri estetik tasarımları sayesinde evinizde şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Kömür sobası modelleri devamlı kontrol edilmezse tehlikeli olabilir. Bu nedenle devamlı olarak sobanızı kontrol etmelisiniz. Gece saatlerinde ve uyurken sobanızı mutlaka söndürmelisiniz. Dilerseniz uyuyan soba çeşitlerini kullanarak bu tehlikeyi ortadan kaldırabilirsiniz. Belirli bir süre sonra kendisini uyku moduna alan sobalar sayesinde güvenli bir şekilde uyuyabilirsiniz. Meriç kömür soba çeşitlerine ve diğer markaların çeşitlerine göz atarak güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Kömür Sobası Satın Alırken Bilmeniz Gerekenler

Her ürün grubunda olduğu gibi kömür sobası satın almadan önce de dikkat edilmesi gerekenler vardır. Öncelikli olarak sobadan çıkan dumanı ev dışına atabilmek için evinizde soba borularını takabileceğiniz bir baca deliğinin olması gerekir. Daha sonra tercih edeceğiniz sobanın boyutları ile odanızın büyüklüğünün uyumlu olması önemlidir. Örneğin çok büyük bir odaya küçük bir soba aldığınızda odayı ısıtırken zorluk yaşayabilirsiniz. Soba tasarımlarına dikkat edebilirsiniz. Evinizin genel tarzını göz önünde bulundurarak soba tasarımları arasında tercih yapabilirsiniz. Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce ürünü kullanan kullanıcıların yorumlarını inceleyebilirsiniz. Kömür sobaları ve fiyatları hakkında fikir sahibi olmanın kolay yolu akakçe.com’u ziyaret etmektir. Uygun kömür sobası fiyatları için Kara Cuma İndirimleri gibi küresel çapta düzenlenen indirim günlerini takip edebilirsiniz. İndirim ve kampanyaları yakalayarak daha uygun fiyatlı alışveriş imkanı yakalayabilirsiniz. Siz de hemen kömür sobası çeşitlerini inceleyerek beğendiniz ve ihtiyacınız olan modeli avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.