Döküm Soba

Döküm Soba Fiyatları

424 farklı Döküm Soba için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerDöküm
 • YakıtOdun
 • YakıtKömür
 • YakıtPelet
 • TürüKalorifer
 • TürüKuzine
 • TürüŞömine
 • Fiyatı0 - 5.000 TL
 • Fiyatı5.000 - 7.500 TL
 • ÖzelliklerUyuyan
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 18 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerDöküm
Fiyatı 0 - 5.000 TL 5.000 - 7.500 TL 7.500 - 10.000 TL 10.000 - 15.000 TL 15.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüYakıtÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (424)

Ateş Çukuru Odun Sobası Kömür Sobası Pelet Sobası Kuzine Soba Döküm Kuzine Soba Şömine Soba Süsler Kuzine Soba Daiwa Kalorifer Soba Kalorifer Sobası Süsler Şömine Soba Uyuyan Soba

En Çok Karşılaştırılan Sobalar

Döküm Soba Sıkça Sorulan Sorular

Döküm Soba

Isıtma merkezi olarak tercih edilen döküm soba ev, ofis ya da işyeri dahil birçok alanda kullanılır. Geçmişin temel ısınma ürünlerinden biri olarak varlığını sürdürmeye devam eder. Bugün sıcaklık merkezi olarak farklı sistemler kullanılsa da kullanıcılar zarif görünümü ile bu tür sistemleri tercih eder. Birçok farklı ısıtma aracı bulunurken kullanıcıların aklında “Döküm soba nedir ve ne işe yarar?” soruları doğabilir. Alanında uzman markalar bu tür soruları yanmaz malzemelerden üretilen ve içerisindeki ısıyı çevresine eşit bir şekilde dağıtan bir ürün olarak tanımlar. Çeşitli firmalar tasarım açısından birbirinden farklı renk ve boyutlar hazırlar, fakat sistemleri genel olarak aynıdır. İçerisindeki yakıtı uzun süre muhafaza eden araçlar ekonomik açıdan da bütçe dostu bir seçenek olarak karşınıza çıkar. Türkiye’nin en çok tercih edilen döküm soba markaları ve tasarımları Akakçe üzerinden incelenebilir.

Döküm Soba Modelleri

Döküm sobaları yakıt, işlev ve tasarım açısından birbirinden farklı modeller sunar. Bulunduğu ortamın dekorasyonuna vintage esintileri getiren ürünler işlevselliği ile göze çarpar. Sadece ısınma merkezi olarak kullanılan türlerin yanı sıra yemek ya da içecek ısıtma, pişirme alanında kullanılan çeşitlerini bulmak da mümkündür. Kuzine olarak adlandırılan fonksiyonel döküm soba modelleri üzerinde pişirme alanı olarak kullanılabilen düz bir bölge yer alır. İçerisindeki sıcaklığı homojen olarak dağıtan ürünler birbirinden lezzetli yemeklerin hazırlanmasına olanak verir. Kuzine türleri farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak geniş boyut yelpazesine sahiptir. Büyük, küçük, mini döküm soba türleri ile ortamınıza en uygun boyutu bulmak mümkündür. Kuzine döküm soba kovalı ve tuğla olmak üzere kendi içerisinde ikiye ayrılır. Her iki türün de kendine ait avantajı bulunabilir.

Tuğlalı ya da kovasız döküm soba içerisindeki ısıyı uzun süreler tutabilme özelliğine sahiptir. Bulunduğu ortamı en etkili şekilde ısıtan çeşitler arasında yer alır. Ağırlık olarak diğerlerinden daha fazla kütleye sahip olabilir. Kovalı modeller ise kolay kullanım avantajlarıyla sizlere sunulur. Kömür, odun ile kolayca yakılan ateş bir kova içerisinde muhafaza edilir. Temizlik aşamasında kovanın kolayca çıkarılması ise sizlere avantaj sağlar. Döküm dekoratif soba çeşitleri her ev dekorasyonunda kendine yer bulabilir. Kullanıcılar farklı ısınma araçları tercih etse de görünümünden dolayı büyük ya da ufak döküm soba çeşitlerine ortamda yer verebilir. Şömine modelleri sobalar arasında en sık tercih edilen dekorasyon ürünleridir. Dekoratif olarak öne çıkan bir diğer tasarımı döküm cam soba modelleri oluşturur. İçerisindeki ateşi görmenize izin veren cam görünümler şömine çeşitleri ile benzerlik gösterir.

Döküm Soba Kullanımı

En iyi döküm soba markaları tarafından sizlere sunulan modeller kolay kullanım özelliğine sahiptir. Kömür ve odun olmak üzere iki farklı sisteme sahip olan döküm soba kullanımı hızlı bir şekilde aktif edilebilir. Demir döküm soba çeşitleri kömürle yakılmak istendiğinde aşağıdaki aşamalar izlenir:

Demir döküm soba sadece odun yardımı ile aktif hale gelebilir. Kömürsüz döküm soba kullananlar odunları aşağıda anlatıldığı gibi tutuşturmalıdır:

Döküm Soba Özellikleri

Döküm soba özellikleri ile ısıtma merkezleri arasında dikkat çeker. Zarif tasarım detayları fonksiyonel özelliklerle buluşur. Döküm soba yorumları ürün özelliklerinin hem ısıtma hem de yemek pişirme alanında kolaylık sağladığı belirtir. Döküm sobaları modellerinin dikkat çeken özellikleri şunlar olur:

Döküm Soba Fiyat Seçenekleri

Döküm sobaları geçmişten bugüne popülerliğini koruyan bir ısıtma merkezi olarak yerini alır. Birçok kullanıcı hem görünümü hem de kazançlı yakıt seçenekleri sebebiyle bu tür merkezleri tercih eder. Markalar kullanıcılarına kazançlı bir alışveriş deneyimi sunmak adına uygun döküm soba fiyatları belirler. Genel olarak cep dostu seçenekler sunan fiyatlar ürünlerin boyutuna ya da işlevine göre farklılık gösterebilir. Kovalı, tuğlalı, fırınlı ya da fırınsız modeller sizler için cazip fiyat seçenekleri oluşturur. Bu tür modeller arasından döküm fırınlı soba fiyatları ekstra kazanç sağlamak açısından ideal bir seçim olabilir. Fırını sayesinde lezzetli yemekler hazırlarken aynı zamanda ortamın ısınmasını da sağlamak mümkün hale gelir. Hem pişirme alanı oluşturmak hem de ısınma sağlamak isteyenlere fırınlı döküm soba tavsiyesi verilir.

Demir döküm soba fiyatları avantajlı alışveriş sürecinin kapılarını açar. Uygun fiyatlarla satın alınan ürünler yakıt tasarrufu yaparak bütçenizi korumaya devam eder. Her kullanıcı kendi zevkine ya da ihtiyacına bağlı olarak bir model tasarımı bulabilir. Farklı bütçelere uygun olarak üretilen çeşitler kazanç sağlamanıza olanak verir. Birbirinden renkli döküm soba tasarımları yüksek ısıtma kapasiteleri ile fiyat performans açısından yüksek verim almanıza olanak verir. Türkiye genelinde üretim yapan markaları inceleyerek talebe, bütçeye ya da kişisel zevklere en uygun olanı rahatlıkla bulmak mümkündür. Döküm soba en ucuz fiyat seçenekleri keşfetmek ve modelleri birbiri ile karşılaştırmak için Akakçe üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz.