Şömine Soba

Şömine Soba Fiyatları

295 farklı Şömine Soba için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüŞömine
 • YakıtOdun
 • YakıtKömür
 • YakıtPelet
 • TürüKalorifer
 • TürüKuzine
 • Fiyatı0 - 5.000 TL
 • Fiyatı5.000 - 7.500 TL
 • ÖzelliklerDöküm
 • ÖzelliklerUyuyan
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 13 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüŞömine
Fiyatı 0 - 5.000 TL 5.000 - 7.500 TL 7.500 - 10.000 TL 10.000 - 15.000 TL 15.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüYakıtÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (295)

Ateş Çukuru Odun Sobası Kömür Sobası Pelet Sobası Döküm Kuzine Soba Kuzine Soba Döküm Soba Süsler Kuzine Soba Daiwa Kalorifer Soba Kalorifer Sobası Süsler Şömine Soba Uyuyan Soba

En Çok Karşılaştırılan Sobalar

Şömine Soba Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Şömine Soba hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Şömine Soba:
 1. Hoşseven Troy Fırınlı Şömine Soba
 2. Füze Pelet Sobası Camlı Şömine Dış Mekan Bahçe Kule Piramit Roket Tipi Isıtıcı
 3. Hoşseven 9008 Camlı Soba
 4. Hoşseven Olympus Döküm Şömine Soba
 5. Süsler Mini Şömine Soba Camlı Soba Döküm Soba Uyuyan Soba Kömür Sobası Odun Sobası

Şömine Soba Nedir?

Doğalgazın yayılmasıyla sobalara olan talep oldukça azalmıştır fakat son zamanlarda hem yeni çeşitlerin kullanım kolaylığı sağlaması ile hem de dekoratif olarak insanlara hitap etmesi ile tekrar sobalar popülerleşmeye başladı. Bu doğrultuda sobalar da çeşitliğini artırarak dizayn olgusunu ön plana çıkarmaya başladı. İnsanlar dekoratif olarak bir bütünlüğü sağlaması için evlerinin salonlarında ya da kış bahçelerinde kullanmaya başladılar. Camlı soba olarak da bilinen şömine sobalar da dönem işlemeleri kullanılarak eski bir görünüm elde edilen çeşitleri olduğu gibi daha modern evlerde de kullanılması için modern bir yapıya sahip tasarımlar elde edilmiştir. Genellikle iç anadolu bölgesinde daha çok tercih edilen şömine sobalar tasarımı ve işlevi sebebiyle kullanılması yaygınlaştı. Şömine sobanın diğer odun ve kömür sobaları ile aynı yanma prensibine sahipken farklı olarak şömine sobada camlı bir bölme vardır. Bu bölme içinde yaktığınız ateşi rahatlıkla görmenizi sağlar. Şömine severlerin daha çok tercih edebileceği bu sobalar evinizin istediğiniz yerinde şömine havasını evinize, odanıza getirebilir. Yanma şekli farklı olmadığı için dekoratif olmasının yanında, diğer sobalarda olduğu gibi kış aylarında üzerinde kestane patlatabilir, çay demleyebilir, yemek yapabilirsiniz ve bunları yaparken aynı zamanda bulunduğunuz ortam ısınmaya devam eder. İçerideki odunların çıtırtısını, ateşin sesini dinlerken çayınızı yudumlayabilirsiniz. Evinin havasını sobayla değiştirmek isteyenler rahatlıkla şömine sobayı tercih edebilir bu sayede hem sobanın özelleriklerinden yararlanır hem de şöminenin ateşle olan bütünlüğünü izleyebilir. Şömineler bir yere yapıldığında onları taşıma imkanınız olmaz fakat şömine sobaları bacanın olabildiği her yere taşıyarak şömine görüntüsünü elde edebilirsiniz.

Şömine Soba Nasıl Kurulur?

Bütün sobalarda olduğu gibi şömine sobalarda da bir kurulum süreci vardır. Bu sürecin zor olduğu düşünülebilir. Ancak doğru adımları uygun şekilde izlediğinizde kolayca sobanızı kurabilir ve güvenli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Sobanın kurulumu için öncelikle dikkat etmemiz gereken bacadır. Soba kurarken bacanın yerini tespit etmemiz ve uygunsuz bir durum var mı kontrol etmemiz gerekiyor. Yeni yapılan binaların evlerinde baca deliği bulunmaz fakat isterseniz bu deliği kendiniz açtırabilirsiniz. Bunun için uzman yardımı almanız, kendiniz açmamanız güvenliğiniz için önemlidir. Bacanızı tespit ettikten ya da yeni bacanızı yaptırdıktan sonra bacaya uygun bir girişi olan soba borusuna ihtiyacınız olacak. Bu kısımda bir önceki adım kadar önemlidir çünkü, sobanın içindeki dumanın hiçbir şekilde dışarı çıkmaması gereklidir. Bu koşulu sağlayan ve birbirine sağlam bir şekilde geçebilen uygun boyutlardaki normal ve dirsek soba borularını aldığımızda sobamızı kurmak için gerekli malzemelerimiz tamamlanmış olur. Şömine sobamızı uygun yere koyduktan sonra, soba borularını sobanın çıkışından, bacanın girişine kadar doğru şekilde birbirine geçirdiğimizde şömine sobanın kurulumu bitmiş oluyor. Bu işlemelerin ardından sobanızı yakıp, odunların ateşini izleyebilirsiniz. Evinize bu sıcak ortamı getirmek bu kadar kolay olacak. Dikkat etmeniz gereken bir durum ise sobalarda yakın mesafeye daha çok ısı vermesidir, bu yüzden sobaya çok yakında bulunan mobilya ve benzeri eşyalarınızı alüminyum folyo yardımıyla koruma altına alabilirsiniz. Eviniz için dekoratif şömine soba elde etmiş olursunuz.

Şömine Soba Zararlı mıdır?

Sobalarda genel olarak zararlı olduğu düşüncesi vardır ancak yukarıda ki kurulum aşamaları doğru yapılırsa ve sobanın temizliğine dikkat edilirse zararın minimum olduğunu göreceksiniz. Bütün ısınma araçları kadar katı yakıt sobaları da bir risk taşır. Ancak sizin yapmanız gereken bütün bu ısınma araçlarında riski en aza indirmek ve güvenliği sağlamaktır. Şömine sobalarda cam bulunması ve doğrudan ateşe temas etmesi şömine sobayı tercih edecekler için bir endişe sebebi olabilir. Fakat bu cam yapısı gereği çok yüksek ısılara ve patlamaya karşı dayanıklıdır. Sobaların zararlı olabileceğinin düşünülmesindeki bir diğer madde ise döküm bir yapıda olarak yanma esnasında doğrudan temas edildiğinde yanma korkusu. Bu konu tüm sobalarda geçerli bir durumdur. Isıyı daha iyi muhafaza edip, ortama yayması ve dayanıklılığının artması için döküm demirden üretilen bu sobaları kullanırken dikkat etmeniz gerekmektedir. Sobaları kurarken altlarında koruyucu taban kullanılması yere temas eden ayakların ve zemin malzemesinin zarar görmesini engeller. Özellikle çocuklar uzak tutulmalı ve yanma sırasında temastan uzak durmalısınız. Soğuduğundan emin olana kadar elle temasta bulunmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Şömine sobanızın temizliği sırasında da dikkat etmeniz gerekmektedir soğuk temizlik yapmanız önerilir. Camı ilk yandığında isli bir görünüm alabilir bu yüzden ilk yandığında birkaç dakika şömine bölmesini açık bırakırsanız böyle bir problem yaşamazsınız. Cam ısısını kaybettiğinde kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Şömine soba diğer sobaların taşıdığı güvenlik önlemlerine sahiptir.

Şömine Soba Modelleri

Şömine sobanın diğer sobalardan ayrıldığı nokta tasarım olarak şömineyi andırması ve dekoratif özelliğinin ön planda tutulmasıdır. Son zamanlarda geçmişe özlemin artması ile evlerin tasarımları ve bu evler için tercih edilen eşyaların şekli değişti. Bu değişimi karşılamak için ısınma aracı olarak ateşi görebildiğiniz ve evinizde soba yakmanızı sağlayabilen şömine sobaları tercih edilmeye başlandı. Bu durumla beraber şömine sobaların modelleri çeşitlenmeye her eve uygun boyutlarda üretilmeye başlandı. Kış bahçeleri için de çok tercih edilen bu sobalar oldukça detaylı ve göze hitap eden işlemelerle kullanıcılarını geçmiş dönemlere götürmekte. İnvicta, Hoşseven, Sefer Döküm gibi markalar şömine sobalara oldukça önem vermiş ve farklı boyutlarda her ortama uyabilecek işlemeli veya modern tasarıma sahip şömine soba üretimi yaparak her türlü talebe yanıt vermektedir. Bu tasarımlara ek fırın yapısı eklenen çeşitleri de vardır. Bu sayede hem şömine soba ile şömine görünümünü elde edebilirsiniz hem de kuzineli bölmesi ile odun ve kömür ateşinde lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Şömine sobalarını kuzineli sobalar ile birleştirerek birden fazla amaca hizmet eden sobalar elde edilmiştir bu da kullanıcılara bir başka alternatif sunma imkanı vermiştir. Şömine bölmesiyle ateşi izlerken kuzine bölmesiyle tepside börekler, ekmekler hatta sulu yemekler yapabilirsiniz. Aynı zamanda ısınmak için yaktığınız ateş ile sobaların üzerini de yemek yapmak, su ısıtmak için kullanabilir ve bu sayede yakıttan tasarruf edebilirsiniz. Bu şömine soba modelleri içerisinde zevkinize ve evinize en uygun şömine sobayı satın alabilirsiniz.

Şömine Soba Fiyatları

Evleri yada bir ortamı ısıtmak için birbirinden farklı yöntemler vardır. Eski tarihlerde soba bütün anadoluda yaygın olarak kullanılırken doğalgazın yerini almasıyla ikincil ısınma aracı olarak görülmüştür. Son zamanlarda sobalara olan ilgi soba yelpazesi genişletmiş ve herkesin tercih edebileceği bir hal almıştır. Şömine hissini vermek için şömine sobalar üretilmeye başlanmıştır. Şömine sobaların çeşitlenmesiyle ve modellerinin günümüze uyarlanmasıyla fiyatları bu modellere bağlı olarak değişmektedir. Şömine soba fiyatları sobaların hammaddesine, eklenen aksesuarlarına ve kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Ortamı ısıtmak için doğalgazlı araçların yerine katı yakıtlı araçları tercih edenler için soba birincil bir ısıtıcı aracıdır.Katı yakıt sobalarının bir çeşiti olan şömine sobalar sahip oldukları tasarımları ile güvenle kurarak evinizi ısıtabilir ve yanan ateşi izleyerek kestanelerinizi patlatabilirsiniz. Evinizin havasını değiştirecek en ucuz şömine soba modellerini akakce.com da bulabilirsiniz. Bütün soba çeşitlerini akakce ‘de karşılatırarak evinize en uygun sobaya sahip olabilirsiniz. Katı yakıt ya da doğalgaz yakıtıyla ısınmanın yanında elektrikli soba, kumtel ısıtıcı tercih edebilirsiniz.