AMD X570 Anakart

AMD X570 Anakart Fiyatları

18 farklı AMD X570 Anakart için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ChipsetAMD X570
 • Soket TipiAM5
 • Soket TipiAM4
 • ChipsetAMD B550
 • ChipsetAMD B650
 • RAM TipiDDR5
 • RAM TipiDDR4
 • İşlemci UyumuIntel Uyumlu
 • İşlemci UyumuAMD Uyumlu
 • Anakart YapısıATX
 • Anakart YapısıMicro/ATX
 • Tüm Filtreler
Filtrele
Filtrele
 • ChipsetAMD X570
Fiyatı 0 - 2.000 TL 2.000 - 3.000 TL 3.000 - 4.000 TL 4.000 - 7.000 TL 7.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterAnakart YapısıRAM Tipiİşlemci UyumuSoket TipiTümünü GösterChipsetVeri Yolu Hızı (MHz)Maksimum RAM KapasitesiRAM Slot SayısıM2 Slot SayısıUSB Port SayısıBluetooth VersiyonuUSB 2.0 Port SayısıUSB 3.0 Port SayısıUSB 3.2 Port SayısıSATA VersiyonuSATA Slot SayısıYonga Seti Çıkış YılıGenişlikUzunlukÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (18)

Oyuncu Kasası AM5 Anakart DDR5 Anakart AM4 Anakart Intel Uyumlu Anakart AMD Uyumlu Anakart ATX Anakart LGA1700 Anakart DDR4 Anakart AMD B550 Anakart 4 RAM Slotlu Anakart Micro/ATX Anakart

En Çok Karşılaştırılan Anakartlar

AMD X570 Anakart Sıkça Sorulan Sorular

X570 Anakart

Oyun sistemleri için geliştirilen ve benzersiz soğutma çözümü ile dikkat çeken X570 anakart, yüksek bant genişliği ile fark yaratır. AMD markasının Ryzen 3. nesil işlemciler için geliştirilen X570 anakartlar, markanın geçmiş yıllarda satışa sunulan pek çok işlemcisiyle de geriye dönük olarak uyumludur. Dolayısıyla hem yeni hem eski sistemlerde rahatlıkla kullanılabilir. Oyun sistemleri için geliştirilmiş olmasına rağmen sahip olduğu özellikler sayesinde iş sistemlerinde de kullanılan uygun olan X570 anakart modelleri, ATX, ITX ve mini DTX olmak üzere üç farklı boyut seçeneğine sahiptir. Böylece farklı kasalara uygun X570 anakart bulmak mümkündür. Üstün soğutma performansıyla benzerlerinden ayrılan başarılı anakartlar %30’a varan serinlik sağlayan soğutma blokları ile dikkat çeker. X570 anakart ürünleri, etkin soğutma performanslarına kıyasla daha az enerji tüketerek bütçe dostu bir kullanım süreci sağlar. Siz de yeni oyun veya iş sistemi kurmak için yeni nesil bir anakart arayışındaysanız AMD tarafından geliştirilen X570 anakart çeşitlerine ulaşmak için Akakçe’den yardım alabilir, güncel fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yeni Nesil X570 Anakart Özellikleri

PCLe 4.0 teknolojisini destekleyen ve DDR4 belleklerle uyumlu olan X570 anakartlar, yüksek hızda veri transferini destekler. Bununla birlikte yeni nesil soketlerle donatıldığından ileri seviye grafik kartları ve SSD gibi depolama birimleriyle sorunsuz kullanım sağlar. SATA ve NVMe desteğine sahip olmasıyla dikkat çeken X570 anakart, güncel USB teknolojilerini desteklediğinden harici depolama birimleri de bağlama olanağı tanır. Markaları tarafından özelleştirilmiş modellerinde değişiklik gösterse dahi birkaç adet PCIe x16 ve M.2 yuvalarına sahip olan X570 anakart modelleri genişleme yuvaları sayesinde esnek kullanımı destekler. Böylece kullanıcı anakartına ekstra GPU, ses kartı, depolama birimleri hatta ağ kartları dahi ekleyebilir. X570 anakart özellikleri arasında en dikkat çekici olanlardan biri de soğutma çözümleridir. Özel olarak tasarlanan M2 soğutma bloklarının yanı sıra aktif olarak çalışan PCH soğutma bloğuna da yer verilen başarılı anakart sayesinde VRM ısı değerleri %30'a kadar daha serin kalır. Böylece, sistem serinlemek için daha az enerji tüketerek kullanıcıların tasarruf etmesine yardımcı olur.

Her birimi titizlikle tasarlanan AMD X570 anakart, Wi-Fi 6 standardını desteklediğinden yüksek hızda internet bağlantısı için ekstra adaptör satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Masaüstü sistemlere kablosuz ağ bağlantısı konforunu getiren bu özellik, anakart X570 bileşeninin çok sayıda kullanıcının bağlandığı ağlarda dahi düşük ping süreleriyle akıcı oyun deneyimleri yaşamasını sağlar. “X570 anakart alınır mı? sorusuna yanıt olacak özelliklerden biri de Japon üretimi olan kapasitörlerdir. Katı polimerden üretilen kapasitörler sayesinde anakart yüksek sıcaklıklarda dahi saatler boyunca aralıksız yüksek performans göstermeye devam eder. Böylece en ağır oyunlarda dahi saatlerce performans kaybı yaşamadan mücadele etmek mümkün hale gelir. X570 anakart ürünlerini dikkat çekici kılan detaylarında biri de pek çok tasarımda adreslenebilir RGB aydın atlamaya yer verilmesidir. Özellikle şeffaf kasa kullanmayı tercih edenlere hitap eden RGB LED’ler, kasa içindeki diğer bileşenlerle uyumlu çalışan özel bir aydınlatmaya sahip olma avantajı sağlar. Öte yandan 7+1 surround ses desteği sağlayan ses kartı bulunan X570 anakart çeşitleri sayesinde online yayın yapmak, müzik dosyaları veya podcast’ler için ses dosyaları oluşturmak, mixing ve mastering gibi çalışmalar yapmak mümkündür.

X570 Anakart Modelleri

Asus, MSI; Colorful gibi markaların oyunculara yönelik bileşen serilerinde yer verdiği X570 anakartlar, farklı özelliklere sahip versiyonlarıyla dikkat çeker. Her markanın kendi tasarımı ve geliştirdiğin teknolojilerle kullanıcıların beğenisine sunduğu X570 anakart ürününün her biri farklı beklentileri karşılayacak niteliktedir. Örneğin, Asus tarafından ROG serisi kapsamında yeniden yorumlanan X570 anakart modelleri Optimem III özelliği ile benzerlerinden ayrılır. Bellek performansının daha kararlı olmasını sağlayan bu özellik sayesinde bellek sinyalleri daha kararlı ve parazitsiz olarak aktarılır Bunun sonucunda da anakarta bağlı bileşenler ve sistem daha kararlı çalışır. MSI MEG serisine yer alan X570 anakart modelinde ise Frozr AI ısı algılama teknolojisiyle fark yaratır. MSI’ın yapay zeka destekli ısı takibi ve fan kontrolü sağlayan özel teknoloji, ısı artışına bağlı olası arızaları önlemeye yardımcı olur. Her markanın kendi tasarım ve teknolojileri ile destekleyerek kullanıcıların beğenisine sunduğu X570 anakart modellerinin her biri farklı beklentiler ve kullanım alışkanlıklarına hitap eder. Dolayısıyla "en iyi X570 anakart” olarak tek bir markanın ürününe işaret etmek mümkün değildir.

Farklı markaların imzasıyla satışa sunulan X570 anakart modelleri arasında soğutma çözümlerinden soket sayılarına kadar pek çok açıdan farklılıklar bulunur. Dolayısıyla kullanıcılar tam olarak ihtiyaç duydukları bir anakarta kolaylıkla sahip olabilir. Uzmanların X570 anakart önerisi ise “sistemde yer alan diğer bileşenlerle uyumlu olan X570 modelleri arasından seçim yapılması” yönündedir. Bununla birlikte mevcut veya yeni kurulacak olan sistemin daha sonra geliştirilmesi planlanıyorsa daha yüksek bellek kapasitesine sahip ve daha fazla soket desteği bulunan versiyonlara yönelmek gerekir. Öte yandan kullanıcı RGB aydınlatmalı bileşenleri tercih ediyor ise adreslenebilir RGB varlığı dahi bazı X570 versiyonlarını daha avantajlı kılar. Bununla birlikte bilgisayar kasaları farklı boyutlarda üretildiğinden kasa boyutu da anakart seçiminde oldukça önemlidir. Bunun için X570 anakart ve kasa boyutunun uyumlu olması gerekir. X570 serisi anakartlar arasında ATX’den mini DTX’e kadar farklı boyut seçenekleri olduğundan uygun ölçülerde alanına ulaşmak oldukça kolaydır.

X570 Anakart Kullanımı

Doğru bileşenler ile eşleştirilmesi halinde ağır yük altında dahi yüksek performans göstermeye devam edebilen X570 anakartlar, bazı noktalara dikkat edilerek kullanılmalıdır. X570 anakart tavsiye ve önerilerinde de sıkça yer verilen dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

X570 Anakart Fiyatları

AMD tarafından geliştirilen ve Asus, MSI, Colorful gibi markalar tarafından farklı versiyonları üretilen X570 anakartlar, genel olarak ulaşılabilir fiyatlarla satışa sunulur. Bununla birlikte X570 anakart fiyatları marka, boyut, RGB varlığı, desteklenen bellek kapasitesi, maksimum bellek hızı, watt değeri, soket türleri, soket sayısı, RAM frekansı gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. örneğin, MSI tarafından geliştirilen ve MEG serisinde yer alan X570 anakart ile ASUS ROG serisi kapsamında üretilen X570 anakart fiyat açısından aynı düzeyde değildir. Bununla birlikte AMD X570 anakart fiyatı, adreslenebilir RGB bulunan versiyonlarda farklı bir düzeydedir. ATX X570 anakart ve mini DTX X570 anakart ürünleri arasında da fiyat farklılıkları vardır. Tüm bunların yanı sıra oyuncu bileşenlerini kapsayan kampanyalar sayesinde tamamı gaming konseptli olan SSD, CPU, RAM fiyatları gibi X570 anakart fiyatları da indirime girer. Böyle fırsatlar sayesinde X570 anakart en ucuz fiyatlarla satın alınabilir. Sizin de yeni bir anakarta ihtiyacınız varsa Akakçe yardımıyla online satışa seçeneklerine ulaşabilir, fiyat araştırması yapabilirsiniz.