8 GB Ekran Kartı

8 GB Ekran Kartı Fiyatları

324 farklı 8 GB Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • RAM8 GB
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 14 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • RAM8 GB
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (324)

RTX 4070 16 GB Ekran Kartı RTX 4060 12 GB Ekran Kartı RTX 4070 TI RTX 4060 TI NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 RTX 4090 RTX 3060 Ti RTX 3060 AMD Ekran Kartı

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

8 GB Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

8 GB Ekran Kartı

Bilgisayar sistemlerinin performansı için kullanılan pek çok donanım bulunur. Bu donanımların bir kısmı bilgisayarın çalışması için gereken ana parçaları oluştururken bir kısmı da fonksiyonel kullanım içindir. Ana parçaların kullanımı bilgisayarın çalışması için zorunludur ve bu donanımların performans değerleri bilgisayar sisteminin performansını önemli ölçüde etkiler. Ana donanımların arasında anakart, işlemci, RAM ve ekran kartı donanımları en önemli parçaları oluşturur. Bu donanımların sahip olduğu performans değerleri her geçen gün daha üst seviyelere taşınır ve bu şekilde daha iyi bilgisayar sistemleri kurulabilir. Ekran kartı olarak bilinen donanım grafik işlemcisidir ve tüm grafiklerin kalitesi ile performansını belirler. Farklı kapasitelere sahip olan ekran kartı donanımlarında en yüksek performansı veren ürünlerin başında 8 GB ekran kartı modelleri gelir. 8 GB ekran kartı 256 bit ve 512 bit seçenekleriyle alanında en iyi ürünleri kullanıcılar ile buluşturan MSI, Asus, XFX ve Zotac gibi markaların modelleriyle Akakçe’de bulunabilir. Hem günlük kullanım hem de yüksek performanslı sistemlere uygun pek çok seçenekle tüm kullanıcıların isteklerine karşılık verir.

8 GB Ekran Ekran Kartı Ne İşe Yarar?

Ekran kartı donanımı bilgisayarın ekranına yansıyan tüm görüntüleri işlemekle sorumludur. Bu görüntüler kimi zaman basit bir internet sitesinin arayüzü olurken kimi zaman da video ve filmlerden oluşur. Bilgisayarda bulunan diğer donanımlar ile iş birliği yaparak çalışan ekran kartları farklı kapasitelere sahiptir. Bu kapasite değerleri ekran kartının anlık olarak aynı anda çalıştırabileceği yazılımların kapasitesini belirler. Bu nedenle yüksek kapasite değerleri ekran kartının yüksek performans sergilemesi için önemlidir. 8 GB ekran kartları piyasada bulunan en iyi seçeneklerin başında gelir. Bilgisayarları en çok zorlayan yazılımların başında oyunlar gelir. Yüksek performans için harika bir imkan sunan 8 GB’lık ekran kartı, en iddialı oyunları bile sorunsuz şekilde çalıştırır. 8 GB ekran kartı AMD gibi markalardan başlayarak pek çok farklı seçenek ile değerlendirilebilir. Bilgisayarların kullanım amaçları farklılık gösterdiği için bu bilgisayarlarda gereken performans değerleri de değişir. Performans beklentilerinin farklı olması, bilgisayar sistemleri için çeşitli ekran kartlarının üretilmesine sebep olur. 8 GB 128 bit ekran kartı gibi modeller ile bilgisayar sistemleri için en uyumlu ürünler tercih edilebilir.

8 GB Ekran Kartı Çeşitleri

Ekran kartlarının çeşitlenmesini sağlayan farklı noktalar bulunabilir. Bu noktaların iyi şekilde bilinmesi bilgisayar sistemleri için en doğru modellerin seçilmesini sağlar. 8 GB ekran kartı bilgisayar çeşitleri, kullanılan bilgisayar türlerine de bağlı olarak şu şekilde sıralanabilir:

Ekran kartı kullanımında önem arz eden noktalardan biri bit değeridir. 8 GB 512 bit ekran kartı gibi modellerin hepsinde belirtilen bu değerler ekran kartının RAM ile arasında taşıdığı veri miktarını ifade eder. Bu veri miktarı her bir saat döngüsünde taşınan veri miktarına karşılık gelir. Bu nedenle ekran kartı kullanımında kapasite değerleri önemli olsa da tek kriter bu değildir. 8 GB RAM paylaşımlı ekran kartı modelleri arasında seçim yaparken kartın bit değeri de dikkate alınmalıdır. 8 GB ekran kartı bit değeri seçilirken RAM ve işletim sisteminin sahip olduğu bit değerleri de önemlidir. Bu noktada işletim sistemlerinin donanımlardan beklentisi farklı olduğu gibi RAM tarafından sağlanan maksimum performans da farklılık gösterebilir. Bu nedenle tek başına 8 GB ekran kartının yüksek performans sergilemesi sistemin en iyi performansa çıkması için yeterli değildir.

Oyuncular İçin 8 GB Ekran Kartı Seçenekleri

Bilgisayar performansının önem arz ettiği kullanıcı gruplarının başında oyuncular gelir. Her yıl daha da gelişen oyun endüstrisi harika oyunlar ile sistemleri maksimum oranda zorlamayı başarır. Bu noktada en güncel oyunları bile yüksek grafik ayarlarında oynamak isteyen kullanıcılar, en iyi bilgisayar modellerine sahip olmak ister. Profesyonel ve amatör oyuncular için bir bilgisayarın üstün performans sergilemesi özellikle ekran kartı ile ilgilidir. 8 GB ekran kartının yeterli performans değerlerini vermesi oyunların en iyi grafik ayarlarında açılmasını sağlar. 8 GB kapasiteye sahip ekran kartları sayesinde piyasada bulunan tüm oyunlar rahatlıkla oynanabilir. RX 580 8 GB ekran kartı gibi modeller özellikle oyuncular için üretilmiş teknolojileri barındırır. Bu teknolojilerden en önemlisi soğutma fanlarıdır. Kullanım sırasında ekran kartının soğutulması yüksek performans için son derece önemlidir. Bu nedenle yüksek sayıda ve üstün RPM değerlerine sahip fanların tercih edilmesi önemlidir. 8 GB ekran kartı masaüstü bilgisayar modellerinde daha kolay soğutulabilir. Bu durum bilgisayar kasasında yüksek miktarda yer bulunmasından kaynaklanır. Bu yer sayesinde ekran kartını soğutmak için daha büyük çaplı fanlar yerleştirilebilir.

Tüm Bilgisayarlara Uygun 8 GB Ekran Kartı Modelleri

8 GB ekran kartı masaüstü ve dizüstü bilgisayar modelleri için farklılık gösterir. Masaüstü modeller özellikle oyun teknolojileri için son derece uygun olsa da taşınabilir değildir. Bu durum pek çok kullanıcıyı dizüstü bilgisayarlara yönlendirdiği gibi oyuncuları da aynı şekilde etkiler. Oyuncuların da dizüstü modellere ilgi duymasıyla birlikte bu modellerin de oyunlara en iyi şekilde uyum sağlaması hedeflenir. Bu sayede dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen birbirinden kaliteli 8 GB ekran kartı ucuz ve avantajlı şekilde bulunabilir. Bu ürünler özellikle dizüstü bilgisayarlarda oyun sırasında görülen ısınma sorunlarını da göstermez. Geliştirilmiş teknolojisi sayesinde çalışma sırasında yüksek sıcaklıklara çıkmayan donanım aynı zamanda çok sayıda ve güçlü fanlar ile birlikte gelir. Fanların sağladığı soğutma sistemine ek olarak dizüstü oyuncu bilgisayarlarının kasasında da yüksek performanslı fanlar kullanılır. Bu sayede oyuncu bilgisayarlarının uzun süreli oyunlarda bile hiçbir şekilde ısınmaması sağlanır. Bu şekilde oyun keyfi uzun saatler boyunca sürer ve bilgisayarda bulunan donanımların arızalanması engellenmiş olur.

8 GB Ekran Kartı Fiyatları

8 GB ekran kartı fiyatları masaüstü ve dizüstü modellerde farklılık gösterir. Masaüstü modeller daha büyük alan kaplar ve bu donanımlar masaüstü bilgisayar kasalarının içinde bulunan yeterli alana rahatlıkla kurulabilir. Bu modellerin dışında dizüstü modeller de bulunabilir ve bu iki model arasında önemli fiyat farkları görülür. Görülen fiyat farkları ayrıca farklı performans değerlerinden de kaynaklanabilir. 128 bit, 256 bit ve 512 bit oalcak şekilde sıralanan modeller arasında görülen farklılıklar fiyatlara da önemli oranda yansır. Ekran kartı seçiminde 8 GB ekran kartı önerisi olarak gösterilen modellerin arasından değerlendirme yaparken fiyat değerleri son derece önemlidir. Bu noktada birbirinden farklı seçenek ve geniş ürün yelpazesi arasından seçim yaparken en iyi ve en ucuz modelleri bulmak için Akakçe’den faydalanabilirsiniz. Farklı ürünler arasında karar vermek için filtreleri kullanabilir, modelleri sıralarken ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre sıralamalar yapabilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisi içerisinde bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan ekran kartı kategorisinin hemen altında 8 GB ekran kartı ürünlerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyaları takip ederek en avantajlı fiyat seçenekleriyle ihtiyacınız olan 8 GB ekran kartı modeli alma fırsatını kaçırmayın!