AMD Ekran Kartı

AMD Ekran Kartı Fiyatları

262 farklı AMD Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ChipsetAMD
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetNVIDIA
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X

Önceki Sayfa: 1 / 11 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ChipsetAMD
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikSatıcıÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (262)

MSI Gaming Laptop Gaming Monitör i5 3570 i3 4130 RTX 4070 RTX 4060 16 GB Ekran Kartı 12 GB Ekran Kartı RTX 4060 TI RTX 4070 TI NVIDIA Ekran Kartı RX 7800 XT

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

AMD Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan AMD Ekran Kartı hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı AMD Ekran Kartı:
 1. XFX RX 7800 XT Speedster Qick 319 XT Core RX-78TQICKF9 256 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı
 2. Sapphire RX 6600 Pulse 11310-01-20G 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı
 3. Sapphire RX 6700 XT Pulse 11306-02-20G 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı
 4. MSI RX 6600 Mech 2X 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı
 5. Sapphire RX 7900 XTX Nitro+ Vapor X 11322-01-40G 384 Bit GDDR6 24 GB Ekran Kartı

AMD Ekran Kartı

Bilgisayar ve bileşenleri alanında en iyi ürün gruplarının başında gelen AMD modelleri, birbirinden farklı bilgisayar bileşeni ile kullanıcılara hizmet verir. İşlemci ve anakart ile birlikte bilgisayar performansını arttırmak için en önemli donanımların başında gelen ekran kartları farklı kapasitelere sahiptir. Ekran kartları için kapasite değerleri en çok dikkat edilen husus olsa da birbirinden farklı özelliklerin kombinasyonu bu kartların performansını belirleyen parametrelerin bütününü oluşturur. 8 GB AMD ekran kartı gibi en yüksek kapasite değerlerine sahip ürünler kullanıcıların beğenisini toplamayı başarır. Bu noktada AMD 4 GB 256 bit ekran kartı modellerinde olduğu gibi ekran kartının kapasitesi kadar bit değeri de performans açısından önemlidir. Farklı kullanım amaçlarına sahip sistemlerde tercih edilen bu ekran kartları son derece avantajlıdır. Bilgisayarda gerçekleştirdiğiniz işlemlere göre sistem gereksinimlerine uygun olacak şekilde en iyi AMD ekran kartı modellerini MSI, Asus, Sapphire ve XFX markalarının imzasıyla Akakçe’de bulabilirsiniz. Ekran kartlarının her an en iyi performansı vermesi için en iyi eklemeleri yapan bu markalar, özellikle fan noktasında ekran kartlarını en iyi haliyle kullanıcılara sunar.

AMD Ekran Kartı Nedir?

Ekran kartı donanımları tüm bilgisayarlar için önemlidir ve tüm sistemlerde kullanılır. Bu kartların performans değerlerleri kullanıcıların beklentilerine göre belirlenebilir. Kullanıcıların ekran kartı kıyaslamaları için performans anlamında en çok dikkate aldığı parametrelerin başında ekran kartı kapasitesi gelir. AMD ekran kartı 4 GB gibi farklı kapasitelere sahip olan cihazların performansları bu kapasitelere göre farklılık gösterir. Ekran kartı kapasitesi grafik işlemcisinin birim zamanda işleyebildiği veri miktarını ifade ettiği için önemlidir.
AMD ekran kartı yeni ve güncel seçenekler olarak eski ekran kartlarıyla değiştirilerek sistemde performansın artmasına katkıda bulunur. Özellikle yüksek grafik gereksinimlerine sahip oyun ve yazılımlar için AMD ekran kartında en iyisi tercih edilmelidir. Bilgisayar bileşenleri anlamında en iyi performans değerlerine ulaşabilmek için ekran kartı donanımları RAM kapasitelerini de kullanabilir. Bu nedenle sadece ekran kartının en iyi ürünlerden oluşması tek başına yeterli değildir. Bu noktada yüksek kapasiteli RAM donanımına sahip olan bilgisayarlar, grafik işlemcinin çalışması için harika bir imkan sağlar. İyi bir performans beklentisi olan kullanıcılar yüksek kapasiteli bir RAM ile birlikte AMD 7600M ekran kartı gibi yüksek performanslı ekran kartlarını bir arada kullanabilir.

AMD Ekran Kartı Modelleri

AMD imzasını taşıyan ekran kartları da diğer modellerde olduğu gibi birden fazla performans parametresine sahiptir. Bu parametrelerin bütünü bir arada ve uyumlu şekilde çalışarak ekran kartının genel performansını belirler. Bilgisayar kullanımında ve donanım performansında kullanıcıları en çok ilgilendiren durum bu genel performanstır. Ekran kartından en iyi genel performansı elde etmek önemli olduğu için modelleri oluşturan farklı özellikler dikkate alınmalıdır. AMD grafik işlemci modelleri kıyaslanırken en önemli özellikler şu şekilde sıralanabilir:

AMD ekran kartı 2 GB ve AMD ekran kartı 1 GB gibi değerler ekran kartının kapasitesini ifade eder. Bu noktada 4 GB AMD ekran kartı modelleri ideal kapasitelere karşılık gelir ve en çok kullanım bu değerler etrafında toplanır. İdeal olarak nitelendirilen modeller daha yüksek avantajlı fiyatlara sahip olsa da belirli durumlarda kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak adına daha performanslı modeller gerekebilir. Bu gibi durumlarda AMD ekran kartı 8 GB gibi seçenekler değerlendirilebilir. Ekran kartı kapasitesi performans açısından son derece önemli olsa da performansı belirleyen tek husus değildir.

AMD Ekran Kartı Özellikleri

Ekran kartının en iyi performansını verebilmesi için işletim sistemi ve diğer bileşenler ile uyumlu olması gerekir. AMD Ryzen 5 ekran kartı gibi performans odaklı modeller özellikle uyumluluk anlamında en yüksek optimizasyona sahiptir. Bu modellerde yüksek bit değerleri kullanılır ve bu sayede ekran kartının RAM ile arasında yapılan veri transferi en yüksek hızlarda sağlanır. Bu durum ekran kartının yüksek sıcaklıklara çıkmadan ve zorlanmadan en iyi performansı sağlaması için önemlidir. AMD 7670M ekran kartı modelleri ise mobil kullanım odaklı ürünlerdir. Bu ürünler özellikle son derece ince olacak şekilde tasarlanan modeller ile uyumlu şekilde kullanılabilir. İnce modeller iş bilgisayarı olarak tercih edilir ve son derece hafif olmasıyla bilinir. Bu noktada avantaj sağlayan mobil ekran kartları, laptop’larda kullanılır ve yüksek performans odaklıdır. AMD driver ekran kartı modellerinden olan mobil seçenekler hem oyunlarda hem de yüksek gereksinimlere sahip yazılımlarda en iyi performansı sağlar. Bu noktada AMD 6 GB ekran kartı gibi yüksek kapasiteye sahip modeller bile mobil seçenekler arasında bulunabilir ve pratik şekilde kullanılabilir.

Oyuncular İçin AMD Ekran Kartı Avantajları

AMD imzası taşıyan pek çok ekran kartı modeli özellikle oyuncular için harika performans sunar. AMD Vega 8 ekran kartı gibi masaüstü modeller, özellikle harika performans değerleri ile sınırsız oyun deneyimi sunar. Özellikle laptop’ların yüksek performanslı yazılımları rahatlıkla çalıştırır duruma gelmesi oyuncular için dizüstü bilgisayarların tercih edilmesini son derece mantıklı kılar. Bu noktada AMD 4800 ekran kartı modelleri, dizüstü bilgisayarlarda tercih edilen yüksek performanslı seçenekleri oluşturur. Kullanıcıların hedeflediği kapasite değerlerine göre AMD 6500 ekran kartı gibi daha yüksek kapasitelere sahip modeller tercih edilebilir. Buna ek olarak oyuncu laptop’ları için özel olarak tasarlanmış, gelişmiş soğutma imkanlarına sahip olan AMD R7 370 ekran kartı modelleri de sıradan mobil AMD 4650 ekran kartı modelleri yerine tercih edilebilir. Bu durum özellikle profesyonel olarak oyunlarla ilgilenen kullanıcılar için çok önemlidir. En iyi performansı sağlamak üzere kurulan sistemler AMD ekran kartı tavsiye seçenekleriyle hem masaüstü hem de dizüstü olacak şekilde kurulabilir.

AMD Ekran Kartı Fiyatları

AMD Radeon Vega 3 gibi oyunculara yönelik olarak tasarlanan ekran kartları yüksek performans odaklıdır. Bu durum pek çok kullanıcı için avantajlı olsa da ekran kartı donanımları arasında seçim yaparken AMD ekran kartı fiyatları da dikkate alınmalıdır. Bu noktada seçim yaparken kurulması hedeflenen sistemin gereksinimlerine göre farklı kullanıcılar tarafından yapılan AMD ekran kartı önerisi dikkat çeker. AMD ekran kartı ucuz seçenekler arasından değerlendirilirken en iyi performansı almak için önceliklerin belirlenmesi gerekir. Bu önceliklere göre çıkarılan alternatif ürün listesi arasından seçim yaparken AMD ekran kartı yorum seçenekleri büyük önem arz eder. Bu şekilde benzer kartları daha önce almış olan kullanıcıların fikirlerinden yardım alarak en iyi ürünler belirlenebilir.
En iyi sistemi kurarak bilgisayarınız ile hem oyunlarda hem de ağır işlerde harika bir performans elde etmek için en iyi ürünleri Akakçe’de bulabilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisi içerisinde bilgisayar, donanım bölümünde yer alan ekran kartı kategorisinin hemen altında AMD ekran kartı ürünlerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyaları takip ederek en iyi ürünleri en avantajlı şekilde inceleme ve ihtiyaçlarınıza en uygun ekran kartı modelini satın alma şansını kaçırmayın!