RX 6900 XT

RX 6900 XT Fiyatları

12 farklı RX 6900 XT için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

RTX 3060RTX 3060 TI12 GB8 GBAMDNVIDIA1.500 - 2.500 TL 4.500 TL üstü192 Bit256 BitSatıcı Marka
Filtrele

Seçili Özellikler:Ekran Kartı Modeli: RX 6900 XT Kaydet

Fiyatı
- 0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü
Markası Özellikler Chipset Bellek Bellek Tipi Bellek Arabirimi Ekran Kartı Modeli RX 6900 XT DirectX Fan Sayısı Aydınlatma Tipi OPenGL Sürümü Güç Standart Hız Artırılmış Hız Derinlik Yükseklik Genişlik SatıcıToplam 67 satıcı. Ürün Puanı

RTX 3060 TiRTX 306012 GB Ekran KartıNVIDIA Ekran Kartı8 GB Ekran KartıRTX 3070RTX 370 TIAMD Ekran KartıRTX 30804 GB Ekran KartıRTX 40806 GB Ekran Kartı

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

RX 6900 XT Sıkça Sorulan Sorular

RX 6900 XT

AMD (Advanced Micro Devices) tarafından amatör ve profesyonel oyuncuların beğenisine sunulan RX 6900 XT yeni nesil grafik kartları, sahip olduğu donanım ve yazılım özellikleri sayesinde ultra gerçekçi ve hızlı oyun deneyimleri vadeder. AMD'nin yoğun ilgi gören grafik kartları arasında başı çeken RX 6900 XT, AMD imzalı RDNA 2 mimarisi ile tasarlanmış olup 80 ekstra güçlü gelişmiş işlem birimi, 16 GB ayrılmış GDDR6 bellek, 128 MB AMD Infinity önbellek sayesinde 4K çözünürlük, yüksek ekran yenileme hızları ile heyecanlı bir oyun atmosferi sağlar. Uyumlu bilgisayar bileşenleri ile kullanıldığında yüksek performans ve gerçekçi oyun atmosferi sağlayan RX 6900 XT grafik kartına Akakçe sayesinde en uygun fiyat seçenekleri ile sahip olmak, grafik kartının fiyat değişimlerini görüntülemek ve kampanyaları takip etmek mümkündür.

RX 6900 XT Özellikleri

AMD Radeon™ RX 6900 XT, video oyunları yönetecek ve sistemi optimize edecek teknolojiler ile donatılan yeni nesil bir grafik kartı olup meraklıları için titizlikle tasarlanmıştır. AMD Ryzen işlemciler ile birlikte kullanıldığında ultra yüksek performans vadeden ve maksimum verimlilik sağlayan RX 6900 XT grafik kartı, her tür oyunun maksimum çözünürlük ve FPS ile oynanabildiği bir sistem sunar. Tamamen oyun için üretilen bu başarılı grafik kartı, sadece AMD Ryzen işlemciler ile kullanıldığında AMD Radeon RX grafik belleğinin tüm potansiyelinden faydalanma olanağı tanır. AMD mühendisleri tarafından geliştirilen pek çok patentli teknoloji sayesinde üstün oyun performansı ve yüksek çözünürlük vadeden söz konusu başarılı grafik kartı, özellikle AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisi ile bazı oyunlarda çözünürlüğü ekstra yükselterek daha kaliteli ve daha rekabetçi bir deneyim sunar.

Oyunları yükseltme teknolojisi sayesinde çözünürlükten hıza kadar pek çok alanda iyileştirme sağlayan RX 6900 XT grafik kartı, oyun sistemlerinin yanı sıra yüksek renk doğruluğu, 3D modelleme ve video editleme gibi yüksek çözünürlük ve gerçekçi görseller gerektiren işleri yapan profesyoneller için de avantaj sağlar. Birçok durumda sistem optimizasyonu yaparak bilgisayardan maksimum fayda sağlanmasına olanak tanıyan bu kart, yüksek kontrast, yüksek yenileme hızı, canlı renkler, 4K çözünürlük gibi özellikleri ile filmin içindeymiş gibi hissettiren ekstra gerçekçi bir seyir deneyimi de sunar. Bu sayede oyun oynama, film izleme veya çalışma aktivitelerinde kullanıcıların benzersiz bir görsel deneyim yaşamasına yardımcı olur. AMD yazılımları ile desteklenen Radeon RX 6900 XT görüntü ayarları ve sistem üzerinde pratik, avantajlı ve zahmetsiz bir kontrol imkânı da sunar.

RX 6900 XT Fan Tasarımı ve Soğutma Performansı

Üstün bir oyun bilgisayarı oluşturmak isteyen kullanıcılara hitap eden başarılı grafik kartı Radeon RX 6900 XT, üstün soğutma sağlayan özel tasarım fanları ile beğeni toplar. Yeni nesil soğutma tasarımları arasında yer alan bu özel fan sisteminde V şeklindeki fan kanatlarının yanı sıra dalgalı kanat sistemine yer verilir. Bu sistem hem ısı dağılımını eşit olarak gerçekleştirir hem de neredeyse tamamen sessiz bir hava akımı sağlar. Bu sayede hem etkin bir soğutma sağlanır hem de en aksiyonlu oyunlarda dahi fan gürültüsü ortadan kalkar. Benzerlerinin aksine aşağı yönlü bir hava basıncı oluşturan yeni nesil hibrit fan tasarımı, grafik kartı bileşenlerinin her zaman serin kalmasını sağlar.

RX 6900 XT Ekran Kartı Modelleri

AMD markasının başarılı grafik işlemci üniteleri arasında yer alan ve yeni nesil grafik kartları ile kullanıcılardan tam not alan Radeon, RX 6900 XT ile beğeni toplar. Kullanıcılara sağladığı avantajlar ve sunduğu olanaklar ile öne çıkarken RX 6900 XT 8, 24 GB gibi farklı beklenti ve ihtiyaçlara yanıt veren modelleri ile fark yaratır. Modelden modele grafik kartı belleğinin kapasitesi değişen söz konusu grafik kartlarının hangi durumlarda ve hangi sistemler için tercih edilmesi gerektiği oldukça önemli bir konudur. RX 6900 XT satın almadan önce kartın nasıl bir sistemde kullanılacağı ve kart ile hangi oyunların oynanacağı veya ne tür işlerin yapılacağı göz önünde bulundurulmalı ve bu yönde uygun grafik kartı belleğine sahip modeller tercih edilmelidir.

Radeon RX 6900 XT grafik kartının başka markalar ile işbirlikleri sonucunda özelleştirilmiş versiyonları vardır. Kendi segmentinin lider teknoloji markaları ile yapılan bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan RX 6900 XT, RGB aydınlatmadan nitro soğutucu sistemine kadar farklı özellikleri ile donatılarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Hem özelleştirilmiş hem de standart modelleri ile oyun oynamanın yanı sıra mining aktiviteleri yapılmasına da olanak tanır. Özel olarak kripto para madenciliği için tasarlanmamış olsa da yüksek kazım oranlarını desteklediği için övgü toplar. Genel olarak RX 6900 XT 256 Bit GDDR6 16 GB şeklinde adlandırılan başarılı grafik kartı, ek özelliklere göre farklı fiyatlar ile kullanıcılara sunulur. İleri seviye sistemler ile kullanıma uygun olarak tasarlanan söz konusu grafik kartı, farklı fiyatlandırmalara sahiptir.

RX 6900 XT Oyun Performansı

Kullanıcıların beğenisine sunulduğunda AMD’nin en iyisi olarak nitelendirilen RX 6900 XT ekran kartı, 1080P, 1440P ve 4K çözünürlüklerde yapılan testlerde üstün performansı ile benzerlerinden ayrılır. Tamamen daha gerçekçi, daha hızlı ve sürükleyici oyun oynamak amacıyla geliştirilen bu başarılı grafik kartı, DirectX 12 Ultimate ve AMD FidelityFX destekler ile ileri seviye bir oyun atmosferi oluşturur. Özellikle Değişken Oranlı Gölgeleme (VRS) performansı ile ileri seviye grafiklere sahip olan yeni nesil oyun görsellerinde üstün başarı gösterir. Gerçekçi gölgelendirmeleri yüksek kontrast ve ekstra parlaklık sağlayan HDR ile destekleyerek oyun içinde sinematik bir seyir sunar. RGB aydınlatması ile dikkat çeken RX 6900 XT 16 GB hem oyun atmosferini destekleyecek hem de oyuncu odası dekorasyonuna katkı sağlayacak aydınlatma teknolojisine sahiptir.

AMD RDNA 2 mimarisi ile birlikte gelen ve üstün görsellerin oluşumunu sağlayan teknolojiler şu şekilde sıralanır:

Bütçe Dostu RX 6900 XT Fiyatları

AMD Radeon serisinin en hızlı grafik kartları arasında yer alan RX 6900 XT, oyun sistemleri için geliştirilmiş, üstün görüntüleme teknolojiler ile dikkat çeken yeni nesil bir grafik kartı olarak tanımlanır. Enerji tasarruflu çalışma prensibi, ürün soğutma sağlayan fan sistemi, oyun iyileştirici modu, sinematik seyir sağlayan yapay zekalı görüntü oluşturma teknolojileri ve RGB aydınlatması ile bir grafik kartından beklenenden çok daha fazlasını sunar. Yüksek performansı ve hızı ile dünya genelinde kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer alan RX 6900 XT, pek çok bilgisayar bileşeni ile uyumlu olup gerçekçi ve akıcı bir oyun deneyimi vadeder. Siz de bu ileri seviye grafik kartı ile tanışmak istiyorsanız RX 6900 XT Akakçe yorumlarını inceleyebilir, RX 6900 XT fiyat ve fiyat değişimlerini görüntüleyerek AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı ucuz sayılabilecek fiyatlar ile satın alabilirsiniz.