Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk

Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk Fiyatları

776 farklı Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

Western Digital Harici Harddisk Seagate Harici Harddisk Toshiba Harici Harddisk Samsung Harici Harddisk Intenso Harici Harddisk SanDisk Harici Harddisk

Fiyatı Düşen Harici HarddisklerTümü

Fiyat/Performans (F/P) Harici Harddiskler

Satıcı Marka 1 TB2.5"USB 3.0USB 3.2SSD

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 33Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş Özellikler SatıcıToplam 67 satıcı. Boyut Kapasite Ürün Puanı Renk
Fiyatı0 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 TL üstü

SSDHarddiskUSB BellekNAS Depolama ÜnitesiBoş DVDBoş CDLaptop ve NotebookEkran KartıMonitörWestern Digital Harici HarddiskSeagate Harici HarddiskToshiba Harici Harddisk

En Çok Karşılaştırılan Harici Harddiskler

En Çok İlgi Gören Harici Harddiskler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Harici Harddisk Yorumları ve Önerileri

 • Ömer Can I.36 yorum
  231 beğeni
  ToshibaToshiba Canvio Basics 1 TB HDTB410EK3AB 2.5" USB 3.2 Taşınabilir DiskÖmer Can I.Niğde 23 Mart 2021
  Toshiba Canvio Basics 1 TB HDTB410EK3AB 2.5" USB 3.2 Taşınabilir Disk
  Bu sitede dedikleri gibi eğer usb 2.0 destekli modeminiz varsa usb3.0 harici diskiniz bir ihtimal çalışır ancak bu usb 3.2, okuma ve yazma hızı için daha çok elektriğe ihtiyaç duyuyor. Bilgisayarın usb çıkışları bunu verebilse de modem gibi cihazlar yetersiz kalabilir. Belki televizyona takacaksınız çalışmayacak. Bunun bilincinde olun, riske girecekseniz en kısa sürede cihazlarınızda deneyin sonuçta 14 günden sonra iade şansınız yok sayılır. https://forums.whirlpool.net.au/archive/36rk45r3
 • Ömer Can I.36 yorum
  231 beğeni
  ToshibaToshiba Canvio Basics 1 TB HDTB410EK3AB 2.5" USB 3.2 Taşınabilir DiskÖmer Can I.Niğde 23 Mart 2021
  Toshiba Canvio Basics 1 TB HDTB410EK3AB 2.5" USB 3.2 Taşınabilir Disk
  Dfs bilgisayar satıcısından aldım. Baloncuklu naylon ile sarılı göndermişler. Ben cuma akşamı sipariş verdim cumartesi kargoya verebilirlerdi kendi sitelerinde öyle yazıyor ama pazartesi verdiler. Birde deponun Ankarada olduğu, Ankara içi aynı gün kargo olduğu yazıyor ama istanbuldan gönderildi. Faturası eksiksiz, kutusu son derece temiz göndermişler. Daha önce samsung'un taşınır hard diskini kullanıyordum. usb 3.0 diye aldık 40mb okuyup yazıyor. Ayrıca buna göre baya büyük kalıyor eski harddiskim. Bu çok güzel bir boyuta, usb c dönüştürücü ile geliyor. Eski harddiskim gibi titreme, ses yapmıyor. Okuma yazma hızları da bariz bir fark etti. Test sonuçlarını paylaştım. Usb typ-c takınca hızı %01 düşüyor bence önemli bir düşüş değil. Beni en çok şaşırtan şey modeme taktığımda harddiskin reboot etmesiydi. Devamlı kapanıp açılıyor harddisk. Önceki harici diskim modemde çalışıyor ama o da 10mb okuma 5mb yazma hızı verebiliyor. Bu sorunu araştırıp çözebileceğimi umuyorum. İyiki 2 tb ve üstü bir harici disk almamışım modem için.
  • Alışverişçi resmi
  • Alışverişçi resmi
 • GU11 yorum
  51 beğeni
  Western DigitalWestern Digital Elements 4 TB WDBU6Y0040BBK 2.5" USB 3.0 Taşınabilir DiskGani U. 5 Mart 2021
  Western Digital Elements 4 TB WDBU6Y0040BBK 2.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk
  Bu harici diskin aktarma hızı, okuma ve yazma hızları gerçekten çok iyi. WD taşınabilir diski almayı düşünenler ürünün detaylı incelemesini izleyebilirler: https://youtu.be/OYfC5iRQgvE
  • Alışverişçi resmi
Tüm yorumları gör

En Ucuz Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk Fiyatları Hakkında

Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk kategorisinde 776 farklı ürün bulunuyor. En çok satılan 1 TB Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk fiyatı 389,00 TL'den başlıyor.

750 TL'ye kadar 316, 750 TL ile 1.500 TL arası 239, 1.500 TL ve üzeri 220 Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk bulunuyor.

Şu anda 74 adet Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk indirimi var. İndirim oranları %5 ile %26 arasında değişmekte.

Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk özellikleri arasında en çok tercih edilen Kapasite 1 TB.

Alışverişçilerin en çok tercih ettiği Harici Harddisk, Taşınabilir Harddisk markaları, Western Digital, Seagate, Toshiba, Samsung, Intenso ve SanDisk.

Harici Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

Harici Harddisk & Taşınabilir Harddisk

Bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlarda yer alan belge, fotoğraf veya videolarınızı saklayabileceğiniz harici harddisk seçenekleri veri depolama ürünleri arasında sıklıkla tercih edilir. Bu cihazlar verilerinizi kendi içerisinde muhafaza ederek telefon veya bilgisayarınızdaki depolama alanından tasarruf etmenize yardımcı olur. 3 TB harici harddisk gibi gigabyte ve terabyte bazında iki farklı depolama alanına sahip olan harici bellek alternatifleri, kişilerin diledikleri veriyi güvenle saklamalarına olanak tanır. Harici harddisk önerisi ve yorumlarında kendinize uygun modeli bulabileceğiniz cihazlar, USB 2.0, USB 3.0 girişli kablolar ya da wireless bağlantısıyla, kablosuz bir şekilde bilgisayarla senkronize edilir. Kendiniz için en iyi harici harddiski seçerken sahip olduğunuz verilerin boyutlarını karşılayabilecek kapasiteye sahip olan bir model tercih etmeniz gerekir. Böylelikle verilerinizi saklamak için harici harddisk ucuz fiyat seçenekleriyle bütçenize uygun modeli bulabilir, geniş kapasiteli dosyalarınızı dahi güvenle disk içerisinde muhafaza edebilirsiniz. 500 GB harici harddisk ve 4 TB harici harddisk gibi farklı kapasite seçenekleri bulunan cihazları belge aktarımının yanı sıra, 1 TB harici harddisk seçeneklerini önemli verilerinizi yedekleme amacıyla da kullanabilirsiniz.

Harici Harddisk Nedir?

İçerisinde belge veya herhangi bir arşiv öğesini bellek kapasitesine bağlı olarak bilgisayar ve telefonunuzun dışında saklayabileceğiniz cihazlar, harici harddisk nedir sorusunun yanıtı olarak gösterilebilir. Genellikle oldukça kompakt bir yapıya sahip olan 750 GB harici harddisk gibi bellek kapasiteli cihazların kare ve dikdörtgen form seçenekleri bulunur. Harici harddisk USB 3.0 ve 2.0 gibi kablo çıkışları yoluyla bilgisayarlara bağlanır. Sıklıkla seyahat eden ya da verilerine ihtiyaç duydukları her anda kolaylıkla erişim sağlamak isteyen kişiler, en ucuz harici harddisk modelleri içerisindeki 2.5 inç gibi boyutlara sahip olan küçük harici harddiskleri tercih edebilirler. Bütçenize hitap eden en iyi harici harddisk markasını Akakçe’de sıralama seçenekleri yardımıyla bulabilirsiniz. Büyük boyutlu ve kapsamlı verileri depolamak amacıyla kablosuz ya da USB harici harddisklerle geniş bir saklama alanına sahip olabilirsiniz. HDD’lerin kullanım amaçları ise şu şekilde sıralanabilir:

Harici Harddisklerin Özellikleri

Bilgisayar ve akıllı telefonların içerisinde yer alan sabit belleğin yeterli gelmediği durumlarda birçok kişi belgelerini saklama amacıyla harici taşınabilir bellek kullanımına başvurur. USB 2.0 harici harddisk gibi farklı bağlantı seçeneklerine sahip olan cihazların belirli modellerinde medya oynatıcı ve şifreleme gibi farklı kullanım öğeleri yer alır. Harici depolama cihazları, uygun bir bağlantı kablosuna sahip olduğu takdirde televizyon ve monitörlerle de kolaylıkla senkronize edilebilir. Böylelikle 10 TB harici harddisk gibi kapasiteli cihazların içerisinde muhafaza ettiğiniz filmleri kolaylıkla televizyonunuza bağlayarak sevdiklerinizle birlikte film geceleri düzenleyebilirsiniz. 512 GB harici harddisk gibi farklı kapasite seçenekleri bulunan cihazların taşınabilir harici harddisk modellerinin siyah, gri ve beyaz gibi klasik renklerin yanı sıra mavi, kırmızı ve yeşil gibi farklı renk seçeneklerine de rastlamak mümkündür. Birçok kişi, fotoğraf çekme konusunda telefonlardan yardım alır. Cep telefonu harici harddisk seçenekleri, yeterli depolama alanlarıyla kişilerin telefonlarında biriktirdikleri görsel anıların saklanmasına yardımcı olur. Her bütçeye hitap eden harici harddisk en ucuz fiyat seçeneklerini Akakçe’de bulabilir, dijital platformda yer alan tüm verilerinizi harici harddisklerde güvenle muhafaza edebilirsiniz.

Harici Harddisk Kapasiteleri Nelerdir?

Taşınabilir harici harddisk modellerinin her ihtiyaca yönelik kapasite ve donanımsal seçenekleri bulunur. Harici HDD olarak da adlandırılan cihazlar, ofis belgelerinin ya da anıların saklanmasında, film ve müzik arşivleme konusunda birçok kişinin tercih ettiği donanımlar içerisinde yer alır. Harici harddisk markaları, kullanıcılara 120 gigabayttan 18 terabayta kadar uzanan geniş bir depolama alanı sunar. En ucuz 2 TB harici harddisk seçeneklerini bilgisayar veya telefonunuzla eşleştirirken bulunduğunuz mekânda Wi-Fi olarak adlandırılan kablosuz internet ağına sahip olmanız gerekir. 8 TB harici harddisk gibi farklı depolama alanları sunan cihazları internet ağına bağlama ve senkronizasyon konusunda modelin kullanım kılavuzuna göz atarak aklınıza takılan soruların cevabını kolaylıkla bulabilirsiniz. Disk donanımında yer alan RPM birimi, diskin dönüş hızını belirler. Bu hız, 5400-7200 RPM birimi aralığındadır. Kaliteli harici harddisklerde depolama alanı kapasitesi ne kadar genişse, disk dönüş hız birimi bir o kadar yüksek olmalıdır. Harici harddisk 7200 RPM birimli modellere göz atarak verilerine dilediğiniz an hızlıca ulaşabilirsiniz. En ucuz 1 TB harici harddisk alternatiflerini akakce.com’da bulabilir, bütçenize hitap eden 320 GB harici harddiske sahip olabilirsiniz.

Harici Harddisk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Harici harddisk satın al işlemi öncesi, alacağınız ürünün kapasite ve bağlantı seçeneklerine dikkat etmeniz gerekir. İhtiyaçlarınıza yönelik taşınabilir HDD en uygun modeli araştırırken, verilerinizin boyutunu baz almanız işlevselliği açısından önemlidir. Film arşivi konusunda 2 TB harici harddisk gibi geniş bir kapasite sunan seçenekleri tercih edebilirsiniz. 256 GB harici harddisklerin teknik donanımı, belgelere hızlı erişim açısından önemli bir kriterdir. Hızlı harici harddisk alternatifleriylle saniyeler içerisinde dilediğiniz veriye kolaylıkla ulaşabilir, yedekleme ya da depolama süresi konusunda zamandan tasarruf edebilirsiniz. Masa başı işlerde çalışan ya da masaüstü bir bilgisayara sahip olan kişiler, verilerini güvenle depolamak amacıyla elektrik bağlantısına ihtiyaç duyan adaptörlü harici harddisk alternatiflerini tercih edebilirler. 6 TB harici harddisk gibi farklı kapasite alanları sunan depolama aygıtları, bilgisayarın USB ya da Thunderbolt çıkışı haricinde fazladan bir elektrik enerjisine ihtiyaç duyar ve bu durumdan dolayı masaüstü bilgisayarlara kolayca uyum sağlayabilir. Harici harddisk tavsiyelerini inceleyerek kullanıcıların paylaşmış olduğu deneyimler üzerinden cihazlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilir, kriterlerinize ve bütçenize hitap eden ürünü hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Her İhtiyaca Yönelik Taşınabilir Harddisk Çeşitleri Akakçe’de!

Harici harddisk fiyatları, kapasite ve içeriğinde bulunan yazılımsal özellikler gibi kategoriler içerisinde birbirleri arasında değişiklik gösterebilir. Markaların kullanıcılara sunduğu cihazlar arasında da fiyat farkına rastlamak olası bir durumdur. Bu tür depolama aygıtlarının şifrelenebilir alternatiflerine de rastlamak mümkündür. Şifreli harici harddisk seçenekleri, bilgisayara bağlandıktan sonra dosyalarınızı yalnızca sizin belirleyeceğiniz bir şifre yoluyla erişime açar. Şahsi ve önemli verileri saklama konusunda şifreli disk seçeneklerine göz atabilir, daha güvenli bir depolama alanına sahip olabilirsiniz. 5 TB harici harddisk gibi geniş bir depolama alanı sunan bellekleri dilediğiniz her yere götürmek isterseniz 2.5 inç, sabit bir alana yerleştirecekseniz de 3.5 inç boyutlarında tercih edebilirsiniz. Bilgisayarla uyumlu bir çıkışa sahip olan kablo yardımıyla ya da ethernet olarak da adlandırılan kablosuz bağlantı yoluyla harici depolama cihazını eşleştirme, “harici harddisk nasıl kullanılır” sorusunun yanıtı olarak gösterilebilir. Dilerseniz bellek içerisinde depoladığınız belgeleri nokta vuruşlu yazıcı ile bastırabilir, dijital platformda yer alan metin dosyalarınızı somut bir forma dönüştürebilirsiniz. Belge ve doküman ağırlıklı dosyalara sahip olan kişiler, 250 GB harici harddisk gibi bellek kapasiteli modelleri tercih edebilirler. Siz de ihtiyaçlarınıza yönelik taşınabilir harddisk modellerini akakce.com üzerinden inceleyebilir, bütçenize uygun alışveriş yapabilirsiniz.