Bilgisayar Kasa Fanı

Bilgisayar Kasa Fanı Fiyatları

1.788 farklı Bilgisayar Kasa Fanı için fiyatlar listeleniyor.

Gameforce Kasa Fanı Arctic Kasa Fanı NZXT Kasa Fanı Thermalright Kasa Fanı Frisby Kasa Fanı Lian Li Kasa Fanı

Fiyatı Düşen Kasa Fanları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Kasa Fanları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Hava Akışı93.97 CFM
 • Hava Akışı124.4 CFM
 • Fan Ölçüsü12 cm
 • Fan Ölçüsü14 cm
 • Fan Hızı2000 RPM
 • Fan Hızı2200 RPM
 • Aydınlatma TürüARGB
 • Aydınlatma TürüRGB
 • Ses Seviyesi0.3 dB
 • Ses Seviyesi14.9 dB
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerHava AkışıSes SeviyesiFan ÖlçüsüFan BağlantısıAydınlatma TürüFan HızıÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.788)

Rampage Gamer Kulaklık Gaming Kasa 1080 Ti İşlemci Soğutucu Termal Macun Fan Kontrol Ekran Kartı Fanı RAM Soğutucu Ekran Kartı Gameforce Kasa Fanı Arctic Kasa Fanı NZXT Kasa Fanı

En Çok Karşılaştırılan Kasa Fanları

Kasa Fanı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Kasa Fanı Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kasa Fanları hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.788 farklı model arasında

En çok satan Kasa Fanları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kasa Fanı:
 1. Gameforce 7R Pro RGB 4'lü 12 cm Kasa Fanı
 2. Arctic P12 PWM PST ACFAN00120A 12 cm Kasa Fanı
 3. NZXT Aer RGB 2 RF-AP120-FP 12cm Kasa Fanı
 4. Thermalright Tl-c12c-s Argb Kasa Fanı Siyah Üçlü Paket
 5. Frisby FCL-F1274C 4x1200 mm 4'lü Kasa Fanı

Kasa Fanı

Kasa fanı performansı doğrudan etkileyen kritik bilgisayar bileşenleri arasında yer alır. CPU veya GPU'nuz ne kadar iyi olursa olsun, kaliteli bir fan olmadan yetersiz soğutma ve termal kısma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Fanlarla sağlayacağınız ideal hava dolaşımı ile uygulamalarınızın ideal performansla çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Bilgisayarınıza uygun kaliteli bir fan sadece performansı artırmakla kalmaz, bilgisayarınızın en önemli bileşenlerinin ısı kaynaklı hasar riskini de azaltır. İşlemciler ve ekran kartları gibi ısıya duyarlı bileşenleri çeşitli güç seçenekleri ile sunulan uygun fiyatlı fanlarla koruyabilir, frekans düşüklüğü gibi sorunları önleyebilirsiniz. Standart modellerin ötesinde kendinden aydınlatmalı LED’li ürünler, performansın yanı sıra yarattıkları atmosferle donanımınızın görünümünü de geliştirir. Benzersiz renk geçişleri ile odanıza ya da ofinize estetik bir hava kazandırır. İster oyun bilgisayarı için rgb kasa fanı, ister iş istasyonu için güçlü bir PC kasa fanı olsun bilgisayarınızın marka ve modeline uygun en iyi kasa fanı çeşitlerini Akakçe’de bulabilirsiniz.

Kasa Fanı Ne İşe Yarar?

Kasa fanının temel işlevi, hava akışı sağlayarak bileşenlerin bilgisayar kasası içinde neden olduğu yüksek sıcaklığı düşürmesidir. Modele göre fanlar dışarıdaki havayı içeriye çekerek ya da kasa egzoz fanı olarak içerideki havayı dışarıya atarak çalışır. Elbette, kasa fanı olmadan da bilgisayarınız kullanabilirsiniz, ancak böyle bir durumda CPU ve GPU soğutucularınızı bir kasa içinde aynı sıcak havayı kullanmaya zorlarsınız. Böyle bir kombinasyon, bilgisayarınızın içindeki ısı miktarını artırır ve genel verimliliği azaltır. En sessiz kasa fanı modelleri güçlü, sessiz ve verimli mimarileriyle kasanın içinde oluşan sıcak havayı çeker ve dışarıdaki temiz havayı emerek kasanın içinde sabit ve temiz bir hava akışı oluşturur.
Isı dağılımına ek olarak, yaz aylarındaki sıcaklık normalden daha yüksek olduğundan bilgisayarınız daha fazla ısınır. Kaliteli kasa fanı modelleri de dahil olmak üzere sıcaklığın üstesinden gelmek için daha yüksek hızlarda çalışmak, arka plan gürültüsünde artışa neden olur. 8, 9, 12, 14, 18, 20 cm kasa fanı gibi en iyi masaüstü bilgisayar fanları düşük ses seviyesi ile PC'nizin mümkün olan en düşük sıcaklıklarda en yüksek performansta çalışmasını sağlar. 12v kasa fanı gibi düşük güç tüketimine sahip fanlar sadece performansını arttırmakla kalmaz aynı zamanda bilgisayarınızın estetik özelliklerini de geliştir. Kasa fanı tavsiyelerinde öne çıkan ışıklı kasa fanı modelleri, donanımınıza eşsiz bir hava katar. Oyun oynarken, film izlerken ya da bilgisayarınız stand by modunda beklerken bile ledli kasa fanı modellerinin yarattığı ambiyansın keyfini çıkarabilirsiniz. Tasarımı ve renkleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken bir ürün için kırmızı, beyaz kasa fanı gibi çarpıcı modelleri tercih edebilirsiniz.

Bilgisayarınızın Performansını Artıran Kasa Fanı Modelleri

Bilgisayar kasa fanı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken ana hususlar fan boyutu kanat çapı, kasa fan hızı (RPM), gürültü seviyesi (dB), CFM (bir fanın emebileceği hava miktarı), konektör tipi ve yatak tipidir. Bir fanın fiziksel boyutu en önemli özelliklerden biridir. 80, 92, 120, 140, 200 mm kasa fanı gibi birçok farklı fan boyutu vardır. Masaüstü kasa fanı seçimi, bilgisayar kasanızın ne kadar büyük olduğuna, kasanın hangi fan boyutlarını desteklediğine ve kasaya kaç adet fan sığdırmak istediğinize bağlıdır. Küçük PC kasa fanı modelleri 25 mm ila 70 mm aralığındadır ve genellikle küçük kasalara kurulur. Bu modellerin ayrıca yonga setlerini veya VRM'leri soğutmak için de kullanımı yaygındır. Orta boyutlu fanlar 80 ila 92 mm aralığındadır ve kompakt kasalar için standarttır. Birçok kullanıcı bu fanları küçük CPU soğutucuları, anakartlar ve grafik kartlarıyla kullanır. Büyük kasa fanı modelleri 120 ila 140 mm aralığındadır. Bu ürünler çoğunlukla tipik oyun bilgisayarı kasalarında, büyük iş istasyonlarında veya büyük bir kasaya sahip herhangi bir bilgisayarda kullanılır. Güçlü oyun bilgisayarları veya iş istasyonları için kasa fanı önerisi olarak 120mm sessiz kasa fanı gibi büyük modeller en iyi seçimdir. Ekstra büyük PC kasa fanları (150 mm ila 200 mm) oldukça nadirdir. Bu modeller genellikle kasanın üstüne veya yanına yerleştirilir. Küçük fanlarda olduğu gibi, ekstra büyük modellerde aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek yoktur. Öte yandan belirli markalarda uygun fiyatlı seçenekler bulabilirsiniz. Büyük fanlar küçük olanlara göre çok daha az gürültü çıkarır. Bu nedenle, çok sayıda küçük fan kullanmak yerine daha az sayıda ancak daha büyük modelleri almak daha iyidir.

Pin Tipine Göre Kasa Fanı Çeşitleri

Fan satın alırken pin tipini göz önünde bulundurmanız gerekir. Pin sayısı açısından 2, 3, 4 ve Molex pinli fanlar bulabilirsiniz. 2 pinli modeller genellikle güç kaynağı için kullanıldığından kasalarda tercih edilmez. En yaygın modeller genellikle 3 ya da 4 pinlidir. 3 pinli konnektöre sahip fanların hızı PWM kullanılarak düzenlenemez. Hızı ayarlamanın tek yolu, voltajı artırmak veya azaltmaktır. Anakartınız kasa fanı voltaj regülasyonunu desteklemiyorsa, voltajı ve böylece maksimum RPM'yi düşürebilen özel bir fan hub'ı veya özel adaptörler kullanabilirsiniz. 4 pinli PC kasası fanları, özel bir dördüncü PWM hattı ile hassas düzenlemeye izin verir. Örneğin, CPU sıcaklığı 45 C olduğunda fanı 550 RPM'de çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. 3 pinli bir fan, ana kartınızdaki 4 pinli bir konektör ile tamamen uyumludur. Tek sınır PWM düzenlemesinin olmamasıdır. Ayrıca 4 pinli kasa fanı modelleri 3 pinli fanlardan biraz daha pahalıdır. Bununla birlikte aradaki fiyat farkı, sağlanan performans artışı ile kıyaslandığında çoğu bütçe için tolere edilebilecek seviyededir. Daha eski bir bağlantı tipi olan 4 pinli Molex konnektöre sahip fanlarda RPM'ye müdahale edilemez bu nedenle fanlar her zaman % 100 performansla çalışır. Molex'e özel 3 veya 4 pinli adaptör kullanarak, 3 veya 4 pinli kasa fanlarını Molex'e bağlayabilirsiniz.

En İyi Kasa Fanı Nasıl Seçilir?

Hava akımı kasa için fan seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli özelliktir. Akış genel olarak fanın çapı, kanatların boyutu, kanatlar arasındaki boşluk, RPM ve kanat şekli gibi birçok faktöre bağlıdır. Kasa yan kapak fanı modellerini karşılaştırırken RPM en önemli kriterlerden biridir. RPM, bir fanın kasanın içine veya dışına ne kadar hava ittiğini tanımlayan ana faktördür. RPM değeri PC'nizin sıcaklığını doğrudan etkiler. ‘’Kasa fanı kaç rpm olmalı?’’ ve ‘’Kasa fanı nereye bağlanır sorusunun cevabı bilgisayarınızın özelliklerine bağlıdır. Fanlar PSU’dan gelen herhangi bir uyumlu girişe bağlanabilir. RPM açısından yüksek hızlı fanlar daha fazla havayı itebilir veya çekebilir, ancak tasarımın doğası gereği bu modeller daha fazla gürültü üretir. Bazı kasa fanı markaları, 2000, 3000 RPM kasa fanı gibi aynı ürün grubunda daha yüksek hızlı fan varyantları sunar. Bu modeller daha iyi hava akışı ve daha düşük sıcaklıklar için ses konforundan ödün vermeye hazır olanlar içindir. Gürültü dB veya "desibel" olarak ölçülür. PC'nizin olabildiğince sessiz olmasını istiyorsanız, ultra sessiz kasa fanı olarak 20 dB'den daha az çalışan fanlar için alışveriş yapmayı düşünmelisiniz. Fan satın alırken RPM kadar CFM değeri ve yatak türü de önemlidir. Aşağıdaki faktörlere dikkat ederek, en iyi kasa fanını kolayca seçebilirsiniz.

Kasa Fanı Fiyatları

Kasa fanları markaya, ürünün boyutuna, RPM ve CFM değerine ve genel olarak fan mimarisine göre geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Yatak tipine göre en pahalı fanlar hidrolik fanlardır. Fiyat performans kasa fanı arıyorsanız kovan yataklı fanları tercih edebilirsiniz. Pin açısından 4 pinli modeller 3 pinli modellere kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Kasa fanı ucuz fiyat avantajı genellikle Molex fanlarda bulunur. Gürültü seviyesi sizin için önemli değilse ve her zaman % 100 RPM'de çalışacak ucuz bir fana ihtiyacınız varsa Molex fanları tercih edebilirsiniz. Oyun bilgisayarı gibi maksimum soğutma ve minimum ses için saygın fan markalarının amiral gemisi modellerini tercih edebilirsiniz. En az performans kadar görsellik de sizin için önemliyse uygun fiyatlarla satışa sunulan renkli kasa fanı çeşitleri ile bilgisayarınızın görünümünü dilediğiniz gibi özelleştirebilir, ultra ince kasa fanı modelleri ile yerden tasarruf edebilirsiniz.
2'li, 3'lü, 4'lü kasa fanı gibi en iyi modelleri elektronik ana kategorisinde, bilgisayar, donanım alt kategorisinde yer alan bilgisayar bileşenleri kategorisinin hemen altındaki bilgisayar kasası fanı kategorisinde bulabilirsiniz. Maksimum performansa en avantajlı fiyatlarla sahip olmak için aradığınız en iyi ürünler Akakçe’de bulabilir, kasa fanı satın alabilirsiniz.