Taşınabilir SSD

Taşınabilir SSD Fiyatları

606 farklı Taşınabilir SSD için fiyatlar listeleniyor.

Samsung Taşınabilir SSD Kingston Taşınabilir SSD Hikvision Taşınabilir SSD SanDisk Taşınabilir SSD Crucial Taşınabilir SSD Asus Taşınabilir SSD

Fiyatı Düşen Taşınabilir SSD'ler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Taşınabilir SSD'ler

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite1 TB
 • Kapasite2 TB
 • Yazma Hızı2000 mb/sn
 • Yazma Hızı1000 mb/sn
 • Okuma Hızı3000 mb/sn
 • Okuma Hızı2000 mb/sn
 • Fiyatı0 - 750 TL
 • Fiyatı750 - 1.000 TL
 • USB VersiyonuUSB 3.2
 • USB VersiyonuUSB 3.2 Gen 2
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 26 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKapasiteYazma HızıOkuma HızıBağlantıUSB VersiyonuKasa MalzemesiGenişlikYükseklikDerinlikAğırlıkÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (606)

SSD USB Bellek Harici Harddisk Harddisk NAS Depolama Ünitesi Boş DVD Boş CD Laptop ve Notebook Monitör Samsung Taşınabilir SSD Kingston Taşınabilir SSD Hikvision Taşınabilir SSD

En Çok Karşılaştırılan Taşınabilir SSD'ler

Taşınabilir SSD Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Taşınabilir SSD Sıkça Sorulan Sorular

Taşınabilir SSD

Portable SSD olarak da bilinen taşınabilir SSD, bilgisayar veya farklı cihazlara bağlanarak veri depolamaya yarar. Dahili hard disklerin taşınabilir versiyonları olan taşınabilir SSDler, genellikle USB teknolojisi ile bilgisayara bağlanır. Bilgisayarın dahili depolama biriminde yer alan verilerin yedeklenmesi ve aktarımı için pratik çözüm olarak öne çıkan taşınabilir SSD modelleri, yüksek hızda veri aktarımı sağlamasıyla benzerlerinden ayrılır. 8K’ya varan çözünürlükteki videoları dahi kısa sürede ve kayıpsız olarak yazıp okuyabilen SSD harici harddisk birimleri, verilerin silinmesini veya bozulmasını önleyecek niteliktedir. Taşınabilir SSD modelleri minimal boyutları sayesinde taşıma ve saklama süreçlerinde geniş alana ihtiyaç duymaz. Bununla birlikte dayanıklı malzemelerden üretildiklerinden verileri fiziksel olarak da korur. Kapasite, okuma yazma hızları ve güvenlik önlemleri açısından çok sayıda taşınabilir SSD vardır. Böylece kullanıcılar tam olarak ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip portable SSD edinebilir. Siz de en iyi harici SSD ürünleri görüntülemek ve yakından inceleme istiyorsanız Akakçe’den yardım alarak online satış seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Taşınabilir SSD Özellikleri

Sabit disk çeşitlerine kıyasla daha hızlı veri okuyan ve yazabilen SSDlerin taşınabilir versiyonları olan ve bilgisayar dışarıdan kabloyla bağlanan taşınabilir SSDler, bilgisayarın dahili bellek kapasitesinin yeterli olmadığı durumlara büyük kolaylık sağlar. Bununla birlikte kişisel verilerini, koleksiyonlarını, veri yedeklerini veya iş dosyalarını her zaman yanında taşımak isteyenlere de pratik çözüm olarak sunulan taşınabilir SSD ürünleri, bilgisayarın dışında da pek çok cihazla kullanılır. Akıllı televizyonlar başta olmak üzere oyun konsolları, medya oynatıcılar, akıllı telefonlar, DSLR kameralar hatta ses kayıt cihazları ile dahi kullanılabilen SSD taşınabilir harddisk ürünleri, özellikle cihazlar arası veri transferlerini kolaylaştırması ile öne çıkar. Sahip olduğu şifreleme özelliği ile depoladığı verileri üçüncü kişilerin erişimine kapatan taşınabilir SSD birimleri, verilerin güvenliği konusunda da büyük avantaj sağlar. Farklı kapasite seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan harici SSD modelleri minimum 120 GB depolama alanı sağlar. Bununla birlikte 4 TB’a varan kapasiteli taşınabilir SSD çeşitleri de bulmak mümkündür.

Okuma yazma hızları ile fark yaratan taşınabilir SSD birimleri arasında saatte 1000 MB hızla okuma ve yazma yapabilenler vardır. Taşınabilir SSD biriminin okuma ve yazma hızları ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı veri transferi sağlayabilir. Bununla birlikte SDD’de yer alan müzik dosyası, video klip, film gibi içeriklere hızlı ulaşmak için de SSD okuma hızının yüksek olmasında fayda vardır. Bu hız düşük olduğunda ise büyük dosyaların açılması için bir süre beklemek gerekebilir veya 4K ve 8K gibi ultra yüksek çözünürlüklü içerikler izlenirken görüntünün donması gibi sorunlar yaşanabilir. Bu sebeple video fotoğraf editleme, müzik dosyası işleme, grafik tasarlama gibi görsel bazlı işleri yedeklemek için harici depolama birimi arayanların okuma yazma hızı yüksek SSD birimlerine yönelmesi gerekir. Uzmanların taşınabilir SSD tavsiye ve önerileri de bu şekildedir. Ortalama bir akıllı telefon boyutlarında üretilen taşınabilir SSD kasaları, darbelere ve yüksekten düşmeye karşı dirençlidir. Bununla birlikte portable SSD ürünleri arasında tamamen su geçirmez özellikte olanlar da vardır.

Taşınabilir SSD Modelleri

Hız, dayanıklılık, güvenli kullanım açısından birbirinden farklı pek çok türü bulunan taşınabilir SSDler arasında en yoğun ilgi görenler, yüksek kapasiteli olanlardır. 1 TB, 2 TB ve 4 TB gibi geniş depolama alanları sağlayan harici SSD birimleri, oyun koleksiyonlarından film arşivlerine büyük ölçekli görsel çalışmalardan, yazılım setlerine kadar pek çok veriyi “yetersiz bellek” sorunu olmadan rahatlıkla depolama olduğu tanır. Üstelik tüm verileri taşınabilir hale getirdiğinden kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Kapasitesinin tamamı dolan harici SSDler ise muhafaza sürecinde çok fazla alan gerektirmediğinden küçük bir çekmece içinde dahi muhafaza saklanabilir. Taşınabilir SSD modelleri arasında sık tercih edilen diğer cihazlar ise okuma yazma hızları yüksek olanlardır. Çok büyük dosyaların transferini dahi saniyeler içinde tamamlayabilen taşınabilir SSD çeşitleri, veri transferi sürecinin tamamlanmasını bekleme sorununu ortadan kaldırır. Bununla birlikte SSD’deki verilere de hızlı erişim olanağı tanır.

Yeni nesil teknolojilerle üretilen taşınabilir SSD ürünleri maksimum 3 metreye kadar yüksekten düşmeye dayanıklıdır. Darbe dayanımı oldukça yüksek malzemelerden üretilen taşınabilir SSD birimleri arasında tamamen su geçirmez nitelikte olanlar da vardır. Su geçirmez yapıda olan SSD birimleri, suyun altında 30 dakikaya kadar verileri korur. Bununla birlikte bazı SSDler yüksek basınca karşı da dirençli olduğundan 2 tona kadar olan yüklere maruz kalsa da bütünlüğünü korumaya devam eder. Isınma sorun yaşamayacak şekilde tasarlanan yeni nesil portable SSD çeşitlerinde ise tüm bunların yanı sıra termal koruma olarak adlandırılan ve ısıyı bellekten uzaklaştıran özel bir tasarıma yer verilir. Beyaz, siyah, antrasit, gri, kırmızı, mavi gibi renklerde üretilen harici bellekler zengin model seçkisi sayesinde her beklentiye yanıt verecek niteliktir. Dolayısıyla en iyi taşınabilir SSD olarak herkes için geçerli tek bir SSD modeli önermek mümkün değildir. Öte yandan ürün çeşitliliği nedeniyle sunucu ve donanımları fiyatları gibi portable SSD fiyatları da her bütçeye uygun seçeneğe sahiptir.

Taşınabilir SSD Kullanımı

USB bağlantı teknolojisi ile çalıştığından oldukça pratik kullanım sürecine sahip olan taşınabilir SSDler, hemen herkese hitap eder. Ancak SSDlerin tüm avantajlarından faydalanabilmek için ilk etapta ihtiyaçları karşılayan ürünü tercih etmek gerekir. Bu noktada uzmanların harici SSD tavsiye ve önerisi, ürünlerin kapasitesi, dayanıklılığı ve okuma yazma hızı açısından değerlendirilerek karar verilmesi yönündedir. Doğru birimi bulduktan sonra kullanım süreci ise oldukça kolaydır. SSD taşınabilir birimlerin kullanımına ilişkin bilinmesi gerekenler ise şöyle sıralanır:

Taşınabilir SSD Fiyatları

Dünyaca ünlü teknoloji markaları tarafından üretilen taşınabilir SSDler, zengin ürün yelpazesi nedeniyle geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Ucuzdan pahalıya pek çok seçeneği bulunan taşınabilir SSD fiyatları sayesine hemen herkes kendi bütçesine uygun bir taşınabilir SSD bulabilir. Genellikle ulaşılabilir düzeyde olan harici SSD harddisk fiyatları kapasite, okuma yazma hızları, boyutlar, ağırlık, desteklenen bağlantı teknolojileri, darbe dayanımı ve güvenlik önlemlerine göre belirlenir. Öte yandan harici SSD fiyatları marka bazında da değişiklik gösterebilir. Genel olarak 2 TB kapasiteli taşınabilir SSD ile 512 GB kapasiteli SSD taşınabilir harddisk fiyatları birbirinden farklıdır. Bununla birlikte şifreleme özelliği bulunan taşınabilir SSD modellerinde fiyatlar farklı şekilde belirlenir. Benzer şekilde okuma yazma hızı daha yüksek olan taşınabilir SSD modellerinde fiyatlar daha farklı olabilir. Bilgisayar birimlerine yönelik kampanya dönemlerinde ise kapasitesi ve özellikleri fark etmeksizin en ucuz taşınabilir SSD modellerine sahip olmak mümkündür. Siz de yeni bir taşınabilir SSD edinmek istiyorsanız Akakçe ile fiyat araştırması yapabilir, ihtiyaç duyduğunuz SSD’ye uygun koşullarda sahip olabilirsiniz.