Termal Macun

Termal Macun Fiyatları

1.290 farklı Termal Macun için fiyatlar listeleniyor.

Arctic Termal Macun Thermal Grizzly Termal Macun Noctua Termal Macun Cooler Master Termal Macun Wipaste Termal Macun Hadron Termal Macun

gr En Ucuz Termal Macunlar

Tümü

Fiyatı Düşen Termal Macunlar

Tümü

ÇOK SATANLAR grEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • Termal İletkenliği12.5 W/mk
 • Termal İletkenliği14 W/mk
 • Miktar1 gr
 • Miktar2 gr
 • Fiyatı0 - 50 TL
 • Fiyatı100 - 150 TL
 • TipiPad
 • TipiŞırınga
 • Yoğunluk2 g/cm³
 • Yoğunluk3.7 g/cm³
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiYoğunlukTermal İletkenliğiTürüÇalışma SıcaklığıMiktarÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (1.290)

İşlemci Soğutucu Kasa Fanı Fan Kontrol Ekran Kartı Fanı RAM Soğutucu Ekran Kartı SSD İşlemci Anakart Arctic Termal Macun Thermal Grizzly Termal Macun Noctua Termal Macun

En Çok Karşılaştırılan Termal Macunlar

Termal Macun Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Termal Macun Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Termal Macunlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.290 farklı model arasında

gr en ucuz Termal Macunlar hangileri?

En çok satan Termal Macunlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Termal Macun:
 1. Arctic MX-4 AR-ACTCP00002B 4 gr Termal Macun
 2. Thermal Grizzly Kryonaut TG-K-001-RS 1 gr Termal Macun
 3. Arctic MX-6 AR-ACTCP00080A 4 gr Termal Macun
 4. Noctua NT-H1 3,5 gr Termal Macun
 5. Cooler Master MasterGel Maker MGZ-NDSG-N15M-R2 Termal Macun

Termal Macun

Aktif olarak bilgisayar kullanan kişilerin en büyük sıkıntılarından biri bilgisayarlarının en önemli parçası olan işlemcilerinin gereğinden fazla ısınması nedeniyle oluşan arızalardır. Bu tür arızaların oluşma riskini ortadan kaldırmak için günümüzde kullanabileceğiniz soğutma sistemi ürünleri vardır. Bunlar içerisinde fan kontrol, ekran kartı fanı, işlemci soğutucu, kasa fanı ve termal macun gibi teknolojiler mevcuttur. Bu ürünler arasında büyük ilgi gören bilgisayar termal macunlar ise işlemci soğutucularının etkili çalışabilmesine yardımcı olur. Sağladığı faydalar nedeniyle dikkatleri üzerine çeken bu ürün beraberinde termal macun nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir gibi soruları da getirir. Bilgisayar işlemcisini soğutan sistemin çok daha faal çalışmasına olanak sağlayan bu ürün, bilgisayarınızın uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde çalışmasına imkan verir. Böylece bilgisayarınızın veri işlemesini sağlayan işlemciniz çok daha yüksek performans gösterir ve bilgisayarınızda yaptığınız işlemleri çok daha seri yapmanızı sağlar. Bu süreçte işlemciniz ısınmaz ve cihazınızın zarar görmesi gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Bu nedenle bilgisayarınızda bulunan işlemci soğutucusunun doğru bir şekilde çalışabilmesi için işlemci ile işlemci soğutucusunun arasına en kaliteli termal macun ürünlerinden biri sürülür. Böylece işlemcinin fazla ısınmasının önüne geçilir. Hem işlemci soğutucu çeşitlerini de hem de termal macun çeşitlerini inceleyerek indirimli fiyatlarla bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

Ucuz ve En Kaliteli Termal Macunlar Akakçe’de

Bilgisayar işlemcisinin ısınmasını önlemek için kullanabileceğiniz işlemci termal macun, doğru bir şekilde kullanıldığında size oldukça yarar sağlar. İşlemci soğutucusu ile işlemci arasındaki ısı iletimini kontrol altında tutabilmek için kullanabileceğiniz bu ürün, özenle seçilmeli ve etkili sonuç üretiminde başarılı olan ürün çeşitleri tercih edilmelidir. Kaliteli termal macun kullanarak işlemci ile işlemci soğutucusu arasındaki ısı iletimini maksimum seviyeye yükselttiğiniz zaman, işlemcinizin fazla ısınarak zamanla yanmasını engelleyebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınızı çok daha uzun bir süre kullanabilir ve işlemcinizin yanarak çöpe gitmesini önleyebilirsiniz. Laptop termal macun kullanmadığınız zaman bu tür işlemci ısınmalarından kaynaklı problemlerin oluşma sebebi ise, işlemci soğutucusunun yeterli sonuç vermemesidir. Her bilgisayarda bulunan işlemci soğutucusu işlemci yüzeyine ne kadar yakın tasarlanırsa tasarlansın, aralarında bir miktar boşluk kalır. Bu durum işlemci soğutucusunun etkin olarak çalışmasına rağmen, işlemcinin soğuması işlemini başaramamasına neden olur. Bununla birlikte bu macunun kullanılması sayesinde bu boşluk doldurulur ve bölgenin iletkenlik seviyesi artırılır. Hava boşluğu tamamen kapandığı için ısı sorunu ortadan kaldırılır ve çok daha verimli bir kullanım süreci sağlanır. Eğer sık sık bilgisayarınızda oyun oynuyor ve ısınma sorunu yaşıyorsanız bu sorunu kökten çözmek için gaming oyuncu laptop modellerini inceleyerek satın alabilirsiniz.

Termal Macun Nasıl Sürülür?

Termal macun nasıl sürülür sorusunun cevabını iyi bilmeli ve uygulamayı dikkatle gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde macun ne kadar kaliteli olsa da, elde edilen sonuç başarısız olur. Uygulama sürecinde öncelikle ürün paketinde yer alan talimatları okumalısınız, çünkü farklı markaların ekran kartı termal macun ürünlerinin uygulama süreci değişiklik gösterebilir. Bu nedenle talimatları okuyarak hareket etmenizde büyük fayda vardır. Ardından sıvı metal termal macun ürününü işlemci ile işlemci soğutucusunun arasına uygulamalısınız. Bununla birlikte daha önce bilgisayarınıza bu macun uygulanmışsa, bu uygulamayı atlayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken tek şey ise küçük bir mercimek tanesi kadar az bir miktar macunu entegre ısı yayıcının merkezine sürmenizdir. Bu işlem bilgisayarınızın soğuması için yeterli olacaktır. Sonrasında ise işlemci soğutucusunu takabilir ve soğutucunun taban plakasını ya da su bloğunu işlemciye yerleştirebilirsiniz. İşlemci kenarında ya da anakart üzerinde macun parçası olmadığından emin olmalısınız. Kontrol ettiğinizde bu tür macun parçaları varsa alkol yardımıyla temizlemelisiniz. Her şey temizlendiğinde ve işlemci soğutucusu sabitlendiğinde, macun uygulama işlemini tamamlamış olursunuz.

Termal Macun Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termal macun önerisi yapan kullanıcıların tavsiyelerine uyup en iyi termal macun çeşidini kullansanız dahi, eğer macunu kullanırken dikkat etmeniz gereken detaylara özen göstermezseniz istenen sonuçlara ulaşamazsınız. Bu nedenle öncelikle işlemcinizin ve soğutma sisteminizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Macunu uygulamadan çok daha önce kullanılan ısı macununu temizlemelisiniz. Temizleme işlemini izopropil alkolle yapmalı ya da termal macun temizleyici satın almalısınız. Buna ek olarak bu işlem için mikrofiber bez kullanmalı ve temizlik sonrasında işlemcinin kuruduğundan emin olmalısınız. Ayrıca kullandığınız macun miktarına özen göstermeli ve mercimek tanesinin üzerine çıkılmamalıdır. Eski macunu kullanmanız da uygun değildir. Bu tür bir uygulama hava kabarcıklarının oluşumuna neden olur. Ayrıca verimli bir soğutma işlemi sağlamayan bu uygulama yerine yeni macun kullanılması gerekir. Bu miktarın gereken miktarın aşağısında kullanılması da etkili sonuç vermeyecektir. Oldukça hassas bir konu olan bu uygulamayı yaparken bir uzmandan destek almanız size fayda sağlar. Bununla birlikte kendiniz yapmakta ısrarcı iseniz, bu tür detaylara özen göstermelisiniz. Aksi takdirde uygulama başarısız olur ve işlemcinin yanmasını önleyemezsiniz.

Termal Macun İndirim ve Kampanyaları

akakce.com ayrıcalığıyla en ucuz termal macun fiyatları üzerinden alışveriş yapabilir ve ihtiyacınız en iyi şekilde karşılayan ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bütçe dostu termal macun fiyatları ile çok çeşitli markaların ürünlerini inceleyebilirsiniz. 3 gramlık ürünlerden satın alarak tek kullanımlık macun elde edebileceğiniz gibi 30 gramlık büyük şırıngalardan da satın alabilirsiniz. Dönem dönem gerçekleştirilen indirim kampanyalarına göz atarak, kendiniz için en uygun fiyatlı ürünlerin listesini oluşturabilirsiniz. Böylece termal macun seçimi konusunda en doğru kararı alabilir ve bütçenizi sarsmadan ihtiyacınız olan ürünün siparişini online olarak verebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey indirim kampanyaları olan ürünleri incelemeniz ve sadece birkaç tıklamayla oturduğunuz yerden termal macun satın al işlemini gerçekleştirmenizdir. Böylece bilgisayarınızın işlemcisiyle ilgili endişelere kapılmanıza gerek olmadan aktif olarak cihazınızı kullanabilirsiniz.

Termal Macun Fiyatları

İşlemci soğutucusunun tabanı ve işlemci arasında yer alan bölge pürüzsüz görünse de genellikle bu alanda işlemcinin metal plakalarının kötü ısı aktarımına neden olabilecek birçok mikroskobik kusur bulunur. Bu kusurların giderilmesine ve hava boşluklarının ortadan kaldırılmasına olanak sağlayan ısı macunu, verimli bir ısı iletimi için vazgeçilmez bir yere sahiptir. Bu ısı macunlarının markasına, çeşitlerine ve miktarına göre fiyatları değişiklik gösterir. Ayrıca altın alaşımlı termal macun fiyatları ile gümüş termal macun fiyatları birbirlerinden oldukça farklıdır. Çok zengin bir çeşitliliğe sahip olan sayfamız üzerinden bütün macun çeşitlerini görebilir ve bütçeniz doğrultusunda mümkün olduğunca ucuz termal macun ürünlerine yönelebilirsiniz. Böylece üstün kaliteyi en uygun fiyatlarla elde etme imkanına sahip olabilirsiniz. Bilgisayar işlemcinizin performansını artırmak için iki ya da üç yılda bir bu ısı macununu kullanmanız gerekir. Aksi takdirde ilerleyen süreçte işlemciniz fazla ısındığı için yanabilir ve yeni bir işlemci satın almak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yüksek verimlilik için ısı macunu kullanımını ihmal etmemeli ve uygun fiyatla üstün kalitede ürün satın alarak yüksek performanslı bir bilgisayara sahip olabilirsiniz. Isı macununun en doğru şekilde uygulanması bu noktada büyük önem taşır. İşlemci ya da ekran kartı gibi bileşenlerin en üst seviyede çalışabilmesi için ısı macunu olarak da adlandırılan bu ürün, ihtiyacınız olan en önemli parçalardan biridir.