Bluetooth Klavye

Bluetooth Klavye Fiyatları

714 farklı Bluetooth Klavye için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

MekanikMekanik HisliBlueRed250 - 500 TL 500 TL üstüKabloluKablosuzQFSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 30Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler: Bluetooth Kaydet

Fiyatı
- 0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü
Markası Özellikler Arayüz Tuş Dizilimi Bağlantı Türü Genişlik Pil Tipi Tuş Ömrü Ağırlık Yükseklik Derinlik Switch Türü SatıcıToplam 124 satıcı. Ürün Puanı Renk

Gaming PlusGaming LaptopGaming KulaklıkGaming MouseOyuncu KoltuğuOyuncu Bilgisayarı MasaüstüBilicra Akıllı Çocuk SaatiiPad 3. Nesil FiyatMekanik KlavyeRed Switch KlavyeKablosuz KlavyeKablosuz Gaming Klavye

En Çok Karşılaştırılan Klavyeler

Bluetooth Klavye

Bluetooth teknolojisi sayesinde kablosuz kullanım avantajı sağlayan Bluetooth klavye ürünleri, masaüstü bilgisayarlardan akıllı televizyonlara kadar pek çok cihaz ile kullanıma uygundur. Kablo kısıtı olmadığı için kullanıcılara özgürce hareket etme avantajı sunan Bluetooth klavye modelleri, desteklediği Bluetooth teknolojisine göre farklı çekim alanlarına sahiptir. İşlev açısından kablolu klavyelerden bir farkı bulunmayan bu ekipmanlar arasında günlük kullanım, ofis ve oyun klavyesi gibi konseptli ürünler de yer alır. Kasa malzemesi, tuş sayısı, anahtarlar ve tuş dizilimi açısından farklı seçenekler sunan Bluetooth klavye, farklı boyutlarda üretilir. Mini olarak da adlandırılan Bluetooth klavye küçük modeller daha çok tablet ve taşınabilir bilgisayarlar için uygundur. Silikondan plastiğe, ahşap görünümlü olanlardan RGB tasarımlılara kadar pek çok alternatif sunan Bluetooth klavye çeşitlerine Akakçe üzerinden ulaşmak, fiyat karşılaştırmaları yaparak en ucuz Bluetooth klavye modellerine ulaşmak mümkündür.

Bluetooth Klavye Özellikleri

Kullan-at piller veya şarj olabilen lityum iyon bataryalar ile çalışan kablosuz Bluetooth klavyeler, genel olarak konforlu bir kullanım süreci sunar. Kablo kalabalığını ve ortaya çıkan görüntü kirliliğini tamamen ortadan kaldıran bu ekipmanlar, taşınabilir olması ile de büyük bir kolaylık sağlar. Genellikle klasik bir klavye görünümünde olan Bluetooth klavye ürünleri arasında üzerinde Touchpad bulunanlar da vardır. Ek mouse kullanma gereksinimini ortadan kaldıran tasarım taşıma ve saklama açısından kolaylık sağladığı kadar mouse masrafını da ortadan kaldırır. Tıpkı klasik klavye türleri gibi Q ile F olmak üzere farklı tuş dizilimleri bulunan Bluetooth klavye alternatifleri arasında İngilizce ile Türkçe Bluetooth klavye gibi farklı dil seçenekleri olanlar da bulunur. Kullanıcıların alışkanlıklarına göre tercih edebileceği söz konusu ekipmanlar arasında özel olarak Arapça, Rusça, Çince gibi farklı dillere göre üretilenler de bulunur.

Genellikle sağlam plastikten üretilen Bluetooth klavye kasalarının tamamen silikondan olanları da vardır. katlanarak rulo haline getirilebilen bu tasarım, klavyeyi her zaman çantada taşıma imkânı sunar. Bluetooth F klavye ve Q klavye ürünlerinin mekanik olan modellerinde öne çıkan özelliklerinden biri de switch adı verilen farklı anahtarlardır. Bu anahtarlar, tuşların vuruş sesinden tepki iletimine kadar pek çok aşamada etkilidir. Dolayısıyla Bluetooth klavye almadan önce switch özelliklerine ve renklerine de dikkat etmekte fayda vardır. Kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için yeni nesil teknolojiler ile desteklenen kablosuz klavyeler arasında klasik Windows, Linux gibi işletim sistemlerinin yanı sıra Android ve iOS işletim sistemlerini destekleyenler de vardır. Bu sebeple özellikle Android yüklü bir tablet ya da akıllı televizyon için Android uyumlu Bluetooth klavye tercih etmek gerekir.

Bluetooth Klavye Çeşitleri

18 tuşlu minimal tasarımlardan 108 tuşlu gaming konseptli olanlara kadar pek çok seçenek sunan Bluetooth klavye çeşitleri, farklı kullanım alanlarına göre özelleştirilmiş olarak kullanıcılara sunulur. Örneğin; 18 tuşlu olan ve genellikle sadece tuş takımından olan klavye Bluetooth modeller, muhasebecilerden yazılımcılara kadar uzanan ve daha çok rakamlarla çalışan kullanıcılara uygundur. Tüm tuşları tam olan ancak boyut olarak oldukça küçük olan Bluetooth klavye türleri ise daha çok akıllı telefon, tablet gibi cihazları konforlu kullanmak için üretilir. Tüm bunların yanı sıra üzerinde multimedya tuşları ve ek kısayolların bulunduğu gaming Bluetooth klavye çeşitleri de bulunur. Bu tasarımlar daha çok bilgisayar, akıllı televizyon, oyun konsolları üzerinden video oyunlar oynayan kullanıcılar için avantajlıdır.

Bluetooth Klavye Modelleri

Yeni nesil teknolojiler ile desteklenen ve benzersiz tasarımlarla renklendirilen Bluetooth klavye modelleri, oldukça zengin bir ürün yelpazesi sunar. Tek renkli klasik tasarımlardan her bir tuşu farklı renk olan Bluetooth mekanik klavye modellerine kadar farklı alternatifler bulmak mümkündür. Bu da kullanıcıların kendi tarzlarına ve yaşam alanı dekorasyonuna uygun seçim yapmasına olanak tanır. Farklı renk/desenlerin yanı sıra RGB LED aydınlatma teknolojisini de destekleyen Bluetooth gaming klavye, kullanıcıların oyun sırasında konforlu olması, hızlı tepki verebilmesi ve özgürce hareket edebilmesi için tasarlanır. Bazı Bluetooth klavye üzerinde tuş yada tuş grupları için ayrı LED’ler kullanırken bazılarında ise arka aydınlatma bulunur.

Hareket özgürlüğü sağladığı için yoğun ilgi gören Bluetooth klavye en ucuz modellerden en pahalılara kadar uzun pil ömrü ile dikkat çeker. Kullan-at pillerin yer aldığı bazı cihazlarda 2 yıla varan kullanım süresi söz konusuyken dahili bataryası bulunan ve şarj edilerek kullananlarda ise kullanım süresi ortalama 3 aydır. Genellikle tek olarak kullanıcıların beğenisine sunulan Bluetooth klavyeler arasında mouse ile set olanlar da vardır. Konsept ve renk/desen açısından tamamen aynı görünüme sahip olan bu setler, tek bir USB alıcı ile hem klavyenin hem de mouseun çalışmasını sağlayacak şekilde tasarlanır. Bu da fazladan USB soket kullanımını ortadan kaldırır. Bununla birlikte aynı markanın aynı seride yer alan Bluetooth’lu mouse ve klavyelerini eşleştirerek kullanmak da mümkündür. başka bir ifadeyle ulaşılabilir Bluetooth mouse fiyatları sayesinde kullanıcılar kendi klavye/mouse setini oluşturabilir.

Bluetooth Klavye Kullanımı

USB alıcı adı verilen ufak bir cihaz ile birlikte gelen Bluetooth klavye, oldukça pratik bir kullanım sunar. Her şeyden önce USB bağlantı arayüzünü kullandığı için tak-çalıştır özellikli olan söz konusu klavyeleri kullanmaya başlamak için ek bir yazılım yüklemek ve kurulum yapmak gerekmez. Bununla birlikte bazı Bluetooth klavye türlerinde RGB aydınlatma ve programlanabilir tuşlar yer aldığı için yazılım kullanımı gerekebilir. Söz konusu yazılım genellikle Bluetooth klavye markası tarafından sağlanır ve cihaz ile birlikte gelir. Uzmanların kullanım açısından Bluetooth klavye tavsiye ve önerilerinde ise varsa cihaz yazılımının mutlaka yüklenmesi vurgulanır. Basit bir kurulum sürecinin ardından tuşlara kısayol atamak, aydınlatma profilleri için ayar yapmak, kişisel aydınlatma profilleri oluşturmak mümkün olur.

Ek yazılım gerektirmeyen klasik Bluetooth kablosuz klavye ürünlerinde kullanım aşamaları şu şekilde sıralanır:

Bluetooth Klavye Fiyatları

Hem yerli hem de yabancı markalar tarafından üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan Bluetooth klavye ürünleri, zengin ürün seçkisi sayesinde ulaşılabilir fiyatlara sahiptir. Başka bir ifadeyle, çok fazla ürün çeşidi olduğu için Bluetooth klavye fiyatları arasında hemen her bütçeye hitap eden bir seçenek bulmak mümkündür. Bununla birlikte, Bluetooth versiyonu, anahtar tipleri, tuş sayısı, bilek desteği, renk, ek fonksiyonlar gibi parametreler Bluetooth klavye fiyatlarında değişikliğe neden olabilir. Dolayısıyla, oyuncular için tasarlanan RGB’li olanlar ile mini Bluetooth klavye fiyatları birbirinden farklıdır. Ayrıca sadece marka farklılığı da mouse pad fiyatları gibi Bluetooth klavye fiyatlarını da etkiler. Dönemsel kampanyalar ve indirim fırsatları ile desteklendiği için Bluetooth klavye ucuz fiyatlarla alınabilecek bilgisayar ekipmanları arasındadır. Siz de yeni bir klavyeye ihtiyaç duyuyorsanız, Akakçe yardımıyla en iyi Bluetooth klavye modellerini görüntüleyebilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak bütçenize uygun bir alışveriş yapabilirsiniz.