Cam Ocak

Cam Ocak Fiyatları

951 farklı Cam Ocak için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

DoğalgazlıTüplü4 Gözlü5 GözlüAnkastreSet ÜstüCamMetalBeyazInoxSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 40Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Ocak Yüzeyi: Cam Kaydet

Fiyatı
- 0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 TL üstü
Markası Özellikler Kullanım Türü Ocak Tipi Ocak Yüzeyi Cam Toplam Göz Sayısı Gazlı Göz Sayısı Elektrikli Göz Sayısı Ocak Izgara Tipi Kontrol Paneli Genişlik Derinlik Yükseklik Enerji Sınıfı SatıcıToplam 156 satıcı. Ürün Puanı Renk

Xiaomi Patates Kızartma MakinesiArçelik Ekmek Yapma MakinesiTermikel Set Üstü OcakKumtel Cam Set Üstü OcakProfilo Set Üstü OcakLuxell Set Üstü Ocak4 lü Set Üstü OcakAltus Set Üstü OcakAnkastre Cam OcakAnkastre Set Üstü Ocak4'lü Doğalgazlı OcakDoğalgazlı Ocak

En Çok Karşılaştırılan Ocaklar

Cam Ocak Sıkça Sorulan Sorular

Cam Ocak

Beslenme ihtiyacı geçmişten günümüze kadar var olan bir gerçektir. Ateş bulunmadan önce insanlar avlarını yakaladıktan sonra eti çiğ bir şekilde tüketmiştir. Bu durum yiyeceklerin üstüne konan bakterilerden kaynaklı olarak zamanla çeşitli hastalıklara yol açmıştır. Günümüzde ise yiyecekler hem bakterilerin ölmesi hem de yenilebilir olması için ocakta pişirildikten sonra tüketilir. Tüplü cam ocak sayesinde tezgahın altında yer alan tüpten borular aracılığıyla yukarı çıkan gazla yemekler pişirilebilir. Gazlı cam ocaklar müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilenlerdendir. Üstelik 4 gözlü cam ocak gibi modellerde düğme çevrildiği an devreye giren çakmak özelliği sayesinde ekstra ateşe gerek kalmadan alevlendirme gerçekleştirilir. Ayrıca cam ocak üzerinde yer alan 4 adet göz, aynı anda dört farklı yemeği pişirmek ya da ısıtmak için olanak sağlar. Cam ocak tavsiye edilme nedenlerinden biri de ürünün estetik görünümüdür. Özellikle tezgah üstü cam ocak konumlandırıldığı yüzeylerdeki parlak ve temiz görüntüsüyle mutfağa şık bir hava katar. Düzenli temizlik ve bakım yapıldığında ilk günkü parlaklığını daima korur ve uzun süreli kullanım sağlar.

Cam Ocak Modelleri Nelerdir?

Yemek pişirmek için kullanılan bu beyaz eşyada eskiden ağırlıklı olarak işlevselliğe önem verilirken günümüzde hem işlevsellik hem de tasarım ön plandadır. Her müşterinin tarzı ve zevkleri doğrultusunda seçimleri farklılık gösterir. Üstü cam ocaklar da işlevselliği ve şıklığı sevenler için vazgeçilmez tasarımlardandır. Cam ocak modelleri çeşitliliğiyle sevenlerini cezbeder. Bu eşyayı direkt olarak müsait bir yere yerleştirebileceğiniz gibi gömme cam ocak modellerinden tercih edip tezgaha sabitleyerek de kullanabilirsiniz. Gömme tercih etmeyenler için set üstü cam ocak tasarımları da bulunur. Bu tasarımlar portatif ve taşımaya elverişlidir. Özellikle taşınma esnasında cam ocak set üstü modelin tüpe bağlı borusunu ve fişini çıkardığınız gibi hızla araca yükleyebilirsiniz. Bu tasarımda yer değiştirme olanakları da sınırsızdır. O nedenle mutfağın tarzını ve eşyaların yerini değiştirmeyi sevenler set üstü elektrikli cam ocaklara yönelir. Konumlandırmanın yanı sıra cam ocak ölçüleri de farklılık gösterir. Cam ocak kullanılacağı alana göre tercih edildiği için, üreticiler boyutlarda çeşitlilik sağlar. Ayrıca gözler açısından da ayrımlar mevcuttur. Aynı anda birçok çeşit yemek yapmak durumunda kalan geniş aileler 5 gözlü cam ocak modellerine yönelir. Bu sayede aynı anda birden fazla yemek pişirilebilir. Küçük aileler ya da tek yaşayan müşteriler için de 2 gözlü cam ocak tasarımları mevcuttur. Bunların yanı sıra düz cam ocak modelleri de şıklık ve rahatlık arayanlar için birebirdir. Bu tasarım, temizlemesi kolay parlak yüzeyi ile beğeni toplar.

Cam Ocak Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Cam ocak kullananlar bu eşyaların temizliğine özen göstermelidir. Özellikle parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olan bu cihazlarda dikkat edilmediği takdirde yıpranmalar görülebilir. Elektrikli cam ocak kullananlar bu gibi durumların önüne geçmek isteyebilir. Temizlik aşamasına geçmeden önce cam ocak kullanımının ardından soğuması beklenir. Ardından temizlik bezi deterjanlı suyla ıslatarak cam yüzey silinir ve kurulanır. Bunu her gün yapmanız halinde özellikle beyaz cam ocak gibi modellerde kir tutmanın önüne geçilerek daima yeni bir görünüme sahip olunabilir. Temizliğin ardından eşyanızın bakımını sirkeli suyla yapabilirsiniz. Bir miktar sirkeyi su dolu sprey şişesine aktararak indüksiyonlu cam ocak gibi düz modellerin üzerine sıkıp gazete kağıdıyla ovarak etkili bir parlaklık sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde karbonatla hazırlayacağınız sulu çözeltiler de mutfak eşyanızın daha parlak görünmesine katkı sağlayabilir. Cam ocak çeşitleri kullanan müşterilerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da döküldükten sonra kuruma yapan yemek kalıntılarını temizleme işlemidir. Bu işlemi mümkün olduğunca hassas bir şekilde yapmanız önem taşır. Cam ocak en ucuz modelleri dahi kaliteli ve parlak yüzeylere sahiptir. Sert hareketler bu yüzeylerde aşınmalara, çizilmelere ya da solmalara sebep olabilir. Cam ocakların temizliği için özel olarak tasarlanmış, yüzeye zarar vermeyecek spatulalar bulunur. Bu spatulalar kurumuş yemek artıklarını temizlemek için idealdir. Farkına varmadan uygulanan kuvvet sonucunda bile cam ocak yüzeyine zarar vermeyerek etkili temizlik sağlar.

İhtiyaca Uygun Cam Ocak Çeşitleri

Çoğu alanda olduğu gibi beyaz eşyalarda da birçok çeşit mevcuttur. Cam ocak markaları kendi içindeki çeşitliliğiyle müşterilerin zevkleri doğrultusunda aranan ürüne ulaşılabilirlik sağlar. Evinde doğalgaz olanlar doğalgazlı cam ocakları tercih edebilir. Bunun yanı sıra isteyenler için elektrikli cam ocak modelleri de mevcuttur. Elektrikli olan modeller alev yerine renk verir. Rengi gördükten sonra yemeği pişirmek için açtığınız kısma yerleştirebilirsiniz. Fakat özellikle temizlik gibi işlemleri yapmadan önce bu modellerde soğumayı beklemek gerekir. Soğumanın ardından temizliği de yaparak işinizi bitirebilirsiniz. Ankastre cam ocak çeşitleri de sıklıkla tercih edilenler arasındadır. Bu şekilde tasarlananlar konumlandırılacak olan yüzeye (genellikle tezgah gibi yüzeyler) gömülerek sabitlenir. Eşyanın fazlalık kısmı yüzeyin altına geçirilerek tezgahta düz ve temiz bir görünüm oluşturulur. Ankastre setlerde sıkça kullanılan inox cam ocak çeşitlerine bir alternatiftir. Paslanmaz ve leke tutmaz yüzeyi ile kullanım kolaylığı sunabilir. Her markanın ürünlerinin çeşitleri farklılık gösterir. Bu farklılıklar doğrultusunda müşteriler kendilerine uygun ürünü bulmada kolaylık yaşar. Cam ocak çeşitlerinin yanı sıra yemek kokularının ve buharın ortamı boğmaması için çift motorlu aspiratör çeşitleri de müşterilerin beğenisine sunulur.

İşlevsel ve Modern Cam Ocaklar

Günümüzde yemekleri pişirmek üzere tasarlanmış beyaz eşyalarda birçok çeşitlilik mevcuttur. Özellikle patlama gibi durumlardan endişe duyan müşteriler bu çeşitlilik içinde patlamayan, günümüz teknolojisine uygun cam ocak modellerine yönelir. Eskiden çoğu eşyalarda işlevsellik ön plandayken günümüzde tasarım da bir o kadar önem taşır. Cam ocak fiyatlarının uygunluğunun yanı sıra modellerin tasarımları ve işlevselliğiyle de müşterilerin odak noktasıdır. Cam ocak, parlak ve şık yüzeyi sayesinde mutfağa olduğundan canlı bir hava katar. Cam set üstü ocak gibi tasarımlar temizlik açısından da kolaylık sağlar. Tezgahın üzerinde istenilen yere çekilebilen bu tasarım sayesinde altına yerleşen toz ve kir kalıntıları eşyanın yeri değiştirilerek temizlenebilir. En uygun cam set üstü ocaklar da kalitesiyle adından söz ettirir. Bunların yanı sıra tek yaşayanlar ya da küçük aileler için işlevsellik açısından ikili cam ocaklar tasarlanmıştır. Geniş dörtlü modeller için yeterli yeri olmayan müşteriler iki gözlü cam ocak modellerine yönelebilir. Pişirme ürünleri grubunda yer alan, tepsi böreklerinin vazgeçilmezi davul fırın fiyatları ile de hala pek çok kullanıcının gözdesidir. Bu ürünün her bütçeye uygun modelleri bulunur.

Uygun Fiyatlı Cam Ocaklar Akakçe’de

Yiyeceklerini pişirmek amacıyla yeni bir ocağa ihtiyaç duyan müşteriler kalitenin yanı sıra cam ocak en ucuz modelleri hakkında da fikir sahibi olmak ister. Cam ocak satın almak isteyenler Akakçe üzerinden aradıkları ürünü kolayca bulabilir ve çeşit çeşit modelleri listeleyebilirler. Filtreleme seçeneği sayesinde aranılan ürüne normalden daha hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Ürünün boyutlarını, göz sayısını, enerji tipini ve renklerini filtreleyerek alışverişte hız kazanılabilir. Ayrıca ürünü önceden satın alıp deneyimlemiş müşterilerin cam ocak yorumlarına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Cam ocak nasıl kullanılır sorusunun cevabıysa modelden modele farklılık gösterir. Klasik tasarımlarda enerji düğmelerle kontrol edilirken, düz tasarımlarda ayarlamalar dokunmatik ekran sayesinde yapılabilir. Bunların yanı sıra cam ocak fiyatları ucuzluğu ile geniş kitlelerin ihtiyaçlarına yanıt verebilir.