DDR4 RAM

DDR4 RAM Fiyatları

2.516 farklı DDR4 RAM için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

8 GB16 GB3200 MHz3600 MHzDDR4DDR52x8 GB2x16 GBLaptopPCSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Tipi: DDR4 Kaydet

Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Özellikler Tipi DDR4 Kullanım Yeri Kapasite Frekans RAM Sayısı RAM Gecikme Süresi Modül Tipi Pin Sayısı Yükseklik Genişlik Gerilim Voltajı (VDD) SatıcıToplam 68 satıcı. Ürün Puanı

8 GB RAM16 GB RAM3200 MHz RAMPC RAM3600 MHz RAM2x8 GB RAMLaptop RAM32 GB RAMDDR5 RAM2x16 GB RAMDDR3 RAM4 GB RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler
Bunlara Da Bakabilirsiniz

DDR4 RAM Sıkça Sorulan Sorular

DDR4 RAM

Günümüzde yaygın olarak kullanılan bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve laptoplar gibi elektronik cihazların yüksek kapasitede çalışabilmesi için RAM belleklere ihtiyaç duyulur. Bu cihazların sistemsel ihtiyaçlarına uygun olarak RAM’ler çeşitlendirilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha yüksek performans, hız ve bant genişliği sunan bellekler kullanıma sunulur. DDR4 RAM çeşitleri de hem üst düzey veri aktarım hızı hem de düşük enerji tüketimiyle günümüz teknolojisini yansıtır. Şu an kullanılan çoğu masaüstü bilgisayar ve laptopta yer verilen DDR4 RAM bellekler kullanıcıların daha yüksek performanstan yararlanmasına yardımcı olur. Farklı özelliklere sahip olan masaüstü bilgisayar ve laptop RAM DDR4 çeşitleri özellikle boyut anlamında birbirinden ayrılır. Yeni nesil DDR4 RAM’ler hafıza ve frekans desteği de sağlar. Özellikle çok büyük boyutlu uygulamalar ve oyunlar çalıştırılırken veri aktarımında sıkıntı yaşanabilir. Bu anlamda, kullanıcıların çok daha sorunsuz bir deneyim yaşayabilmesi için yüksek veri transfer hızı sağlayan bu bellekler idealdir. Kullanım alanı, teknik özellikleri ve boyutlarına göre ise bellek fiyatları değişiklik gösterir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda DDR4 RAM satın al seçeneklerini inceleyerek bütçenize uygun belleğe sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte bilgisayar bileşenlerinden olan harddiskinizi de değiştirmeyi düşünürseniz en iyi harddisk fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

DDR4 RAM Çeşitleri ve Özellikleri

Günümüzde kullanılan RAM çeşitleri kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağlamak için bazı teknolojilerle desteklenir. RAM’lerde destek alınan teknolojilerden biri DDR (Double Date Rate)’dir. Çift Veri Hızı anlamına gelen DDR, RAM belleklerin veri akışını ifade etmek için kullanılır. Her saat döngüsünde iki veri aktarımını sağlayan DDR’nin de farklı çeşitleri vardır. İlk kez 2014 yılında kullanılmaya başlanan DDR4 RAM PC ve laptoplarda kullanıma uygundur. 4. Nesil Çift Veri Hızı’nın kısaltması olan DDR4 RAM özellikleri ile önceki sürümlere göre büyük fark yaratır. DDR4 RAM 2133 MHz ve 3200 MHz frekans aralığında çalışır. Bu anlamda, en fazla 1866 MHz hızla çalışan DDR3 belleklere göre çok daha hızlı veri transferi gerçekleştirilir. Bu bant genişliği; özellikle yüksek boyutlu oyun ve programların çok daha hızlı açılmasını ve çok daha düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar. Düşük güç gereksinimi de belleklerin sağladığı avantajlar arasında bulunur. Yalnızca 1.2 Volt güçle çalışan bellekler bir önceki sürüme göre %40-45 oranında enerji tasarrufu sağlar. Kapasitesi de farklılık gösteren bellekler kullanıcıların ihtiyacına göre çeşitlendirilir. Basit uygulamaları yüksek güçle çalıştırmayı sağlayan 4 GB DDR4 RAM çeşitlerinden daha büyük boyutlu uygulama ve oyunlar için uygun DDR4 RAM 12 GB ya da 32 GB seçeneklerine kadar farklı kapasitelerde bellek çeşidi görmek mümkündür. Bazı markalar 64 GB DDR4 RAM çeşitlerine de imza atar. Bellek teknolojilerinde önemli bir yere sahip olan ve özellikleriyle fark yaratan DDR4 RAM çeşitleri tasarım açısından da diğer nesillere göre farklıdır. Daha fazla sinyal almayı sağlayan kalın modüller, uygun olmayan cihazlarda kullanımı engelleyen girinti konumu ve bellekleri yerleştirmeyi kolaylaştıran eğimli kenarlar bu belleklerin öne çıkan özellikleri arasında bulunur.

DDR4 RAM Fiyatları

Yeni nesil teknolojik özellikleriyle fark yaratan DDR4 bellekler bazı fonksiyonlarına göre değişen fiyatlara sahiptir. Geniş bir aralıkta çeşitlenen DDR4 RAM fiyatları üzerinde özellikle kapasite, güç kullanımı ve bant genişliği gibi faktörlerin etkisi vardır. 2133 MHz ve 3200 MHz frekans aralığında çalışan belleklerin fiyatları bu aralık yükseldikçe artış gösterir. 1 saniye içinde yapılan işlemi anlatan Megahertz (MHz) ne kadar yüksekse işlenen veri de o kadar artar. Bu anlamda, DDR4 RAM 3600 MHz bellekler hız açısından üst düzey performans gösterir. DDR4 RAM belleklerin maksimum kapasitesi 3200 MHz olmasına rağmen sistemsel gereklilikler yerine getirildiği zaman bu hız artırılabilir. Frekans aralığıyla birlikte kapasite de bellek fiyatlarını değiştiren önemli faktörlerden biridir. DDR4 RAM çeşitleri 2 GB ve 16 GB aralığında kapasitelere sahip olsa da tıpkı frekans gibi bu kapasite de yükseltilebilir. Özellikle anakart desteği sayesinde markaların ihtiyaçlara göre çeşitlendirdiği DDR4 RAM 64 GB bellekler de hem laptoplarda hem de masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir. Corsair RAM fiyatlarını ve diğer markaların RAM fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize uygun DDR4 belleği kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

DDR4 RAM Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayarlarından çok daha yüksek verim almak isteyenler üst düzey performans gösteren RAM çeşitlerini tercih etmelidir. Bununla birlikte bant genişliği ve yüksek performansıyla fark yaratan ve sıklıkla tercih edilen DDR4 RAM’lerin seçiminde pek çok noktaya dikkat etmek gerekir. Günümüzde çoğu elektronik cihazda kullanılan DDR4 RAM 3200 MHz frekansa kadar çalışarak veri işleme hızını üst düzeye çıkarır. Özellikle oyunseverler ve profesyoneller tarafından tercih edilen bu yüksek veri işleme hızına sahip olan DDR4 RAM çeşitleri büyük boyutlu oyunlar ve programların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Kapasite ve bilgisayarların anakartlarının bu kapasiteyi desteklemesi de önemli bir noktadır. Bilgisayarınızı daha çok profesyonel işlerde kullanıyorsanız programları aynı anda sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olacak 16 GB RAM DDR4 ve üzeri kapasiteye sahip bellekler uygun olur. Günlük kullanımda ise DDR4 RAM 8 GB ve altı kapasiteye sahip olan belleklerle hiçbir sorun yaşamadan sosyal medya sitelerinde gezebilir ya da film izleyebilirsiniz. Anakartların seçilen RAM’i desteklemesi de önemli bir noktadır. DDR4 RAM tavsiyesi ve kullanıcı önerilerini de inceleyerek çok daha kolay bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

DDR4 RAM İndirim ve Kampanyaları

Kapasite, frekans ve enerji tüketimi gibi faktörlere bağlı olarak DDR4 RAM fiyatları değişiklik gösterir. Kullanım amacına ve bilgisayar anakartlarının desteklemesine göre seçilen DDR4 RAM çeşitlerine bütçenize uygun fiyatlarla sahip olabilmek için indirim ve kampanya dönemlerini bekleyebilirsiniz. Markalar tarafından bazı dönemlerde DDR4 RAM notebook ve masaüstü bilgisayar uyumlu bellekler farklı oranlarda indirimle sunulur. Kampanya dönemleri sayesinde, bilgisayarlardan alınan verimi üst düzeye çıkaran bellek çeşitlerini çok daha avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Günümüz teknolojisini yansıtan DDR4 RAM çeşitleri özellikle iş hayatında ve yüksek boyutlu oyunları oynarken bilgisayarların daha yüksek performansla çalışmasını sağlar. DDR4 RAM 3000 MHz ve 3200 MHz gibi yüksek frekanslarda çalışarak veri transferini çok daha kısa sürede gerçekleştirir. Yüksek kapasitelerde sunulan bellekleri inceleyerek ve fiyat karşılaştırması yaparak ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

Yüksek Performanslı DDR4 RAM Çeşitleri Akakçe’de!

DDR bellekler arasında yüksek performansıyla öne çıkan yeni nesil DDR4 RAM çeşitleri, üst düzey transfer hızı ve veri işleme kapasitesiyle sıklıkla tercih edilir. Masaüstü ve laptoplarla uyumlu olan farklı boyutlardaki bellekler, bir önceki DDR sürümüne göre yapısal olarak çeşitli farklılıklar gösterir. En düşük 2133 MHz frekansla çalışan DDR4 RAM 2400 MHz, 3000 MHz ve 3200 MHz gibi farklı bant genişliklerine de sahiptir. 32 GB’a kadar kapasiteyle üretilen belleklerin bazıları 64 GB RAM kapasitesiyle de sunulur. 1.2 Volt güçle çalışarak önemli oranlarda enerji tasarrufunu da mümkün kılan DDR4 bellek çeşitleri, yalnızca uyumlu bilgisayarlarda kullanılabilir. Bu anlamda, diğer RAM sürümlerini destekleyen bilgisayarlarda bu bellekleri kullanmak mümkün değildir. Özelliklerine göre fiyatları da değişen DDR4 RAM en ucuz seçeneklerini akakce.com’da bulabilir ve güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.