8 GB RAM

8 GB RAM Fiyatları

368 farklı 8 GB RAM için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

3200 MHz3600 MHz8 GB16 GBDDR4DDR52x8 GB2x16 GBLaptopPCSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 16Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Kapasite: 8 GB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Kullanım Yeri Kapasite 8 GB Frekans RAM Sayısı RAM Gecikme Süresi Modül Tipi Pin Sayısı Yükseklik Genişlik Gerilim Voltajı (VDD) SatıcıToplam 75 satıcı. Ürün Puanı

DDR4 RAM16 GB RAM8 GB DDR4 RAMDDR5 RAM3600 MHz RAM3200 MHz RAMPC RAM16 GB DDR3 RAM2x8 GB RAM2x16 GB RAM8 GB DDR3 RAM32 GB RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

8 GB RAM Sıkça Sorulan Sorular

8 GB RAM

Masaüstü bilgisayarların, laptop ve notebookların çok daha yüksek performansla çalışmasını sağlayan RAM çeşitleri günümüzde farklı teknik özelliklerle kullanıcılara sunulur. Verilerin hızla işlenmesini sağlayan RAM, aynı zamanda bu verilerin depolanmasına da yardımcı olur. Bu anlamda, RAM ne kadar yüksekse uygulama ve programlar da aynı oranda yüksek hızla çalışır. Bilgisayarların önemli donanım elemanlarından biri olan RAM’ler özellikle kapasite olarak birbirinden ayrılır. 8 GB RAM de bu farklı kapasite çeşitlerinden biridir. Statik ve dinamik olmak üzere ikiye ayrılan RAM’lerde, bu iki farklı çeşitte de 8 GB kapasite olabilir. Günümüzde en sık tercih edilen RAM çeşitleri ise DDR3 ve DDR4’tür. Bilgisayarlarda yürütülen çok yüksek boyutlu uygulama ve programlar için daha fazla kapasite ve daha yüksek veri işleme hızı gereklidir. Günümüz teknolojisini yansıtan bu rastgele erişimli hafıza türleri veri akışını çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. 8 GB RAM 2666 MHz, 3000 MHz ya da 3200 MHz gibi frekans aralıklarında tercih edilebilir. Genellikle gün içinde yapılan işlemlerde yeterli olan 8 GB RAM laptop ve masaüstü bilgisayarlarla birlikte kullanıma uygundur. RAM türüne, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre en ucuz 8 GB RAM alternatiflerini karşılaştırabilir ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

8 GB RAM Çeşitleri ve Özellikleri

Sabit disklere göre çok daha hızlı bir şekilde veri depolama işlemini gerçekleştiren RAM’ler farklı kapasitelere sahiptir. Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda 2 GB’tan 64 GB’a kadar farklı kapasite alternatifleri sunulur. Orta düzeyde veri depolayan 8 GB RAM PC ve laptoplarla uyumlu bir şekilde çalışarak günlük işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlar. Günümüzde masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar yüksek veri işleme gücüne sahip olan DDR3 ve DDR4 RAM çeşitleriyle uyumludur. Bu anlamda bu bellek çeşitlerinde 8 GB RAM alternatifi görmek mümkündür. 8 GB DDR4 RAM çeşitleri 2133 MHz ve 3200 MHz frekans aralığında çalışır. Bu bant genişliği özellikle yüksek boyutlu uygulama ve oyunların sorunsuz bir şekilde çalıştırılmasında önemli bir aralıktır. 8 GB RAM 3200 MHz hızla çalışan bilgisayar ve laptoplar özellikle oyun tutkunlarını memnun eden hıza ve performansa sahiptir. DDR4 RAM 8 GB alternatiflerini değerlendirecekler düşük güç tüketiminden de yararlanabilir. Bu RAM türünün bir alt sürümü olan DDR3 RAM çeşitleri de sıklıkla tercih edilir. 800 MHz ve 1866 MHz hızla çalışan bu bellekler özellikle uygun anakarta sahip olan bilgisayarlarda kullanılabilir. Günümüzde artık pek fazla kullanılmayan DDR2 8 GB RAM çeşitleri de hala uyumlu bilgisayarlara sahip olan kullanıcılar için iyi bir alternatiftir. Farklı özelliklere ve hızlara sahip olan 8 GB RAM alternatiflerini detaylı bir şekilde inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

8 GB RAM Fiyatları

Bilgisayarların donanım birimlerinden biri olan RAM’ler farklı özellikle ve kapasitelerde kullanıcılara sunulur. 8 GB RAM fiyat aralığı da markaların belleklerde yer verdiği bazı özelliklere göre değişiklik gösterir. Masaüstü ve laptop bilgisayarlarda kullanılan RAM’ler tasarım açısından farklıdır. 8 GB kapasiteye sahip olan bellekler bu farklı cihazlarda aynı performansı gösterse de belleklerin boyutları birbirinden farklıdır. Bu durumun önemli nedenlerinden biri laptop ve notebook’ların masaüstü bilgisayarlara göre çok daha küçük tasarımlara sahip olmasıdır. Belleklerin boyutları da cihazlarla aynı oranda büyüyüp küçülür. Veri işleme hızı da fiyatları etkileyen önemli noktalardan biridir. DDR2, DDR3 ve DDR4 gibi farklı RAM çeşitleri farklı bant genişliğinde çalışır. Günümüz teknolojisini yansıtan ve veri akışını çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştiren DDR4 8 GB RAM 3000 MHz ve üzeri hızda çalışır. Bu bellekler diğer RAM’lere göre farklı fiyatlandırılır. Bu faktörlere bağlı olarak 8 GB RAM masaüstü ve laptop bellekler geniş bir fiyat aralığında kullanıcılara alternatif yaratır. Siz de bütçenize uygun 8 GB RAM’i kolay bir şekilde belirleyebilmek için buradan fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayar kasalarınızın sorunsuz çalışması için bilgisayar kasa fanı modellerini de inceleyerek aradığınız ürüne uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

8 GB RAM Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayarlarının daha yüksek performansla çalışmasını isteyenler 8 GB RAM satın al seçeneklerini araştırır. RAM alırken ise pek çok noktanın göz önünde bulundurulması gerekmektedir. RAM kapasitesi tek başına bilgisayarın sorunsuz çalışmasını sağlamadığı için farklı faktörlere de dikkat etmek gerekir. Çeşitli türlerde kullanıcılara sunulan 8 GB kapasiteli RAM’ler farklı bant genişliklerine sahiptir. Frekansın değişmesi hızı da etkiler. Bu anlamda, 8 GB RAM 1333 MHz ve 3200 MHz hızında çalışan belleklerin performansı farklı olur. Günümüzde 8 GB RAM DDR3 ve DDR4 bellekler yüksek frekanslarda çalışır. Frekansı seçerken ise mutlaka bilgisayar ya da laptopların anakart desteğine de dikkat etmek gerekir. Anakart yalnızca 1866 MHz hıza kadar destek sağlıyorsa 3200 MHz bellek de alsanız RAM hızı en fazla 1866 MHz olur. Bu nedenle anakartın desteklediği RAM aralığını kontrol etmeden bellek almamak gerekir. Markalar, SRAM ve DRAM RAM türleri için farklı özellik ve tasarımda bellek üretir. Kullanıcılar, daha avantajlı buldukları için genellikle yüksek hıza sahip olan belleklere yönelir. Ancak özellikle DDR RAM’lerde bellekleri birbirinin yerine kullanmak mümkün değildir. Bilgisayarınız DDR3 RAM’leri destekliyorsa daha geniş frekans aralığında çalışan DDR4 bellekleri tercih etmemeniz gerekir. Bu noktalara dikkat ederek 8 GB RAM’i çok daha hızlı ve kolay belirleyebilirsiniz. RAM’inizle uyumlu DDR4 ve DDR3 anakart fiyatlarını inceleyebilir ve bütçenize uygun cihazı kolayca bulabilirsiniz.

8 GB RAM İndirim ve Kampanyaları

Bilgisayar ve laptopların performansını artırmanın en kolay ve ekonomik yollarından biri kullanılan RAM’i artırmaktır. Bu anlamda, bilgisayarların optimum RAM’i olan 8 GB RAM’leri daha yüksek frekans aralığında seçmek gerekir. Hem frekans ve dolayısıyla hızın farklı olması hem de boyutsal ve yapısal farklılıklar nedeniyle 8 GB RAM çeşitlerinin fiyatları birbirinden farklıdır. 8 GB RAM 2400 MHz bellekler ve 3200 MHz hızla çalışan RAM’ler farklı fiyatlara sahiptir. Markalar, bazı dönemlerde gerçekleştirdiği kampanyalarla farklı özellik ve kullanım alanlarına sahip olan RAM çeşitlerini avantajlı fiyatlarla sunar. Geniş bir aralıkta çeşitlenerek farklı bütçelere hitap eden 8 GB RAM notebook ve masaüstü bilgisayar çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın alabilmek için indirim ve kampanya dönemlerini takip edebilirsiniz. İndirim ve kampanyaları takip ederek bilgisayar ve donanım kategorisindeki ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza Uygun 8 GB RAM Akakçe’de

Bilgisayarlar hem evlerde hem de iş yerlerinde farklı amaçlarla kullanılır. Bu amaçlar için kullanılan uygulama ve programların ise çok daha hızlı ve yüksek performansla çalışabilmesi için RAM belleklere ihtiyaç vardır. Gün içinde sosyal medya hesaplarında gezmek, müzik dinlemek, film izlemek, e-mailleri kontrol etmek ya da online oyunlar oynamak için bilgisayar kullanıyorsanız 8 GB RAM 1600 MHz ve üzeri hızda çalışan bellekler ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar. 8 GB RAM aynı zamanda çok yüksek boyutlu olmayan oyunları oynayabileceğiniz, fotoğraf ve video editi yapabileceğiniz performansa sahiptir. Özellikle iş ile ilgili 3B modelleme programları ve günümüzde popüler olan oyunlar da bu bellek çeşitleriyle sorunsuz bir şekilde çalışır. Çok yüksek grafikli oyunlar için 8 GB RAM’den daha yüksek kapasiteli bir belleğe ihtiyaç duyulabilir. Farklı fiyatlarla sunulan 8 GB RAM en ucuz alternatifleri akakce.com üzerinden inceleyebilir ve seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.