16 GB RAM

16 GB RAM Fiyatları

452 farklı 16 GB RAM için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite16 GB
 • Frekans3200 MHz
 • Frekans3600 MHz
 • Kapasite8 GB
 • TipiDDR4
 • TipiDDR5
 • RAM Sayısı2x8 GB
 • RAM Sayısı2x16 GB
 • Kullanım YeriLaptop
 • Kullanım YeriPC

Önceki Sayfa: 1 / 19 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite16 GB
Fiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiKullanım YeriKapasiteTümünü GösterFrekansTümünü GösterRAM SayısıRAM Gecikme SüresiModül TipiPin SayısıYükseklikGenişlikGerilim Voltajı (VDD)Ürün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (452)

Zio Oyuncu Koltuğu DDR4 RAM 8 GB DDR4 RAM DDR5 RAM PC RAM 8 GB RAM 2x16 GB RAM 3200 MHz RAM 32 GB RAM 3600 MHz RAM 2x8 GB RAM Laptop RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

16 GB RAM Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 16 GB RAM hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı 16 GB RAM:
 1. Kingston 16 GB 3200 Mhz DDR4 CL22 SODIMM KVR32S22D8/16 Ram
 2. Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) DDR4 3600 MHz CL18 TLTYD416G3600HC18JDC01 Ram
 3. Patriot Viper Steel Black 16 GB(2x8) 3600 MHz DDR4 PVS416G360C8K Ram
 4. Kingston Fury Beast 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 KF432C16BB1/16 Ram
 5. Crucial 16 GB 3200 MHz DDR4 CT16G4SFRA32A Ram

16 GB RAM

Bilgisayarların en önemli parçaları arasında yer alan 16 GB RAM, rastgele erişim belleği olarak isimlendirilir. Bilgisayarlara fonksiyonellik ve yüksek performans kazandıran 16 GB RAM birimleri, dataların hızlı bir şekilde yazılıp okunmasına olanak tanır. 16 GB RAM, depolama birimi olarak işlem gerçekleştirdiğinden sistem üzerindeki tüm verilerin kısa süreliğine depolanmasını sağlar. 16 GB RAM’ler, yüksek hızlara sahip olduğundan sistem üzerinden gerçekleştirilen tüm düzenlemeleri anında kaydeder. Verileri otomatik olarak kendi üzerine yazdırmayı başaran 16 GB RAM ihtiyaç kalmadığı durumlarda yazdırdığı verileri silerek kısa süreli bellek alanının dolmasını engeller.

PC cihazınızın daha hızlı şekilde çalışmasını sağlayan 16 GB RAM, çeşitli programları da sorunsuz olarak kullanmanıza olanak tanır. 16 GB RAM'ler, çeşitli markalar tarafından özel teknolojik imkanlardan faydalanılarak tasarlandığından, kullanılan araçlara maksimum performans sunar. Özellikle bilgisayar toplayan bireyler için önemli bir yere sahip olan DDR 16 GB RAM seçenekleri, maksimum bir hız sunar. 16 GB RAM sistemleri, cihaz üzerinden gerçekleştirilen tüm işlemlere üstün bir hız kazandırdığından, bilgisayar satın alırken göz önünde bulundurulması gereken ilk özellikler arasında yer alır. Siz de çeşitli markalar tarafından üretilen 16 GB RAM çeşitlerine Akakçe üzerinden ulaşarak ihtiyacınıza en uygun olan modeli belirleyebilirsiniz.

16 GB RAM Faydaları

Bilgisayarların kısa süreli hafıza alanında sorumlu olan 16 GB RAM’ler, hız ve güven konusunda beklentileri karşılamayı başarır. 16 GB RAM bellek, tüm PC’ler içinde yer alan önemli bir donanımdır. Mevcut bilgisayarının kısa süreli bellek kapasitesini artırmak isteyen kullanıcılar, bu bağlamda tercihlerini 16 GB RAM seçeneklerinden yana kullanabilir. Bilgisayar aksamları hakkında bilgisi olmayan birçok kişi “16 GB RAM ne işe yarar?” sorusunun cevabını merak eder. 16 GB RAM, verilerin kendi üzerine işlenmesini, belli bir süre sonra silinmesini sağlayan özel bir sistemdir. 16 GB RAM sayesinde dijital ortamda gerçekleştirilen işlemler daha sonra kullanmak üzere kaydedilebilir. İşe yaramayan kayıtlar ise sistemin kapatılmasıyla birlikte geri dönülmemek üzere silinir.

“16 GB RAM kaç MB?” sorusu da kullanıcıların en çok merak ettiği başlıklar arasında yer alır. 16 GB RAM, 16384 MB kapasiteye eşittir. PC cihazlarının hissedilir derecede hızlı işlem gerçekleştirmesine yardımcı olan 16 GB RAM donanımları, çeşitli uygulamaların da sorunsuz bir şekilde çalıştırılmasını sağlar. Bu noktada birçok kişi “16 GB RAM gerekli mi?” sorusunun cevabını merak eder. 16 GB RAM bellekleri, bilgisayarlarda bulunması gereken en önemli aksamlar arasındadır. Bu sebeple kullanım amacınıza göre 16 GB RAM seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz. 16 GB RAM satın alma işlemi için fiyat araştırması yapmanız, cazip fiyatlı bir deneyim elde etmenizde önemli rol oynar.

Yüksek Performans Sunan 16 GB RAM Markaları

Elektronik cihazların bellek gereksinimlerine kısa süreli olarak yanıt veren 16 GB RAM çeşitleri, özellikle PC’ler için büyük bir öneme sahiptir. Teknolojik ürün noktasında piyasaya kazandırdığı birbirinden kaliteli ve yüksek performanslı parçalarla adından övgüyle söz ettiren markalar, 16 GB RAM temini noktasında da beklentiyi karşılamayı başarır. Bu markalar; Corsair, Team, G.Skill, Goodram, Kingston, Patriot şeklinde sıralanabilir. Kaliteli materyaller ve üstün performans özellikleriyle bilgisayar severler tarafından sevilerek tercih edilen bu materyaller ile siz de cihazınıza fonksiyonellik kazandırabilirsiniz.

Çift veri hızını kullanarak işlem gerçekleştiren DDR 16 GB RAM materyalleri, yüksek hız performansları sayesinde kullanıcılardan tam puan almayı başarır. Son zamanlarda en çok tercih edilen 16 GB DDR4 RAM en ucuz, üstün hız sunarak en güncel oyun ve programları bile kolayca çalıştırmanızı sağlar. Bu noktada 16 GB DDR4 RAM fiyat ve 16 GB DDR5 RAM fiyatlar noktasında da cazip fırsatlar sunar. PC’lerin en önemli parçaları arasında yer alan harddisk, işlemci, ekran kartı ve ekran kartı fanı fiyatları ile birlikte 16 GB RAM fiyatları noktasında araştırma yaparak bütçenize uygun bir seçimde bulunabilirsiniz. 16 GB RAM en ucuz fırsatlarını değerlendirerek etkili bir deneyim elde etmeniz mümkündür.

16 GB RAM Seçimi Neye Göre Yapılır?

Çeşitli oyunları ve programları sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olur. 16 GB RAM seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz, daha verimli bir deneyim için önem taşır. Bu sebeple satın alma işlemini gerçekleştirirken aşağıdaki detaylara hassasiyet göstermeniz önerilir:

16 GB RAM Kullanım Avantajları

PC üzerinden zorlanmadan oyun oynamak, çeşitli video düzenleme programlarını kullanmak, grafik tasarım uygulamalarından faydalanmak, 16 GB RAM’ler ile mümkündür. Yüksek depolama alanı ve hızlı performansıyla aynı anda birden çok işlemin kayıt olmasını sağlayarak zaman kaybının önüne geçer. PC toplayan bireyler “16 GB RAM yeterli mi?” sorusunun cevabını merak eder. 16 GB RAM’ler, yüksek bellek alanı ve güçlü performansı ile etkili bir deneyim sunar. Cazip fiyat fırsatlarını beraberinde getiren bu ürünler için “16 GB RAM ne kadar?” sorusu sıkça sorulur. 16 GB RAM fiyatları ve bilgisayar kasası fiyatları noktasında araştırma yaparak istediğiniz ürüne uygun fırsatlarla sahip olabilirsiniz. 16 GB RAM Akakçe üzerinden etkili bir karşılaştırma yaparak ekonomik bir deneyim elde etmeniz mümkündür.