16 GB RAM

16 GB RAM Fiyatları

418 farklı 16 GB RAM için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

3200 MHz3600 MHz8 GB16 GBDDR4DDR52x8 GB2x16 GBLaptopPCSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 18Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Kapasite: 16 GB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Kullanım Yeri Kapasite 16 GB Frekans RAM Sayısı RAM Gecikme Süresi Modül Tipi Pin Sayısı Yükseklik Genişlik Gerilim Voltajı (VDD) SatıcıToplam 65 satıcı. Ürün Puanı Renk

DDR4 RAM8 GB RAM3200 MHz RAM3600 MHz RAMPC RAM2x8 GB RAM32 GB RAMDDR5 RAMLaptop RAM2x16 GB RAMDDR3 RAM4000 MHz RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

16 GB RAM Sıkça Sorulan Sorular

16 GB RAM

Bilgisayarların en önemli parçaları arasında yer alan 16 GB RAM, rastgele erişim belleği olarak isimlendirilir. Bilgisayarlara fonksiyonellik ve yüksek performans kazandıran 16 GB RAM birimleri, dataların hızlı bir şekilde yazılıp okunmasına olanak tanır. 16 GB RAM, depolama birimi olarak işlem gerçekleştirdiğinden sistem üzerindeki tüm verilerin kısa süreliğine depolanmasını sağlar. 16 GB RAM’ler, yüksek hızlara sahip olduğundan sistem üzerinden gerçekleştirilen tüm düzenlemeleri anında kaydeder. Verileri otomatik olarak kendi üzerine yazdırmayı başaran 16 GB RAM ihtiyaç kalmadığı durumlarda yazdırdığı verileri silerek kısa süreli bellek alanının dolmasını engeller.

PC cihazınızın daha hızlı şekilde çalışmasını sağlayan 16 GB RAM, çeşitli programları da sorunsuz olarak kullanmanıza olanak tanır. 16 GB RAM'ler, çeşitli markalar tarafından özel teknolojik imkanlardan faydalanılarak tasarlandığından, kullanılan araçlara maksimum performans sunar. Özellikle bilgisayar toplayan bireyler için önemli bir yere sahip olan DDR 16 GB RAM seçenekleri, maksimum bir hız sunar. 16 GB RAM sistemleri, cihaz üzerinden gerçekleştirilen tüm işlemlere üstün bir hız kazandırdığından, bilgisayar satın alırken göz önünde bulundurulması gereken ilk özellikler arasında yer alır. Siz de çeşitli markalar tarafından üretilen 16 GB RAM çeşitlerine Akakçe üzerinden ulaşarak ihtiyacınıza en uygun olan modeli belirleyebilirsiniz.

16 GB RAM Faydaları

Bilgisayarların kısa süreli hafıza alanında sorumlu olan 16 GB RAM’ler, hız ve güven konusunda beklentileri karşılamayı başarır. 16 GB RAM bellek, tüm PC’ler içinde yer alan önemli bir donanımdır. Mevcut bilgisayarının kısa süreli bellek kapasitesini artırmak isteyen kullanıcılar, bu bağlamda tercihlerini 16 GB RAM seçeneklerinden yana kullanabilir. Bilgisayar aksamları hakkında bilgisi olmayan birçok kişi “16 GB RAM ne işe yarar?” sorusunun cevabını merak eder. 16 GB RAM, verilerin kendi üzerine işlenmesini, belli bir süre sonra silinmesini sağlayan özel bir sistemdir. 16 GB RAM sayesinde dijital ortamda gerçekleştirilen işlemler daha sonra kullanmak üzere kaydedilebilir. İşe yaramayan kayıtlar ise sistemin kapatılmasıyla birlikte geri dönülmemek üzere silinir.

“16 GB RAM kaç MB?” sorusu da kullanıcıların en çok merak ettiği başlıklar arasında yer alır. 16 GB RAM, 16384 MB kapasiteye eşittir. PC cihazlarının hissedilir derecede hızlı işlem gerçekleştirmesine yardımcı olan 16 GB RAM donanımları, çeşitli uygulamaların da sorunsuz bir şekilde çalıştırılmasını sağlar. Bu noktada birçok kişi “16 GB RAM gerekli mi?” sorusunun cevabını merak eder. 16 GB RAM bellekleri, bilgisayarlarda bulunması gereken en önemli aksamlar arasındadır. Bu sebeple kullanım amacınıza göre 16 GB RAM seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz. 16 GB RAM satın alma işlemi için fiyat araştırması yapmanız, cazip fiyatlı bir deneyim elde etmenizde önemli rol oynar.

Yüksek Performans Sunan 16 GB RAM Markaları

Elektronik cihazların bellek gereksinimlerine kısa süreli olarak yanıt veren 16 GB RAM çeşitleri, özellikle PC’ler için büyük bir öneme sahiptir. Teknolojik ürün noktasında piyasaya kazandırdığı birbirinden kaliteli ve yüksek performanslı parçalarla adından övgüyle söz ettiren markalar, 16 GB RAM temini noktasında da beklentiyi karşılamayı başarır. Bu markalar; Corsair, Team, G.Skill, Goodram, Kingston, Patriot şeklinde sıralanabilir. Kaliteli materyaller ve üstün performans özellikleriyle bilgisayar severler tarafından sevilerek tercih edilen bu materyaller ile siz de cihazınıza fonksiyonellik kazandırabilirsiniz.

Çift veri hızını kullanarak işlem gerçekleştiren DDR 16 GB RAM materyalleri, yüksek hız performansları sayesinde kullanıcılardan tam puan almayı başarır. Son zamanlarda en çok tercih edilen 16 GB DDR4 RAM en ucuz, üstün hız sunarak en güncel oyun ve programları bile kolayca çalıştırmanızı sağlar. Bu noktada 16 GB DDR4 RAM fiyat ve 16 GB DDR5 RAM fiyatlar noktasında da cazip fırsatlar sunar. PC’lerin en önemli parçaları arasında yer alan harddisk, işlemci, ekran kartı ve ekran kartı fanı fiyatları ile birlikte 16 GB RAM fiyatları noktasında araştırma yaparak bütçenize uygun bir seçimde bulunabilirsiniz. 16 GB RAM en ucuz fırsatlarını değerlendirerek etkili bir deneyim elde etmeniz mümkündür.

16 GB RAM Seçimi Neye Göre Yapılır?

Çeşitli oyunları ve programları sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olur. 16 GB RAM seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz, daha verimli bir deneyim için önem taşır. Bu sebeple satın alma işlemini gerçekleştirirken aşağıdaki detaylara hassasiyet göstermeniz önerilir:

16 GB RAM Kullanım Avantajları

PC üzerinden zorlanmadan oyun oynamak, çeşitli video düzenleme programlarını kullanmak, grafik tasarım uygulamalarından faydalanmak, 16 GB RAM’ler ile mümkündür. Yüksek depolama alanı ve hızlı performansıyla aynı anda birden çok işlemin kayıt olmasını sağlayarak zaman kaybının önüne geçer. PC toplayan bireyler “16 GB RAM yeterli mi?” sorusunun cevabını merak eder. 16 GB RAM’ler, yüksek bellek alanı ve güçlü performansı ile etkili bir deneyim sunar. Cazip fiyat fırsatlarını beraberinde getiren bu ürünler için “16 GB RAM ne kadar?” sorusu sıkça sorulur. 16 GB RAM fiyatları ve bilgisayar kasası fiyatları noktasında araştırma yaparak istediğiniz ürüne uygun fırsatlarla sahip olabilirsiniz. 16 GB RAM Akakçe üzerinden etkili bir karşılaştırma yaparak ekonomik bir deneyim elde etmeniz mümkündür.