16 GB Ram

16 GB Ram Fiyatları

429 farklı 16 GB Ram için fiyatlar listeleniyor.

Satıcı Marka 3200 MHz8 GBDDR4PCCL16

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 18Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:KaydetKapasite: 16 GB

Markası Kolay Sipariş Özellikler SatıcıToplam 55 satıcı. Kapasite 16 GB Tipi Kullanım Yeri Frekans Ram Gecikme Süresi Ürün Puanı
Fiyatı0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü

8 GB RamDDR4 RamPC RamLaptop RAM32 GB Ram4 GB RamDDR3 RamRGB Ram64 GB Ram2933 MHz Ram128 GB Ram2 GB Ram

En Çok Karşılaştırılan Ramler

En Çok İlgi Gören Ramler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

16 GB Ram Sıkça Sorulan Sorular

En Ucuz 16 GB RAM Fiyatları Akakçe'de!

Gelişen teknoloji ve insan ihtiyaçları kapsamında hayatımızı kolaylaştıracak ürünlere ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyaçların başında dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar gelir. Bilgisayarın kullanımından kaynaklı, zamanla hızında düşüşlerin olduğunu ve yeni nesil yazılım, oyun ve bir kısım programlar karşısında bilgisayarın yetersiz kaldığını görürüz. Bilgisayardaki bu probleme tek çözüm kaynağı, yazımızda bulabileceğiniz 16 GB RAM önerileri kapsamında yeni nesil bir 16 GB RAM alıp bilgisayarınıza takmaktır. Çoğumuz teknoloji alışverişleri de dâhil olmak üzere interneti etkin olarak kullanırız. Bu alışverişlerde siteler arasında dolaşarak aradığımızı bulmaya çalışmaktansa tek bir sayfa üzerinde RAM önerileri görebileceğimiz bir ara yüze ihtiyaç duyarız. Bu kapsamda insanların ihtiyaçlarını akakce.com aracılığı ile rahatlıkla giderebildikleri bir gerçektir. Söz konusu uygulama sayesinde 16 GB RAM çeşitleri tek bir sayfa üzerinde görülüp tercih yapılabilir. Almayı düşündüğünüz ürünü de hangi sitede bulabileceğinizi yine tek sayfa üzerinde görüp ilgilendiğiniz siteye direkt olarak yönlendirilirsiniz. Aradığınız tüm markalarda 16 GB RAM çeşitleri akakce.com sitesinde karşınızda. Tek yapacağınız site içerisinde aradığınız ürünü seçmek!

16 GB RAM Çeşitleri

RAM, bilgisayarın ön belleğidir. Bilgisayarın harddisk kapsamında bulunan işletim sistemi yazılımı bilgisayar açıldığı anda RAM’e yüklenir. Bilgisayar açılırken bir süre beklenmesinin sebebi de budur. Ayrıca bilgisayar çalışırken kaydedilmeyen tüm işlemler RAM hafızasında yer işgal eder. Bilgisayarın RAM’i ne kadar yüksek olursa, aynı anda yapılacak işlerin sayısı da o kadar fazladır. Yüksek RAM kapasitesine sahip olan bilgisayarlar kasılmadan tüm işlemleri kolaylıkla yapmanıza imkân sağlar. Bu sebeple 16 GB RAM fiyatı incelenerek cazip kampanyalı bir ürün almanızda fayda vardır. Akakce.com sitesinde değişik markalarda onlarca çeşit 16 GB RAM çeşitlerine rastlayabilirsiniz. Marka seçiminde bilgisayarınız ile uyumlu olacak markaları dikkate almanızda fayda var. Bu kapsamda en doğru seçim bilgisayarın markası ile aynı markada 16 GB RAM’i seçmektir. Aldığınız ürünün bilgisayarınıza uyum sağlamaması ürünün değiştirilmesi ihtiyacını doğurur ya da paranız boşa gider. Seçim yaparken ürünü ne tür bir bilgisayarda kullanacağınız da önem arz eder. Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan RAM ile laptop RAM fiyatları hem aynı değildir hem de teknoloji itibariyle birbirine uyum sağlamazlar. Alacağınız 16 GB RAM modellerinin değişik frekans aralıklarında üretildiğini görürsünüz. Bu frekans aralıklarının da bilgisayarın hızını etkilediği yadsınamaz bir gerçektir. 1600 Mhz hızındaki RAM ile 4266 Mhz hızındaki RAM bilgisayara takıldığında aynı performansı göstermez.

16 GB RAM Önerileri

16 GB RAM kullanıcı yorumları incelendiğinde müşterilerden ağırlıklı olarak tam not alan 16 GB RAM çeşitleri Corsair Vengeance marka RGB Pro 16 GB 3200 Mhz hızındaki DDR 4 modelidir. Kullanıcı yorumları incelendiğinde müşterilerin en çok tercih ettiği RAM modelinin bu ürün olduğu anlaşılır. Bunun yanında kullanıcıların ürün üzerinde 3200 Mhz frekans yazmasına rağmen performansının daha yüksek frekanslardaki RAM ile aynı seviyede olduğunu ifade ettikleri görülür. Sitede ürün seçiminde şu avantajı da gözden kaçırmamak gerekir. Akakce.com sayfasının sol tarafında 16 GB RAM çeşitleri ile ilgili verilen yıldız puanlarından 16 GB RAM önerileri kapsamında fikir sahibi olabilirsiniz. Sitede verilen 5 yıldız ürünü alanların çok memnun olduğunu, azalan yıldızlar da memnuniyet oranının düşük olduğunu ifade eder. Yine de bu konuda tecrübe sahibi iseniz 16 GB RAM fiyatı ve performans analizini kendinizin yapıp ona göre karar vermenizde fayda var.

16 GB RAM Kampanyaları

Akakce.com’da değişik çeşitlerde 16 GB RAM kampanyaları takip edilebilir ve bilgisayarınız için ihtiyaç duyduğunuz RAM’e kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 16 GB RAM fiyatları ürünlerin markasına, bilgisayar çeşidine, frekans aralığına göre değişiklik gösterir. Kimi ürünler yüksek frekans aralıklarından kaynaklı yüksek performans sergiler, kimisi de yaygın servis ağı sayesinde satış sonrası müşterilerine güçlü bir hizmet sunar. Yapılan kampanyalar sayesinde istediğiniz ürüne cazip fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Akakce.com’da 16 GB RAM fiyatları incelendiğinde ürünlerde % 6’dan başlayıp % 20’leri bulan kampanyalar ile karşılaşırsınız. Üstelik çoğu üründe ücretsiz kargo avantajından istifade ederek kargo ödemekten de kurtulursunuz.Ayrıca site üzerinden beğendiğiniz ürünleri takip edebilir ve cazip kampanyalarından haberdar olabilirsiniz.

16 GB RAM İndirimleri

Akakce.com’da yer alan 16 GB RAM indirimleri incelendiğinde DDR 3 çeşidi modelinde çok uygun 16 GB RAM fiyatları ile karşılaşırsınız. DDR 4 modelinin bilgisayara daha yüksek bir performans kazandıracağı düşünüldüğünde DDR 3 de işimi görür diyorsanız kaçırılmayacak 16 GB RAM indirimleri takip edilebilir. Hızlı gelişen teknolojiye ayak uydurma anlamında yeni ürünler tercih etmenizde fayda vardır. En ucuz RAM çeşitleri kampanya ve indirimler takip edilerek bulunabilir. Yani eskimiş teknolojiyi ucuz fiyata alacağım derken bilgisayarınızdan istediğiniz performansı alamaz, bilgisayar kullanırken gerekli verimliliği alamayabilirsiniz. Tabi ileri teknoloji ile uyumlu son nesil 16 GB DDR 4 RAM almaya kalkarken bu RAM’in sağladığı hıza bilgisayarınızın da ayak uyduracak özelliklerde olması gerekir. Nasıl ki 1990 model bir arabaya 2021 model yeni nesil bir motor takılınca aracın diğer parçaları yeni motora uyum sağlamazsa tıpkı onun gibi eski bir bilgisayara da son teknoloji ile desteklenen bir 16 GB RAM takarsanız bilgisayarınız bu hıza ayak uyduramayabilir. Bu kapsamda öncelikle bilgisayarınızın işletim sistemi kapasitesini çok iyi bilmenizde fayda vardır. Bilgisayarınızı tanıyorsanız ve onu hak ettiği performansa ulaştırma gayreti içerisindeyseniz, doğru adres akakce.com sayfalarıdır.