DDR5 RAM

DDR5 RAM Fiyatları

627 farklı DDR5 RAM için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TipiDDR5
 • Frekans3200 MHz
 • Frekans3600 MHz
 • Kapasite16 GB
 • Kapasite32 GB
 • TipiDDR4
 • RAM Sayısı2x8 GB
 • RAM Sayısı2x16 GB
 • Kullanım YeriLaptop
 • Kullanım YeriPC
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 27 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TipiDDR5
Fiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiKullanım YeriKapasiteTümünü GösterFrekansTümünü GösterRAM SayısıRAM Gecikme SüresiModül TipiPin SayısıYükseklikGenişlikGerilim Voltajı (VDD)Ürün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (627)

16 GB RAM DDR4 RAM 32 GB RAM 8 GB DDR4 RAM PC RAM 3200 MHz RAM 2x16 GB RAM 8 GB RAM 3600 MHz RAM 2x8 GB RAM Laptop RAM 16 GB DDR3 RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

DDR5 RAM Sıkça Sorulan Sorular

DDR5 RAM

Bilgisayar teknolojilerinin en önemli bileşenlerinden biri olan DDR5 RAM sistemleri, cihazınıza fonksiyonellik ve hız kazandırır. Kısa süreli bellek olarak işlem gerçekleştiren DDR5 RAM, dataların mevcut sayfa kapanana kadar depolanmasını sağlar. DDR5 RAM’ler, donanım sektörünün son model sistemleri arasında yer alır. Yüksek kabiliyet teknolojisiyle donatılan DDR5 RAM tasarımları, bilgisayarınızı üstün bir performansa ulaştırır. Çeşitli donanım elemanlarıyla birlikte kullanıldığında maksimum işlem becerisi sunan RAM; iş, eğitim ve sosyal hayatınız için kullanmayı tercih ettiğiniz cihazlarınıza fonksiyonellik kazandırır. Her PC’de bulunması zorunlu olan RAM bellek sistemleri, bilgisayar üzerindeki dataların yazılmasını ve okunmasını sağlar.

Gerçekleştirdiğiniz işlemleri kendi üzerine kaydeden DDR5 RAM sayesinde mevcut verileri ister kaydedebilir isterseniz kapatarak kısa süreli bellekten silebilirsiniz. Rastgele Erişimli Hafıza olarak isimlendirilen DDR5 RAM, çift veri hızı sunarak yüksek bir performans sergiler. RAM belleklerin kapasiteleri kadar sahip olduğu çalışma hızları da oldukça önemlidir. RAM mekanizmaları, teknolojinin mevcut imkanlarından faydalanılarak üretildiğinden hem hız hem kapasite noktasında etkili bir deneyim sunar. Çeşitli uygulamaların çalışması için gerekli bellek alanını sunan DDR5 RAM, profesyonel hayatında PC kullanan bireyler için oldukça önemli fırsatlar sunar. DDR5 RAM, birçok kullanım similasyonu için maksimum verim sunarak geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Akakçe üzerinden bu ürünlere ulaşarak; fiyat, model, marka, özellik değişkenleri hakkında karşılaştırma yapabilirsiniz.

DDR5 RAM Ne İşe Yarar?

Yüksek performanslı PC arayanlar ya da yeni bir bilgisayar toplayanlar, RAM sisteminin ne işe yaradığını oldukça merak eder. Bu bağlamda “DDR5 RAM nedir, ne işe yarar?” sorusu cevabı merak edilen önemli başlıklardan biridir. DDR5 RAM’ler, bilgisayarın kısa süreli bellek ihtiyacını karşılayan en önemli birimlerden biridir. Bu sistemler, cihaz üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin işlemciye en hızlı şekilde aktarılmasını mümkün kılar. DDR5 RAM, çift veri hızına sahip olduğundan aktarım işini diğer modellere göre daha yüksek bir hızda gerçekleştirir. Böylece bilgisayar üzerinde aynı anda birden çok işlemin gerçekleştirilmesi mümkün olur.

İçerisinde kutucuk şeklinde hücrelerin yer aldığı RAM sistemleri, mevcut dataların depolanmasını sağlar. Kısa süreli olarak bilgisayarınızda gerçekleştirdiğiniz işlemleri dahili alanına kaydeden DDR5 RAM, bu verileri daha sonra saklamanız üzere saklar. İşlemciye bilgiyi aktarmak ile sorumlu olan RAM donanımlarının kapasitesi ne kadar yüksekse aynı anda uygulama çalıştırabilme performansı da o kadar verimli olur. Kapasitenin yeterli gelmediği anlarda bilgisayar yavaşlar ve aynı anda birden çok uygulamanın kullanılması zorlaşır. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için seçim esnasında depolama alanı yüksek bir DDR5 RAM, tercih edilmelidir.

DDR5 RAM Teknik Özellikleri

Geçici bellek deposu olarak işlem gerçekleştiren RAM; en iyi anakart ve işlemci, harddisk gibi bileşenlerle birlikte kullanıldığında PC’ye üst düzey bir performans sunar. DDR5 RAM özellikleri, güçlü donanım kriterlerine sahip olduğundan oyun severler ve programcılar tarafından oldukça merak edilir. DDR5 RAM özellikleri arasında en çok öne çıkan nokta, önceki nesillere göre iki kat daha üstün performans sunmasıdır. DDR5 RAM’ler, 4.8 ile 6.4 Gbps veri hızına sahiptir. Dahili DIMM PMIC ile daha yüksek güç verimliliği sunar. RAM DDR5, 40 bit veri kanalı sayesinde yüksek bir bellek verimliliğine sahiptir.

DDR5 RAM materyalleri 16 GB ile 32 GB arasında değişen bellek kapasiteleriyle kullanıcılarına opsiyonel bir seçim sunar. Daha fazla akış hızıyla aynı anda birden çok programı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilir, datalarınızın kısa süreli belleğe kaydını DDR5 RAM sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Yeni ve güncel teknolojik imkanlardan faydalanılarak dizayn edilen DDR5 RAM birimleri, alanında uzman birçok marka tarafından özel bir anlayışla üretilir. RAM üretiminde adından övgüyle söz ettiren başlıca markalar; Kingston, G.Skill, Crucial, SK Hynix şeklinde sıralanır. Siz de bu markalar arasından ihtiyacınıza ve bütçenize yanıt veren DDR5 RAM aracını seçerek etkili bir deneyim elde edebilirsiniz.

DDR5 RAM Seçimi Nasıl Yapılır?

Yeni nesil RAM teknolojisi sunan DDR5 RAM, bilgisayarlara üst düzey verimlilik kazandırır. Özellikle oyun severler için cazip koşullara sahip olan DDR5 RAM, sahip olduğunuz cihaza işlevsellik sunar. DDR5 RAM’ler; hızlı, yüksek kapasiteli olduğundan son sürüm oyunların sorunsuz bir şekilde çalıştırılmasını mümkün kılar. O an işlenen verilerin kullanılabilmesi için depoya aktarılmasını sağlayan RAM, sistem kapandığı an bünyesinde yer alan dataları siler. Böylece yeni, güncel veriler için boş alan oluşturur. Geniş saklama alanıyla kullanıcılarından tam puan almayı başaran 2, 8 GB RAM DDR5 cihazlarının seçiminin dikkatli, özenli bir şekilde yapılması, verimli bir kullanım sunar. Bu noktada seçim yaparken aşağıdaki detaylar göz önünde bulundurulmalıdır:

DDR5 RAM Fiyatları

Sahip olduğunuz PC’nin performansını artırmak; DDR5 RAM, ekran kartı, optik sürücü, işlemci, harddisk gibi bileşenlerin üstün özellikleriyle mümkündür. Bu noktada harddisk fiyatları başta olmak üzere diğer birimlerin fiyatları noktasında kapsamlı bir araştırma yaparak bilgisayar toplama sürecini, bütçenize en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz. DDR5 RAM’ler ve diğer aksamlar, bilgisayarınızın istediğiniz kapasiteye sahip olmasını sağlayacağından özellik ve fiyat noktasında hassasiyet göstermeniz gerekir. DDR5 RAM fiyatları, bazı faktörlere göre değişkenlik gösterse de genel olarak her bütçeye uygun modeli sunar. Özellik, marka, kapasite gibi değişkenler, fiyat noktasında belirleyici olur. Bu sebeple DDR5 RAM seçimi yaparken Akakçe üzerinden modellere ulaşabilir, karşılaştırma yapabilirsiniz.