RGB RAM

RGB RAM Fiyatları

512 farklı RGB RAM için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

3200 MHz3600 MHz8 GB16 GBDDR4DDR52x8 GB2x16 GBLaptopPCSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 22Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler: RGB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Kullanım Yeri Kapasite Frekans RAM Sayısı RAM Gecikme Süresi Modül Tipi Pin Sayısı Yükseklik Genişlik Gerilim Voltajı (VDD) SatıcıToplam 74 satıcı. Ürün Puanı

Rampage Gamer Kulaklık Lenovo Gamer Laptop Oyuncu Kasası LGA1155 DDR4 RAM 16 GB RAM 8 GB DDR4 RAM DDR5 RAM 8 GB RAM PC RAM 3600 MHz RAM 32 GB RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

RGB RAM Sıkça Sorulan Sorular

RGB RAM

RGB RAM ifadesinin tanımlamasını yapabilmek için RGB ve RAM kelimelerini ayrı ayrı ele almak gerekir. RGB kelimesinin İngilizce açılımı Red-Green-Blue olarak yapılır, bu ifadenin Türkçe karşılığı Kırmızı-Yeşil-Mavi’dir. RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renkleri birleştirerek bir renk yelpazesi meydana getirilmesine yarayan bir özelliktir. Bu özellik, televizyon, bilgisayar ve telefon ekranlarında renkli görüntüler üretilmesini sağlar. İngilizce açılımı Random Access Memory olan RAM kelimesinin Türkçe karşılığı ise Rastgele Erişilebilir Bellek olarak ifade edilebilir. Bu bağlamda; “RGB RAM nedir?” sorusuna kısaca ışıklı RAM cevabı verilebilir. RGB RAM kullanıldığı teknolojik aletlerde renk oluşturma özelliğine sahiptir. Bu donanıma sahip masaüstü bilgisayarlarda PC çalışırken kasada renklenme meydana gelir. Dizüstü bilgisayarlarda ise bu cihaz ana bilgisayara entegre olduğu için klavye de renk oluşmasına neden olur. RGB RAM bilgisayara hem teknik özellikleri ile performans yönünden katkı sağlarken hem de renklendirme özellikleri ile görsellik açısından sağlar, böylece, ekipman kullanıcıların estetik zevkine de hitap eder.

RGB RAM Bellek Kapasitesi

RGB RAM, estetik açıdan göze hoş gelen cihaz kullanmak isteyenlerin yoğun olarak tercih ettiği bir ekipmandır. RGB RAM gibi ışıklı olma özelliği sadece RAM için değil aynı zamanda hafıza kartı, anakart, fan kontrol ve soğutma cihazları, monitör ve klavyeler gibi birçok farklı bilgisayar bileşeninde de vardır. RGB RAM’in teknik özelliklerinden en önemlileri; bellek teknolojisi, bellek kapasitesi olarak sıralanabilir. Bunun için, bu donanımların seçiminde, bellek teknolojisi ve bellek kapasitesi dikkate alınır. RGB RAM’ler için bellek teknolojisi DDR4 ve DDR5’tir. DDR4 teriminin açılımı Çift Veri İşleme 4, DDR5 teriminin açılımı ise Çift Veri İşleme 5 olarak ifade edilebilir. Günümüz bilgisayar teknolojisinde anakartlar standart olarak DDR4 teknolojisini destekler niteliktedir. Piyasada RGB RAM DDR4 ve RGB RAM DDR5 iki farklı türde bellek vardır.

İki tür arasında DDR5 çeşidi, DDR4 türüne göre daha düşük voltaj, daha yüksek veri akış hızı sağlar. RGB RAM DDR5 belleğin DDR4’e göre daha gelişmiş özelliklere sahip olduğu söylenebilir. Kapasite özellikleri bakımından piyasada 4,8,16 GB RGB RAM gibi farklı bellek çeşitleri olduğu görülür. 4,8,16 GB RAM terimindeki sayısal değerler bellek kapasitesini ifade eder. RGB RAM bellek kapasitesi; 8, 16, 32, 64 ve 128 GB gibi farklı değerlerde olabilir. Donanımın kapasitesi belirlenirken bilgisayarın kullanım amacı göz önüne alınmalıdır. Bilgisayar yüksek kapasiteli oyun oynama, 3D Max kullanımı ve video editleme gibi ağır işlemler için kullanılıyorsa belleğin hafızası ne kadar fazla olursa PC’den o kadar yüksek performans alınır. Genellikle bilgisayarlarda 8,16 GB DDR4 RAM RGB çeşidi kullanılır.

RGB RAM Bellek Teknolojisi

RGB RAM’lerin bellek teknolojisi; bellek sayısı, bellek kiti, bellek modülü, bellek hızı, tepkime süresi üzerinde etkilidir. RGB RAM bellek teknolojisinin özellikleri şu şekildedir:

Bellek teknolojisi, kapasitesi, hızı, kiti, modülü gibi farklı parametre üzerinden incelenen RGB RAM için piyasada birçok çeşit vardır. 8,16 GB DDR4 RAM RGB, 8,16 GB DDR5 RAM RGB özelliğinde piyasaya sunulan türler içinden istenen performans ve fiyatta ürün seçimi yapmak gerekir. Ürün seçimi yaparken şu adımları takip edebilirsiniz:

RGB RAM almadan önce, bellek teknolojisi (DDR4, DDR5), bellek kapasitesi (4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB), bellek hızı (2400-6600 Mhz), bellek sayısı ( 2x8 , 2x16, 2x32, 4x8, 4x16, 4x32) gibi özellikleri baz alınarak Kingston, Corsair, Hyperx, G. Skill, Crucial, Apacer, Dragos gibi farklı markalar tarafından üretilmiş RGB led RAM seçeneklerini Akakçe aracılığıyla inceleyebilirsiniz.

RGB RAM Fiyatları

Ekran kartı, anakart, soğutucu, ekran kartı fanı fiyatları gibi teknolojik ekipmanların maliyetleri bilgisayar kullanıcıları tarafından merak edilir. Özellikle masaüstü bilgisayar kasası toplayan kişiler PC’nin tüm bileşenleri tek tek seçerek her ürün için fiyat performans araştırması yapar. RGB RAM fiyatları, seçeneklere göre değişir. Bu seçenekler arasında en uygun fiyatlı, en yüksek fiyatlı ürünleri takip etmek, en çok satanlar ve en yeniler hakkında fikir sahibi olmak ekipman alınmasını kolaylaştıracaktır. Nihai kararı vermek, doğru ürün seçmek için tecrübeli kullanıcıların RGB RAM önerisi dikkate alınabilir. RGB RAM fiyatları yurtiçi ve yurtdışı piyasasına göre farklılık gösterir. Yurtdışında euro bazlı, yurt içinde TL bazlı olarak satışa sunulan ekipmanın, teknik özelliklerinin fazla olmasına, kaliteli olmasına göre fiyatı da değişir. DDR5 ışıklı RAM, DDR4 bellek teknolojisine göre daha fazla maliyetlidir. Bunun nedeni DDR5 teknolojisinin daha hızlı veri işlemesidir. Bütçenize uygun özelliklerde bir donanım almak istiyorsanız Akakçe aracılığıyla farklı özelliklere sahip seçenekler arasında fiyat performans ürünlerini inceleyebilirsiniz.