Laptop RAM

Laptop RAM Fiyatları

704 farklı Laptop RAM için fiyatlar listeleniyor.

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet
8 GB16 GB3200 MHz3600 MHzDDR3DDR4LaptopPCCL14CL16Satıcı Marka

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 30Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:KaydetKullanım Yeri: Laptop

Markası Özellikler Kapasite Tipi Kullanım Yeri Laptop Frekans RAM Gecikme Süresi RAM Sayısı SatıcıToplam 61 satıcı. Ürün Puanı
Fiyatı0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü

8 GB RAMDDR4 RAM16 GB RAMPC RAM32 GB RAM4 GB RAMDDR3 RAM2x8 GB RAMRGB Ram64 GB RAM2933 MHz RAM128 GB RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

En Çok İlgi Gören Ramler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Laptop RAM Sıkça Sorulan Sorular

En Ucuz Laptop Ram Fiyatları Akakçe'de!

Ram bellek bir bilgisayarın en önemli parçalarından biridir. Bilgisayarda çalışan tüm verileri bilgisayarın hafızasında tutma işine yaradığı gibi, bilgisayar sisteminin hafızasında tutulmasını sağlar. Günümüzde bilgisayarlar ve laptoplar bu kadar önem taşırken laptoplarımız da çalıştığımız bilgilerin saklı kalması oldukça önemlidir. Bu nedenle laptop modelleri kadar, laptop ram belleği de bir bilgisayar için hayati derecede önem taşıyan ürünler arasında yer alır. Ram bellek eskidiğinde veya kullanılmaz duruma geldiğinde işler oldukça zorlaşması sesebiyle, laptopunuzun ram belleğini değiştirmeniz gerekir. En yeni ve kapsamlı ram belleği Türkiye'nin online alışveriş platformu akakce.com sitesinde en uygun laptop ram fiyatları ile elde etmeniz mümkün.

Laptop Ram Çeşitleri

Bilgisayarlarımızda yoğun bir şekilde kullandığımız laptop ram çeşitleri kapsamlarına göre farklı çeşitlere ayrılır. Bir çok markaya ait laptop ram çeşitleri vardır. Akakce.com sitesinden alacağınız ram ile bilgisayarınızı tam donanımlı bir hale getirerek sistem gecikme sürelerini en aza indirebilirsiniz. Laptop ram modellerinin bir diğer özelliği ise, sisteminizin performansını artırarak Bıosla uğraşmanıza gerek kalmadan işlem yapabilmenizi sağlamasıdır. Laptop ram çeşitleri genel olarak Kingston markası çerçevesinde satışa sunulan ürünlerdir. Laptopunuza entegre edeceğiniz ram ile 1.2 voltaj sayesinde bilgisayarınızı soğuk ve verimli bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Bu da bilgisayarınızın daha uzun süreli bir bataryaya sahip olmasını imkan tanır. Laptop ram çeşitlerinin özellikleri göz önüne alındığında 2600 MHZ bellek hızına sahip olmakla birlikte, 8 GB bellek kapasitesine sahiptir. Ayrıca diğer özelliklerinin bazıları şu şekildedir. Kullanım tipine bakıldığında notebook ve laptoplar da kullanabilir ve DDR4 bellek türleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra, kit tipi 1X8 GB belleğe kadar uzatılabilir. Akakce.com üzerinden satın alacağınız tüm ürünler garanti kapsamında olmakla birlikte, yaşayacağınız herhangi birsıkıntıda da üretici firma sorunlarınıza kolay ve hızlı bir şekilde çözüm bulacaktır. Laptop belleğinizi yeniden değiştirmek istediğinizde veya kendinize yeni bir bilgisayar toplamak isteğinizde temin etmeniz gereken ürünlerin başında Laptop ram çeşitleri gelir. Laptop ram özellikleri bir çok değere göre değişkenliğe sahiptir. Her marka ve her ürünün kendine has özellikleri ile birlikte, bellek kapasiteleri bulunur. Laptop ram fiyatları ise ürünlerin markasına kalitesine ve bellek büyüklüğüne göre değişmektedir. İhtiyacınız olan laptop ram almak için hemen Türkiye'nin en sevilen online alışveriş merkezine girerek laptop ram çeşitlerini inceleyebilir, bellek boyutlarını karşılaştırabilir, dilediğiniz ürüne en uygun laptop ram fiyatı ile akakce.com güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Laptop Ram Önerileri

Laptop ram alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik bilgisayarınızın markası ve modelidir. Ram bellek satın alırken laptopunuzun marka modeline uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Bunun dışında bilgisayar uzmanlarının laptop ram önerileri incelendiğinde, ram satın alırken mutlaka yapacağınız işe ve bilgisayarınıza kuracağınız program kapasitesini kaldırabilecek ram almalısınız. Bunun en önemli nedenlerinden biri bazı profesyonel programların bellek kapasitelerinin yüksek olması nedeniyle alacağınız ram belleğe düşük olmasıdır. Bu şekilde alacağınız bir bellek sizin işinizi çok fazla görmeyecektir. Bunun dışında laptop ram önerileri kapsamında, üzerinde durulması gereken bir diğer husus ise alacağınız ürünün kaliteli bir marka ve model sınıfında yer almasıdır. Bir laptop ram almadan önce doğru bir şekilde araştırma yapmalı çeşitli platformlardan laptop ram önerileri hakkında yazılan blogları incelemelisiniz. En iyi ve en ucuz ram ürünleri, akakce.com aracılığıyla, çeşitli markalara ait laptop ram fiyatı kapsamında kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Laptop Ram Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılmalı?

Laptopunuza ram yükseltme işlemi yaparken bir çok adımı dikkate almalısınız. Peki Laptop Ram Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılmalı? Bu sorunun cevabını adım adım verecek olursak, bellek araştırmalarınıza geçmeden önce bellek tipinin belirlemeniz gerekir. Bellek tipi belirlemek için özel bir yazılım olan CPU-Z yazılımını yükleyip çalıştımanız yeterli olacaktır. İkinci adıma sıra geldiğinde de Slot sayısını öğrenmelisiniz. Bunu yapmak için ise, internet üzerinde bilgisayarınızın modeli ve markasını girerek laptopunuz da kaç adet bellek yuvası olduğunu görebilirsiniz. Ardından, bilgisayarınızda takılı olan ram belleğe uyumlu olabilecek yeni bir ram belleği bulabilirsiniz. Bilgisayar uzmanları tarafından genellikle, kit bellek alınması tavsiye edilir. Laptop ram belleğinizi seçtikten sonra ve bilgisayarınıza takmadan önce BIOS güncellemesi yapmanız önem arz eder. BIOS laptopunuzu desteklediği ram bilgisine barındıran yazılma verilen addır. BIOS güncellemesini yaptıktan sonra almış olduğunuz laptop ramın bilgisayarınıza uyumlu çalışıp çalışmadığını kolay bir şekilde görebilirsiniz. Tüm işlemlerin bitiminde, bilgisayarınız açarak laptop rammın uyumunu kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarınız açılmaz veya başka herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bir bilgisayar uzmanına danışmanız size büyük yarar sağlayacaktır.

Laptop Ram Yükseltme Ne İşe Yarar?

Laptop Ram Yükseltme Ne İşe Yarar? Ram yükseltme, bilgisayarda çalışan tüm verileri bilgisayarın hafızasında tutma işine yaradığı gibi, bilgisayar sisteminin hafızasında tutulmasını sağlar. Bununla birlikte, ram bellek sayesinde sabit diskinizde yer alan verilerle bilgisayarı kapattığınızda ve herhangi bir kesilme dolayısıyla bilgisayarınız kapandığında üzerinde çalıştığınız tüm bilgilerin silinmeden kalmasına olanak tanır. Günümüzde bilgisayarlar ve laptoplar bu kadar çok öne çıkarken, laptoplarımız da çalıştığımız bilgilerin saklı kalması oldukça önemlidir. Bu nedenle laptop ram bir bilgisayar için hayati derecede önem taşır.