Laptop RAM

Laptop RAM Fiyatları

779 farklı Laptop RAM için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kullanım YeriLaptop
 • Frekans3200 MHz
 • Frekans3600 MHz
 • Kapasite16 GB
 • Kapasite32 GB
 • TipiDDR4
 • TipiDDR5
 • RAM Sayısı2x8 GB
 • RAM Sayısı2x16 GB
 • Kullanım YeriPC
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 33 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kullanım YeriLaptop
Fiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiKullanım YeriKapasiteTümünü GösterFrekansTümünü GösterRAM SayısıRAM Gecikme SüresiModül TipiPin SayısıYükseklikGenişlikGerilim Voltajı (VDD)Ürün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (779)

16 GB RAM DDR4 RAM DDR5 RAM 32 GB RAM 8 GB DDR4 RAM PC RAM 3200 MHz RAM 2x16 GB RAM 8 GB RAM 3600 MHz RAM 2x8 GB RAM 16 GB DDR3 RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

Laptop RAM Sıkça Sorulan Sorular

Laptop Ram

Sistem performansını artırmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey Laptop RAM kapasitesini artırmaktır. Belge düzenlerken müzik dinleyebilir, resimlere bakabilir veya internette geziniyor olabilirsiniz. Birden fazla görevi aynı anda yürütmek doğal olarak performans sorununa yol açar. Bilgisayarınızda çalıştırılan her uygulama bellek gerektirir ve bilgisayarınızın sahip olduğu sınırlı Laptop RAM ile rekabet eder. Bu sorunun üstesinden gelmek, yüksek bellek kapasitesine sahip Laptop RAM yongaları takılarak yapılabilir. Belleğinizin hızı ne kadar yüksek olursa, uygulamalarınız o kadar hızlı yüklenir. Sistemin kapanmasına izin vermeden çoklu görev yapmanızı sağlar.

Daha büyük Laptop RAM kapasitesi, özellikle yoğun güç gerektiren uygulamaları çalıştırmanıza yardımcı olarak sorunsuz bir oyun ve film izleme deneyimi yaşamanızı sağlar. En iyi işlem birimine sahip olsanız da sistem belirli bir süre sonra yavaş çalışmaya başlayabilir. Görevleriniz uygulama tasarlama ve geliştirmeyi gerektiriyorsa, sistem hızını artırmak için RAM'i artırmanız gerekir. Eğer oyun için bilgisayar kullanıyorsanız dizüstü bilgisayar 4, 8, 16 GB RAM kapasitesine sahip olmalıdır. Aksi halde sistem performansı düşer. Sistemdeki görev yöneticisine giderek Laptop RAM kullanımını kontrol ederek 1, 8, 16 GB notebook RAM çeşitlerinden birisi ile değiştirebilirsiniz.

Laptop Ram Kaç GB Olmalı?

Bilgisayarınızın kaç GB RAM’e ihtiyaç duyduğuna karar verirken Laptop RAM nedir, dizüstü bilgisayara RAM takılır mı gibi sorulara cevap bulmak seçim sürecinde yardımcı olacaktır. Laptop RAM farklı programlar ve uygulamalar arasında aynı anda daha yüksek hız ve verimlilikle geçiş yapabilmenizi sağlar. Bilgisayarınızdaki yuvalara bağlı olarak,dizüstü bilgisayarınıza daha fazla sayıda RAM ekleyebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarın genel hızı ve performansı artırılır. İşletim sisteminin açılış süreci de büyük ölçüde bu aksesuarlara bağlıdır, ekranda görüntülenen tüm görüntüler başlangıçta bu çip üzerine kopyalanır. Ayrıca, sürücülerin çoğu bu çipte bulunur. Bu nedenle, RAM PC Laptop ve notebook bilgisayarların önemli bir parçasıdır.

Bu aksesuarların kapasitesi, sahip olduğunuz Laptop uyumlu RAM modeline bağlı olarak seçilebilir. Dizüstü bilgisayar 4, 8, 16 GB RAM en yaygın kullanılan boyutlardır ve bilgisayar modellerinin çoğuyla uyumludur. Laptop RAM 4 GB kapasite, temel fotoğraf düzenleme yazılımı olan Microsoft office gibi temel uygulamalar üzerinde çalışan kişiler için son derece kullanışlıdır. Oyun sistemleri, farklı oyunların grafik yükünü sürdürmek zorunda olduğu için Notebook RAM 8 GB ile 16 GB kapasite gerektirir. Profesyonel video editörleri, oyuncular ve üst düzey programcılar, uygulama yükleme işlemi sırasında en ufak bir gecikmeyi bile önlemek için DDR4 Laptop RAM 16 GB içeren bir sisteme ihtiyaç duyulur.

Laptop RAM Çeşitleri

Farklı bellek kapasitelerine sahip Laptop RAM çeşitleri mevcuttur. Bunlar DDR2 RAM, DDR3 Laptop RAM ve DDR4 RAM'dir. DDR, Double Data Rate'in kısaltmasıdır; bu, veri aktarım hızını ifade eder. Bu sürümler devamlı olarak güncellenir, bu nedenle RAM modüllerinin DDR, DDR2, DDR3 ve benzeri şeklinde etiketlenir. Laptop RAM seçerken, anakart türüne uygun Laptop RAM modülünü tercih edilebilir. Laptop RAM nerede ve nasıl kullanacağınıza karar vermek için aşağıda yer alan RAM çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

DDR4 RAM, daha az güç tüketerek mobil cihazlarda pil ömrünü artırır. Uygulamalara erişimde yaşanan gecikmeler de bu cihazlar kullanılarak engellenebilir. 64 GB, çip başına maksimum kapasitedir, hızlı veri aktarımı için 16 dahili bellek bankası içerir. Fazla çalışmadan birçok bilgiyi işleyebilir. DD4, diğer Laptop RAM'leri ile kıyaslanınca biraz daha kalındır. Sistem performansının sorunsuz ve canlı olmasını istiyorsanız, Akakçe ile Laptop RAM fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Laptop Ram Fiyatları

Bilgisayarınızda en son ve en gelişmiş işlem birimi olsa bile, zamanla bilgisayarınızın yavaşladığını fark edebilirsiniz. Bilgisayarları, uygulamalar tasarlama veya çalıştırma gibi zorlu işlerde kullananlar sağlıklı bir hız artışı için Laptop Ram değiştirmeyi düşünebilir. Laptop RAM çeşitleri, farklı kapasitelere, hızlara ve hatta bellek boyutlarına sahiptir. Bu nedenle Laptop Ram fiyatları farklılık gösterir. Sunulan geniş seçenek arasından bütçenize uygun dizüstü bilgisayar Ram fiyatları bulabilirsiniz. Laptop Ram neye göre seçilir araştırırken Laptop için Ram fiyatları, marka sistemi, bellek parça numarası veya özellikleri baz alınabilir. Özel tasarım ve yüksek kaliteye sahip Laptop Ram markaları daha yüksek fiyat aralığına sahiptir. Farklı RAM türleri arasından daha iyi frekanslar ve kapasiteler sunabilen en son standarda ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle Laptop Ram seçimi doğru şekilde yapılmalıdır.

Karar verirken Laptop 2, 3, 4, 6 GB RAM fiyatları ve markalarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Markaya göre değişen Laptop RAM 512mb ile 1, 8, 16 GB notebook RAM fiyatları büyük ölçüde performansı yansıtır. Dizüstü 4 GB Ram fiyatları markadan kaynaklı olarak 6 GB RAM’lerden daha farklı olabilir. Birçok marka aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir laptop 1, 6, 12 GB RAM belleği yelpazesine sahiptir. Akakçe’de filtreleme yaparak en ucuz notebook RAM fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Power supply psu, ses kartı, harddisk gibi diğer bilgisayar bileşenlerine ait fiyat bilgisine de ulaşmak mümkündür. Tek sistem üzerinden tüm fiyat bilgilerine ulaşarak kolay alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yorumlarını inceleyerek, Laptop RAM neye göre alınır fikir edinebilir, size uygun Laptop için RAM seçebilirsiniz.