Pekmez

Pekmez Fiyatları

2.886 farklı Pekmez için fiyatlar listeleniyor.

Hünnap Pekmez Zühre Ana Pekmez Köyceğiz Yöresel Pekmez Tariş Pekmez Koska Pekmez Konşenay Pekmez

Aktüel Broşürlerden Pekmezler

 • Koska İkiz Tahin Pekmez 700 gHakmar Express 89,00 TL
 • Migros Üzüm Pekmezi 800 grMigros 76,50 TL
 • Koska Keçi Boynuzu Özü 310 gHakmar Express 29,90 TL
 • Koska Tahin Pekmez Cam Karışım 350 grÇağrı Hipermarket 54,95 TL
 • Aytaç Üzüm Pekmezi 800 gBizim Toptan 69,90 TL
 • Koska Üzüm/Dut Pekmezi 380 gMigros 49,90 TL
 • Yenigün Pekmez ve Öz Çeşitleri 800/640 gMigros 79,00 TL
 • Serel Dut Pekmezi 600 gBim 49,50 TL
 • Tariş Hurma Özü/Hurnap Özü (Keçiboynuzu) 400 grBim 37,50 TL

kg En Ucuz Pekmezler

Tümü

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • Miktar800 gr
 • Miktar850 gr
 • Miktar950 gr
 • Miktar1 kg
 • Miktar5 kg
 • TürüDut
 • TürüÜzüm
 • Fiyatı0 - 50 TL
 • Fiyatı150 - 250 TL
 • ÖzelliklerOrganik
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüTümünü GösterMiktarÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (2.886)

Zeytinyağı Fiyat Peynir Bal Zeytin Kahvaltılık Gevrek Tereyağı Tahin Süt Helva Hünnap Pekmez Zühre Ana Pekmez Köyceğiz Yöresel Pekmez

Pekmez Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Pekmez Sıkça Sorulan Sorular

kg en ucuz Pekmezler hangileri?

En çok satan Pekmezler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Pekmez:
 1. Hünnap 640 gr / 500 ml Keçiboynuzu Özü Pekmezi
 2. Zühre Ana Karadut Özü 670 gr
 3. Köyceğiz Yöresel Karadut Özü 1000 gr
 4. Tariş Üzüm Pekmezi 1300 g
 5. Koska 700 gr Üzüm Pekmezi Bidon

Pekmez

Günün önemli öğünlerinden biri olan kahvaltı, besleyici ve doyurucu yiyecek çeşitleri ile daha sağlıklı şekilde yapılabilir. Lezzetli kahvaltı öğünleri hazırlamak için sayısız çeşit ile sunulan yiyecekler ile güne enerjik şekilde başlayabilirsiniz. Kahvaltılık ürünler farklı damak zevklerine hitap eden geniş çeşitlilik ile kullanıcılara sunulur. Peynirden yumurtaya lezzetli reçellerden bal çeşitlerine kadar birçok yiyecek ile kahvaltı sofralarını zenginleştirebilirsiniz. Enerji veren kahvaltıların olmazsa olmaz gıdaları arasında pekmez çeşitleri ön sıralarda yer alır. Tatlı aromasıyla ön plana çıkan ürünler, sayısız faydası nedeniyle de sıklıkla tüketilir.
Küçükten büyüğe herkesin severek tükettiği gıda, farklı meyvelerden ve bitki özlerinden elde edilir. Özü ve suyu gibi çeşitli formları ile sunulan ürünler, yaygın tüketime sahiptir. Hem sunduğu faydalar hem de zengin içeriği ile aile boyu tüketime uygun çeşitlerden, damak zevkinize hitap edenleri tercih edebilirsiniz. İster sade ister tahin ile birlikte karıştırarak tüketebilir, kahvaltılarınızı daha besleyici hale getirebilirsiniz. Üretildiği meyve veya bitkiye dikkat ederek sevebileceğiniz tatları belirleyebilir, farklı gramaj ağırlıklarında sunulan ürünleri satın alabilirsiniz. Günün her saatinde tüketime uygun olan gıdaları belirli ölçülerde tüketerek vücut sağlığına katkı sağlayabilirsiniz.

Pekmez Nedir?

Kahvaltı sofralarının olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alan gıdalar çoğunlukla üzüm, kuşburnu, incir, keçiboynuzu, dut, hurma gibi tatlardan elde edilir. Aromasını aldığı meyveye göre isimlendirilen ürünler, yoğun şekerli bir aromaya sahiptir. Meyvelerin özünün ve suyunun çıkarılması ile elde edilen gıdalar, çeşitli işlemler sonucu sofralarda yerini alan formuna kavuşur. Sıvı, yoğun veya katı gibi farklı formlarda sunulan ürünler, lezzet açısından da birbirinden ayrılır. Örneğin üzümden üretilen gıdalar, diğer çeşitlere kıyasla daha tatlı bir aromaya sahipken, dut meyvesinden elde edilen çeşitler daha acımsı tatları ile ön plana çıkar. Üretim şekline ve kullanılan meyvelerin yapısına bağlı olarak ortaya çıkan gıdaların türü değişir. Her yörenin üretim şekli ve uygulama aşamaları birbirinden farklıdır.
Farklı çeşitleri sayesinden geniş kitlelere hitap eden ürünler, sayısız faydası nedeniyle sıklıkla tüketilen gıdaların başında gelir. Vücuda yüksek enerji sağlaması ile bilinen pekmez çeşitleri, özellikle kış aylarında oldukça fazla şekilde tüketilir. Ürünleri sade olarak tüketebilir veya süt, yoğurt, tahin gibi farklı gıdalar ile karıştırarak lezzetini artırabilirsiniz. Anne ve babalar çocuklarının rahat tüketmesi için çoğunlukla süt ve yoğurt ile karıştırma yöntemine başvurur. Tatlı aroması sayesinde şekere doğal bir alternatif olarak tercih edilen ürünler, özellikle tatlı yapımından sıklıkla kullanılır. Birçok çeşidi ile ön plana çıkan gıdalardan kullanım amacınıza uygun olanları tercih edebilirsiniz. Sayısız faydası ile dikkat çeken ürünleri belirli ölçülerde tüketebilir, sağlıklı beslenme rutininize katkı sağlayabilirsiniz.

Pekmezin Faydaları Nelerdir?

Keyifle tüketilen ürünler, zengin içerikleri ve besleyici değerleri sayesinde birçok kullanıcının favorileri arasında yer alır. Tatlı aromasını üretiminde kullanılan meyvelerden alan gıdaların organik çeşitleri tamamen katkısız şekilde üretilir. Besin değeri çeşide göre farklılık gösterse de neredeyse tüm çeşitlerin yüksek enerjili olduğu bilinir. Pekmez faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Yüksek demir oranı ile ön plan çıkan organik çeşitleri, özellikle kansızlık problemi yaşayan kişiler için önerilebilir. Her yiyecek ve içecekte olduğu gibi aşırıya kaçmadan tüketim faydalı olabilir. Ölçülü miktarlarda tüketerek sayısız faydasından yararlanabilir, sağlıklı ve besleyci yiyeceklere öğünlerinizde yer verebilirsiniz. Daha yoğun içeriklere sahip pekmez organik, özü, suyu gibi ürünleri ise tüketim talimatlarına göz atarak değerlendirebilirsiniz.

Yaygın Tüketilen Pekmez Çeşitleri

Anadolu’da üretilen ve uzun yıllardır tüketilen pekmez çeşitleri isimlerini üretildiği meyveden alır. Çoğunlukla bilinen ve sıklıkla tüketilen çeşitlerin başında üzüm pekmezi gelir. Adından da anlaşılacağı üzere üzüm meyvesinden üretilen gıdalar, lezzetli aromaları ile ön plana çıkar. Üretim aşamalarına bağlı olarak türleri değişse de yoğun şekerli tadı ile sevilen gıdalar arasında yer alır. Birçok marka tarafından kullanıcılara sunulan çeşitlerden damak zevkinize hitap edenleri tercih edebilirsiniz. Dut meyvesinden üretilen çeşitler ise kekremsi aromaya sahiptir. Oldukça faydalı kabul edilen ürünler yine yaygın şekilde tercih edilen çeşitlerden biridir. Ebeveynlerin bebekleri için tercih ettiği ürünlerin özellikle organik olanları birçok kullanıcının favorileri arasında yer alır.
Keçiboynuzu bilinen diğer adıyla harnup çeşitleri çoğunlukla Ege ve Akdeniz bölgelerinde üretilir. Faydalı çeşitlerden biri olan ürünler, lezzetli aromaları sayesinde sade olarak da rahat şekilde tüketilir. Andız ağacının meyvelerinden elde edilen çeşitler ise ülkemizde Mersin ilinde yaygın olarak tüketilir ve üretilir. Özellikle kış aylarında tercih edilen gıdalar, faydalı özellikleri bilinen çeşitler arasında yer alır. Pekmez markaları ve çeşitleri için Akakçe’de süpermarket ana kategorisi içinde yer alan süt, kahvaltılık ürünler alt kategorisine göz atabilir, ürünlerin özelliklerini inceleyerek ihtiyaçlarınızı karşılayanları güvenle tercih edebilirsiniz. Pekmez marka tavsiyesi için ürünlerin yorumlarına göz atabilir, farklı kullanıcıların önerilerini değerlendirerek hangi ürünü alacağınız konusunda fikir edinebilirsiniz.

Pekmez Ürünleri Nasıl Elde Edilir?

Meyvelerin suyunun çıkarılması ile elde edilen ürünlerin yapımında, pres ve havan gibi yardımcı gereçler kullanılır. Temiz şekilde yıkanıp ayıklanan meyveler farklı işlem safhalarından geçerek sıkıma hazır hale gelir. Güçlü şekilde tamamen posa haline gelene kadar ezilen meyveler, üretim için özel olarak yetiştirilir. Şıra olarak adlandırılan meyvelerin suları, 50 ile 60 derece arasındaki sıcaklıklarda ideal kıvama gelen kadar kaynatılır. Kaynatma işlemi sırasında sürekli karıştırma işlemi uygulanarak şıranın yanması ve kıvamının bozulması engellenir. Kaynama işleminin ardından toprak eklenerek sofralarda tüketilen hafif yoğun kıvam elde edilir.
Ürünlerin kokusu ve üzerinde oluşan köpük miktarı hazır olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı olur. Farklı gramajlarda şişelenen ürünler çoğunlukla kilo ile kullanıcılara sunulur. Pekmez kilosu 1 kg, 1,5 kg, 2 kg ve 5 kg gibi farklı seçeneklerde olabilir. Gram şeklinde az miktarlarda sunulan ürünlere de ulaşabilirsiniz. Yoğun tüketim gerçekleştiriyorsanız pekmez 5 kg seçeneklerine göz atabilir, uzun süreli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tamamen tüketim alışkanlıklarınıza bağlı olarak farklı gramajlarda sunulan ürünleri tercih edebilir, kahvaltı sofralarınızı besleyici ve doyurucu hale getirmek için 1 kilo pekmez alabilirsiniz.

En Uygun Pekmez Litre Fiyatı Seçenekleri

Pekmez fiyatları gramaj, marka, ürün kalitesi, üretim aşamaları ve organik olup olmamasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Hünnap, Torku, Nivalis, Aksu Vital, Koska, Arifoğlu gibi markaların kaliteli ve lezzetli ürünlerine göz atarak, gereksinimlerinizi karşılayan çeşitleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Pekmez 1 kg fiyatı en ucuz seçeneklerine Akakçe üzerinden ulaşabilir, ürünlerin piyasa fiyatlarını karşılaştırma listeleri aracılığı ile kıyaslayarak, bütçenize hitap eden çeşitleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz.
Her yaştan kullanıcının tüketimine uygun değerli besinler arasında yer alan pekmez ile zengin içeriklere sahip kahvaltılar hazırlayabilirsiniz. Farklı yiyecekler ile karıştırarak lezzetli tarif denemelerine imza atabilir, sayısız faydasından ölçülü miktarda tüketerek yüksek oranda yararlanabilirsiniz.