Kırma Zeytin

Kırma Zeytin Fiyatları

484 farklı Kırma Zeytin için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • ÖzelliklerKırma
 • Miktar1 kg
 • Miktar10 kg
 • EbatL
 • EbatXL
 • TürüSiyah
 • TürüYeşil
 • Ambalaj TürüKavanoz
 • Ambalaj TürüTeneke
 • Fiyatı0 - 100 TL
 • Fiyatı250 - 500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 21 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerKırma
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüÇeşitAmbalaj TürüTuz SeçeneğiEbatÇekirdek TürüSos TürüYöreKelime ile FiltreleMiktarÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (484)

Şeker Fiyat 1 kilo Şeker Komili Ayçiçek Yağı 5 lt 1 kg Zeytin Siyah Zeytin Teneke Zeytin Yeşil Zeytin Salamura Zeytin Sele Zeytin Az Tuzlu Zeytin 2 kg Zeytin 200 gr Zeytin

En Çok Karşılaştırılan Zeytinler

Kırma Zeytin Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Kırma Zeytin hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kırma Zeytin:
 1. Yeşil Kırma Zeytin Orta Taneli 5 lt Pet
 2. Söylemez Ticaret Ev Yapımı Kırma Yeşil Zeytin, 5 kg Yeni Mahsül
 3. Yeşil Zeytin / Edremit Kırma
 4. Meyladoğal Hatay'dan Organik, Yeni Sezon Yeşil Kırma Zeytin (BÜYÜK BOY) (5 KG)
 5. Ev Yapımı Geleneksel Nardane Mini Boy Yeşil Kırma Zeytin - 2 Kg. (Naturel Salamura Tuz ve Su İçerir)

Kırma Zeytin

Kırma zeytin, özellikle kahvaltıların vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Zeytin ve zeytinyağı hem lezzetli hem de sağlıklı olması açısından sıklıkla tüketilen besinlerdendir. Yeşil zeytinden yapılan kırma zeytin ise Türkiye’nin iklim ve coğrafi koşullarına uygun olarak en çok üretilen ve tüketilen zeytin çeşitlerindendir. “Kırma zeytin nedir?” bilmeyenler için merak edilen bir sorudur. Kırma zeytin, erken hasat döneminde toplanan yeşil zeytinin, emek isteyen süreçlerden geçmesinden sonra olur. Kırma zeytin nasıl diye merak edenler için; kırma yeşil zeytin, zengin besin değeri sayesinde sağlıklı yiyeceklerden biriyken aynı zamanda eşsiz aroması sayesinde adını duyuran bir zeytin çeşididir. Genellikle kahvaltılarda tüketilen kırma zeytin, sizin gün boyu enerjik kalmanıza yardımcı olurken, öğlen yemeği için salatalarda da sıklıkla kullanılır. Özellikle çocuklarınızın okul için hazırladığı salatalara ekleyeceğiniz bir kaç kırma zeytin, gün boyu enerjik kalmayı destekler niteliktedir. Bunun yanı sıra içeriğinde bulunan yüksek besin değeri sayesinde de vücudunuzu destekler. Her kırma zeytin çeşidinin besin değeri aynı olsa da bazı yörelere göre farklı seçeneklere sahiptir. Yörelere özgü olan bu zeytinlerin hemen hemen yapılışı aynı olsa da yörenin coğrafi ve iklim koşullarına göre zeytinin boyutunda ve dolgunluğunda farklılaşma görülebilir. Özellikle Hatay usulü kırma zeytin çoğunlukla tercih edilen çeşitler arasında yer alır. Siz de hem leziz hem de yararlı bir zeytin arayışı içerisindeyseniz, Akakçe’de bulunan kırma zeytin çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Kırma Zeytin Faydaları

Hatay, Antakya, Gaziantep, Mersin, Antep kırma zeytin çeşitlerinin hangisi tüketilse tüketilsin birçok faydaya sahiptir. Günün en önemli öğünü olan kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezi olan kırma zeytin, birçok faydası sayesinde de yararlı bir besin olarak karşınıza çıkar. Kırma zeytin faydaları şu şekilde sıralanır:

Kırma Zeytin Nasıl Üretilir?

Lezzetli ve yararlı zeytin çeşitlerinden biri olan kırma zeytin nasıl olur sorusunun yanıtı erken hasat döneminde toplanan yeşil zeytinlerden üretilir şeklinde verilebilir. Bu toplanan zeytinler taş ya da çekiç gibi malzemeler ile çeşitli biçimlerde kırılır. Bu işlem sonrasında zeytinler, suyun içerisinde bekletilir. Belirli aralıklar ile suyu değiştirilir. Zeytinin olması için belli bir süre yoktur. Su değiştirme işlemi, zeytinlerin acılığı gidene kadar devam ettirilir. Ardında suyuna limon ve tuz eklenen kırma zeytinler, bir süre daha dinlenmeye bırakılır. Yaklaşık 10 gün içerisinde tüketime hazır hale gelen kırma zeytinler, hemen hemen her sofranın vazgeçilmez lezzetidir. Kırma zeytinlerin hazırlanışı aynı olsa da kırma zeytin çeşitleri farklılaşmaktadır. Memecik, Gemlik, Trilye, Bodrum, Domat ve Hatay taş kırma zeytin gibi farklı türler bulunur. Yapım aşamasından sonra kırma zeytin uzun süre nasıl saklanır sorusu merak edilir. Kırma zeytin eğer buzdolabında saklanacaksa, öncelikle bir salamura suyu hazırlanmalıdır. Bu su zeytinlerin sığabileceği bir kavanoza dökülmeli, ardından zeytinler ve bir miktar kaya tuzu da eklenmelidir. Bu sayede kırma zeytin, uzun süre bozulmadan saklanabilir. Kırma zeytin nasıl saklanır ise saklansın birçok alanda sıklıkla kullanılabildiği için çabuk tüketilebilir. Özellikle sabah kahvaltılarda tercih edilse de salatalarda, hamur işlerinde hatta ev yapımı ekmeklerde fazlasıyla kırma zeytin tercih edilir.

Kırma Zeytin Besin Değeri

Taş kırma zeytin, içerisinde bulundurduğu birçok mineral ve vitamin sayesinde kahvaltı sofralarının ve yemeklerimizin vazgeçilmezidir. Bir adet kırma zeytin içerisinde; 0,06 gram protein, 0,11 gram karbonhidrat ve 0,08 gram demir bulunur. Ayrıca kırma zeytinde 0,54 gram yağ vardır. Fakat bu yağ, doymuş bir yağ değildir. Vücudumuz için gayet sağlıklı ve doğal olan zeytinyağıdır. 8 adet kırma zeytin, 1 tatlı kaşığı zeytinyağına karşılık geldiğinden dolayı her yaş grubu tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Bir adet zeytin kırma içerisinde 84 mg sodyum, 1,8 mg potasyum ve 3,6 mg kalsiyum bulunur. Günlük olarak düzenli şekilde tüketebileceğiniz birkaç kırma zeytin, vücudunuz için gerekli olan enerjiyi, yağı, proteini, karbonhidratı, A, B1 ve B2 vitaminlerini sağlamanıza yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde gelişim evresinde olan çocukların büyük destekçisidir. Fakat gün içerisinde rahatlıkla tüketilebilen kırma zeytin fazla tüketildiği zaman midede ekşime ve ishal gibi sorunlara neden olabilir. Bundan dolayı ne kadar sağlıklı besin değerine sahip olsa da bir günde 5 veya 10 arasında kırma zeytin tüketilmesinde yarar vardır. Ayrıca kırma zeytin kalori oranı da diyet yapanlar tarafında merak edilen bir konudur. Diğer zeytinlerle karşılaştırıldığında daha az kaloriye sahip olan kırma zeytin adeti ortalama 21,5 kaloriye sahiptir. Zeytinin 100 gramında ise 144 kalori bulunur. Dolayısıyla diyet programlarına da rahatlıkla eklenebilir.

Kırma Zeytin Fiyatları

Kırma zeytin fiyatları, seçeceğiniz miktara ve markaya göre değişiklik gösterir. Kırma zeytin kilosu, 400 gramdan 5 kiloya kadar birçok seçeneğe sahiptir. Dolayısıyla nerede ve ne kadar kullandığınıza bakarak, çabuk bozulmaması için gerekli miktarda kırma zeytin almanızda yarar vardır. Teneke kutu, cam ya da plastik kavanoz içerisinde satılan kırma zeytin çeşitlerinin yöreden yöreye boyutu ve hacmi farklılık gösterir. Bundan dolayı damak zevkinize en uygun kırma zeytini bulmak adına yapılan yorumları değerlendirerek, zeytin çeşitlerini ve markalarını inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kırma zeytin almak için online siteler tercih edilebilir. Ayrıca hazır kırma zeytin çeşitlerinin yanı sıra internet üzerinden elde yapılmış doğal kırma zeytin markalarına da ulaşabilirsiniz. Ayrıca el yapımı bu kırma zeytinlerin yağlı, yağsız ve çekirdekli, çekirdeksiz gibi seçenekleri de mevcuttur. Sizin yeme alışkanlığınıza en uygun olan kırma zeytini seçerek, kahvaltı alışverişinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda alışveriş yaparken kahvaltıların en iyi eşlikçilerinden biri olan zeytinlere ek olarak kahvaltılık gevrek çeşitleri markalarını ya da reçel seçeneklerini de inceleyebilirsiniz. Akakçe sayesinde hem sağlığınıza yararlı hem de enfes bir tada sahip olan kırma zeytin çeşitlerini inceleyerek, kırma zeytin satın al ile online olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.