LHR Ekran Kartı

LHR Ekran Kartı Fiyatları

55 farklı LHR Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerLHR
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerLHR
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (55)

MSI Gaming Laptop Gaming Monitör Gaming Masa Gaming PC Masaüstü RTX 4070 16 GB Ekran Kartı RTX 4060 12 GB Ekran Kartı RTX 4070 TI RTX 4060 TI NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

LHR Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

LHR Ekran Kartı

Kripto para madenciliği sonrasında dünyanın önde gelen ekran kartı üreticileri tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan Lite Hash Rate (LHR) model ekran kartları, bireysel kullanıcıların kripto para madenciliğine başlaması sonrasında üretilen özel modellerdir. "LHR ekran kartı nedir?" sorusuna verilebilecek en sade yanıt ise "Kazma performansı önemli ölçüde kısıtlanan ekran kartlarıdır" olur. En iyi ekran kartı üreticilerinin mevcut ekran kartlarını özel bir teknoloji ile güncellemesi sonrasında kullanıcılarla buluşan LHR kısıtlamalı ekran kartları, profesyonel oyunculardan günlük kullanıcılara kadar herkese hitap eden modelleri ile dikkat çeker. LHR ekran kartı fiyatları ise kartların kapasitesine, destekledikleri görüntü özelliklerine, ek fonksiyonlarına ve piyasaya çıkış tarihlerine göre farklılık gösterir.

LHR Ekran Kartı Özellikleri

Lite hash rate ekran kartlarının genel özelliklerini sıralamadan önce "LHR ekran kartı ne demek?" ve "LHR model ekran kartı ne demek?" sorularına yanıt vermek gerekir. Etherium gibi kripto para madenciliğinin yüzde 50 oranında kısıtlandığı ekran kartları olan LHR modelleri, genel olarak markadan markaya ve modelden modele değişen özelliklere sahip olan ekran kartlarıdır. Başka bir ifadeyle, sadece mining adı verilen kazıma performansı kısıtlanan bu ekran kartlarının piyasaya sürülmesinin en önemli nedeni, oyun bilgisayarları için geliştirilen ileri seviye ekran kartlarının kripto para madenciliği yapmak isteyen kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmesi sonucunda üreticilerin stok sorunu yaşamasıdır. Başka bir ifadeyle madencilik yapmak isteyen kullanıcıların birden fazla ekran kartı satın alması sonucunda oyunculara yetecek kadar ekran kartı stoğu kalmadığı için özel bir teknoloji ile söz konusu ekran kartlarına bir çeşit kısıtlama getirilmiştir. Bu kısıtlama sonrasında oyun bilgisayarları için geliştirilen ekran kartlarının oyuncuları ilgilendirmeyen kazıma performansı yüzde 50 oranında azaltıldığı için kartların genel performansında herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcının tercih ettiği ekran kartı üreticileri tarafından alınan bir çeşit önlem olan LHR özelliği her ekran kartında bulunmadığı için kripto para madenciliği yapanlara hitap eden ekran kartı modelleri de vardır.

LHR Ekran Kartı Modelleri

Geliştirdikleri yeni nesil ekran kartları ile video oyunlarını gerçekçi bir atmosferde oynama avantajı sunan ekran kartı markaları, LHR ekran kartı modelleri ile de oyuncuları desteklemeye devam eder. Sadece kazıma konusunda bir kısıtlama bulunan bu tür ekran kartları, oyun performansını etkileyecek herhangi bir kısıtlamaya sahip değildir. Tüm kullanıcıların aklında olan "LHR ekran kartı nasıl anlaşılır?” sorusunun yanıtı ise şu şekilde açıklanabilir:

LHR Ekran Kartları ile Kripto Para Madenciliği

Kazıma performansı kısıtlandığı için yüzde 50 oranında daha yavaş kazıma yapabilen LHR ekran kartları, bu kısıtlamaya rağmen kripto para madenciliğinde kullanılmaya devam etmektedir. LHR özellikli güncel ekran kartlarından bazıları 90 MH/s ile 122 MH/s arası kazıma yapabilecek niteliktedir. Bu sebeple kısıtlanmış olsalar da mining işlemleri için hala uygun olan söz konusu ekran kartlarının bazı modellerinde LHR kilidi üreticiler tarafından açılabilmekte veya mevcut kısıtlama kaldırılabilmektedir. Öte yandan tüm ekran kartı markalarının LHR kısıtlaması olmayan ve maksimum oranda kazıma yapabilen pek çok ekran kartı modeli vardır. Kazıma işlemlerinin dışında oldukça başarılı olan bu ekran kartları, ileri seviye kullanıcılara yönelik sistemler için geliştirilmiş olup yeni nesil video oyunları oynamaktan video editi yapmaya kadar pek çok aktiviteyi sorunsuz gerçekleştirebilmek için idealdir. İleri seviye kullanıcılara hitap ettiği için farklı fiyat seçenekleri sunan bu tür ekran kartlarında maksimum verim alabilmek için sistemde yer alan işlemciden harddiske kadar tüm donanımların ekran kartının performansını destekleyecek seviyede olması gerekir. Dolayısıyla madencilik işlemleri için sıfırdan bir sistem kurulacak ise LHR ekran kartı fiyatlarının yanı sıra işlemci, RAM, SSD veya harddisk fiyatları da göz önünde bulundurulmalıdır. Akakçe sayesinde en uygun fiyatlı LHR ekran kartları ve diğer bilgisayar donanımlarına saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

LHR Ekran Kartı Oyun Performansı

Ekran kartı üreticilerinin LHR kısıtlamalı ekran kartlarını piyasaya sunmasının ardından kafa karışıklığı yaşayan kullanıcılar en çok “Oyun bilgisayarı için LHR ekran kartı alınır mı?” sorusunun yanıtını merak etmektedir. LHR özelliği, genel olarak ekran kartlarının oyun performansında herhangi bir azalma sağlamadığı için bu tür ekran kartları oyun bilgisayarları için yeterli ise tercih edilebilir. Başka bir ifadeyle, ekran kartının LHR özellikli olup olmaması oyun performansı açısından bir anlam ifade etmemektedir. Dolayısıyla LHR özelliğinden bağımsız olarak ekran kartı yeni nesil video oyunları sorunsuz, gecikmesiz ve ekran yırtılmaları olmadan oynatabilecek özelliklere sahip ise tercih edilebilir. Profesyonel oyuncular için geliştirilen pek çok ekran kartının LHR özellikli olarak kullanıcılara sunulması oyuncuların oyun için tasarlanan ekran kartlarına daha kolay erişimi için yapılan bir hamledir. Bu sebeple, söz konusu ekran kartlarının LHR özellikli olup olmaması oyun performansını ve görüntü kalitesini olumsuz etkilememektedir. LHR ekran kartları tıpkı oyuncular gibi yüksek çözünürlük, zengin renk desteği, renk tutarlılığı, ekstra kontrast, yüksek ekran yenileme hızı ve düşük tepki süresi gibi video/fotoğraf editörleri ile 3D modelleme yapan ileri seviye kullanıcılar için de herhangi olumsuz bir durum oluşturmaz.

Her Bütçeye Uygun LHR Ekran Kartı Fiyatları

Video oyunlarının gelişimine büyük oranda katkı sağlayan ekran kartı markaları tarafından oyun bilgisayarları için üretilen ve kripto para madenciliği sebebiyle, yoğun ilgi gören bazı model ekran kartlarına kısıtlama getirmesi ile ortaya çıkan LHR ekran kartları, sahip oldukları fonksiyonlara, marka ve modellerine göre farklı fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Tıpkı tüm bilgisayar donanımları gibi LHR ekran kartı fiyat seçenekleri arasında farklı bütçelere hitap eden modeller de vardır. LHR özelliğinden bağımsız olarak genellikle oyun bilgisayarları için geliştirmeleri sebebiyle ileri seviye ekran kartları olarak kabul edilen söz konusu modeller, kısıtlama olmasına rağmen kazıma yapabilmektedir. LHR özellikli olmayan ekran kartları kıyasla belirli bir oranda daha az kazıma yapabilen söz konusu kartlar arasında bütçe dostu seçenekler sunan modeller bulunmaktadır. Dolayısıyla LHR ekran kartı satın al seçenekleri incelenmeden önce hangi kripto para için kazım yapılacağı, söz konusu kripto paranın ne kadar sürede ne kadar kazıma izin verdiği gibi konuların da araştırılması önerilir. Öte yandan LHR ekran kartları aynı zamanda oyun bilgisayarları için uygun olduğu için kendi sistemini oluşturan veya daha gelişmiş bir ekran kartı ile gerçekçi oyun deneyimi yaşamak isteyenlere de hitap eder. Siz de LHR özellikli bir ekran kartı satın almak istiyorsanız dünyanın önde gelen ekran kartı üreticilerinin birbirinden avantajlı ürünlerini Akakçe üzerinden inceleyebilir, bütçenize uygun olan LHR ekran kartları ile tanışabilirsiniz.