RTX 3060 Ti

RTX 3060 Ti Fiyatları

50 farklı RTX 3060 Ti için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

RTX 3060 TIRTX 407012 GB8 GBAMDNVIDIA1.500 - 2.500 TL 4.500 TL üstüGDDR6GDDR6XSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 3Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Ekran Kartı Modeli: RTX 3060 TI Kaydet

Fiyatı
- 0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü
Markası Özellikler Ekran Kartı Modeli RTX 3060 TI RAM Chipset RAM Tipi RAM Arabirimi DirectX Fan Sayısı Aydınlatma Tipi OPenGL Sürümü Üretim Yılı Güç Standart Hız Artırılmış Hız Derinlik Yükseklik Genişlik SatıcıToplam 71 satıcı. Ürün Puanı

RTX 4070 12 GB Ekran Kartı RTX 4070 TI RTX 3060 8 GB Ekran Kartı NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 16 GB Ekran Kartı RTX 3070 AMD Ekran Kartı RX 6700 XT RTX 370 TI

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

RTX 3060 Ti Sıkça Sorulan Sorular

RTX 3060 Ti

Dünyanın lider ekran kartı markaları arasında yer alan NVIDIA tarafından geliştirilen yeni nesil ekran kartı serilerinden biri olan RTX 3060 Ti, video oyunlarını çok daha akıcı ve gerçekçi bir şekilde oynama ayrıcalığı sunar. Başarılı markanın GeForce serisi kapsamında hayata geçirilen ve mükemmel oyun deneyimi sunması için titiz bir çalışma sonucunda kullanıcıların beğenisine sunulan RTX 3060 Ti, 2. nesil RTX mimarisi olarak adlandırılan Ampere ailesinin ilk üyesi olarak dikkat çeker. Sahip olduğu teknolojilere kıyasla ulaşılabilir fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan RT 3060 Ti ucuz olarak kabul edilen ekran kartları arasındadır. Geliştirilmiş çekirdekleri, çoklu işlemcileri ve G6 seviyesindeki belleği ile sürükleyici bir performans vadeden RTX 3060 Ti Akakçe sayesinde mümkün olan en uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabileceğiniz ileri seviye bir ekran kartı olarak öne çıkar.

RTX 3060 Ti Özellikleri

En yeni Triple A, FPS, FPR tarzı aksiyonu bol oyunlar ile açık dünya oyunları gerçekçi grafikler ile kesintisiz olarak oynamak isteyen kullanıcılara hitap eden RTX 3060 Ti, Ray Tracing ve Tensör çekirdekleri ile akıcı bir oyun sağlarken çoklu işlemciler sayesinde ultra hızlı performans vadeder. Yapay zeka ile güçlendirilmiş ve derin öğrenme ile yüksek performans gösteren NVIDIA DLSS teknolojisi sayesinde maksimum FPS'ye ulaşarak hayran bırakan bir görüntü kalitesi sunar. Söz konusu mod aktif olduğunda 39 FPS ile aktarılan oyun içi hareketli görsellerin 107 FPS ile aktarılmasını sağlar. Online video oyun yayınları yapmak isteyen kullanıcılara birçok avantaj sağlaması için yeni nesil teknolojiler ile donatılan başarılı RTX 3060 Ti, yüksek görüntü kalitesini koruyarak hem oyun oynama hem de yayın yapmak için gerekli olan sistem optimizasyonunu sağlar.

Işınların gerçek dünyadaki davranışlarını simüle ederek oyun içinde mümkün olduğu kadar gerçekçi ışıklandırma ve gölgelendirme sağlayan GeForce RTX 3060 Ti, bunu 2. nesil RT çekirdekleri ile gerçekleştirir. rekabetçi oyunlarda oyunun sonucunu belirleyen milisaniyelerin öneminin farklında olan ve bu sebeple oyun sırasında sistemden kaynaklanan teki gecikmelerini otomatik olarak tespit eder ve optimize ederek oyuncuların daha kısa sürede tepki verebilmesini sağlar. Bunun gibi oyun içi avantaj sağlayan teknolojilere sahip olan RTX 3060 Ti 3 fan tasarımı ile de fark yaratır. Eksen teknolojili fan tasarımı ile yoğun kullanım dahi etkin soğutma performansı ile dikkat çeken başarılı ekran kartı, fanların altındaki soğutma bloğu ile fark yaratır. Bu blog sayesinde ekran kartının ısınması tamamen önlenerek ısınma sonucunda ortaya çıkan gürültü ve yavaşlama sorunu ortadan kalkar.

RTX 3060 Ti Ekran Kartı Modelleri

Video oyunlar, konsol oyunları ve Twitch gibi platformlar üzerinden canlı yayın yapmak isteyenlere özel olarak tasarlanan NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti, farklı bellek kapasitelerine sahip olan modelleri ile dikkat çeker. RTX 3060 Ti 8, 12, 16, 4, 6, 11 GB gibi farklı ekran kartı belleklerine sahip olan versiyonları ile kullanıcılardan yoğun ilgi görür. Oynanacak oyunun sistem gereksinimlerinden ekran kartının kullanılacağı sistemin özelliklerine kadar farklı faktörler dikkate alınarak tercih edilmesi gereken ekran kartı belleğinin yetersiz olduğu durumlarda ise stutter olarak adlandırılan oyun içi duraksamalara neden olur. Oyunun akıcılığına zarar veren ve kullanıcının oyuna odaklanmasını önleyen bu sorunun yaşanması için yüksek bellek kapasitesine sahip ekran kartlarının tercih edilmesi önerilir.

RTX 3060 Ti ile Oyun Deneyimi

Daha gerçekçi, sürükleyici ve hızlı bir oyun performansı için özel olarak tasarlanan NVIDIA RTX 3060 Ti, 1080p çözünürlük, 32 GB RAM, Win 10, i9-10900K işlemcili bir sistemde Borderlands 3'ten Minecraft'a kadar pek çok yeni nesil oyunda 120 FPS'nin üzerinde performans gösterir. Yüksek ekran yenileme hızları destekleyen ve uyumlu ekranlar ile kullanıldığında ekran ile ekran kartı arasındaki optimizasyonu sağlayarak yüksek FPS değerlerinde meydana gelebilecek ekran yırtılmalarını önler. Düşük tepki süresi desteği ve düşük giriş hızı ile oyuncuların rakiplerine karşı avantajlı olmasını sağlayan RTX 3060 Ti, NVIDIA G-Sync teknolojisi sayesinde 360 FPS’ye varan ekran yenileme hızlarını destekler, HDR desteği ile görüntü kalitesinde azalma, donma ve kasma sorunlarının meydana gelmesini önler.

VR sanal gerçeklik gözlükleri ile uyumlu olan ve benzersiz bir sanal gerçeklik deneyimi yaşamak isteyenlere de hitap eden yeni nesil ekran kartı, Game Ready sürücüleri ile fark yaratır. Bu sürücüler sayesinde kullanıcı oyuna girdiği andan itibaren maksimum seviyede performans ve akıcı bir deneyim yaşar. Directx 12 Ultimate sayesinde Microsoft Windows tabanlı bilgisayar oyunlarının daha iyi grafikler ile oynanmasını sağlar. Bunu da ışın izleme, farklı hızlarda gölgelendirme yapma, gibi özel fonksiyonları ile gerçekleştirir. Siz de yeni nesil video oyunları sorunsuz ve rakiplerinize karşı avantajlı olarak oynamak istiyorsanız bilgisayar kasa fiyatları ve hazır sistemleri değerlendirebilir veya kendi sisteminizi toplamaya NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8 GB ekran kartından başlayabilirsiniz.

Avantajları ile RTX 3060 Ti Kullanımı

Oyun tutkunları, e - sporcular gibi profesyonel oyuncular ve yayıncılar için tasarlanan GeForce RTX 3060 Ti, oyuncu bilgisayarlarının maksimum performans göstermesi için tercih edilebilecek ekran kartları arasında yer alır. Hem pek çok fonksiyonu ile oyun deneyimini iyileştirme hem de bütçe dostu fiyat seçenekleri ile hemen herkese hitap eden RTX 3060 Ti Türkiye fiyatı ile ulaşılabilir donanımlar arasındadır. Sahip olduğu yazılımsal ve fiziksel özelliklere kıyasla uygun fiyatlar ile kullanıcıların erişimine sunulan RTX 3060 Ti satın alma öncesinde mevcut sistem özellikleri ile birlikte değerlendirilmesi önerilen bir donanımdır. Başka bir ifadeyle uyumlu anakart, işlemci ve RAM gibi donanımlar ile kullanıldığında maksimum performans sağlayabilen söz konusu ekran kartının, kullanım amacına göre minimum sistem gereksinimleri göz önünde bulundurularak tercih edilmesi önerilir.

NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti ekran kartının ileri seviye performansın destekleyen bazı ek fonksiyonları şu şekilde sıralanabilir:

Bütçe Dostu RTX 3060 Ti Fiyatları

Oyunlardaki üstün başarısı sayesinde yüksek kullanıcı memnuniyetine sahip olan NVIDIA GeForce ailesinin yeni üyelerinden RTX 3060 Ti, son 10 yılda piyasaya çıkan tüm yeni nesil oyunları yüksek çözünürlük, yüksek FPS, düşük giriş gecikmesi ve düşük tepki süreleri ile oynayarak benzersiz bir oyun deneyimi yaşamak isteyenlere hitap eder. Siz de NVIDIA GeForce kalitesi ile üretilen bu yeni nesil ekran kartı ile tanışmak istiyorsanız, “RTX 3060 Ti ne kadar?”, “RTX 3060 Ti kaç TL?” ve “RTX 3060 Ti en ucuz nerede satılır?” sorularının yanıtın bulabileceğiniz Akakçe sayesinde güncel RTX 3060 Ti fiyat listelerini görüntüleyebilir, fiyat değişimlerini ve indirimleri takip ederek bütçe dostu bir alışveriş yapabilirsiniz.