RX 5500 XT

RX 5500 XT Fiyatları

7 farklı RX 5500 XT için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Ekran Kartı ModeliRX 5500 XT
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler
Filtrele
Filtrele
 • Ekran Kartı ModeliRX 5500 XT
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (7)

RTX 4070 16 GB Ekran Kartı RTX 4060 12 GB Ekran Kartı RTX 4070 TI RTX 4060 TI NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 8 GB Ekran Kartı RTX 3060 Ti RTX 4090 RTX 3060

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

RX 5500 XT Sıkça Sorulan Sorular

RX 5500 XT

Amerika merkezli teknoloji firması olan AMD (Advanced Micro Devices), geliştirdiği işlemciler, yonga setleri ve grafik kartları ile tanınır. Günlük kullanıcılardan profesyonellere kadar herkese uygun ürünler geliştirerek oldukça geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip olan başarılı marka, en iyi anakart modelleri ile uyumlu RX 5500 XT adlı grafik kartı ile dikkat çeker. Gerçek renk doğruluğu, yüksek çözünürlük, yüksek kontrast, yüksek yenileme hızı ve düşük tepki süresini destekleyen söz konusu grafik kartı, video oyunları oynayan kullanıcılardan mimar, video editör gibi ileri seviye bilgisayar kullanıcılarına kadar tüm profesyoneller için tasarlanmıştır. İleri seviye bir ekran kartı olarak öne çıkan ve sahip olduğu özellikler ile benzerlerinden ayrılan RX 5500 XT Akakçe sayesinde ulaşılabilir fiyat seçenekleri ile alınabilecek bilgisayar donanımları arasında yer alır.

RX 5500 XT Özellikleri

1080P çözünürlük ile ileri seviye bir oyun deneyimi vadeden RX 5500 XT ekran kartı, 60 FPS'ye kadar ekstra duyarlı Triple A oyunları, 90 FPS'ye kadar e-spor oyunlarını destekler. Takılma, donma, sahne atlama, ekran yırtılması gibi sorunlar olmadan temponun hiç düşmediği rekabetçi bir oyun atmosferi sağlayan RX 5500 XT özellikleri ile oyunseverler ve profesyonellerden tam not alır. Oyun ve iş kullanımının yanı sıra mining aktiviteleri için de uygun olan başarılı ekran kartı, çok yönlü kullanım sunan özellikleri ile fark yaratır. RDNA destekli olarak tasarlanan ve tamamen yeni olan RX 5500 XT, kontrolün tamamen oyuncuda olduğu hızlandırılmış bir oyun deneyimi vadeder. AMD imzalı yeni nesil yazılımlar ile desteklenen ekran kartı, oyunların farklı sürümleri için optimize edilmiş olup sürükleyici bir oyun sağlar.

Ultra azaltılmış gecikme oranı ile beğeni toplayan RX 5500 XT, ileri seviye grafikler ve görsel efektler ile gerçekçi bir oyun atmosferi sağlar. Uygun bir ekran ve diğer donanımlar ile desteklendiğinde eşsiz bir kullanım deneyimi vadeden başarılı ekran kartı, Radeon Image Sharpening, FidelityFX ve VR teknolojileri sayesinde oyunları aslına uygun şekilde hızlandırır. Radeon Anti-Lag sayesinde önemli ölçüde azaltılan giriş gecikmesi, kullanıcılara rekabet avantajı sağlar. AMD Radeon FreeSync teknolojisi ise diğer yandan ekstra hızlı tepkiler ile ekran ve ekran kartı uyumsuzluğundan kaynaklanan ekran ayrılması sorununu ortadan kaldırır. RX 5500 XT 8 GB gibi yüksek kapasiteli modelleri ile profesyonel oyuncuların öncelikli tercihleri arasında yer alan ekran kartı 5500 XT, daha az güç harcaması ile de dikkat çeker.

RX 5500 XT Ekran Kartı Modelleri

AMD’nin yeni nesil ekran kartı RX 5500 XT 256 bit ve 128 bit gibi farklı veri yolu hızlarına sahip modelleri ile öne çıkar. Söz konusu ekran kartının 128 bit ve 256 bit modelleri arasında işlemci bellek arası iletişim hızında farklılıklar bulunur. Ekran kartının kullanılacağı sistemin genel durumu ve kullanım amacına göre söz konusu kartlar arasında seçim yapılacağı için biri diğerinden iyi demek doğru değildir. Başarılı ekran kartının farklı bellek kapasitesine sahip modelleri de vardır. RX 5500 XT 8 GB GDDR6 modelinin yanı sıra 6 GB ve 4 GB bellek boyutuna sahip olan modeller de bulunur. RX 5500 XT 6 GB ile RX 5500 XT 4 GB arasındaki tek fark belek kapasitesi olup, diğer tüm donanımsal ve yazılımsal özellikler aynıdır.

GPU’nun başka bir ifadeyle ekran kartının en yoğun ilgi gören modellerinden Radeon RX 5500 XT 6GB, ileri seviye grafikleri olan ve yüksek çözünürlük gerektiren yeni nesil açık dünya oyunlarından online FPS’lere kadar pek çok oyunu sorunsuz oynamak için yeterlidir. Bir ekran kartından çok daha fazlasını vadeden RX 5500 XT, oyun iyileştirme ve sistem optimizasyonu fonksiyonları ile benzerlerinden ayrılarak kullanıcılara gerçekçi bir oyun deneyimi vadeder. Sürükleyici patlama ve ateşlemelerin yer aldığı oyunları aslına uygun olarak hızlandıran ve daha gerçekçi hale getiren AMD Radeon RX 5500 XT, bellek kapasitesi veya veri yolu genişliği ne olursa olsun ileri seviye bir kullanım sunar.

Avantajları ile RX 5500 XT Kullanımı

Amatör oyunculardan profesyonel oyunculara, mining yapanlardan profesyonellere kadar herkes için avantajlı bir kullanım süreci vadeden Radeon RX 5500 XT teknolojik ve yazılımsal özellikleri ile fark yaratır. “RX 5500 XT nasıl avantajlar sunar?” sorusunun da yanıtı olan söz konusu teknolojilerden öne çıkanlar şu şekilde sıralanır:

RX 5500 XT ile Video Oyun Deneyimi

AAA, FPS ve açık dünya oyunları başta olmak üzere ileri seviye grafiklere sahip yeni nesil video oyunları ultra gerçekçi bir atmosferde oynamak isteyen kullanıcılara benzersiz bir oyun deneyimi sunan RX 5500 XT ekran kartı, yüksek kullanıcı memnuniyeti ile dikkat çeker. RX 5500 XT yorum ve incelemelerde de vurgulanan yüksek performans için söz konusu ekran kartının doğru monitör, anakart, işlemci, RAM gibi donanımlar ile kullanılması gerekir. Genel olarak bulunduğu sistemden maksimum performans alınmasını sağlayan RX 5500 XT, oyun bilgisayarı donanımları ile kullanıldığında maksimum performans göstererek ileri seviye bir oyun atmosferi sağlar. Radeon VR Ready Premium sayesinde sanal gerçeklik gözlükleri ile uyumlu olan söz konusu ekran kartı, oyuncuya oyunun içindeymiş gibi hissetmesi için ihtiyaç duyduğu tüm bileşenleri bir arada sunar.

Sahip olduğu teknolojiler ile özelleştirilebilir bir oyun deneyimi sunan RX 5500 XT, GPU'nun tüm potansiyelini ortaya çıkaracak fonksiyonlara sahiptir. E-spor turnuvalarının vazgeçilmez ekran kartları arasında yer alan Radeon RX 5500 XT 8 GB, belirli oyunlar için ultra hızlı tepki süresi sağlamanın yanı sıra ekstra azaltılmış giriş gecikmesi sayesinde kullanıcılara birçok avantajı bir arada sunar. Daha az güç harcayarak daha yüksek performans göstermesi ile sistemi de yormayan başarılı ekran kartı, aksiyonlu sahnelerdeki tüm detayları kullanıcıya aktarabilmek için çözünürlüğü dinamik olarak düşürerek kare yenileme hızlarını arttırır. Tüm bunları yaparken görüntü kalitesinden ve oyunun akıcılığından ödün vermez. Oyunculara gerçekçi, detaylı, rekabetçi ve avantajlı oldukları bir oyun ortamı sunan RX 5500 XT 8 GB fiyat seçenekleriyle de kullanıcılara hitap eder.

Bütçe Dostu RX 5500 XT Fiyatları

Yeni oyun DNA'sı olarak tanımlanan RDNA mimarisi ile üretilen AMD Radeon RX 5500 XT yeni nesil oyunlar için tasarlanan ve oyunları güçlendirerek kullanıcının performansını yükseltmesine yardımcı olan bir ekran kartıdır. sahip olduğu donanım ve yazılımlar ile kendi segmentinin en yüksek teknolojili ekran kartları arasında yer alan RX 5500 XT fiyat açısından da farklı seçenekler sunar. Sahip olduğu fonksiyonlara ve vadettiği avantajlara kıyasla uygun kabul edilen RX 5500 8 GB fiyat seçenekleri, kartı profesyonel kullanıcılar ve oyuncular için ulaşılabilir kılar. Siz de RX 5500 XT en ucuz fiyat seçeneklerini görebileceğiniz Akakçe sayesinde AMD ekran kartı fiyatları ve RX 5500 XT ekran kartı fiyatlarını görüntüleyebilir, fiyat değişimleri ile kampanyaları takip edebilirsiniz.