Oyun Kolu

Oyun Kolu Fiyatları

1.763 farklı Oyun Kolu için fiyatlar listeleniyor.

Sony Oyun Kolu Microsoft Oyun Kolu Logitech Oyun Kolu Monster Oyun Kolu MSI Oyun Kolu Sarftech Oyun Kolu

Fiyatı Düşen Oyun Kolları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Oyun Kolları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Bağlantı TipiKablolu
 • Bağlantı TipiKablosuz
 • ÖzelliklerPC
 • Fiyatı0 - 250 TL
 • Fiyatı250 - 500 TL
 • Fiyatı500 - 750 TL
 • Fiyatı750 - 1.000 TL
 • ÖzelliklerXbox Series
 • ÖzelliklerPS5
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBağlantı TipiÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.763)

Asus Rog Ally Gaming Anakart Gaming Mouse Gaming Laptop Oyuncu Kulaklığı Oyuncu Klavye Mouse Set Oyuncu Ekran Kartı Gaming Klavye Oyuncu Monitörü Oyuncu Telefonu Oyuncu Mikrofonu Gaming Mouse Pad

En Çok Karşılaştırılan Oyun Kolları

Oyun Kolu Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Oyun Kolu Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Oyun Kolları hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.763 farklı model arasında

En çok satan Oyun Kolları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Oyun Kolu:
 1. Sony DualSense Kablosuz PS5 Oyun Kolu
 2. Xbox Series Kablosuz Oyun Kolu
 3. Logitech F710 Kablosuz PC Oyun Kolu
 4. Logitech F310 Kablolu PC Oyun Kolu
 5. Sony DualSense Siyah Kablosuz PS5 Oyun Kolu

Oyun Kolu

Bilgisayarlar, akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar ve oyun konsolları ile oyun oynayabilmek için üretilen oyun kolu, kullanıcıların rahat bir şekilde doğru hamleleri yapmasına olanak tanır. Söz konusu ekipman, oyun kumandası veya gamepad olarak da bilinir. Bu nedenle “Gamepad nedir?” sorusunun yanıtı da oyun kolu ile aynıdır. Kablolu ve kablosuz alternatifleri bulunan gamepad modelleri oyun oynarken klavye ve mouse kullanmakta zorlananlara alternatif bir çözüm sunar. Her bir oyun konsolu markası için özel olarak tasarlanan oyun kolu aksesuarları arasında aynı anda pek çok konsol ve bilgisayar ile kullanıma uygun olanlar bulunur. Kulaklık girişi sayesinde kullanıcıların oyuncu kulaklıklarını bağlayabildikleri oyun kolu aksesuarları, programlanabilir tuşları ile kişiselleştirilmiş bir oyun deneyimi sağlar. Tüm kaliteli oyun kolu çeşitlerine ulaşma avantajı sunan Akakçe yardımıyla ürün fiyatlarını kıyaslayarak en ucuz gamepad modellerine erişmek mümkündür.

Oyun Kolu Özellikleri

Modern üretim teknolojileri sayesinde hızla gelişen oyun sektörü, her geçen gün daha fazla özelliğe sahip oyuncu ekipmanları ile tanışma imkânı sunar. Bu kapsamda sürekli güncellenen oyun kolları, kullanıcılara daha iyi ve daha gerçekçi bir deneyim yaşama imkânı tanır. Oyun kolları, tasarım bazında farklı özelliklere sahip olsalar da genel olarak benzer formlara sahiptir. Kullanıcıların doğal tutuş pozisyonunu destekleyen özel bir tasarımları bulunan söz konusu ekipmanlar, yön tuşları, sağ/sol kısımlarda bulunan butonlar, mini joystickler, başlatma ve seçim butonları gibi çok sayıda tuşa sahiptir. Oyun kolu tuş sayısı 6 ile 19 arasında değişirken yeni nesil tasarımlarda programlanabilir tuşlara yer verilir. Bu da farklı oyunlar için gamepad profilleri oluşturma olanağı tanır.

Bazı oyun kolu türlerinde kullanıcının daha sürükleyici bir oyun deneyimi yaşaması için titreşim motorlarına yer verilir. Özellikle tehlike anında ve aksiyon sahnelerinde oyun kolunun titreşimini sağlayan bu motorlar, daha heyecanlı bir süreç sunar. Yeni nesil oyun konsolu kolu modellerinde ise dokunsal geri bildirim adlı bir teknoloji kullanılır. Bu sayede kullanıcıların hamlelerine titreşim ile karşılık veren yeni nesil oyun kolu ürünleri, oyunun içinde gibi hissetme ayrıcalığı tanır. “Profesyonel oyuncuların en iyi gamepad listesinde ilk sıralarda yer alan bu tarz oyun kolu ürünlerinde silahların geri tepmesini dahi hissetmek mümkündür. Bazı tasarımlarda yer verilen RGB LED aydınlatma teknolojisi de oyun atmosferine göre aydınlatma sağlayarak daha heyecanlı bir oyun deneyimi oluşmasına yardımcı olur.

Oyun Kolu Çeşitleri

Hem yerli hem de yabancı oyun kolu markaları tarafından üretilen modeller, kablolu ve kablosuz olmak üzere iki farklı seçenek sunar. Kablolu tasarımlar, batarya/pil için endişelenmeden kesintisiz oyun oynama ayrıcalığı sağlarken kablosuz kullanılanlar ise kablo kısıtı olmadan özgürce hareket etme olanağı tanır. Kablo varlığı tamamen oyunseverlerin kullanım alışkanlıkları ile ilgili olduğu için “Kablo açısından hangi gamepad daha iyi?” sorusunun ise net bir yanıtı yoktur. Kablosuzların bazılarında kullan at veya tek kullanımlık olarak bilinen piller yer alırken bazılarında ise şarj edilebilir bataryalar bulunur. Pek çok kablosuz oyun kolu, hem kablolu hem de kablosuz kullanıma uygundur. Bu da her zaman kesintisiz bir oyun süreci sunar. Öte yandan oyun kolu tek kişilik ve çift kişilik olarak kullanıcılara sunulur. Tek kişilik paketlerde tek bir kol bulunurken iki kişilik olanlar ise ikili gamepad içerir.

Oyun Kolu Modelleri

Oyuncu ekipmanları ve oyun konsolu markaları tarafından üretilen oyun kolu, zengin model alternatifleri ile dikkat çeker. Hem görüntü hem de fonksiyonel açıdan benzersiz seçenekler sunan oyun kolu tasarımlarında tuş sayısı ve tuş türü farklılık gösterir. Bununla birlikte bazı oyun kumandalarında dahil hoparlör ve mikrofon yer alır. Bu da kulaklık takarak oyun oynama ve takım arkadaşları ile iletişim kurma imkânı sunar. Oyun oynamak için kullanılan oyun kolu modellerinin birçoğunda yüksek hassasiyetli yön tuşlarının yanı sıra uyarlanabilir tetikler bulunur. Kullanıcıların oyun içinde daha rahat hareket etmesi, hızlı aksiyon alabilmesi ve daha kontrollü olması için tasarlanan uyarlanabilir tetik teknolojisi, L2 ve R2 butonlarının basma sertliğinin oyuna göre değişmesi anlamına gelir. Söz konusu teknolojiye sahip olan oyun kumandalarında, ilgili tuşların sertliği silah değişimi ile değişir. Bu da, gerçekçi bir oyun deneyimi sağlar.

Görsel tasarım açısından da farklı seçenekler sunan oyun kolu ürünleri arasında sınırlı üretim olan ve belirli bir oyun konseptine göre tasarlananlar da vardır. Kullanıcıların hayranı oldukları oyunu daha eğlenceli hale getirecek olan bu tür konseptli oyun kumandaları, genellikle limited edition olarak sunulur. Bu tarz koleksiyonluk gamepad fiyatları, diğer tasarımlara kıyasla farklıdır. Öte yandan konseptli oyun kolu ürünlerinin dışında benzersiz renk ve desenlere sahip modeller de bulmak mümkündür. Bazı oyun kolu türlerinde ise butonların veya tüm gamepad’in çevresinde RGB LED’ler yer alır. Bu tarz aydınlatmalı ekipmanları tercih edenler için zengin seçenekler sunan RGB aydınlatmalı tasarımlarda söz konusu ışıklar tek dokunuş ile kapatılabilir. Uzmanların gamepad önerisi ise ekipmanların hem işlev hem de tasarım açısından değerlendirilmesi yönündedir.

Oyun Kolu Kullanımı

Klavye veya mouse ile oyun oynamakta güçlük çekenlere rahat ve daha kontrollü bir oyun süreci sağlayan oyun kolu hem kurulum hem de kullanım açısından oldukça konforludur. Söz konusu ekipmandan maksimum verim alabilmek için kullanıcının en rahat şekilde tutabileceği gamepadi bulması gerekir. Genel olarak hemen herkes için konforlu bir tutuş sağlayacak şekilde tasarlanan oyun kolları, form açısından ufak farklılıklara sahiptir. Dolayısıyla en rahat ve en güzel oyun kolu herkes için farklı olabilir. Tıpkı oyuncu koltuğu gibi tasarımına dikkat edilerek seçilmesi önerilen gamepad oyun kolu için fiyat aralığı ürün seçimini etkileyecek kadar önemli değildir. Başka bir ifadeyle en ucuz oyun kolu olarak listelenen ürünler arasında son derece konforlu kullanım sunan fonksiyonel modeller olabileceği gibi en pahalı gamepad modelleri de genel tasarım açısından herkese uygun olmayabilir.

Fiyatından ve markasından önce sunduğu avantajlar, boyutları ve tuş yapısı gibi tasarım özelliklerine dikkat edilmesi önerilen oyun kollarının ilk kurulumu ise oldukça basittir. Genel olarak gamepad kullanımı marka bazında farklılık gösterse de şu aşamalar izlenir:

Oyun Kolu Fiyatları

Yerli ve yabancı markalar tarafından farklı versiyonları üretilen oyun kolu, zengin ürün seçkisi nedeniyle oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Bu nedenle “Oyun kolu ne kadar?” sorusunun tek bir yanıtı yoktur. Ancak, genel olarak hemen herkese hitap eden bir oyun kolu bulmak mümkündür. Öte yandan oyun kolu fiyatları, buton sayısı, joystick sayısı, titreşim motoru türü, dokunsal geri bildirim özelliği, RGB aydınlatma, bağlantı girişleri, kablo uzunluğu, batarya kapasitesi ve kullanım süresi gibi parametrelere göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle kablosuz RGB aydınlatmalı oyun kolu ile geleneksel kablolu olanlar arasında önemli fiyat farklılıkları bulunur. Öte yandan tıpkı laptop fiyatları gibi sadece marka etkisi ile de fiyat farklılıkları olması mümkündür. Siz de oyun kolu satın almak istiyorsanız, Akakçe sayesinde fiyat performans oyun kolu modellerine ulaşabilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak uygun fiyatlı gamepad sahibi olabilirsiniz.