DDR3 RAM

DDR3 RAM Fiyatları

6.523 farklı DDR3 RAM için fiyatlar listeleniyor.

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet
8 GB16 GB3200 MHz3600 MHzDDR3DDR4LaptopPCCL14CL16Satıcı Marka

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:KaydetTipi: DDR3

Markası Özellikler Kapasite Tipi DDR3 Kullanım Yeri Frekans RAM Gecikme Süresi RAM Sayısı SatıcıToplam 61 satıcı. Ürün Puanı
Fiyatı0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü

8 GB RAMDDR4 RAM16 GB RAMPC RAMLaptop RAM32 GB RAM4 GB RAM2x8 GB RAMRGB Ram64 GB RAM2933 MHz RAM128 GB RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

En Çok İlgi Gören Ramler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

DDR3 RAM Sıkça Sorulan Sorular

DDR3 RAM

Donanım birimlerinden biri olan RAM, bilgisayarlarda verilerin çok daha hızlı bir şekilde işlenmesine yardımcı olur. Masaüstü bilgisayar ve laptopların yüksek performansla çalışabilmesi için bu belleklere ihtiyaç vardır. Kısa süreli bellek olarak da bilinen RAM belleklerin teknolojinin gelişmesiyle birlikte özellikleri de değişir. Geliştirilen teknolojiler sayesinde çeşitlenen RAM belleklerde veri transfer hızı farklılıkları görülür. Günümüzde bir saat döngüsü içindeki bellek hızını artırmak için DDR teknolojisinden faydalanılır. “Double Date Rate”, yani çift veri hızı anlamına gelen DDR, teknolojik gelişmelerle kendini güncelleyerek çeşitlenir. DDR3 RAM bellekler de DDR teknolojisi içinde yer alan RAM çeşitlerinden biridir. Bir önceki RAM çeşidi olan DDR2’ye göre veri transfer hızı 4 kat daha fazla olan DDR3 bellek düşük voltaj ve yüksek zamanlama ile çalışmasıyla öne çıkar. Bu bellekler farklı elektronik cihazlar için farklı özelliklerle üretilir. Özellikle tasarım ve boyutlar göz önünde bulundurulduğunda DDR3 laptop RAM ve masaüstü bilgisayar RAM çeşitlerinin farkı ortaya çıkar. Bellek çeşitlerinin boyutlarıyla birlikte kapasiteleri de değişir. Basit uygulamalar için DDR3 RAM 6 GB ya da 4 GB yeterli olurken yüksek boyutlu uygulamalar için kapasitesi daha geniş bellekler tercih edilebilir.

DDR3 Ram Çeşitleri ve Özellikleri

Bilgisayarlarda işletim sistemi gibi yazılım birimlerinin düzgün ve hızlı bir şekilde çalışabilmesi için RAM bellekler kullanılır. Teknolojinin gelişmesiyle çeşitlenen RAM’lerden özellikleriyle kullanıcıları memnun eden ve veri transfer hızı yüksek olan DDR3 bellekler öne çıkar. İlk kez 2007 yılında kullanılmaya başlanan DDR3 RAM özellikleri ile programların, uygulamaların ve oyunların çok daha yüksek performansla çalışmasını sağlar. İlk çıkan DDR1 belleklere göre veri transfer hızı 8 kat daha fazla olan bu bellekler, önceki çeşitlere göre yalnızca performansı artırmasıyla değil düşük enerji tüketimiyle de tercih edilir. Bir arayüz yönetim teknolojisi olan DDR çeşitlerinde MHz hızı da önemlidir. Megahertz anlamında gelen MHz, RAM belleklerin hızını anlatır. DDR3 belleklerde MHz değeri 800 ve 1866 arasındadır. Belleklerdeki MHz değeri ne kadar yüksekse veri transfer hızı da aynı oranda hızlı olur. Anakartın da desteklediği DDR3 RAM 1333 MHz hız ya da 1600 MHz hız orta ve yüksek boyutlu uygulama ve oyunların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu anlamda, DDR3 RAM 3200 MHz hızında çalışması için hem anakart hem de sistem gereksinimlerine ihtiyaç vardır. Anakart fiyatlarını da inceleyerek ihtiyacınız olan bir anakarta kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte DDR3 belleklerin kapasiteleri de değişkenlik gösterir. 2 GB DDR3 RAM gibi düşük kapasiteli bellek çeşitlerinden daha geniş kapasiteli 32 GB belleklere kadar farklı ihtiyaçlara yönelik bellek bulmak mümkündür. Günlük kullanımda 2 GB ya da 4 GB yeterli olurken yüksek boyutlu uygulama ve oyunlar için DDR3 RAM 16 GB ya da 32 GB alternatifler değerlendirilebilir.

DDR3 RAM Fiyatları

Bilgisayarlarda veri transfer hızını etkileyen RAM çeşitleri günümüzde farklı kapasite, hız ve boyutlarda teknoloji tutkunlarına sunulur. Günümüzde kullanılan masaüstü bilgisayarlar ve laptopların çoğuyla uyumlu olan DDR3 RAM’ler geniş bir fiyat aralığında sunulur. Fiyatların değişmesindeki en önemli iki neden kapasite ve frekanstır. 800-1866 MHz frekans aralığında çalışan DDR3 bellekler veri transfer hızını değiştirir. Bellekler yalnızca bu frekans aralığında çalışmasına rağmen günümüz teknolojisi ve bilgisayarların anakartlarının da desteklemesi sayesinde bu hız artırılabilir. Bu sayede DDR3 RAM 2400 MHz değerindeki bellekler de yüksek hızda veri aktarımı sağlar. Anakartın desteklememesi durumunda RAM’lerin daha yüksek hızlarda çalışması mümkün değildir. DDR3 RAM fiyatları üzerinde MHz değerinin yanı sıra kapasitenin de etkisi vardır. Bilgisayarların kullanım amacına göre RAM kapasitesi çeşitlendirilir. DDR3 bellekler genel olarak 2GB ve 16 GB aralığında RAM kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte çeşitli markalar 32 GB ve DDR3 RAM 64 GB çeşitlerini de sunar. Bu faktörlerin etkilediği RAM fiyatları farklı bütçelere hitap eden geniş bir aralıkta seyreder. Kingston RAM fiyatlarını ve diğer markaların ram fiyatlarını karşılaştırarak ihtiyacınıza uygun ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

DDR3 Ram Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Veri aktarım hızını artırarak uygulama ve programların çok daha yüksek performansla çalışmasını sağlayan DDR3 belleklerin seçiminde pek çok noktaya dikkat etmek gerekir. Öncelikle RAM kapasitesine dikkat ederek seçim sürecine girebilirsiniz. Bilgisayarınızı gün içinde yalnızca sosyal medya hesaplarınıza girmek ya da düşük boyutlu oyunlar oynamak için kullanıyorsanız 2 GB ya da 4GB DDR3 RAM kapasiteli bellekler ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Bununla birlikte özellikle oyun tutkunları yüksek boyutlu oyunları etkili bir performansla oynayabilmek için daha fazla alana ihtiyaç duyar. Bu anlamda 8 GB, 16 GB ya da DDR3 RAM 32 GB alternatifleri tercih edilebilir. Anakart slot bölmelerinin fazlalığına göre aynı anda iki DDR3 bellek de kullanılabilir. Frekans da önemli noktalardan biridir. Bazı yazılım uygulamalarını deneyerek DDR3 RAM 3000 MHz hız elde edilmesi mümkündür. DDR3 RAM tavsiyesi ve kullanıcı deneyimleri de RAM seçiminde size yardımcı olacaktır.

DDR3 Ram İndirim ve Kampanyaları

Frekans aralığı ve kapasiteye göre geniş bir fiyat aralığında sunulan DDR3 RAM notebook ve masaüstü bilgisayarlarda kullanıma uygundur. Bu bilgisayarlar için farklı boyutlarda üretilen bellekler farklı ihtiyaçlara hitap eder. Günlük kullanımda veri transferinde sorun yaşamamak için daha düşük kapasiteye sahip olan DDR3 bellekler tercih edilebilir. 8 GB DDR3 RAM ve altında kapasiteye sahip bellekler internette gezinmek ve oyun oynamak gibi günlük aktivitelerde sorun yaşamanızı önler. Bununla birlikte yüksek boyutlu oyun ve uygulamaların hızlı ve sorunsuz çalışması için daha yüksek kapasiteye ihtiyaç vardır. DDR3 RAM masaüstü ve laptop çeşitleri anakart desteğine göre de seçilebilir. Anakartın desteklediği hızdan daha yüksek frekans aralığına sahip olan belleklerden yeterli verim alınamayabilir. En fazla 1866 MHz hızı destekleyen bir anakartta 3000 MHz hızla çalışan bir DDR3 RAM kullanıldığında belleğin çalışma hızı yine en fazla 1866 MHZ olur. Bu anlamda anakart desteğine de mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Özelliklerine göre fiyatları değişen bellekler indirim ve kampanya dönemlerinde çok daha avantajlı fiyatlara sahip olur. Bu dönemleri takip ederek uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı Karşılayan Tüm DDR3 RAM Çeşitleri Akakçe’de!

Oyun oynarken, sosyal medya hesaplarında dolaşırken ya da film ve video izlerken bilgisayarların çok daha yüksek performansla çalışması RAM bellekler sayesinde gerçekleşir. Bir RAM çeşidi olan DDR3 bellekler de hem masaüstü bilgisayarlar hem de laptoplarla birlikte kullanıma uygundur. En yüksek hızda çalışan DDR3 RAM 1600 MHz frekans aralığındaki çeşitler veri transferini çok daha hızlı bir hale getirir. DDR3 RAM 2133 MHz gibi daha yüksek frekanslardaki bellekler ise anakart desteğine göre kullanılabilir. Kullanım amacı ve ihtiyaçlara göre çeşitli kapasitelere sahip olan DDR3 RAM çeşitleri 2 GB’tan 32 GB’a kadar alternatif yaratır. Fiyatları bu farklı kapasitelere ve maksimum frekansa göre değişen DDR3 RAM en ucuz alternatiflerini inceleyerek kullanım alanınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Seçim yaparken fiyatlarla birlikte kullanılan bilgisayarın masaüstü ya da laptop olmasına da dikkat etmek gerekir. akakce.com üzerinden hem DDR3 RAM çeşitlerinin özelliklerini inceleyebilir hem de en iyi RAM fiyatları karşılaştırması yapabilirsiniz.