128 Bit Ekran Kartı

128 Bit Ekran Kartı Fiyatları

492 farklı 128 Bit Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • RAM Arabirimi128 Bit
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 21 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • RAM Arabirimi128 Bit
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (492)

RTX 4070 16 GB Ekran Kartı RTX 4060 12 GB Ekran Kartı RTX 4060 TI RTX 4070 TI NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 8 GB Ekran Kartı RTX 3060 Ti RTX 4090 RTX 3060

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

128 Bit Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

128 Bit Ekran Kartı

Günümüz dünyasının en vazgeçilmez cihazlarının başında bilgisayar gelir. Tüm dünyada, günlük yaşamın ve iş hayatının farklı alanlarında yaygın bir şekilde kullanılan bilgisayarlar birçok farklı donanımın bir araya gelmesinden oluşur. İlk bilgisayarın 1945 yılında icat edilmesinin ardından, bilgisayarı oluşturan donanımlar da gelişmeye devam eder. Bilgisayarın en temel donanımlarında biri olan ekran kartı, görüntüyü oluşturan grafik ve yazıların ekranda görünmesi için işlemci ve monitör arasında görev alır. Farklı özelliklere sahip olan bu ürünler her ihtiyacı karşılamaya yönelik imal edilir. Bu ekran kartı çeşitlerinden biri olan 128 bit ekran kartı, hızlı veri transferi sayesinde kaliteli görüntüye ulaşmanızı sağlar. Modellerin bit değeri ne kadar fazla olursa elde edilen görüntünün grafik kalitesi de o denli yüksek olur. Grafik kalitesinin yüksek olması, bilgisayar dünyasında en çok oyunlarda aranan bir özelliktir. Yüksek çözünürlüğe sahip olan kaliteli grafikler oyun zevkini artıran unsurların başında gelir. Oyunların yanı sıra mühendislik, görsel tasarım gibi birçok iş alanında da grafik kalitesini artıran 128 bit ekran kartı çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

128 Bit Ekran Kartı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oyun ve iş dünyası başta olmak üzere bilgisayar seçilirken yüksek görüntü kalitesi öncelikli aranan özelliklerdendir. Yeni bir bilgisayar alırken oyun ve farklı programların düzgün bir şekilde çalışabilmesini sağlayan ekran kartlarını seçmek gerekir. Görüntü kalitesi yüksek bilgisayar seçebilmek için ise 128 bit ekran kartları hususunda özenli bir araştırma yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Üstün performans sunan, yüksek çözünürlüğe sahip olan ekranlardan tam verim alabilmek için uygun ekran kartları bilgisayar modellerine eklenir. Grafik kartları sadece bilgisayar ekranıyla bağlantılı parçalar değildir. İşlemci ve ekran arasındaki veri akışını sağlayan donanım ürünleridir. Bu sebeple monitörün özellikleri kadar işlemcinin kalitesi de önemlidir. İstediğiniz düzeyde çözünürlüğe sahip olan görüntüler elde etmek için bilgisayar işlemcisinin özellikleriyle ekran kartının uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Bilgisayarın tüm temel komutlarından sorumlu olan işlemcinin kapasitesine uygun olmayan ekran kartı seçilmesi halinde bilgisayardan tam verim elde edilemeyebilir. Ekran kartları çeşitleri arasında yer alan bit değerleri, işlemci ve ekran kartı arasında gerçekleşen veri transferi yolunun genişliğini ifade eder. Özellikle oyun oynarken fark yaratan bu ürünler gibi şık tasarımlara sahip olan ve soğutma sistemleri sayesinde bilgisayarın performansını artıran oyuncu kasası modellerine de göz atabilirsiniz.

128 Bit Ekran Kartlarının Özellikleri

128 bit ekran kartı nedir sorusu bilgisayar satın alırken kullanıcılar tarafından merak edilebilir. Ekran kartı, bilgisayarın görüntü oluşturmasını sağlayan donanımdır. Aktarım sırasında kaç bitlik verinin geçtiğini gösteren bellek veri yolu genişliği, ürün satın alırken en çok dikkat edilen özelliklerin arasında yer alır. Oyun ya da görsel çizimler için 128 bit ekran kartı iyi mi sorusu ürünler hakkında merak edilen diğer bir konudur. 128 bit ekran kartı çeşitleri hem yüksek grafik kalitesi gerektiren çizim, 3D modelleme, mimari tasarım yapmak hem de oyun oynamak isteyen kullanıcılar için ideal seçenekler sağlar. Ekran kartı 128 bit çeşitlerinin performansını değerlendirmek için bilgisayarda bulunan diğer donanımlarla uyumlu çalışmasını sağlayan özelliklere sahip olmasına dikkat etmek gerekir. Seçim yaparken bilgisayarınızın diğer donanım parçalarını, ürünün bellek, DDR, çekirdek hızı gibi özellikleriyle beraber değerlendirmeniz iyi bir sonuç almanıza yardımcı olabilir. 128 bit ekran kartları, bellek gücüne göre de farklı seçeneklere sahiptir. 1 GB, 8 GB 128 bit ekran kartı çeşitleri farklı bellek kapasiteleriyle ihtiyacınıza uygun ürünler sağlar. Sıklıkla tercih edilen 2 GB 128 bit ekran kartı; çizim, 3 boyutlu modelleme ve çok yüksek kalitede grafik istemeyen oyunlar için idealdir. 128 bit 2 GB ekran kartı, yeterli özellikleri sağlayarak görsel açıdan oyun keyfinizi artırır.

128 Bit Ekran Kartının Performans Gücü

Ekran kartları arasında bulunan 128 bit 4 GB ekran kartı çeşitleri genellikle oyun kullanıcılarının tercih ettiği bir ürün olarak kaliteli oyun zevki sunar. Oyun piyasasının gelişmesi ve büyümesiyle birlikte bilgisayarlar da bu gelişime ayak uydurur. Yeni nesil oyun kaplamaları, dokular, uzak mesafe çizimleri, gelişmiş gölge ve ışık efektleri ekran kartlarının önemini artırır. Oyunda gerçeklik hissini artıran bu unsurlar ürün seçiminde de üst segmentlere gidilmesine neden olabilir. 4 GB bellek kapasitesi ile dikkat çeken bu 128 bit ekran kartı modeli oyunculara benzersiz bir oyun deneyimi yaşatır. 28 bit ekran kartı özellikleri arasında yer alan ve DDR olarak adlandırılan yeni nesil çift veri hızı sorunsuz bir bilgisayar kullanımı için gerekli olabilir. Saatte iki aktarım anlamına gelen çift veri hızı, yüksek performansın yanı sıra düşük güç tüketimi ve daha az ısınma anlamına gelir. 4 GB 128 bit ekran kartı DDR3 modelleri 1066 - 1600 MHz hızda çalışır. 4 GB 128 bit ekran kartı DDR5 ise 3500 MHz hıza ulaşan performansıyla öne çıkar.

Uygun Aralıklı 128 Bit Ekran Kartı Fiyatları

Ekran kartı satın alırken dikkat etmeniz gereken birden fazla husus vardır. Bellek, çekirdek hızı, bit değeri gibi başlıca değerlerin yüksek olmasından ziyade birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. 128 bit ekran kartı çeşitlerinin özellikleriyle bilgisayarınızın GPU uyumuna da bakmanız sizlere iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir. Model seçerken dikkat edilmesi gereken birçok farklı konu vardır. Ürünün bellek gücü kadar her aktarımda kaç bitlik verinin geçtiğini belirten bellek veri yolu genişliği, kısaca bit değeri de önemlidir. 128 bit ekran kartı fiyatları VRAM gücüne göre değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra çift veri hızı olarak adlandırılan DDR değeri de fiyat farklılıklarına sebep olur. DDR2, DDR3, DDR5 128 bit ekran kartı seçenekleri farklı fiyat alternatifleriyle kullanıcılara sunulur. Kullanım amacınıza uygun olarak farklı kalitelerde ekran kartlarına göz atabilirsiniz. Temel düzeyde bilgisayar kullanıcısıysanız ve grafik kalitesi açısından yüksek beklentileriniz yoksa seçiminizi giriş ve orta düzey kalitede olan ekran kartlarından yana kullanabilirsiniz. 4 Gb 128 bit ekran kartı, işlemcinizle uyumluysa 1080p kalitede görüntüyü herhangi bir donma sorunu yaşamadan kesintisiz bir şekilde rahatlıkla oynatabilir.

128 Bit Ekran Kartı Çeşitleri Akakçe’de

Bilgisayarda kullanılan ekran kartlarının DDR (çift veri hızı) özellikleri kullanıcılara farklı seçenekler sunar. Günümüzde yeni nesil bilgisayarlarda genellikle DDR5 özelliğine sahip olan modeller tercih edilir. Bu ürünler yüksek veri hızının yanı sıra güç tasarrufu, daha az ısınma ve veri koruma özelliklerini bünyesinde barındırır. Tüm bu özellikleri uyumlu bir şekilde bir arada bulunduran ekran kartı 1 GB, 2 GB, 4 GB 128 bit seçenekleri Akakçe ayrıcalığıyla beğenilerinize sunulur. İhtiyacınıza uygun bellek özellikleri sunan 1 GB, 2 GB, 4 GB 128 bit ekran kartı fiyatları hesaplı ve uygun seçenekler sağlar. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan 128 bit ekran kartı çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, kullanıcı yorumları sayesinde ürünler hakkında ayrıntılı fikir sahibi olabilir ve sizin için uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Bilgisayar bileşenlerinden biri olan ekran kartlarının farklı özelliklerini kullanım amacınıza göre platform üzerinden filtrelemeniz mümkün olur, fiyat kıyaslamasının ardından bütçenize uygun olanlar sıralanır. Ayrıca ekranda gördüğünüz gerekli dökümanların ve görsel materyallerin yazdırılmasını sağlayan yazıcı fiyatları ve modellerini de inceleyebilirsiniz.