256 Bit Ekran Kartı

256 Bit Ekran Kartı Fiyatları

239 farklı 256 Bit Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • RAM Arabirimi256 Bit
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 10 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • RAM Arabirimi256 Bit
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (239)

Smartberry Akıllı Saat RTX 4070 16 GB Ekran Kartı RTX 4060 12 GB Ekran Kartı RTX 4070 TI RTX 4060 TI NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 8 GB Ekran Kartı RTX 3060 Ti RTX 4090

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

256 Bit Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

256 Bit Ekran Kartı

Bilgisayarların günlük hayattaki kullanımı arttıkça daha yüksek performans beklentilerinin oluşması doğaldır. Bu noktada bilgisayarlarda performans kriterlerini belirleyen en önemli donanımlar arasında ekran kartı, anakart, RAM ve işlemci donanımları sayılabilir. Bu bileşenlerin hepsi son derece önemlidir ve bileşenlerin hem bireysel hem de bir bütün halinde sergilediği performans sistemin genel performansını belirler. Bu nedenle donanımların bireysel anlamda yüksek performanslı olması kadar tüm donanımların birbiri ile uyumlu olması da önemlidir. Ekran kartı modelleri arasında en çok tercih edilen modellerin başında gelen 256 bit ekran kartı, yüksek veri aktarım hızı ile tercih edilebilir. 512 MB 256 bit ekran kartı gibi kapasitelerden başlayarak farklı seçenekler bulunabilir. Bu noktada kullanım ihtiyaçlarına göre ekran kartı kapasitesi daha yüksek olacak şekilde seçilebilir. 8 GB 256 bit ekran kartı fiyatları özellikle diğer modellere kıyasla daha yüksek etiketlerle kullanıcılara sunulsa da üstün performans farkı sağlar. Bu alanda en iyi ürünleri kullanıcılar ile buluşturan XFX, MSI, Asus ve Zotac gibi markaların tamamı Akakçe’de rahatlıkla bulunabilir.

256 Bit Ekran Kartı Nedir?

Ekran kartı kullanımı tüm bilgisayarlar için önemlidir. Bilgisayar sistemlerinin tamamında bulunan bu kartlar, cihazın ekranına sağlanan görüntülerin işlenmesinde görevlidir. Bu nedenle ekran kartı olarak bilinen donanımlar aynı zamanda grafik işlemcisi olarak da adlandırılır. Farklı kapasite değerlerine göre modellere ayrılan bu kartlar günlük kullanımdan oyunculara kadar pek çok seçeneği barındırır. 8 GB 256 bit ekran kartı modelleri, özellikle bu ürünler arasında en yüksek kapasiteye sahip 256 bit ekran kartları arasındadır. Bu şekilde yüksek kapasitelere sahip olan ekran kartları yazılımları çalıştırırken daha az zorlanır ve buna bağlı olarak daha yüksek performans sağlar. 2 GB ve 1 GB 256 bit ekran kartı gibi modeller ise özellikle günlük kullanım için idealdir. Sıkça taşınan ve iş amacıyla kullanılan bilgisayarlarda internette gezinmek, belge işlerini halletmek ve gerektiği durumlarda video izlemek için son derece yeterli bir performans sağlar. 2 GB 256 bit ekran kartı fiyatları özellikle yüksek kapasiteli modellere kıyasla çok daha avantajlı olduğu için yüksek performanslı bir sistem kurmak istemeyen tüm kullanıcılar için uygundur.

256 Bit Ekran Kartı Modelleri

Ekran kartı modelleri arasında birbirinden farklı seçenekler bulunabilir. Bu seçenekler RX 570 4 GB 256 bit ekran kartı gibi oyunculara ve yüksek performans tutkularına yönelik seçenekleri de barındırır. Bu ürünler yüksek işlem kapasitesi ve 256 bit veri aktarım hızı sayesinde harika bir performans sunar. 4 GB 256 bit ekran kartı modelleri özellikle oyuncular için hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilen ideal modellerdendir. RX 580 8 GB 256 bit ekran kartı ise daha yüksek seviyelere çıkarak sınırları zorlamak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Bu modeller bilgisayarın üstlenmesi gereken pek çok ağır iş yükünde bile sorunsuz şekilde performans sergilemek üzere tasarlanmıştır. 8 GB 256 bit ekran kartı fiyatları özellikle diğer daha düşük performanslı modellere kıyasla daha yüksek olabilir. Bu noktada tüm kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun olacak şekilde 6 GB 256 bit ekran kartı gibi alternatif modeller değerlendirilebilir. AMD 256 bit yenileme hızına sahip ekran kartı modelleri farklı kapasitelere sahip ürünler ile tüm kullanıcı grupları için en iyi seçenekleri sunar. Bu sayede hem iş hem de oyun bilgisayarları için harika seçenekler rahatlıkla bulunabilir.

256 Bit Ekran Kartı Kullanım Alanları

256 bit hızında veri aktarımı yapan ekran kartları birbirinden farklı kapasite değerlerine sahip olabildiği için çok geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Bu noktada farklı kapasite değerlerine sahip modeller tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Genel olarak yüksek performans odaklı olan bu ekran kartları:

tarafından sıklıkla tercih edilir. Oyuncular için ekran kartı kullanımının üst sınırı yoktur. Güncel teknolojiler arasında son derece iyi bir noktada olan 256 bit aktarım hızı çok farklı kapasite değerlerini kapsar. Bu noktada 4 GB 256 bit aktarım hızına sahip ekran kartı en ucuz oyuncu donanımları arasında gösterilebilir. İş amacıyla bilgisayar kullananlar ise 512 MB değerinden başlayarak 3 GB 256 bit yenileme hızına sahip ekran kartı modellerine kadar farklı seçenekleri değerlendirebilir. Bu noktada 3 GB kapasiteye sahip olan değerler iş bilgisayarları için en iyi performansı sağlasa da 2 GB 256 bit ekran kartı modelleri ideal seçenekleri oluşturur ve tüm yazılımları rahatlıkla çalıştırır.

256 Bit Ekran Kartı Farklı Giriş Seçenekleri

Ekran kartlarının tamamında farklı giriş türleri bulunur. Bu girişler ekran kartı ile anakart arasındaki bağlantıyı sağladığı için önemlidir. 2 GB 256 bit ekran kartı DDR3 olarak adlandırılan girişler ile anakarta bağlanabilir. Bu girişler farklı aktarım hızlarına ve farklı pin sayılarına sahiptir. Bu nedenle anakart ile ekran kartının giriş türlerinin aynı olması zorunludur. Aksi takdirde montaj mümkün olmaz. 256 bit aktarım hızında ekran kartı DDR3 girişi ile yoğun bir şekilde tercih edilse de farklı giriş türleri kullanılabilir. Özellikle daha yüksek aktarım hızları ile verimliliği arttıran DDR5 256 bit hızında ekran kartı modelleri daha pratik bir kullanım için tercih edilebilir. Bu noktada RAM giriş türü ile ekran kartı giriş türü arasında bir bağlantı yoktur. Pek çok kullanıcı RAM ile ekran kartı giriş türlerini karıştırsa da DDR2 RAM modelleri farklı girişe sahip ekran kartları ile de kullanılabilir. Bu konuda en önemli husus anakartın desteklediği giriş türleridir. Anakart modelleri RAM ve ekran kartı donanımları için farklı giriş türlerini destekleyebilir. Bu gibi durumlarda farklı girişlere sahip iki donanım aynı anda kullanılabilir.

256 Bit Ekran Kartı Fiyatları

Ekran kartı seçiminde önemli hususlardan biri de fiyat seçenekleridir. 2 GB 256 bit ekran kartları hem performans hem de fiyat açısından son derece mantıklı seçenekleri oluşturur. Bunun dışında daha düşük bir performans hedefleyerek maliyeti düşürmek isteyen kullanıcılar ise 512 MB 256 bit hızında ekran kartı fiyatları ile ucuz çözümlere yönelebilirler. 256 bit hızında ekran kartı tavsiye seçenekleri özellikle ihtiyaçlarınıza en uygun modeli belirlemek için son derece önemlidir. Ekran kartı seçiminde öncelikle bilgisayar sisteminden beklenen performans belirlenir. Bu performans değerlerine en uyumlu seçenekler arasından seçim yaparken farklı filtreler uygulanabilir. Özellikle kapasite değerlerine göre sıralanan ekran kartları arasından seçim yaparken kullanım amacı çok önemlidir. Yoğun bir kullanım hedeflenen, yüksek performans beklentisiyle alınan ekran kartları için yüksek kapasiteli modeller tercih edilmelidir. Bu noktada tüm kapasite değerleri için en iyi fiyat seçenekleri geniş ürün yelpazesi ile Akakçe’de bulunabilir. Siz de elektronik ana kategorisi içerisinde bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan ekran kartı kategorisinin hemen altında 256 Bit ekran kartı ürünlerini bulabilirsiniz. İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun seçenekleri değerlendirirken avantajlı fiyatlardan yararlanma fırsatını kaçırmayın!