GDDR6 Ekran Kartı

GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları

601 farklı GDDR6 Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • RAM TipiGDDR6
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 26 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • RAM TipiGDDR6
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (601)

MSI Oyuncu Laptop Masaüstü Bilgisayar Oyuncu RTX 4070 16 GB Ekran Kartı RTX 4060 12 GB Ekran Kartı RTX 4070 TI RTX 4060 TI NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 8 GB Ekran Kartı RTX 4090

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

GDDR6 Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

GDDR6 Ekran Kartı

GDDR6 ekran kartı, yeni nesil altyapısı sayesinde yüksek performans beklentilerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. GDRR5 ve GDDR5X ekran kartı versiyonlarından sonra kullanıcılara sunulan ekran kartı versiyonu, farklı alanlarda avantajlı özellikleri beraberinde getirir. Düşük enerji tüketimi sağlayan GDDR6 ekran kartları, bu sayede uzun süreli kullanımlarda önemli miktarda enerji tasarrufu imkanı tanır. Aynı zamanda diğer ekran kartı versiyonlarından fazla olarak 2 adet kanal barındıran GDDR6 versiyonu, yüksek hızlarda çalışmak için uygundur. GDDR6 öncesinde maksimum 12 Gbps hız değerlerine ulaşan ekran kartı donanımları GDDR6 ile 14 - 16 Gbps aralığında aktarım hızı değerlerini kullanıcılara sunar. Farklı alanlarda yapılan optimizasyon çalışmaları sayesinde GDDR6 modellerin genel verimi artmıştır.

Ekran kartı kullanımı bilgisayar sistemleri için son derece önemlidir. Gelişen teknolojiyle birlikte yazılımların sunduğu imkanların artması aynı zamanda sistem performanslarının da artmasını gerekli kılar. Yüksek grafik kalitesine sahip yazılımların verimli şekilde kullanılabilmesi için ekran kartı donanımının iyi bir performansa sahip olması gerekir. Ekran kartı donanımları kendi arasında farklı versiyonlara sahiptir. Uzun yıllardır kullanımda olan ekran kartı eski versiyonları kullanıcılara çeşitli özellikler sunar. Kullanıcılar tarafından sıklıkla bilinen versiyonlardan bahsederken pek çok kullanıcı “GDDR6 ekran kartı nedir?” sorusunun cevabını merak edebilir. Birden fazla alanda optimizasyon çalışmaları yapılarak geliştirilen GDDR6 ekran kartı modelleri, güncel teknolojiye ayak uydurma noktasında son derece başarılıdır. Uzun süreli ve sürekli bilgisayar kullanımı gerektiren durumlarda ekran kartının enerji tüketimi önemli bir gider kalemi olarak gösterilebilir. GDDR6 ekran kartları düşük enerji tüketimi özelliği sayesinde uzun vadeli kullanımda enerji tüketiminden tasarruf edilmesini sağlar. Bunlara ek olarak ekran kartının performansını belirleyen aktarım hızı gibi değerler de GDDR6 versiyonlarında geliştirilerek güncel imkanların en üst seviyesine taşınmıştır. Siz de bilgisayarınız için yüksek performanslı bir sistem oluştururken GDDR6 ekran kartı modellerin Akakçe’de bulabilirsiniz.

GDDR6 Ekran Kartı Özellikleri

Ekran kartı donanımlarının sahip olduğu özellikler kendi arasında benzerlik gösterir. Bu nedenle cihazların sahip olduğu özellikleri göreceli olarak kıyaslamak daha doğru sonuçlar elde etmeyi sağlar. GDDR6 ekran kartları ile ön plana çıkan birden çok özellik şu şekilde sıralanabilir:

GDDR6 modellerinin sahip olduğu özelliklerden bahsederken diğer versiyonlarla farklarını belirtmek gerekir. Özellikle grafik işlemcinin performansını artıran özelliklerden biri olarak 2 kanal sayısı gösterilebilir. Önceki versiyonlardan tek kanal içeren ekran kartları GDDR6 versiyonu ile birlikte 2 kanal barındırmaya başlamıştır. Aktarım hızı değeri de kanal sayısı ile bağlantılı olduğu için cihazın performans değerleri birden fazla alanda artış gösterir. Donanım daha yüksek performan seviyelerine ulaşsa da enerji tüketimi açısından tasarruf sağlayarak bütçenizi ve çevreyi korumak için önemli bir potansiyel oluşturur.

GDDR6 Ekran Kartı Performans Değerleri

Bilgisayar donanımları arasında performans değerlerine en çok etki eden parçaların başında ekran kartı gelir. Özellikle yüksek grafik gereksinimlerine sahip pek çok oyun ve yazılım için grafik kartının kapasitesinin yüksek olması önemlidir. GDDR6 ekran kartı modelleri daha önceki versiyonlarda olduğu gibi üst düzey oyun performansı sağlar. Sistemin oyun performansını ölçmek için kullanılan en önemli kıyaslama ölçütü FPS değerleri olarak bilinir. GDDR6 ekran kartı kullanımı ile oyun FPS değerlerinin daha yüksek seviyelere çıktığı bariz şekilde görülmektedir. GDDR6 versiyonun yüksek performans sağlaması özellikle 2 adet kanal barındırmasına bağlıdır. Diğer versiyonlardan daha çok sayıda kanal içeren GDDR6 ekran kartı modelleri böylece yüksek aktarım hızlarına da ulaşabilir. Görüntülerin işlenmesini kolaylaştıran ve kısa sürede daha çok görüntü işlenmesini sağlayan bu teknoloji sayesinde en zorlayıcı grafik gereksinimlerinde bile GDDR6 modelleri stabil ve güçlü bir performans sergiler.

GDDR6 Ekran Kartı Enerji Tüketimi

Bilgisayar donanımlarında yapılan geliştirmeler sonrasında pek çok parçanın üstün performans göstermeye başlaması oldukça doğaldır. Son derece iddialı özelliklere sahip modellerin üzerine yapılan iyileştirme ve özellik eklemeleri sonucunda ortaya çıkan ürünler tüm zamanların en iyisi konumunda olmaktadır. GDDR6 ekran kartı ürünleri hem kullanıcı hem de çevre dostu özelliklerin başında gelen düşük enerji tüketimi özelliğine sahiptir. Yüksek performans değerleri sunan cihaz aynı zamanda avantajlı fiyatlarıyla ucuz ekran kartı modelleri arasında değerlendirilebilir. Üstelik düşük enerji tüketimi sayesinde kullanıcıların bütçelerini de etkili şekilde korur. GDDR6 sınıfı ekran kartı donanımlarının enerji tüketimi 1.3 V seviyesindedir. Bir önceki versiyonlarda 1.5 V olan bu değer özellikle uzun vadeli kullanımda önemli bir tüketim farkı yaratabilir. Bu enerji tasarruf özelliği gün içinde uzun saatler boyunca bilgisayarını aktif olarak çalıştıran kullanıcılar için yüksek miktarda enerji tasarrufu yapılmasını da sağlar. Böylece yaklaşık %14 oranında enerji tüketiminde iyileşme görülür.

GDDR6 Ekran Kartı Bellek Hızı Değerleri

GDDR6 olarak bilinen ve son dönemlerde kullanıcılara sunulan ekran kartı versiyonlarında güçlü olan özelliklerden biri de bellek hızıdır. Ekran kartının bellek hızı, performans gerektiren görevleri tamamlama süresini direkt olarak etkiler. Yüksek boyuta sahip verilerden oluşan grafiklerin anlık ve sürekli olarak işlenebilmesi için grafik kartının bellek hızının yüksek olması gerekir. Grafik kartı donanımları yazılımın gerektirdiği verilerin işlenmesi için farklı aktarım hızlarına sahiptir. Önceki nesil ve GDDR6 versiyonları için bu aktarım hızı değerleri farklıdır. Eski modellerin aktarım hızı 8 Gbps seviyesindedir. Bir sonraki versiyonlarda aktarım hızı değerleri 10 ile 12 Gbps aralığındadır. GDDR6 versiyon ekran kartı modellerinde ise aktarım hızı 14 ile 16 Gbps değerleri arasındadır. Bu artış sayesinde %60’a varan oranlarda performans iyileştirmesi elde etmek mümkün hale gelir. GDDR6 versiyonunda aktarım ve bellek hızının yüksek olması düşük enerji tüketiminin en önemli sebepleri arasında yer alır. Yüksek performansa sahip olan grafik işlemcisi pek çok görev sırasında daha az zorlandığı için daha az enerji tüketimi gerektirir. Böylece önemli ortalama %14 ve maksimum %35 seviyesine kadar enerji tasarrufu da sağlanabilir.

GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları

En önemli bilgisayar donanımları arasında bulunan ekran kartı modellerinin fiyat seçenekleri geniş bir aralığa sahiptir. İşlemci fiyatları ile benzer şekilde ekran kartının sahip olduğu performans değerlerine bağlı olarak fiyat seçenekleri çeşitlilik gösterebilir. GDDR6 modelleri arasında fiyatların belirlenmesinde en önemli rol ekran kartı kapasitesine bağlıdır. 6 GB, 8 GB, 12 GB gibi bellek kapasite değerlerine sahip olan ekran kartı modelleri arasında fiyat farkları oluşabilir. Yüksek sistem gereksinimlerinin olduğu durumlarda tercih edilen 12 GB kapasiteye sahip GDDR6 ekran kartı modelleri, fiyat aralığında en üst seviyelerde yer alır. Bu noktada farklı ekran kartı modelleri arasından seçim yaparken ihtiyaçların belirlenmesi son derece önemlidir. Kullanım ihtiyaçlarına göre yapılan öncelik sıralamasında donanım performansı ve fiyat değerleri incelenebilir. Siz de Akakçe’nin geniş ürün yelpazesinde yer alan GDDR6 ekran kartı modellerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Birbirinden farklı ürünü incelerken avantajlı fiyat seçeneklerinden yararlanma fırsatını sakın kaçırmayın!