Isıtıcı

Isıtıcı Fiyatları

1.776 farklı Isıtıcı için fiyatlar listeleniyor.

Kumtel Isıtıcı Ufo Isıtıcı Luxell Isıtıcı Raks Isıtıcı Sinbo Isıtıcı Awox Isıtıcı

Aktüel Broşürlerden Isıtıcılar

  • Raks Pf20 Smart Raks Elektrikli Fanlı IsıtıcıKoçtaş 399,90 TL
  • Luxell Duvar Tipi Isıtıcı EX23 2300 WKoçtaş 449,90 TL
  • Raks Mika W2500 Duvar Tipi Isıtıcı 2300 WKoçtaş 899,90 TL
  • Luxell Isıtıcı LX2760 2200 WKoçtaş 599,90 TL
  • Herkules Gazlı Isıtıcı 17 KwBauhaus 2.150,00 TL

Fiyatı Düşen Isıtıcılar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

500 W2000 W2500 WInfraredKonvektörAyaklıDuvar Tipi0 - 750 TL 1112Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 TL üstü
Markası Özellikler Türü Tipi Dış Mekan Türü Güç Ağırlık Derinlik Filament Sayısı Genişlik Yakıt Türü Radyatör Dilim Sayısı Kademe Sayısı Kablo Uzunluğu Isıtma Alanı Yükseklik SatıcıToplam 128 satıcı. Ürün Puanı Renk

Vigo Konvektör IsıtıcıUfo Ayak IsıtıcıSinbo Fanlı IsıtıcıArçelik Konvektör IsıtıcıRaks Fanlı IsıtıcıKumtel İnfrared IsıtıcıKumtel Fanlı IsıtıcıGrup PrizAkım Korumalı PrizKumtel IsıtıcıUfo IsıtıcıLuxell Isıtıcı

Isıtıcı İnceleme Videosu

En iyi elektrikli ısıtıcı modellerini sizin için inceledik. Aşağıdaki 8 dakikalık videoyu izleyerek en çok tercih edilen ısıtıcı modellerinden fanlı ısıtıcılar, çift taraflı ısıtıcılar ve ayaklı ısıtıcılar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

En Çok Karşılaştırılan Isıtıcılar

Isıtıcı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Isıtıcı & Elektrikli Isıtıcı & Elektrikli Sobalar

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte insanlar, ısınma konusunda alternatif arayışlara girmektedir. Ev ya da iş yerleri için farklı türlerde üretilen ısıtıcılarda, fiziksel ortamın büyüklüğüne göre bir seçim yapmak oldukça önemlidir. Isıtıcı denilince ilk akla gelen elektrikli ısıtıcılar olsa da, ısınma alanında ürün yelpazesi oldukça geniştir. Bulunduğu ortamı hızlı bir şekilde ısıtabilen elektrikli ısıtıcılar, özellikle doğalgaz ile ısınmanın maliyetli olduğunu düşünen insanlar için iyi bir alternatiftir. Teknolojinin bu denli gelişmediği önceki yıllarda, ısınma alanında kullanılan sobalar, elektrik kullanımının yaygınlaşması ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, yerini elektrikli ısıtıcılara bırakmıştır. Nitekim elektrikli ısıtıcıları, elektrikli soba olarak düşünebiliriz. Aynı zamanda son yıllarda şömineler de hem ısıtıcı hem de dekoratif amaçlı tercih edilerek evlerdeki yerini almaktadır. Evinizi ya da iş yerinizi ısıtmak için elektrikli ısıtıcı, kuzine soba veya şömine arasında tercih yapabilirsiniz.

Isıtıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Isıtıcı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında öncelikle ısıtıcıyı, nerede ve ne amaçla kullanacağınız gelmelidir. Ev, iş yeri, okul, hastane vb. ortamlar için tercih edilebilen ısıtıcılar, kimi zaman tek başına kimi zaman ise yardımcı ısınma aracı olarak kullanılabilmektedir. Kullanılan alanın büyüklüğü, seçeceğiniz ısıtıcı türünü etkileyecektir. Burada önemli olan nokta, alanın tamamının mı ısıtılacağı yoksa bölgesel bir ısınmanın mı amaçlandığıdır. Dikey ya da yatay modellerin yanında, duvara monte edilebilen ısıtıcıları da tercih edebilirsiniz. Kullanım kolaylığı, kolay taşınabilirliği, fazla yer kaplamaması ısıtıcılar arasında tercih yaparken dikkat edebileceğiniz detaylardan bazılarıdır. Bununla birlikte, tercih ettiğiniz ısıtıcı türünün sağlıklı olup olmadığı, üretici firmanın gerekli kalite standartları belgesine sahip olması, ısıtıcının termostat özelliğine sahip olması, ne kadar elektrik tüketimi gerçekleştirdiği durumları ise bir diğer dikkat etmeniz faktörler arasındadır. Piyasada birçok elektrikli ısıtıcı firması bulunmakla birlikte, merdiven altı diye tabir edilen, kullanım konforu ve performans açısından yeterli düzeyde olmayan ürünler de mevcuttur. Bu nedenle elektrikli ısıtıcı satın alınırken, ürünün garanti kapsamının ne kadar olduğu, hangi üretici firma tarafından üretildiği konuları da göz önünde bulundurulmalıdır. Kimi zaman kullanıcılar, tükettiği elektrik miktarına göre ekonomik bir elektrikli ısıtıcı almayı tercih ediyor. Daha az elektrik tüketen fakat daha uzun süre kullanılan be elektrikli ısıtıcılar, uzun süreli kullanımlarda, yüksek güç değerine sahip bir ısıtıcıya göre çok daha fazla elektrik tüketimi sarf edebiliyor. Bu sebeple, tercih edilecek ısıtıcının ekonomik olmasından ziyade verimli olmasına dikkat etmek daha büyük bir önem arz ediyor. Isıtıcının, ortamı ısıtırken havayı kurutmaması, termostata sahip olması, çocuk kilidinin bulunması, ergonomik ve kullanışlı olması ise dikkat edilmesi gereken diğer faktörler arasındadır.

Isıtıcı Çeşitleri Nelerdir?

Isıtıcıların ev için uygun kullanım alanları bulunmakla beraber, dış mekân ısıtıcılar olarak da ofis veya iş yerlerinde kullanılan türleri de mevcuttur. Bu ısıtıcılardan en çok kullanılanı ise dilimizde kızılötesi ısıtıcılar olarak adlandırılan infrared ısıtıcılardır. Hem iç mekânda hem dış mekânda kullanabileceğiniz infrared ısıtıcılar, tüketiciler arasında ayaklı ısıtıcılar olarak da bilinmektedir. Ayaklı ısıtıcının yaydığı kızılötesi ışınlar, insan vücudu ve çevredeki objeler tarafından emilir. Böylece çalıştırıldığı an etrafına hızlı bir şekilde ısı verir. Ayaklı ısıtıcılar sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Ayaklı ısıtıcıları, aparatı olmadan duvara monte ederek, duvar tipi ısıtıcı olarak kullanabilmeniz mümkündür. Bir diğer ısıtıcı türü olan fanlı ısıtıcıda ise, cihaz içerisinde fan yardımıyla ısıtılan hava dışarı verilerek ortamın ısınması sağlanır. Modern görünümlü ve ergonomik yapıda olan fanlı ısıtıcılar, ortamın genişliğine göre, ısınma sorunu olan mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Kullanım açısından diğer ısıtıcılara göre daha rahat olan fanlı ısıtıcılar, güçlü fanları sayesinde ortamın sıcaklığını hızlı bir şekilde artırmaktadır. Emniyet kilidine ve termostata sahip olması herhangi bir kaza anında oluşabilecek aksiliklerin önüne geçmektedir. Isıtıcı fanlı olarak tercih edildiğinde yalnızca ısınmak için değil serinlemek için de kullanılabilmektedir.
Klasik kalorifer peteği görünümüne sahip olan yağlı radyatörler ise, çalışma prensibi olarak öncelikle içerisindeki rezistansı ısıtır. Rezistans yardımıyla ısınan yağ, radyatörde eşit olarak dağılarak dışarıya sıcaklık verir. Yağlı radyatör, ısıttığı havayı kurutmaması ve sıcaklığı bulunduğu ortama eşit olarak dağıtması sebebiyle sağlıklı olarak değerlendirilmektedir. Büyüklüğüne bağlı olarak farklı genişlikteki ortamları ısıtabilen yağlı radyatörler, yeni doğum yapmış anneler tarafından bebeğin sağlığı için tercih de edilebilir. Ayrıca termostatlı olması sebebiyle, ortam belirli bir sıcaklığa geldikten sonra kendini kapatır. Bu sayede elektrikten tasarruf edilir. Yağlı radyatörler, havayı direk kurutmaması, sıcaklığı eşit olarak dağıtması ve elektriği diğer ısıtıcılar kadar fazla kullanmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Yağlı radyatörler, uzun süreli sıcaklık üretmek için oldukça etkilidir.
Doğal konveksiyon yöntemiyle ısınma sağlayan ve yağlı radyatörlerden farklı olarak konvektör ısıtıcılar, bir diğer ısıtıcı türüdür. Konvektör ısıtıcılarda, dışında bulunan alt kapaklardan içeri giren soğuk hava, cihaz içindeki rezistanslar yardımıyla hızlı bir şekilde ısıtılarak, üst kapaktan sıcak havayı dışarı verir. Konvektör ısıtıcı, bulunduğu ortamın havasını hızlı bir şekilde ısıtırken havayı kurutmadığından, bebek odaları ve yatak odalarında sıklıkla tercih edilir. Devrilme, su sıçratma gibi durumlara karşı da güvenlidir. Dijital ve manuel seçenekleri bulunan konvektör ısıtıcılarda, termostat özelliği ile bulunulan ortamın istenilen kadar ısıtılması sağlanır. Yağlı radyatörlere göre, ortamı daha hızlı bir şekilde ısıtır.
Ayak ısıtıcılar ise, kullanım şekline göre diğer ısıtıcılardan daha farklıdır. Oldukça kullanışlı olan ve evde ya da çalışma masasının altında tercih edilebilen ayak ısıtıcıları, ayakkabı olmadan da kullanılabilir. Ancak bir ayak ısıtıcı tercih edilirken, ısıtıcının watt değerine, kablo uzunluğuna ve üretici firmasına dikkat edilmesinde fayda var. Watt değerinin düşük olması, kablo bağlantı yerinin sabit olması, uzaktan kumandaya sahip olmaması gibi durumlarda ayak ısıtıcıları, hem konfor hem de performans olarak beklentileri karşılayamayabilir. Ayrıca farklı tip ve modellerde quartz ısıtıcı, konvektör ısıtıcı ve panel ısıtıcılar arasından da tercih yapılabilir.

Elektrikli Isıtıcı Kullanmanın Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Elektrikli ısıtıcıların, sobaların yerini almasıyla hemen hemen her evde bir elektrikli ısıtıcı bulunmaktadır. Fiziki ortamı ısıtmak için gerek temel gerekse alternatif amaçla kullanılan elektrikli ısıtıcıları kullanmanın artıları ve eksileri göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle doğal gaz ile ısıtılan evlerde iyi bir yardımcı ısınma aracı olarak kullanmak, hem elektriği çok fazla tüketmenin önüne geçecek hem de doğal gazdan tasarruf sağlayacaktır. Bununla beraber, özellikle anne adayları ve bebekler için, ortamın doğal havasını kurutmayan, devrildiğinde ya da herhangi bir kaza anında aniden alev almayan ısıtıcıların olması, tercih edilmesinde bir diğer önemli unsurdur. Ayrıca yalnızca iç mekân olarak değil dış mekân olarak da tercih edilebilen elektrikli ısıtıcılar, zaman ayarlı ve termostat özelliği sayesinde bulunduğu ortamı anında ısıtabilmektedir. Birçok farklı seçeneği ve markayı içinde barındırması, elektrikli ısıtıcıların rekabet ortamında daha güvenli ve daha fazla müşteri memnuniyeti odaklı üretilmesini sağlamıştır. Ancak çoğu üründe olduğu gibi, elektrikli ısıtıcıların da eksi yönleri bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından, özellikle bazı ısıtıcılara iki metreden fazla yaklaşılmaması önerilmektedir. Yeterli güvenlik tedbirlerinin alınmadığı ısıtıcı türleri, çocuklu aileler için tehlike arz edebilir. Ayrıca bir ısıtıcıda termostat özelliğinin bulunmaması, ısıtıcının prizde unutulmasıyla birlikte tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bun neden elektrikli ısıtıcı alırken, ısıtıcının gerekli güvenlik unsurlarına sahip olmak gerekir. Elektrikli ısıtıcılar, bilinçli kullanıldığı sürece cebinizin dostu olacaktır.

Isıtıcı Fiyatları

Piyasada birçok ısıtıcı marka ve modelinin bulunması, ısıtıcı fiyatları ile birçok seçeneği de beraberinde getirmiştir. Farklı türler arasında tercih yapılırken tek kriter ısıtıcıların ucuzluğu olmamalıdır. Kaliteli bir ısıtıcı size uzun yıllar hizmet edecektir. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir ısıtıcıya sahip olmak istiyorsanız, akakce.com sizin için en uygun ısıtıcıyı en uygun fiyatlarla karşınıza çıkartıyor.